نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
من توضیحات رو کامل بهت دادم، و طبق توضیحات دقیقاً باید استنتاج کنی چلنج کاربر، چلنج ادمین و چلنج مالی قضیه رو .....

شما MS LYNC میخوای. خیلی خوبه و خیلی کارا برات میکنه و به قولی اگر بتونی کامل پیاده سازیش کنی، خیلی خوش به حال سیستم میشه
باید هزینه کنی سرور سنگین، به انضمام زیرساخت ماکروسافتی اساسی نیاز داره (اکتیودایرکتوری و اکچسچنج و ....)
برای کاربرات اگر با PC کار میکنن باید هدفون بخری. اگر قراره با موبایلشون کار کنن، زیرساخت وایرلس خوب باید ردیف کنی
حتی میتونی هدفونی بخری که USB هستش و اصالتاً شکل فیزیکیش شبیه تلفنه ! مثل این!

تلفن فیزیکی میخوای. اگر بخوای MS LYNC Compatible باشه، برای هر تلفن هزینه ای معادل تلفن‌های Cisco باید بکنی (تلفن از 300 دلار شروع میشه قیمت‌هاش) اگر نه باید تلفن ارزونتر بخری اونوقت به سیستم Registter کننده تلفن SIP‌نیاز داری

نیاز به تماس با محیط بیرون (PSTN) داری ، پس باید Gateway‌ فیزیکی بخری. میتونی Cisco‌بخری، میتونی Digium بخری

حالا اگر گیت وی Digium بخری میتونه تلفن‌های SIP رو هم رجیستر کنه.

و هزار و یک چیز دیگه ....!
منظور اینه که تحقیق رو گسترده تر از اینی که داری میبینی‌، باید ببینی !

ممنونم از پاسخت و می دونم پاسخی که شما به من دادی برای من بسیار راهگشا بود .

می دونم چلنج سمت مدیر و کاربر و غیره با من هست ، منظور من انتخاب صحیح و مناسب سخت افزار هستش که مثلا نرم یه چیزی بخرم در حالی که ندونم چه محدودیت هایی داره بهم تحمیل می شه .
من قرار هست دو عدد سرور باکانفیگ خوب تهیه کنم برای سرویس های مایکروسافتی . وایرلس هم توی پروپوزال دیده بودمش . خرید هدفون و غیره رو هم پیش بینی کرده ام . تنها سختی من ارتباط لینک با بیرون / با گیت وی / با وویپ سرور / با داخلی های اون بود که شما توضیح کامل و جامع و مانع دادید .

ضمنا ، من دیجیوم پیدا نکردم ، چند تا جا زنگ زدم ، اما سانگوما و نیوراک پیدا کردم . حدود قیمت برای خط E1 هم حدود 2 تومان بود.

باز اگه فکر می کنید که من باید چیزی رو بخونم ، منبعی دارید بهم بدید ممنون می شم