نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 13سپاس
  • 4 توسط mhsaleh
  • 7 توسط mhsaleh
  • 1 توسط it_ict
  • 1 توسط mhsaleh

موضوع: راه اندازی یه شبکه VOIP کوچک

نام حقيقي: Ali

خواننده شناسه تصویری it_ict
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    58
    سپاسگزاری کرده
    313

راه اندازی یه شبکه VOIP کوچک

دوستان من دو خط شهری دارم و میخوام یه سیستم VOIP تو شرکتم برقرار کنم که بصورت تلفن گویا بتونه فرد تماس گیرنده رو به واحد مورد نظر وصل کنه (6 واحد)
    چه سخت افزار و نرم افزارهایی میخواد البته هرچی ارزون تر بهتر
    لطفا راهنمایی کنید
    سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط it_ict نمایش پست ها
    دوستان من دو خط شهری دارم و میخوام یه سیستم VOIP تو شرکتم برقرار کنم که بصورت تلفن گویا بتونه فرد تماس گیرنده رو به واحد مورد نظر وصل کنه (6 واحد)
    چه سخت افزار و نرم افزارهایی میخواد البته هرچی ارزون تر بهتر
    لطفا راهنمایی کنید
    سپاس
    برای انجام چنین کاری چندین راه دارید اما قبل از آن باید تصمیم بگیرید آن 6 واحد با چه ابزاری می خواهند با مرکز در ارتباط باشند. منظورم این است که آیا قصد دارید برای انها IP Phone بگذارید، از SoftPhone استفاده نمایید یا می خواهید برای آنها یک تلفن آنالوگ معمولی بگذارید.

یکی از راه هایی که می توانید به کار بگیرید استفاده از یک دستگاه IP 02 محصول شرکت اتکام می باشد. با استفاده از این دستگاه (با نصب ماژول مربوطه) می توانید دو خط شهری را به آن متصل نمایید و داخلی ها هم تحت IP خواهند بود.

یک روش دیگر هم این است که یک کارت مثل A400 محصول شرکت OpenVox به همراه دو ماژول FXO خریداری نمایید و روی یک کامپیوتر معمولی نصب کنید. سپس مجموعه هایی همچون Elastix را دانلود و روی آن نصب نمایید. با انجام تنظیمات اولیه سیستم تلفنی شما آماده می باشد. داخلی ها هم تحت IP خواهند بود.

kheobs، RPD، amir_vh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    58
    سپاسگزاری کرده
    313
    آقای صالح واقعا خیلی واضح جواب دادید
    خیلی ممنونم
    توی راه حل های بالا در مورد IPPhone بحث کردید کدوم راه حل از راه حلهای بالا ارزونتر تمام میشه؟
    سوال دوم: اگه بخوام از تلفن آنالوگ استفاده کنم چه پیشنهادی دارید؟
    پیشاپیش ممنونم

نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    58
    سپاسگزاری کرده
    313
    همچنان منتظر جوابم

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط it_ict نمایش پست ها
    آقای صالح واقعا خیلی واضح جواب دادید
    خیلی ممنونم
    توی راه حل های بالا در مورد IPPhone بحث کردید کدوم راه حل از راه حلهای بالا ارزونتر تمام میشه؟
    سوال دوم: اگه بخوام از تلفن آنالوگ استفاده کنم چه پیشنهادی دارید؟
    پیشاپیش ممنونم
    تلفن آنالوگ ارزان تر از IP Phone در خواهد آمد اما من پیشنهاد می کنم با از IP Phone استفاده نمایید. چون مدیریت آن برای ادمین و کار با آن برای یوزر راحت تر است.
    اگر بخواهیم یک مقایسه انجام دهیم هر پورت آنالوگ برای شما حدود 80 هزار تومان هزینه خواهد داشت (به همراه یک گوشی معمولی) در حالی که یک IP Phone حدود 120 هزار تومان خواهد شد. البته قیمت هایی که گفتم کاملاً حدودی می باشند. توصیه می کنم جهت انجام مقایسه با شرکت هایی که این تجهیزات را می فروشند تماس بگیرید تا قیمت روز و دقیق داشته باشد و بر مبنای آن مقایسه و تصمیم گیری نمایید.
    راه حلی که از IP 02 استفاده می نماید دردسر کمتری دارد و سریع راه می افتد اما راه حلی که از Elastix استفاده می نماید بیشتر مناسب کسیست که یک کامپیوتر آزاد دارد و می خواهد امکانات متنوع را تست و پیاده سازی نماید.

اگر بخواهید از تلفن آنالوگ استفاده کنید سه راه دارید
    اول اینکه یک Gateway با تعداد پورت مورد نیاز از نوع FXS تهیه نمایید. این گیت وی ها از یک طرف پورت شبکه می خورند و با سرور شما در ارتباط هستند و از طرف دیگر چند پورت آنالوگ در اختیار شما می گذارند.
    دومین راه که روی سرور های استریسکی جواب می دهد این است که کارتی تهیه کنید که تعداد پورت کافی برای داخلی های شما + خطوط شهری داشته باشد مثلاً یک کارت 8 پورت تهیه کنید، 2 پورت آن را FXO کنید و 6 پورت دیگر را FXS.
    سومین راه حل هم این است که برای کاربران خود مبدل آنالوگ یا ATA قرار دهید. این دستگاه ها هم شبیه Gatewayها هستند با این تفاوت که تعداد پورت کمتری دارند (1 یا 2) و ابعاد کوچکتری هم دارند. مثل مدل PAP2t که دو پورت آنالوگ مجزا می دهد. این حالت برای زمانی که حتماً می خواهید از تلفن آنالوگ استفاده نمایید اما امکان کابل کشی به محل کاربر را ندارید مناسب است.

it_ict، sahb17، farhadham و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    58
    سپاسگزاری کرده
    313
    راستش با دکمه تشکر نمیشه از شما تشکر کرد واسه همینم میگم خیلی خیلی خیلی ممنونم آقای صالح

amir_vh سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا

تازه وارد شناسه تصویری reza_lion6
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام دوستان
    من از طریق incoming connection وخط تلفن وصل شدم به کامپیوتر سرور شرکتم.یعنی با اینکامینگ از طریق خط تلفن شبکه کردم با سرور شرکتم.
    سرعت الانم حدود 31 کیلوبایت هست. راحت میتونم فایل شیر کنم و کارای دیگه شبکه.
    حالا سوال من اینه
    من میخام بدونم راهی داره که بتونم از خط آزاد شرکتم از طریق ویپ یا روش دیگه استفاده کنم؟
    سرعت 31 کیلو واسه ویپ کافیه؟
    اگه میشه چه تجهیزاتی لازم دارم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید..

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_lion6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از طریق incoming connection وخط تلفن وصل شدم به کامپیوتر سرور شرکتم.یعنی با اینکامینگ از طریق خط تلفن شبکه کردم با سرور شرکتم.
    سرعت الانم حدود 31 کیلوبایت هست. راحت میتونم فایل شیر کنم و کارای دیگه شبکه.
    حالا سوال من اینه
    من میخام بدونم راهی داره که بتونم از خط آزاد شرکتم از طریق ویپ یا روش دیگه استفاده کنم؟
    سرعت 31 کیلو واسه ویپ کافیه؟
    اگه میشه چه تجهیزاتی لازم دارم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید..
    با استفاده از VoIP این کار شدنی است اما مسئله اصلی این است که ابتدا بستر مناسب برقرار شود پهنای باند مورد نیاز برای یک تماس تلفنی مبتنی بر VoIP بستگی به کدک فشرده ساز دارد که با مردترین کدک حداقل به حدود 24 کیلو بیت بر ثانیه پهنای باند نیاز خواهید داشت. که البته تجهیزاتی که استفاده می کنید باید از این کدک پشتیبانی نمایند. نوع و مدل تجهیزات بستگی به شرایط دارد. به طور مثال چند خط شهری دارید یا کاربران چطور قرار است از خط آزاد استفاده کنند یا آیا سرویس های ویژه دیگری هم روی این سرویس نیاز دارید یا نه.

reza_lion6 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا

تازه وارد شناسه تصویری reza_lion6
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    با استفاده از VoIP این کار شدنی است اما مسئله اصلی این است که ابتدا بستر مناسب برقرار شود پهنای باند مورد نیاز برای یک تماس تلفنی مبتنی بر VoIP بستگی به کدک فشرده ساز دارد که با مردترین کدک حداقل به حدود 24 کیلو بیت بر ثانیه پهنای باند نیاز خواهید داشت. که البته تجهیزاتی که استفاده می کنید باید از این کدک پشتیبانی نمایند. نوع و مدل تجهیزات بستگی به شرایط دارد. به طور مثال چند خط شهری دارید یا کاربران چطور قرار است از خط آزاد استفاده کنند یا آیا سرویس های ویژه دیگری هم روی این سرویس نیاز دارید یا نه.
    --------
    ممنون دوست عزیز مطالبتون خیلی مفید بود خیلی کمکم کرد.من توی شرکتم یک خط تلفن دارم.سرعتم هم همون 31 کیلو هست ماکسش.
    فقط یه سوال دیگه:
    میشه تجهیزاتی که واسه راه اندازی ویپ لازمه رو بهم معرفی کنید.با این سرعت 31 کیلو
    ممنون میشم
    اگه آموزش راه اندازی voip تلفنی هست ممنون میشم بهم معرفی کنید.
    یه دنیا ممنون

نام حقيقي: مشیدی

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    لطفا بگیداین 6واحد از نظر جغرافیایی کجا هستند؟

نام حقيقي: آرتین دیویدیان

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    برای راه اندازی سیستم voip شما در وحله اول به یک سرور نیاز دارین مثل elastix ، 3CX ، Asterisk ، Asterisk now که نرم افزاری هستن و همچنین به واسطه ها یا گیتوی هایی برای ارتباط با خطوط تلفن شهری (FXO) و گوشی IP یا Softphone که در مورد شما من یک گیتوی fxo خوب رو با یک softphone رایگان مثل 3CX کافی میدونم
    البته میشه از یه سیستم سخت افزاری مثل samsung , avaya یا Mitel هم استفاده کرد

کلمات کلیدی در جستجوها:

voip آموزش راه اندازی

آموزش راه اندازی voip

اموزش راه اندازی voip

نحوه راه اندازی voip

آموزش راه اندازی سرور voip

راه اندازی سرور voip

راه اندازی voip

چگونگی راه اندازی voip

راه اندازی voip سرور

راه اندازی voip با elastix

voip راه اندازیآموزش راه اندازی ویپآموزش تصویری راه اندازی voipآموزش راه اندازي voipراه اندازی سیستم voipآموزش راه اندازی تلفن voipآموزش راه اندازی سیستم voipآموزش راه اندازی elastixراه اندازی ویپراه اندازی شبکه voipراه اندازی Elastixاموزش نصب و راه اندازی سیستم voipآموزش نصب و راه اندازی elastixآموزش راه اندازی voip با elastixراه اندازی سرور elastix

برچسب برای این موضوع