نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 2 توسط mhsaleh
  • 1 توسط 1qaz2wsx

موضوع: توسعه شبکه تلفن با استفاده از فیبرنوری و Voip

نام حقيقي: Ab2reza

خواننده
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    43

توسعه شبکه تلفن با استفاده از فیبرنوری و Voip

درود بر همه دوستان
    من در یک مجموعه بزرگ اداری کار میکنم، اسکله، که مرکز تلفن اصلی ما گویان مدل GLX5000هستش. از مرکز تلفن به نقاط مختلف اسکله فیبرنوری وجود داره، الآن تصمیم گرفتیم برای توسعه شبکه تلفنی از سیستم VOIP استفاده کنیم ولی از اونجا که اطلاعات من در این زمینه خیلی کم هستش نمیدونم از کجا باید شروع کنم، چه سخت افزار و نرم افزاری نیاز داریم و بهترین راه حل چیه؟
    درباره هر کدوم از این موارد هر نوع اطلاعات و توضیحاتی به من بدید، سپاسگزارتون خواهم بود.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    منظور از voip انتقال صدا از طریق پروتکل های شبکه و روی تجهیزات شبکه است. برای اینکه بین نقاط از voip استفاده کنید باید بینشون شبکه کامپیوتری داشته باشید، حالا ممکنه بسترش کابل مسی، فیبر، وایرلس باشه.
    برای انتقالش در شبکه کامیپیوتری از یک سری الگوریتم فشرده سازی صدا (codec) استفاده میکنن که هر کدوم کیفیت و مصرف پهنای باند متفاوتی داره(محدودیت انتخاب کدک هم از سمت ip-pbx و ip-phone ها اعمال میشه و اطلاعات دقیق تر مربوط به مصرف پهنای باند رو توی کاتالوگشون باید بررسی کنید.) مثلا" هر تماس با کدک g729 حدود 24 کیلوبیت برثانیه و هر تماس با کدک g711 حدود 64 کیلوبیت برثانیه پهنای باند میگیره.

ab2reza136 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Ab2reza

خواننده
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    منظور از voip انتقال صدا از طریق پروتکل های شبکه و روی تجهیزات شبکه است. برای اینکه بین نقاط از voip استفاده کنید باید بینشون شبکه کامپیوتری داشته باشید، حالا ممکنه بسترش کابل مسی، فیبر، وایرلس باشه.
    برای انتقالش در شبکه کامیپیوتری از یک سری الگوریتم فشرده سازی صدا (codec) استفاده میکنن که هر کدوم کیفیت و مصرف پهنای باند متفاوتی داره(محدودیت انتخاب کدک هم از سمت ip-pbx و ip-phone ها اعمال میشه و اطلاعات دقیق تر مربوط به مصرف پهنای باند رو توی کاتالوگشون باید بررسی کنید.) مثلا" هر تماس با کدک g729 حدود 24 کیلوبیت برثانیه و هر تماس با کدک g711 حدود 64 کیلوبیت برثانیه پهنای باند میگیره.
    اشکان جان سپاس از مهر و توضیحاتت.خوب الآن من باید چه سخت افزار و نرم افزاری خریداری کنم؟
    ی سوئیج با ماژول sfp مث 2960 بذاریم سمت مرکز تلفن، یکی سمت کلاینتها؟
    آخه کلاینتها در سطح اسکله پخش هستند،و واسه هرکدوم که امکان پذیر نیستش!
    دقیقا توپولوژی اینکار چجوری میشه؟
    کمی کامل تر بهم توضیح بدی ممنونت میشم

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرکز تلفن فعلی شما VoIP ساپورت نمی کند؟ کاربری فیبرهای نوری فعلیتون چیست؟

به نظر من شما اول از همه باید نیاز خود را به طور جامع مستند کنید. ببینید الان چه نیازی دارید می خواهید سیستم تلفنیتون چیکار براتون انجام بدهد و مواردی از این دست. در این بررسی آینده را هم ببینید.
    در مرحله بعد ببینید آیا بستر و امکانات لازم برای این کار را دارید یا نه یا تا چه اندازه دارید. در نهایت کل کار را درقالب یک یا چند RFP باید تهیه کنید.
    طبق RFP شما ممکن است یک یا چند راهکار ارائه شود که شما باید ابعاد مختلف هر یک از جمله قیمت را بسنجید و یکی را انتخاب، اجرا و درنهایت نگهداری کنید.

ab2reza136 و 1qaz2wsx سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط ab2reza136 نمایش پست ها
    اشکان جان سپاس از مهر و توضیحاتت.خوب الآن من باید چه سخت افزار و نرم افزاری خریداری کنم؟
    ی سوئیج با ماژول sfp مث 2960 بذاریم سمت مرکز تلفن، یکی سمت کلاینتها؟
    آخه کلاینتها در سطح اسکله پخش هستند،و واسه هرکدوم که امکان پذیر نیستش!
    دقیقا توپولوژی اینکار چجوری میشه؟
    کمی کامل تر بهم توضیح بدی ممنونت میشم
    کاملترش بر میگرده به اون چیزی که دوستمون در بالا گفت به اضافه اینکه الان بسترتون روی چیه توپولوژیش چیه ؟
    مشکلش چیه که میخواین تغییرش بدید ؟ چه انتظاراتی ازش دارین که نمیتونه براورده کنه ؟

ab2reza136 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع