نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mhsaleh
  • 1 توسط mhsaleh

موضوع: از کار افتادن رجیستر SIP و سوال: آیا ارتباط نقطه به نقطه هم از پروتکل SIP استفاده میکند؟

نام حقيقي: یامی

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

از کار افتادن رجیستر SIP و سوال: آیا ارتباط نقطه به نقطه هم از پروتکل SIP استفاده میکند؟

سلام دوستان

مدتی بود که من یک شماره تلفن محلی (از کشوری که در اون زندگی میکنم) خریده بودم و در سافت فون منزلمون نصب کرده بودم و هر موقع که کاری با منزل داشتم به اون شماره زنگ میزدم و در ایران در منزلمون میتونستن با سافت فون پاسخ بدن و بدین ترتیب مجبور نبودم که هزینه کمرشکن اینترنت رو بخاطر دو افتادگی محلی که زندگی میکنم متحمل بشم.

الان چند روزی هست که وقتی بصورت ریموت چک میکنم میبینم که دیگه سافت فون رجیستر نمیشه. هر چقدر هم با آی اس پی در ایران صحبت کردم که آقا اگه مخابرات پروتکل SIP رو بسته یکباره بگین ما خودمون رو اینقدر اذیت نکنیم ولی تاکید موکد دارن که هیچ چیزی بسته نیست درحالیکه تمام تنظیمات درسته و تنها علت همان میتونه باشه.

الان سوال من اینه که آیا جدیدا در این چند روزه تغییراتی در باز و بسته کردن پروتکلهای اینترنتی در ایران بوجود اومده؟؟؟

سوال دوم هم اینه که اگه بالفرض SIP رو مخابرات بسته، آیا من میتونم ارتباط نقطه به نقطه Direct IP Call به سافت فون داشته باشم؟ یا اینکه صرف استفاده از سافت فون یعنی پروتکل SIP و اونم که به نظر میرسه بسته هست؟

و اگه بالفرض مخابرات SOP رو بسته پس رو چه حسابی و چطور مثلا شرکتی مثل الو ایران در مشهد داره مبدلهای آنالوگ تلفن میده که با زدن به اینترنت مردم بتونن خط ثابت بگیرن!؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب معمولاً ارتباطات VoIP در داخل کشور مشکلی ندارند یعنی کسی فیلترشون نمی کنه اما به محض درخواست ارتباط با خارج از کشور ممکن است به مشکل بر بخورید. بهترین راه حل استفاده از تانلینگ است.

ayami سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: یامی

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    خوب معمولاً ارتباطات VoIP در داخل کشور مشکلی ندارند یعنی کسی فیلترشون نمی کنه اما به محض درخواست ارتباط با خارج از کشور ممکن است به مشکل بر بخورید. بهترین راه حل استفاده از تانلینگ است.
    صالح جان، ممنونم که پاسخ دادین اما مسئله اینه که چرا مثلا یک مدت کار کرد بعد یک دفعه از کار افتاد؟؟؟
    یعنی اینا اونقدر بیکارن که میشینن یکی یکی چک میکنن ببینن کی از چه پروتکلی به کجا داره استفاده میکنه؟؟؟!!!

ضمنا آیا ارتباط نقطه به نقطه Direct IP Call هم شامل همین محدودیتی که میگین میشه چون من صرفا با منزل صحبت میکنم و بس. میخواستم ببینم که با گرفتن آی پی استاتیک میتونم ارتباط نقطه به نقطه کنم یا باز همین هم بر بستر SIP هست و باز میبندنش؟

ویرایش توسط ayami : 2012-11-10 در ساعت 05:29 PM

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    فیلتر کردن یک پروتکل کار سختی نیست کافیه طرف بیاد و تو گیت وی یا فایروال روی پکت های یک پروتکل خاص بازی در بیاره.
    نوع ارتباط شما مهم نیست به چه صورت باشد چون پروتکل بسته می شود مگر اینکه کاری کنید ارتباط شما از کشور خارج نشود و یا تانلینگ استفاده نمایید.

ayami سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

sip چه هست

پروتکل نقطه به نقطه

ارتباط sip با خارج

sip آيا voip

برچسب برای این موضوع