نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: راه اندازی VOIP بین دو نقطه از طریق خطوط E1 و AS5300

نام حقيقي: armin nodehi

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راه اندازی VOIP بین دو نقطه از طریق خطوط E1 و AS5300

با سلام خدمت دوستان/
    سناریویی در خصوص راه اندازی VOIP دارم , ممنون میشم کمک کنین:
    دو تا نقطه دارم (که ممکنه بعدا بیشتر بشن) که تو هر کدومشون یک AS5300 هست با یه لینک E1. هر دو نقطه هم به اینترنت با پهنای باند خوب دسترسی دارند. حالا میخوام بین این دو تا نقطه با AS5300 هایی که دارن VOIP راه بندازم. حالا سوالاتی که دارم:
    1- بدون خطوط E1 میشه VOIP راه انداخت؟ یعنی میشه دو تا AS5300 رو جوری کانفیگ کرد که یه سری شماره های مجازی برای هر نقطه تعریف کرد و بعد بهشون فهموند که اگر مثلا شماره x رو کاربر بگیره از طریق اینترنت بره سمت دیگه و اونور هم زنگ بخوره ؟
    2- نمیخوام کاربرام گوشیهاشونو IP Phone کنن. بلکه از همون گوشیهای آنالوگ قدیمی میخوام استفاده کنن. حالا چجوری میتونم AS5300 هر نقطه رو به PBX اون نقطه وصل کنم , جوری که PBX بفهمه که این شماره ها باید از طریق AS5300 شماره گیری شن؟
    3- میشه AS5300 رو جوری کانفیگ کرد که اگه خطوط اینترنت قطع شه بره از طریق خطوط E1 اتومات شماره گیریها رو انجام بده ؟
    4- کدام یک از این شبیه سازها میتونه از قبل کمکم کنه : cisco packet tracer یا GNS3 ؟
    5- واسه کانفیگ بصورت گرافیکی آیا CCP سیسکو این توانایی رو داره ؟
    من تجربه کافی تو VOIP ندارم.فقط یه سری CCVP رو مطالعه کردم. واسه همین ممنون میشم اگه در مورد ماجولهای مورد نیاز , بسترها , نرم افزارهای مدیریتی مورد نیاز ، بهترین پروتکلها و همچنین نمونه کانفیگ ها کمکم کنین.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    برای راه اندازی VOIP شما نیاز به خطوط ایوان ندارید . خطوط ایوان برای ارتباطات با شبکه عمومی تلفنی استفاده میشه ..

با استفاده از CME بر روی هر دو دستگاه می توانید تلفن های آی پی یا تلفن های نرم افزاری را در هر دو دستگاه ریجیستر کنید و با استفاده از پروتوکل های ارتباطی SIP یا H323 یا ... بین AS5300 ها خود ارتباط صوتی تحت آی پی برقرار کنید .

اگر نیم خواهید از تلفن های آی پی سخت افزاری یا نرم افزاری بهره ببرید می توایند از ماژول های FXS استفاده کنید که بر روی ماژول های AS5300 نصب میشه

قابلیت شماره گیری از طریق خطوط عمومی شبکه تلفن حالا چه از طریق واسط های ایوان چه از طریق خطوط انالوگ تلفنی هم میسره ...

برای راه اندازی چنین سناریویی بهتر کتاب CVOICE از دوره Cisco CCNP Voice را مطالع بفرمایید .

نام حقيقي: armin nodehi

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از پاسخ. چند تا موضوع:
    به نظر می رسه بصورت حرفه ای تو ایران کم باشن کسایی که با VOIP کار کردن. من هر چی تو این فروم و تو سایت های ایرانی گشتم راجب به VOIP مطلب پیدا کردم ولی اینکه کسی بتونه درست و حسابی VOIP رو با PBX های فعلی یک سازمان join کرده باشه ندیدم. واقعیت اینه که ممکنه برای یه شرکت کوچک با دو تا شعبه که حالا خط اینترنت یا اینترانتش گاهگاهی قطع هم میشه , راه اندازی VOIP خوب باشه ولی واسه یه سازمان بزرگ که نمیشه بهش گفت PBX رو که میلیونها تومان هزینه کرده کنار بذاره. همچنین به خطوط اینترنت / اینترانت هم آنچنان اعتمادی نیست. واسه همین دنبال سناریویی می گشتم که اتصال با PBX فعلی یه سازمان توش باشه که ظاهرا کمتر کسی واسه پیچیدگیش اینکارو کرده. یا اینکه اگر کسی اینکارو کرده باشه واسه تخصصی بودن کار همینجوری مجانی تو اختیار نمیذاره که من بهش حق میدم. ولی ممنون رفیق توضیحات خوبی داده بودی.
    حالا یه سوالی دارم این CME که گفتی آخرین نگارشش چیه و کجا میشه یه درست و حسابیش رو دانلود کرد؟ همچنین اون AS5300 ها نگارش خاصی ios اشون میخواد؟

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    امکان ارتباط با استفاده از واسط های آنالوگ و E1 یا اکثر PBX های سنتی وجود دارد . ممکنه فقط مشکلاتی در زمینه قطع تماس ها یا کالر آیدی وجود داشته باشه که قابل حل هستند .

کلمات کلیدی در جستجوها:

voipمطلب

نحوه راه اندازی خطوط e1

آموزش راه اندازی voip

voip آموزش راه اندازی در packet tracer

voip دو نقطه

راه اندازی خط e1

چگونگی راه اندازی voipاتصال تلفن ویپ بین دو شعبهآموزش راه اندازي voipراه اندازی ip phoneارتباط از طریق e1آموزش e1آموزش راه اندازی ip phoneتعریف E1چگونگی راه اندازی ips در gns3نحوه کانفیگ VOIP-AS5300خط تلفني ايوانراه اندازی خط تلفن e1 voip با gns3نحوه اتصال e1 در pabxچگونگی کانفیگ ایوانخط e1 بدون شمارهراه انداز ی خطوط ایوان نحوه راه اندازي voip نحوه کانفیگ pbx

برچسب برای این موضوع