نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mhsaleh
  • 1 توسط mhsaleh

موضوع: کمک در خصوص ip phone و نصب آن

نام حقيقي: Siavash Kianfar

خواننده
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

کمک در خصوص ip phone و نصب آن

سلام دوستان. بر حسب اتفاق من صاحب یه ip phone; شدم!!! برند متفرقه هست Sun Comm مدل GsmVoipGateway, 3G/CDMA VoIP Gateway, GSM E1 Channel Gateway/Bank, Remote SIM Switch/Server,Infrared CCD/CMOS IP Security Cam, CCD/CMOS IP Surveillance Camera, PoE IAX2 IP Phone, Infrared CCD/CMOS IP Network Camera, ATA-1FXS+FXO/1FXS+PSTN, 8PoE Switc و یه pc با ویندوز 7 و xp و یه خط adsl 2Mb هم دارم
    میخوام بدونم این ip phone  به دردم میخوره یا نه
    چطور میتونم ازش استفاده کنم؟ یه هاب هم دارم با 8 تا خروچی که adsl رو share کردم باهاش
    ممنون میشم اگه کمکم کنین

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    زیرساخت فیزیکی شبکه شما خیلی مهم نیست. مهم ترین مسئله این است که می خواهید با این IP Phone چه کار انجام دهید.
    برای اینکه بتوانید از IP Phone خود استفاده کنید نیازمند این هستید که IP Phone در یک سرور VoIP رجیستر شود. اگر قصد تست و بررسی گوشی خود را دارید می توانید خودتان حتی به طور مجازی یک سرور راه اندازی نمایید و تلفن را در آن رجیستر کنید. اگر قصد استفاده از آن جهت تماس و مکالمه با خارج از کشور را دارید می توانید یک اشتراک از پرووایدرهای موجود تهیه نمایید.

MiladRezae سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Siavash Kianfar

خواننده
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سپاس از شما دوست عزیز، از IP Phone دو مورد رو انتظار دارم برای استفاده:
    1. همون طور که فرمودین برای تماس با خارج از کشور
    2. استفاده دقیقا مثل تلفن ثابت (گوشی تلفن خونگی)
    ممنون میشم در مورد Provider ها هم یه توضیح و راهنمایی از شما داشته باشم
    گوشی رو با هاب سوییچ به PC ها و خط ADSL وصل میکنم ولی هیچ اتفاقی رخ نداده و حتی به عنوان یه Device جدید هم شناخته نشده. بهم نخندین اما حتی با Cross Cable هم به PC وصل کردم که شاید یه واکنشی بده که نشد !

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    عملکرد تلفن های IP معمولاً به همین سادگی نمی باشد برای استفاده از تلفن خود شما چند کار باید انجام دهید.
    1- تهیه یک اشتراک از پرووایدر های VoIP. در این خصوص شرکت های زیادی هستند چه داخلی و چه خارجی. حتی می توانید از اشتراک Skype هم استفاده نمایید اما این نکته را متوجه باشید که پروتکل SIP در کشور جمهوری اسلامی ایران فیلتر است لذا یا باید از ----- استفاده نمایید یا ببینید ISP شما سرویس VoIP ارائه می دهد و از آن تهیه نمایید.

2- پس از اینکه اشتراک را دریافت نمودید تلفن خود را کانفیگ نمایید. اولین مرحله ارتباط دادن تلفن به اینترنت است. به عبارتی دیگر تنظیمات شامل IP، Subnet، Default GW، DNS و ... را انجام دهید تا تلفن شما به اینترنت دسترسی داشته باشد.

3- زمانی که شما اشتراک SIP تهییه می نمایید حداقل 3 مولفه به شما داده می شود اول آدرس IP سرور است دوم نام کاربری (شماره شما) و سوم رمز اشتراک شماست. این سه مولفه را در تلفن خود تعریف نمایید. برای این کار اکثر تلفن ها دارای اینترفیس وب هستند و تنها کافیست IP تلفن را در مرورگر خود وارد نمایید. توجه داشته باشید در برخی موارد که بسته به اپراتور VoIP شما دارد ممکن است نیاز به تنظیم Option های بیشتری داشته باشید.

4- تکمیل کار. در این مرحله پس از اینکه اولین تماس را با موفقیت برقرار نمودید می توانید سایر پارامترهای موجود را با توجه به نیاز خود تنظیم نمایید. مثلاً زنگ تلفن را تنظیم نمایید و ...

MiladRezae سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات IP phone

ip phone نصب

در مورد ip phone

طرزنصب ip phone

نحوه کار ب گوشی ip phone

ip phoneنصب

نحوه تنظیم ipphone

تنظیم کردن ip phone

نصب ipphone

نصب و تنظیم سرور voip