نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 5سپاس
  • 3 توسط mhsaleh
  • 1 توسط mhsaleh
  • 1 توسط mhsaleh

موضوع: راه اندازی الستیکس بر بستر اینترنت ( تنظیمات شبکه در ماشین مجازی)

نام حقيقي: جوادی

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81

راه اندازی الستیکس بر بستر اینترنت ( تنظیمات شبکه در ماشین مجازی)

سلام

سوال طولانی است(ببخشید) لطفا لطفا بخوانید و اگر می توانید کمک کنید تا مشکل بر طرف شود، که واقعا لازم دارم

اگر این سوال بر طرف شود می تواند تاپیک خوبی هم برای من و هم برای بعد شود تا بقیه هم اسفاده کنند
    این سوال را قبل هم پرسیدم و لی متاسفانه به نتیجه نرسیدم الان یک ماه هست که درگیر همین موضوع هستم
    سوال را به گونه ای دیگر و به صورت تصویری مطرح می کنم لطفا راهنمایی کنید تا این مشکل بر طرف شود.

با استفاده از نرم افزار VMware workstation یک سرور مجازی راه اندازی نمودم و بر روی آن یک الستیکس(سرور voip) ورژن 2 نصب کردم

در داخل شبکه مشکلی ندارم به آی پی الستیکس پینگ دارم
    می توانم IPphone و soft phone را راه اندازی کنم

فقط مشکل در انتقال بر بستر اینترنت هست

مشکل اینجاست که نمی توانم از طریق اینترنت ، سافت فون را به الستیکس وصل کنم.

مراحل را در ادامه اوردم، هر جایی که مفهوم نیست ، بفرمایید تا اصلاح کنم

زمان نصب الستیکس تنظیمات کارت شبکه درون الستیکس را بر روی 192.168.1.120 قرار دادم

عکس های زیر خروجی های دستور ifconfig در الستیکس و محیط گرافیکی الستیکس و همچنین دستور setup در الستیکس آورده شده است.

از طرفی تنظیمات کارت شبکه ی مجازی ساز را از طریق virtual network editor به صورت زیر روی bridge قرار دادم.(VMnet1 را روی کارت شبکه وایرلس لپ تاپ(که ویندوز هاست و مجازی روی آن نصب شده است) تنظیم کردم)

سپس در تنظیمات نرم افزار مجازی ساز (VMware workstation) کارت شبکه را روی همان VMnet1 قرار دادم (عکس زیر)

سپس کارت شبکه وایرلس لپ تاپ(کارت شبکه ویندوز هاست) را روی 192.168.1.200 تنظیم کردم

الان از سیستم هاست(ویندوز ی که مجازی روی آن نصب شده است) به آی پی 192.168.1.120 پینگ دارم و با تایپ این آی پی در مرور گر، صفحه گرافیکی مدیریت الستیکس بالا می آید و مشکلی ندارد.

سپس در یک مودم ADSL که آی پی استاتیک(آی پی ولید معتبر)دارد ، port forwarding را برای port هایSIP (5060 و HAX(4569)) به 192.168.1.120(آی پی الستیکس ) فوروارد کردم

سوال و مشکل:

1 - کارت شبکه مجازی VMnet1 را در الستیکس و virtual network editor استفاده کردم ولی اثری از این VMnet1 در صفحه تنظیمات شبکه ویندوز نیست(در عکس زیر قرار دادم)

آیا این مشکلی ندارد؟

سوال اصلی و مهم

2- الان با این تنظیمات حتی پرت 5060 و 4569 در سایت Network Tools by YouGetSignal.com باز نیست و طبیعتا نمی شود از راه دور بر بستر اینترنت به الستیکس وصل شد؟

باید چه کار کنم ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط moj14mja : 2013-11-08 در ساعت 05:25 PM

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    ۱- شما VMWare Workstation خود را در حالتی ست کنید که با پورت شبکه هاست Bridge شود.
    ۲- ارتباط VM با شبکه خود (مودم) را تست کنید. برای این کار از خود VM (Elastix) مودم و اینترنت را پینگ کنید.
    ۳- داخل مودم آدرس VM (Elastix) را به عنوان DMZ قرار دهید.
    ۴- به طور پیش فرض Elastix از پورتکل UDP برای SIP استفاده می نماید لذا شما نمی توانید باز بودن آن را با سایت yougetsignal تست کنید.
    ۵- بهترین گزینه برای تست کردن، بررسی پورت ۸۰ یا ۴۴۳ است.
    ۶- این احتمال که ISP شما VoIP را فیلتر کرده باشد فراموش نکنید.

EVERAL، moj14mja و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Hossein Meshkati

خواننده شناسه تصویری mavrick
    نوشته
    561
    سپاسگزاری شده
    308
    سپاسگزاری کرده
    848
    البته برای تست الستیکس بهتره از virtual box استفاده بشه چون سازگارتره تا workstation
    workstation گاهی برای اجرا و تنظیم الستیکس دچار مشکلات زیادی میشه حتی نسخه جدید 10 اون
    اما VB بسیار هماهنگ و خوب عمل میکنه

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    ۱- شما VMWare Workstation خود را در حالتی ست کنید که با پورت شبکه هاست Bridge شود.
    ۲- ارتباط VM با شبکه خود (مودم) را تست کنید. برای این کار از خود VM (Elastix) مودم و اینترنت را پینگ کنید.
    ۳- داخل مودم آدرس VM (Elastix) را به عنوان DMZ قرار دهید.
    ۴- به طور پیش فرض Elastix از پورتکل UDP برای SIP استفاده می نماید لذا شما نمی توانید باز بودن آن را با سایت yougetsignal تست کنید.
    ۵- بهترین گزینه برای تست کردن، بررسی پورت ۸۰ یا ۴۴۳ است.
    ۶- این احتمال که ISP شما VoIP را فیلتر کرده باشد فراموش نکنید.
    ممنون
    در مورد جواب 4 بله SIP ار UDP استفاده می کند ولی واقعا yougetsignal پرت های UDP را نشان نمی دهد؟
    من با پرت های دیگه مثلا 22 تست کردم و yougetsignal جواب داد و باز بود

ولی پرت sip بسته بود

خب الان با توجه به این باید بگوییم چون پرت 22 باز بود پس تنظیم درست انجام شده و پس پرت 5060 هم باز هست
    پس چرا در سافت فون ، به جای آی پی سرور آی پی استاتیک را می زنم اتفاقی نمی افته و الستیکس را نمیشناسه؟(البته سافت فون بر بستر اینترنت دیگری هست با ای پی مجزرای دیگری)

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما باید بررسی های جامع تری انجام دهید.
    ممکن است یک فایروال در ISP یا مودم (روتر) شما جلوی ترافیک SIP را می گیرد.
    ممکن است آن پورت 22 که در سایت Yougetsignal مشاهده می کنید مربوط به سرور elastix شما نباشد و مثلاً مربوط به مودم (روتر) اینترنت شما باشد. برای تست این موضوع حتماً از طریق SSH لاگین کنید.
    مجدد تاکید می کنم که پورت های UDP امکان بررسی باز بودن یا نبودن را ندارند چون ساختارشان connection less است. ما به پورت ۵۰۶۰ UDP نیاز داریم نه 5060 TCP.

EVERAL سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    شما باید بررسی های جامع تری انجام دهید.
    ممکن است یک فایروال در ISP یا مودم (روتر) شما جلوی ترافیک SIP را می گیرد.
    ممکن است آن پورت 22 که در سایت Yougetsignal مشاهده می کنید مربوط به سرور elastix شما نباشد و مثلاً مربوط به مودم (روتر) اینترنت شما باشد. برای تست این موضوع حتماً از طریق SSH لاگین کنید.
    مجدد تاکید می کنم که پورت های UDP امکان بررسی باز بودن یا نبودن را ندارند چون ساختارشان connection less است. ما به پورت ۵۰۶۰ UDP نیاز داریم نه 5060 TCP.
    \پس یه لطفی کنید و یک پرت ،TCpدر الستیکس بفرمایید تا من در nat مودم قرار دهم و چک کنم
    البته طبیعتا این پرت نباید در مودم و در ویندوز استفاده شده باشد تا مطمئن شوم که باز است یا بسته
    ممنون

ویرایش توسط moj14mja : 2013-11-12 در ساعت 10:39 AM

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    80، 443، 22
    برای اطمینان نیاز نیست حتماً سرویس منحصر به فردی باشد. کافیست از یک اینترنت دیگه به سرور خودتون دسترسی پیدا کنید. مثلاً صفحه وب elastix را ببینید نه مودم و چیزای دیگه.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    80، 443، 22
    برای اطمینان نیاز نیست حتماً سرویس منحصر به فردی باشد. کافیست از یک اینترنت دیگه به سرور خودتون دسترسی پیدا کنید. مثلاً صفحه وب elastix را ببینید نه مودم و چیزای دیگه.
    بله با 80 چک کردم
    و جواب میده و داره محیط گرافیکی الستیکس را نشون میده
    یعنی روال کار درست بوده

پس چرا تو سافت فون نمی تونم به sip و iax وصل بشم؟
    اصلا هیچ راهی وجود نداره که بتونم مطمئن بشم که این دو پرت هم داره درست کار می کنه؟

ویرایش توسط moj14mja : 2013-11-12 در ساعت 10:52 PM

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    فایروال و ALG را در مودم خود چک کنید.
    از دستور sip set debug on در کنسول استریسک استفاده کنید تا پیام های رد و بدل شده را به شما نشان دهد.

EVERAL سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    آقا حل شد

یعنی تقریبا حل شد

الان سافت فون با sip به سرور از طریق اینترنت وصل شد
    تماس برقرار میشه ولی هیچ صدایی ردو بدل نمیشه

دو نکته :
    1- سافت فورن را برای تست رو گوشی اندروید نصب کردم و از اینترنت رایتل برای سمت سافت فون استفاده کردم

2- پرت 10000 الی 20000 را در مودم به آی پی الستیکس(192.168.1.120) فوروارد کردم

چرا صدا ردو بدل نمیشه؟
    من می تونم با تیم ویوئر دسترسی هم بدم تا مشکل حل بشه

ممنون

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    با آندروید و رایتل مشکل انتقال صوت برطرف نشد ولی وقتی سافت فون را روی یک ویندوز با اینتنرت وایمکس نصب کردم بخشی از مشکل حل شد
    ولی مشکلی به وجود آمد که ترجیح دادم در تاپیک مجزا مطرح کنم
    چون اصل داستان به سوالا اصلی این تاپیک مربوط نمی شد

لینک تاپیک مشکل ایجاد شده:
    عدم برقراری تماس بعد از رجیستر(register) شدن

اگر لطف کنید و جواب این سوال را در این تاپیک جدید بفرمایید ممنون میشوم

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتصال به elastix از طریق vmware

نصب الستیکس روی virtual box

تنظیم الستیکس برای اتصال از طریق اینترنت

راه اندازی شبکه در بستر اینترنت

نصب elastix روی vmware

سوالات مهم vmware ماشین مجازیشبکه کردن elastix و ویندوز در vmwareelastix پینگ نداردمشکل اینترنت الستیکسراه اندازی voip در بستر اینترنتمشکل اتصال سافتفون ها از طریق اینترنتنحوه تنظیمات ویپ در بستر اینترنتvm options الاستیکسبا سرور به اینترنتvmware اتصالنرم افزار elastix از چه پورتی استفاده می کندvirtual machine مشکل تایپ درتنظیمات کارت شبکه vmware برای الستیکسنصب الستیکس بر روی vmware عدم دستیابی به محیط گرافیکیتنظیمات شبکه نصب elastix بر روی vm و راه اندازی سرور elastixراه اندای الاستیکس مجازیدسترسی به الستیکس از را ه دورتنظیمات شبکه‌ الستیکس در vmwareاتصال از طریق اینتر نت به الستیکسelastix تنظيمات

برچسب برای این موضوع