نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 1سپاس

موضوع: انتقال خطوط تلفن

نام حقيقي: masoud

عضو عادی شناسه تصویری masoud_X2
    نوشته
    545
    سپاسگزاری شده
    217
    سپاسگزاری کرده
    91

انتقال خطوط تلفن

با سلام

توی سازمانی که درونش هستیم یک مرکز تلفن 1000 شماره وجود داره که از این مرکز تلفن به تمام ساختمان ها و واحد ها کابل کشی شده

و اکثر نقاط خط تلفن داره اما یه نقاطی هست که کابل کشی نشده و در واقع زیر ساختش محیا نشده و نیاز فقط به یک خط تلفن داره و به صرفه نیست که کابل کشی کرد هزینه کرد

میخوام بدونم میشه با استفاده از رادیو و voice gateway یک خط تلفن رو انتقال داد و این روش چقدر میتونه پایدار باشه

با تشکر از تمامی اساتید

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    شدن بله میشه بستگی به کیفیت لینکت داره اما با این دلار 3000 تومنی همون کابل بکشی کمتره هزینت

نوشته
    545
    سپاسگزاری شده
    217
    سپاسگزاری کرده
    91
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    شدن بله میشه بستگی به کیفیت لینکت داره اما با این دلار 3000 تومنی همون کابل بکشی کمتره هزینت
    کلاً ما میخوایم این سرویس رو داشته باشیم چون در آینده کاربران تلفن در سازمان ما زیاد میشن و بصورت پراکنده هستند

برای کابل کشی واقعا هزینش زیاد میشه فکر کنید 900 متر کابل 30 زوج و بعد حفاری و کندن کانال اونم فقط برای یک نقطه

رادیو برای 500 تا 900 متر باید از چه مارکی استفاده کنم ؟ میکروتیک یوبی کویتی ؟

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    بستگی داره چند تا خط بخوای انتقال بدی. اگه همون یه خطه یا نهایتا 10 تا خط نانو هم جواب میده ولی خوب اگه بخوای هنگ کردن و از این داستانها نداشته باشی بهتره بری سراغ میکروتیک . البته نه اینکه بری sxt آشغال بخری . نه . بلکه حداقل 433AH باشه که راحت باشی . واسه انتقال خطها هم خوب اگه یه دونه باشه که با Voip Gateway میتونی انتقال بدی . اما اگه تعداد بیشتر باشه و داستان چیز دیگه باید نیازتون رو دقیق بگید که بشه بهترین راه حل رو داد. البته بقول دوستمون با این قیمت دلار همون سراغ سیم برید بهتره ، مگه اینکه نیازهای بیشتری داشته باشید مثل IVR یا ضبط مکالمات یا مثلا فکس سرور و ... که خوب ارزش هزینه کردن رو داره

نوشته
    545
    سپاسگزاری شده
    217
    سپاسگزاری کرده
    91
    یک voice gateway 24 پورت نیاز دارم چه مارکی رو باید تهیه کنم که با مشکل برخورد نکنم ؟ و سمت کلاینت ها باید چه رادیو و مبدلی استفاده کنم ؟

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    رادیو رو که گفتم البته الان که گفتید 24 پورت حتما تاکید می کنم میکروتیک 433AH بگیرید.آنتنش هم چون فاصله شما نزدیکه همون 23 دی بی هم کارتون رو راه میندازه البته حنما فلت بگیریرد نه پارابولیک، اگرهم خواستید دی بی آنتن تون رو بیشتر بگیرید مهم نیست ولی برای این فاصله حتما توان رادیوی خودتون رو کم کنید . در مورد voice Gateway نظری ندارم . اما همونطور که قبلا هم گفتم بهتر بود شما اطلاعات بیشتری میدادید مثلا سمتی که میخواهید خطها رو انتقال بدید چه تجهیزاتی دارید، سانترال تون چیه ؟ ظرفیتی که ازش دارید استفاده می کنید و .... مثلا من فرض می کنم که شما اون سمت یک TDA100 دارید که 16 تا خط شهری داره و 30 تا هم داخلی ، حالا میخواهید این سمت ساختمونتون 24 تا داخلی دیگه هم بدید که با داخلی های اون سمت Tie بشن و یکپارچه باشن ، طبق تنظیماتی که توی سانترال پاناسونیک در نظر میگیرید، راه بهتر اینه که یه کارت E1 برای پاناسونیک بگیرید و یه کارت E1 برای استریسک و یک سیستم استریسک نصب کنید و این دو تا رو با هم لینک کنید. خوب حالا هرجا که بخواهید به شرط داشتن ارتباط اینترنت باآی پی ولید استاتیک به بوقهای پاناسونیک تون دسترسی داشته باشید . سمت کاربر هم که معلومه یه آیپی فون یا مبدل FXS میذارید و حالش رو میبرید. اینجوری دیگه نیاز به سیم کشی مجدد تلفن ندارید و از شبکه استفاده میکنید. البته voice Gateway هم خوبه اما اونجوری دوباره باید برای تلفن سیم کشی کنید وخوب مثل راه حلی که گفتم امکانات اضافه ندارید . به هر حال این نظر بنده بود ضمن اینکه اینجوری 30 تا کانال دارید نه 24 تا خط . میدونید که اولا 6 کانال بیشتر داره و دوما مجبور نیستید هر پورتی رو به داخلیهای پاناسونیک وصل کنید بلکه با یه کابل شبکه پورتهای E1 رو به هم متصل می کنید و از داخل پاناسونیک براشون داخلی تعریف می کنید تا 999 تا فقط محدودیت 30 تا کانال همزمان داره نه محدودیت 30 داخلی . موفق باشید.

نوشته
    545
    سپاسگزاری شده
    217
    سپاسگزاری کرده
    91
    دوست عزیز من نمیخوام این همه پیچیده کنم قضیه رو چون نیازی نیست

گفتم که ما یه مرکز 1000 شماره داریم که میخوام یکی از خطوطش رو ببرم تو فاصله 900 متر بعد اون طرف و با یه رادیو مثله SXT اون کاربر بتونه به مرکز تلفن ما متصل بشه ، تعداد یوزر ها هم به 10 تا نمیرسه

نوشته
    545
    سپاسگزاری شده
    217
    سپاسگزاری کرده
    91
    از دوستان کسی هست که چنین پروژه ی رو انجام داده باشه ؟

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    معذرت میخوام . من نوشته اولتون رو فراموش کرده بودم . یادم رفته بود مجدد نخوندم ، شما چون 24 پورت خواسته بودید من گفتم این روش خیلی بهتره . یعنی خواستم که سولوشن بدم . راستش من از SXT اصلا تجربه خوبی ندارم ، به همین خاطر هم پیشنهادش نمی کنم . به نظر من نانو استیشن خیلی بهتره از SXT مخصوصا شما هم که صرفا میخواهید یه بریج بزنید و به روتر نیاز ندارید توی این پروژه . در مورد تجهیزات VOIP هم عرض کنم خوب هر دیوایسی رو که بخواهید میتونید استفاده کنید. اگه صرفا میخواهید یک خط بفرستید و اونطرف مثلا 8 تا تلفن بگذارید عملا باید 8 تا کانال بین اینها ایجاد کنید. یعنی مثلا دیوایس 8 پورت FXO سمت سانترال از داخلیهاش بوق بگیرید و سمت استفاده کننده هم یک 8 پورت FXS بگذارید و بوق رو تحویل بگیرید و با یک کابل تک زوجی هر جا خواستید یک خط تلفن میدید. به همین سادگی . البته باید دیوایسهاتون کانفیگ شده باشه . به هرحال اگه مشکل و یا سوال دیگه ای بود درخدمتیم . امیدوارم مفید باشه و به کار شما بیاد.

masoud_X2 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    545
    سپاسگزاری شده
    217
    سپاسگزاری کرده
    91
    خواهش ميكنم دوست عزيز

بله دقيقا ميخوام همين كار رو انجام بدم راديو اصلي رو ميخوام يه 433 ميكروتيك بذارم و اما براي 8 خط تلفن چه مقدار پهناي باند نياز هست ؟

و اينكه روي voice gateway چه تنظيماتي بايد انجام بدم و همينطور راديوها

نوشته
    545
    سپاسگزاری شده
    217
    سپاسگزاری کرده
    91
    up

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتقال خط تلفن با نانو استیشن