نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
سپاس ها 1سپاس

موضوع: درخواست آموزش مقدمات VOIP

نام حقيقي: mehdi mehrnam

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon9 درخواست آموزش مقدمات VOIP

سلام

با عرض معذرت من هنوز متوجه نشدم که چطور توی یه شبکه داخلی میشه سیم تفن رو به سوئیچ وصل کنم؟!!!!!!
    من می خوام یه شبکه راه بندازم که تلفن هاش voip هستن همشون به سوئیچ وصلند و 6تا خط تلفن دارم چطوری به هم وصلشون کنم ؟
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی آقابابایی بنی

خواننده شناسه تصویری A L I
    نوشته
    151
    سپاسگزاری شده
    76
    سپاسگزاری کرده
    43
    سلام

قرار نیست سیم تلفن را به سوییچ شبکه وصل کنی ، شما یکی از این حالت ها را خواهی داشت :

1 ) اگه بخواهی از همون تلفن های قدیمیت استفاده کنی :

اتصال تلفن به gateway و در صورت نیاز اتصال گیت وی به شبکه

2 ) اگه بخوای از IP-Phone استفاده کنی کافیه کابل شبکه را بهش متصل کنی

3 ) استفاده از Soft-Phone که نیازی به هیچ سیمی جز همون کابل شبکه پشت کامپیوترت نداره

سلام جناب عادل

1 ) از نظر هزینه بستگی به این داره که چه میزان ار تماس های شما از بستر دیتا عبور پیدا خواهد کرد ، مثلا اگه 3 تا دفتر در 3 نقطه متفاوت داشته باشید و بین این نقاط ارتباط دیتا مهیا باشه ( Leased Line ، وایرلس یا حتی اینترنت ) میتونی از طریق همین خطوط ترافیک صدا را رد کنی و هزینه تلفنت کاهش پیدا میکنه اما اگه قرار باشه بیشتر با جاهایی تماس بگیری که ارتباطتتون از طریق مخابراته ، فرقی نداره و هزینه ها هماون هزینه های قبلی خواهد بود

اما از نظر کیفیت ، کاملا به نحوه طراحی بستگی داره . اگه خوب طراحی بشه کیفیت ارتقا پیدا میکنه

2 ) مجتمع سازی Voip و داده کاملاً امکان پذیر و گاهاً توصیه شده است . من خودم در سطح گسترده این کار رو کردم و مشکلی نبود . فقط مهمه که از سوییچینگ سر در بیاری و باز هم طراحی و تجهیزات بسیار مهم خواهند بود

3 ) دستت برای انتخاب تجهیزات بازه اما برای اینکه بتونی هزینه طرح را به دست بیاری باید اطلاعات کامل تری بدی و با یک سوال و جواب نمیشه قیمت تعیین کرد . اما در بهترین حالت اگه تعداد کاربران و دفاتر و تجهیزات شبکه موجود را بدی میشه حدودی به عددی رسید

4 ) هم بله و هم خیر . بله در صورتی که دانش شبکه ایت بسیار خوب و مطالب را عمیقاً درک کرده باشی

خیر هم که ناگفته پیداست ....

5 ) بله میشه

و البته :

راه اندازی VOIP در یک شبکه محلی

ویرایش توسط A L I : 2012-02-08 در ساعت 12:26 AM
    amir_vh سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

آموزش تصویری VOIP

آموزش تصویری کامل voip

آموزش کامل voipآموزش کامل تصویر voipدرخواست VoIPمقدمات voipتنظیمات voip voip در اصفهانآموزش voip در اصفهانسوئیچ voipطریقه کانفیگ voipآموزش کانفیگ voipنحوه کانفیگ voipنحوه تنظیمات VOIPراهنمای تنظیمات تلفن link voipآموزش تلفن voipاموزش کانفیگ تلفن های voipفیلم آموزشی ویپاموزش کامل voipاتصال سوییچ voipنحوه تنظیم تلفن voipآموزش کانفیگ Gateway VOIPآموزش تصویری تنظم گوشی voipvoip تلفن تنظیمتنظیم سوئیچ برای VOIP

برچسب برای این موضوع