نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس

موضوع: راه اندازی FailOver در الستیکس (استریسک)

نام حقيقي: hossein

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

راه اندازی FailOver در الستیکس (استریسک)

با سلام خدمت اساتید
    در یکی از پست ها دیدم که میشه FailOver رو روی دو سرور استریسک انجام داد که در صورت قطع شدن یک سرور تمامی تماسها به سرور دوم منتقل بشه (توسط میکروتیک)
    میخواستم اگه اساتید در این زمینه کمکی میتونن انجام بدن ممنون میشم
    میخوام تنظیمات میکروتیک رو بدونم که چه جوری باید انجام بشه

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط Voipen نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    در یکی از پست ها دیدم که میشه FailOver رو روی دو سرور استریسک انجام داد که در صورت قطع شدن یک سرور تمامی تماسها به سرور دوم منتقل بشه (توسط میکروتیک)
    میخواستم اگه اساتید در این زمینه کمکی میتونن انجام بدن ممنون میشم
    میخوام تنظیمات میکروتیک رو بدونم که چه جوری باید انجام بشه

با تشکر
    من این کار را با قابلیتی که در روتینگ میکروتیک بود انجام دادم. به طوری که دو یا چند سرور خود را در یک شبکه مجزا قرار دادم و کلاینت ها که در شبکه اصلی بودند از طریق روتی که توی میکروتیک تعریف کرده بودم با شبکه سرورها مرتبط می شدند. برای اینکه آدرس سرور یکتا بماند یک NAT هم تعریف کردم. که کلاینت ها با آدرس NAT شده سرور ارتباط برقرار می کردند.
    هنگام تعریف Route یک پارامتری به نام Check Gateway وجود دارد که من آن را بر روی ping قرار دادم که هر گاه پینگ یک سرور قطع شد روت غیر فعال شود.
    توی محیط عملیاتی برای تست پینگ سرور یک را قطع کردم و ۴ ثانیه بعد روت به سرور بعدی منتقل شد.
    توجه داشته باشید توی این حالت مکالمات جاری قطع خواهند شد.
    در Registration کلاینت ها در صورت عدم پیکربندی مناسب مشکل به وجود خواهد آمد.
    هر دو سرور باید تنظیماتشان همگام باشد.
    Two gateways failover - MikroTik Wiki

SADEGH65، Reza.D و Voipen سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    مرسی صالح جان من سعی میکنم اینو پیاده کنم ببینم چی میشه
    اگه باز مشکلی بود ازتون میپرسم
    مرسی
    البته من با روش Drbd اینو راه اندازی کردم ولی گفتم که راه شما کم دردسرتره اینو پیاده کنم

ممنون

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرسی صالح جان من سعی میکنم اینو پیاده کنم ببینم چی میشه
    اگه باز مشکلی بود ازتون میپرسم
    مرسی
    البته من با روش Drbd اینو راه اندازی کردم ولی گفتم که راه شما کم دردسرتره اینو پیاده کنم

ممنون
    البته من این راه کاری گه گفتم بهترین راه کار برای HA نیست. تنها از این بابت عرض کردم که فرموده بودید با میکروتیک وگر نه راه کارهای زیادی مبتی بر DRDB و یا Linux-HA و ... وجود دارد.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام صالح جان
    بله متوجه شدم , اتفاقا من خودم DRBD رو راه اندازی کردم ولی چون دیدم این راه خیلی کار رو راحت تر میکنه گفتم که از این راه استفاده کنم چون راه اندازی DRBD یک مقدار زمان برهستش
    بازم ممنون

نام حقيقي: سینا سلطانی

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام صالح جان
    بله متوجه شدم , اتفاقا من خودم DRBD رو راه اندازی کردم ولی چون دیدم این راه خیلی کار رو راحت تر میکنه گفتم که از این راه استفاده کنم چون راه اندازی DRBD یک مقدار زمان برهستش
    بازم ممنون
    سلام ، همون طور که یکی از دوستان فرمودند با استفاده از NAT در میکروتیک و سیستم های Watch Dog و Scheduler میشود Failover راه اندازی کرد ، بنده 4 سرور با بار +150 کاربر Elastix دانشگاهی با همین وضیعت Failover دارم ولی توصیه نمی کنم ، علت هم این هست که این 1 کلک شبکه ای هست و خاصیت Failover باید به صورت نرم افزاری هم پیاده شه ،

برای مثال در همین وضعیت فعلی با استفاده از Mikortik اگر اشکال پیش بیاد ، تماس های فعلی قطع مشه ولی کل سیستم بعد از انتقال به نود پشتیبان مجدد روبه راه میشه که مطلوب نیست .

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    معمولا در راه اندازی FailOver از این روش استفاده نمیشه .. چون عملا زیاد کاربرد نداره ... فکر می کنید چند درصد احتمال وجود دارد که Network سیستم شما از کار بیفته ؟ این احتمال نسبت به احتمال Fail شدن خیلی از سرویس ها و مشکلات دیگر خیلی نا چیز هست .
    به عنوان مثال اگر هارد دیسک شما پر شود یا سرویس استریسک به دلایل مختلف از کار بیفتد یا مثلا کارت تلفنی شما از کار افتاده باشد ... هیچکدام از این مشکلات اصلا ربطی به Network ندارد در صورتی که در صورت بروز هر یک از این مشکلات سیستم شما قادر به سرویس دهی نخواهد بود .

Fail Over در بخش Network فقط یک مرحله کوچک از راه اندازی یک سیستم HA کامل است .

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی drdb

تنظیمات شبکه در الستیکس

elastix nat میکروتیک

مشکل قطع مکالمه در هنگام مکالمه الستیکس

elastix پینگ ندارد

برچسب برای این موضوع