نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 3سپاس

موضوع: چگونه زمان انتظار برای پخش فایل صوتی را کوتاه میکنیم؟

نام حقيقي: مینو خازنی

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

چگونه زمان انتظار برای پخش فایل صوتی را کوتاه میکنیم؟

سلام
    من حدوداً 250 تا فایل صوتی دارم که بعد از وارد کردن شماره فایل توسط کاربر، صوت مربوطه پخش میشه.

کد:
    exten => _Z,1,Macro(myMacro,${EXTEN})
    exten => _Z.,1,Macro(myMacro,${EXTEN})
    ...

[macro-myMacro]
    ...
    exten => s,1,ControlPlayback(.../${ARG1},5000,#,*,0)
    ...
    مشکلی که من دارم اینه که وقتی عدد یک رقمی وارد میکنم مدت زمانی که سیستم منتظر میمونه تا شاید من عدد بعدی رو وارد کنم خیلی طولانیه، یعنی تقریبا 5-6 ثانیه بعد از وارد کردن شماره فایل، صوت مورد نظر پخش میشه.
    آیا تنظیماتی هست که این زمان کوتاهتر بشه یا کد من اشکال داره؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حمزه

خواننده شناسه تصویری Gold_
    نوشته
    475
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    128
    این چه مدل توضیح دادنه.
    هروقت سوالی دارید ، اینو در نظر داشته باشید که مخاطب هیچی نمیدونه و باید از بیس ، سوال رو توضیح بدید.
    الان این فایلهای صوتی کجا بوده؟
    از کجا قراره پخش بشه؟
    و ...
    توضیح کامل لطفا

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    عدد 5000 در تابع PlayBack یعنی ۵ ثانیه منتظر DTMF باشه اگر می خواید کمترش کنید مثلا ۲ ثانیه 5000 را به 2000 تبدیل کنید .

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid_mohagerani نمایش پست ها
    عدد 5000 در تابع PlayBack یعنی ۵ ثانیه منتظر DTMF باشه اگر می خواید کمترش کنید مثلا ۲ ثانیه 5000 را به 2000 تبدیل کنید .
    شاید فراموش کرده باشید ولی اون 5000، مدت زمانی هست که صوت forward یا rewind میشه [با دکمه های * و #]

الان این فایلهای صوتی کجا بوده؟
    از کجا قراره پخش بشه؟
    و ...
    توضیح کامل لطفا
    من یه تعداد فایل صوتی دارم که توی مسیر /var/lib/asterisk/sounds گذاشتمشون و از 1 تا 250 نامگذاری شدند، در یکی از منوها از کاربر خواسته میشه که یک عدد از این بازه وارد کنه و بعد صوت با اون شماره پخش میشه.
    مشکل اینه که وقتی کاربر عدد موردنظرشو وارد میکنه، خیلی باید منتظر بمونه تا صوت پخش بشه و دلیلش هم اینه که بعد از وارد کردن اولین عدد، برنامه منتظر میمونه تا مطمئن بشه کاربر رقم دیگه ای وارد میکنه یا نه [امیدوارم منظورم واضح باشه]
    علت اینکه این حرفو میزنم اینه که وقتی من کدم رو تغییر میدم طوریکه فقط عدد یک رقمی رو بگیره(خط دوم [ .Z_ ] رو حذف کردم):
    کد:
    exten => _Z,1,Macro(myMacro,${EXTEN})
    به محض وارد کردن عدد صوت پخش میشه.
    حالا میخوام ببینم راهی هست که این مدت زمان که برنامه منتظر DTMF میشه کوتاه بشه یا نه؟ و اگر نمیشه آیا کد بهتری هست که من جایگزین این کد بکنم یا نه...

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    DialPlan در Asterisk شماره را به طور یکباره دریافت می نماید و سپس دستورات را خط به خط اجرا می کند لذا هیچگونه تاخیری برای دریافت عدد وجود ندارد و در واقع اصلاً منتظر دریافت عدد نمی ماند.
    اما در صورتی که شما برای Dial Plan خود قصد ایجاد منوی صوتی دارید باید از دستوری مانند WaitExten استفاده کرده باشد. یکی از پارامترهایی که این Application دریافت می نماید زمان Timeout است که پس از آن، به مقصد t هدایت می گردد.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    DialPlan در Asterisk شماره را به طور یکباره دریافت می نماید و سپس دستورات را خط به خط اجرا می کند لذا هیچگونه تاخیری برای دریافت عدد وجود ندارد و در واقع اصلاً منتظر دریافت عدد نمی ماند.
    اما در صورتی که شما برای Dial Plan خود قصد ایجاد منوی صوتی دارید باید از دستوری مانند WaitExten استفاده کرده باشد. یکی از پارامترهایی که این Application دریافت می نماید زمان Timeout است که پس از آن، به مقصد t هدایت می گردد.
    اگر منتظر نمی مونه، پس چرا وقتی به اعداد یک رقمی محدود میشه فوراً وارد ماکرو میشه و صوت رو پخش می کنه؟
    نکته بعدی هم اینکه WaitExten موقعی به t میره که هیچ عددی وارد نشه، اما اینجا حداقل یک رقم وارد شده...!

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    در صحبت های شما به این موضوع اشاره شده است:
    "من یه تعداد فایل صوتی دارم که توی مسیر /var/lib/asterisk/sounds گذاشتمشون و از 1 تا 250 نامگذاری شدند، در یکی از منوها از کاربر خواسته میشه که یک عدد از این بازه وارد کنه و بعد صوت با اون شماره پخش میشه."
    من می خواهم بدانم با چه دستوری استریسک را در انتظار دریافت عدد می گذارید؟

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    در صحبت های شما به این موضوع اشاره شده است:
    "من یه تعداد فایل صوتی دارم که توی مسیر /var/lib/asterisk/sounds گذاشتمشون و از 1 تا 250 نامگذاری شدند، در یکی از منوها از کاربر خواسته میشه که یک عدد از این بازه وارد کنه و بعد صوت با اون شماره پخش میشه."
    من می خواهم بدانم با چه دستوری استریسک را در انتظار دریافت عدد می گذارید؟
    بذارید یه جور دیگه بگم، من اگه بنویسم extension => _Z و کاربر عدد یک رقمی وارد کنه بلافاصله بعد از وارد کردن عدد، صوت پخش میشه، اگر بنویسم extension => _ZX و عدد دورقمی وارد بشه هم فوراً میخونه، همینطور برای سه رقمی اگر بنویسم extension => _ZXX و سه رقم عدد وارد بشه درسته. حالا حالتی رو در نظر بگیرید که بنویسم .Z_ و منتظر n رقم بمونه، چون مشخص نیست عدد چند رقمه، بعد از 5-6 ثانیه مکث صوت پخش میشه و من میخوام این زمان رو کمتر کنم.

اگر اشتباه میکنم اصلاح کنید لطفاً....

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    مواردی که اشاره کردید بستگی به عوامل دیگری نیز دارد. مثلاً در پروتکل SIP هیچ انتظاری در کار نیست.
    لطفاً از کنسول Asterisk لاگ یک تماس از ابتدا تا انتها را کپی کنید تا ببینم روند مکالمه به چه صورت است.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    مواردی که اشاره کردید بستگی به عوامل دیگری نیز دارد. مثلاً در پروتکل SIP هیچ انتظاری در کار نیست. لطفاً از کنسول Asterisk لاگ یک تماس از ابتدا تا انتها را کپی کنید تا ببینم روند مکالمه به چه صورت است.
    میشه بگید دقیقاً از کجا باید اینکارو انجام بدم؟ از منوی View نرم افزار WinSCP گزینه Log Window رو چک کردم اما بعید می دونم منظورتون اون باشه!!

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    در کنسول سیستم عامل که از طریق SSH نیز قابل دسترس است، فرمان Asterisk -rvvvvv را اجرا نمایید و در همین حال یک تماس برای مورد مشخص شده برقرار نمایید. لاگ هایی که ایجاد می گردند را از ابتدای تماس تا پایان آن کپی کنید.

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    پیرو مذاکرات انجام شده، مشخص گردید که مشکل اصلی شما زمان بالای Inter Digit Timeout است و راه حل پیشنهادی من برای کاهش آن تغییر مقدار متغیر Timeout است. راهنمای استفاده از آن را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.
    Asterisk func timeout - voip-info.org
    یک نمونه می تواند طبق الگوی زیر باشد:
    exten => s,1,Set(TIMEOUT(digit)=3)

SADEGH65، Iman.gh و Minoo_Kh سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    جناب صالح بسیار ممنون از کمکتون

کلمات کلیدی در جستجوها:

مینو خازنی

کپی فایل در الاستیکس