نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط SISYPHUS
  • 1 توسط mosh_k
  • 1 توسط SISYPHUS

موضوع: انتخاب gateway مناسب برای سرور lync و سانترال پاناسونیک

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    5

انتخاب gateway مناسب برای سرور lync و سانترال پاناسونیک

سلام
    راستش ما سرور اینترپرایز لینک 2010 lync را راه اندازی کردیم. و در بستر شبکه ip داریم ازش استفاده می کنیم. اما برای اتصال به شبکه تلفن شهری یا همان PSTN نیاز به راهنمایی داریم.

تو مجموعه ما از سانترال یا همان PBX های پاناسونیک TDA600 و TDA620 استفاده می شود. من نیاز دارم که سرورlync را توسط یک Voice Gateway یا همان IP Gateway به این PBX ها متصل کنم. چند تا سوال دارم که امیدوارم اگه حوصله دارید و تجربه ای در این زمینه دارید من رو راهنمایی کنید. فروم را جستجو هم کردم و مفیدترین چیزی که پیدا کردم این تاپیک و پاسخهای آقای رواقی است که ظاهرا با تنور این کار را کرده اند. اما من می خواهم در مورد گیتوی های معرفی شده خود ماکروسافت سوال کنم. (این سوال رو تو بخش voip پرسیدم و نه communication server ها چون اصل سوال من گیتوی است.)
    قبل از هر چیز بگم که من هم مثل خیلی از شماها دانش IT دارم و نه تلفنی.

1- آیا می توان از کارت های خاصی که روی این نوع سانترال ها نصب می شود و پورت شبکه می دهد استفاده کرد و بیخیال gateway شد؟ این کارت ها با lync سازگاری دارد؟ اگر نه، این کارت ها چه استفاده هایی دارد؟

2- ماکروسافت gateway های سازگار خودش را به شرح لینک زیر معرفی کرده است. آیا کسی سابقه کار با یکی از آنها را دارد؟ کدامیک را می شه راحت تر در ایران بدست آورد؟ بی زحمت بنویسد که چرا این مدل را انتخاب کرده. (تحریم، محدودیت در انتخاب به خاطر نبود شرکت وارد کننده و....)
    3- در این لیست نام سیسکو نیز به عنوان یک voice gatway است. البته یکسری محدودیت ها مثل فقدان ویژگی hold کردن تماس را دارد. آیا کسی با سری 2900 یا مدل 2811 اینکار را کرده است یا خیر؟ در کل نظرتون در مورد گیتوی سیسکو چیه ؟

4- من 60 خط همزمان آزاد نیاز دارم، آیا باید ارتباط بین سانترال و گیتوی را با دو عدد e1 برقرار کنم؟

از حوصله و پاسخ شما پیشاپیش تشکر می کنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رواقی

عضو عادی شناسه تصویری SISYPHUS
    نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام
    من در مورد تجربیات خودم میگم.امیدوارم که مفید باشه.
    در مورد پاناسونیک باید بگم که تجربه ی من یک دستگاه Panasonic TDE 200 بود و تلاش من ارتباط این دستگاه ناسازگار با OCS (نسخه ی قبل از Lync 2010) . درنهایت هم به این نتیجه رسیدم که صرفا گرفتن کارت IP و همچنین SIP License برای پاناسونیک نه مقرون به صرفه هست و نه تست شده.من هم مثل شما به سایت مایکروسافت رجوع کردم و به همین اطلاعات که شما دریافت کردید رسیدم.اما برای اینکه تسلیم این محدودیت نشم به دنبال راهی گشتم و سرویس استریسک رو به عنوان واسط این ارتباط انتخاب کردم.و خوب نتیجه خوبی هم گرفتم به طوری که در یک سازمان با مقاومت شدید مدیران نسبت به VOIP و درحالی که واحد فناوری به دلیل جابجائی خط تلفن نداشت با این ارتباط کار واحد رو پیش بردم.
    در پروژه های بعدی با ادواتی مانند Net، Dinstar،NewRock و Dialogic هم تست و بررسی انجام دادم که فقط Dinstar ناموفق بوده و به دنبال راهی به آنسوی مرزها هستیم..

در مورد ارتباط روتر سیسکو من تجربه ای نداشتم اما مایکروسافت این موضوع رو تائید میکنه و حتماً قابل انجام هست.شخصاً ارتباط CUCM رو با Lync برقرار کرده و در دو پروژه هم سرویس دادم.تجربه ی جالبی بوده.

در مورد این که کدام یک از تجهیزات ذکر شده رو میشه در ایران یافت و سریعاً خرید کرد نظر من این هست که در مورد Net تحقیق کنید.شرکت های مختلفی هستند که این تجهیزات رو ارائه میکنند و برای اجتناب از تبلیغ من اسم این شرکت ها رو نمیبرم.
    و در مورد اینکه به چه صورت ارتباط Gateway و Panasonic رو برقرار کنید ایده خودتون درست و به جا هست.
    این کاری که شما میخواهید انجام بدید زمان زیادی میبره و امیدوارم طولانی بودنش خسته کننده نشه براتون. و به نظر میرسه هدفتون هم ارائه سرویس تلفنی به یک ساختمان یا بخش جدید هست. در مورد تجهیزات سمت کاربر هم تحقیق کنید.چون با تلفن های قدیمی به مانند پاناسونیک نمیتونید این کار رو انجام بدید
    موفق باشید

nasernet و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مشیدی

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    گیتوی های سنگوما با سررور lync امکان ارتباط دارد

اینجا مطالب خوبی نوشته شده

http://sangoma.com/assets/docs/datas...en/vega200.pdf

nasernet سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosh_k نمایش پست ها
    گیتوی های سنگوما با سررور lync امکان ارتباط دارد

Sangoma گیت وی های

اینجا مطالب خوبی نوشته شده

http://sangoma.com/assets/docs/datas...en/vega200.pdf

مشیدی جان من در این مورد جائی مطلبی ندیدم ؟
    اگر منظورتون
    Sangoma NetBorder Lync Express هست باید بگم که این مورد Branch Appliance هست و برای شعبات استفاده میشه !
    این Vega 200 رو هم که گفتید جائی در مورد Lync Interoperability توضیح یا نکته ای نداره ؟ شما قبلاً این کار رو انجام دادید ؟

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    5
    خوب قبل از هر چیز از پاسخ دو عزیز تشکر می کنم.
    خواستم دوباره این تاپیک را بالا بیاورم چند تا سوال دیگه بپرسم و البته خودم هم در جستجوی جواب آنها خواهم بود و در صورت موفق شدن جواب را همینجا اعلام خواهم کرد، شاید مشابه این سناریو برای دیگران باشد و این تاپیک برای آنها مفید.

در همان لینک ماکروسافت

برخی از مدیا گیتوی ها را بیسیک گیتوی معرفی کرده و برخی را enhanced گیتوی ، فرقی این دو نوع در چیست؟

نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام
    با پرسیدن این سوال منو به چالش انداختی.ممنون.باعث شدی اولین مطلب رو در بلاگ رو بنویسم.

انواع Media Gateway برای Lync 2010

nasernet سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام
    جناب رواقی من هم از شما تشکر می کنم.
    اینم چیزی که من پیدا کردم. فکر کنم همه چیز واضح است.

The Basic gateway and Basic Hybrid gateway are the gateway types supported by Microsoft for Office
    Communications Server 2007 R1
    and Office Communication Server 2007 R2.

The difference between the Basic gateway and the Basic Hybrid gateway is in the location of the Microsoft
    Mediation Server:

Basic gateway – the Mediation Server is located externally to the gateway
    Basic Hybrid gateway – the Mediation Server is hosted on the gateway platform

Microsoft® LyncTM introduces a new set of supported gateways, providing additional functionalities such as
    network survivability, load balancing of Mediation Servers for incoming calls, early media, forking, and SRTP.

For Lync Server, the gateway types are replaced as follows:
    Enhanced Gateway – replaces the Basic gateway
    Survivable Branch Appliance (SBA) – replaces the Basic Hybrid gateway

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتخاب Gateway

تفاوت lync با voip

کار سرور mediation در لینک سرور

اتصال مایکروسافت لینک به سانترال

مطلب در مورد lync server 2010

اتصال pbx به روتر سیسکو

محمد رواقي لينك سرور

گيتوي براي Lync