صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 34

موضوع: راه اندازی یه سیستم ویپ برای یه شرکت

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    حرف های شما کاملاً درست است اما شرایط توی ایران خیلی متفاوت از آن چیزی است که می فرمایید.
    باید این مورد را هم در نظر گرفت که آیا ما در ایران به همان اندازه خارج از کشور دسترسی به ساپورت برندهایی همچون Avaya و سیسکو داریم؟
    ما حتی توی تهیه تجهیزات هم دچار مشکل هستیم فرض کنید شما مرکز تلفن خود را با AVAYA IPOffice پیاده سازی کردید و بعد نیاز به یک ماژول یا حتی یک لایسنس داشتید آیا به هین راحتی می توانید تهیه نمایید؟

در محصولات کد بازی همچون Asterisk به راحتی می توان کار کرد و یک محصول مناسب حتی سخت افزاری هم رائه داد و چون همه چیز از اسناد مختلف تا تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز به راحتی در دسترس است توی کشورهایی همچون ایران طرفدار زیادی پیدا کرده است. همچنین شما به راحتی می توانید این نرم افزارها را با توجه به نیاز خود توسعه دهید و در هر کار تلفنی به کار بگیرید.

نام حقيقي: ایمان قربانعلی

خواننده شناسه تصویری Iman.gh
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    305
    سپاسگزاری کرده
    177
    سلام

منم با نظر آقای آریانگوهر موافقم ولی آقا رضا 1 چیزی اینجا ایران هستش و Cisco که زیاد پیدا نمیشه و لایسنسشم واقعا گرونه.

AVAYA سیستم خوبیه ولی تو ایران زیاد استقبال نشده ازش و ساپورت خوبی هم نداره.

ولی استریسک open source هستش درست ولی شرکت استریسک switchvox داده بیرون که چیزه خوبیه ولی بازم تو ایران نیشستش.

به نظر من Cisco یا استریسک بهترین می تونن باشند مخصوصا استریسک که بچه های زیادی رفتند سمتش.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    من مخالف استریسک نیستم ولی شما از دید کارشناس نگاه می کنی برای اینکه بتونی موفق باشی باید دید بیزنسی هم قاتی کنی.
    یک مشتری چه موقع راضیه؟ اینی که هر روز ور دلش باشی یا اینکه کلا فراموش کنه که کی آخرین بار سیستم رو کانفیگ کرده؟
    من هم مشکلات رو دیدم.

ولی استریسک واسه small business جز دردسر هیچی نداره.

موفق باشید

Iman.gh، kenwall، itpirooz و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    من مخالف استریسک نیستم ولی شما از دید کارشناس نگاه می کنی برای اینکه بتونی موفق باشی باید دید بیزنسی هم قاتی کنی.
    یک مشتری چه موقع راضیه؟ اینی که هر روز ور دلش باشی یا اینکه کلا فراموش کنه که کی آخرین بار سیستم رو کانفیگ کرده؟
    من هم مشکلات رو دیدم.

ولی استریسک واسه small business جز دردسر هیچی نداره.

موفق باشید
    کاملا با شما موافقم
    استاد صالح کاملا تخصصی و در حد استادان ما برسی میکنند موضوعات رو و در این هیچ شکی نیست که اگر مشتری با این سطح اطلاعات باهاتون طرف باشه مشکلی پیش نمیاد ،اما اکثر مشتریها وقت زیرورو کردن این تجهیزاتو ندارند و فقط میخوان بیدردسر کار راه انداز باشه
    حالا شما بیا بگو این تجهیزات آخرین آپدیت روزه و کلی امکانات داره مخصوصا مشتری که خنگ باشه هم کار خودتو سخت کردی هم بابه عذابی شدید برایه مشتری

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

صحبتهای جناب آریا گوهر کاملا متین ، اما دوست عزیز این صجبتها رو واسه اینور باید کاملا برعکس کزد ، چون اینجا سیسکو اصلا ساپورت نمیشه .

ولی الستیکس رو میتونی به راحتی بالا آورد و حتی میتونی واک نصب کنی و واست مجانی و ارزان تمومشه !

جناب آریا گوهر شما که تا پارسال شرایط اینور رو از نزدیک ملاجظه فرمودید ! بازم درود به ادمینهای ایرانی که با این همه تحریم راه کارهای قوی پیشنهاد

میدن .

نام حقيقي: Vahid Fanoudi

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    95
    برای 3 خط شهری و 5 خط داخلی (در مجموع 8 خط FXO/FXS) چی پیشنهاد میدید؟
    داخلی ها از گوشی معمولی می خوان استفاده کنند
    هم کارت آنالوگ که رو سیستم نصب میشه و هم دستگاههایی که خودشون IP PBX هستند و نیاز به سیستم ندارند.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    پیشنهاد اول من آن است که برای داخلی ها کلاً از تلفن IP استفاده نمایید اما در صورتی که بخواهید از تلفن آنالوگ استفاده نمایید می توانید چنین عمل نمایید:

1- یک سیستم مناسب جهت IP PBX (نصب Elastix)
    2- یک کارت 4 پورت FXO مانند مدل A400P محصول شرکت Openvox جهت اتصال 3 خط شهری
    3- 3 عدد دستگاه مبدل مانند مدل PAP2t محصول شرکت Linksys جهت ارتباط 5 داخلی
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1- یک سیستم مناسب جهت IP PBX (نصب Elastix)
    2- یک کارت 8 پورت دارای 3 ماژول FXO و 5 ماژول FXS
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1- دستگاه GXE 5024 محصول شرکت Granstream به عنوان IP PBX دارای 4 پورت FXO و 2 پورت FXS
    2- مبدل مانند HT502 یا گیت وی مانند GXW 4004
    1- دستگاه IP04 محصول شرکت ATCOM به عنوان IP PBX دارای 4 پورت FXO
    2- پنج عدد مبدل AG189 محصول شرکت ATCOM
    و هزاران برند و سلوشن دیگر

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    95
    با سلام دوباره
    1- آیا میشه فقط از دستگاه IP08 محصول شرکت ATCOM استفاده کرد؟
    2- این دستگاه 8 پورت FXO/FXS داره. میشه 3 تا رو FXO و 5 تا رو FXS کرد؟
    3-در ضمن آیا ماژول های FXO و FXS رو باید جداگانه بخریم یا با خود کارت هست؟

در هر صورت اگه نیاز به کامپیوتر نباشه بهتره

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    بله شما می توانید فقط از دستگاه IP08 استفاده نمایید اما توجه داشته باشید ماژول هایی که روی این دستگاه نصب می شوند از نوع Dual می باشند و پورتهای شما دو به دو کانفیگ می شوند لذا در هنگام تهیه ماژول ماژول مناسب را تهیه کنید مثلاً یک عدد AX210X + یک عدد AX210XS + دو عدد AX210S در کل ماژول ها مجزا از دستگاه هستند مگر آنکه جایی که از آن خرید می نمایید خودش ماژول ها را برای شما نصب نماید و به صورت باندل بفروشد. این نکته را هم عرض کنم که این دستگاه هم از نرم افزار Asterisk بر روی سیستم عامل uCLinux استفاده می نماید.

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    95
    من دستگاهی میخوام که نیاز به کامپیوتر نداشته باشه و خودش همه کارا رو انجام بده. اینجوری دردسر کمتری داره.
    مثلا مثل روتربردهای میکروتیک که روی خودش سیستم عامل میکروتیک رو داره و بصورت مستقل عمل می کنه.
    در ضمن اگه امکانش هست حدود قیمتی دستگاه معرفی شده رو هم ذکر کنید

نام حقيقي: ایمان قربانعلی

خواننده شناسه تصویری Iman.gh
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    305
    سپاسگزاری کرده
    177
    سلام

فکر کنم AVAYA یا Mytel برای شما بهترین گزینه باشه.

البته اگه سیسکو بخری که دیگه عالیه ولی 1 سرور HP G7 می خوای واسش.

Snom One هم خوبه ولی هنوز به ایران نرسیده

vahidf سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    در اکثر بازارهای رقابتی این ضرب المثل که هر قدر پول بدی آش می خوری صدق می کند.
    اگر شما واقعاً به دنبال یک سیستم با کیفیت عالی هستید که چند سال بدون مشکل برای شما کار کند خوب مسلماً باید هزینه آن را هم بپردازید در این صورت سراغ برندهای آمریکایی و اروپای غربی مثل سیسکو، آوایا و ... بروید. در غیر این صورت برندهای دیگر را در نظر داشته باشید
    توصیه می کنم محصولات شرکت های چینی مثل Atcom را در رده آخر قرار دهید. دستگاه IP08 اتکام قیمتی حدود 450 هزار تومان دارد که با ماژول ها حدود 800 هزار تومان تمام خواهد شد.
    برای جلوگیری از سردرگمی من توصیه می کنم سلوشن های موجود را شبیه لیستی که در پست های قبلی معرفی کردم آماده نمایید سپس هزینه تمام شده هر یک را مشخص نمایید و در نهایت با توجه به قیمت تصمیم بگیرید.

من به طور کاملاً شخصی فکر نمی کنم برندهایی مثل آوایا و سیسکو جهت پیاده سازی در این سطح خیلی به صرفه باشد. نهایتاً سلوشن های شرکت های زیر را بررسی نمایید:
    1- digium
    Linksys -2
    3-گرنداستریم
    4- yeastar
    ATCOM -5

vahidf سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    95
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    توصیه می کنم محصولات شرکت های چینی مثل Atcom را در رده آخر قرار دهید. دستگاه IP08 اتکام قیمتی حدود 450 هزار تومان دارد که با ماژول ها حدود 800 هزار تومان تمام خواهد شد.
    مگه این دستگاه بدون ماژول هست؟ هزینه ماژول ها جدا حساب میشه؟

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    خود شرکت ATCOM که دستگاه را جدا از ماژول ها می فروشد اما ممکن است واسطه ای که از آن خرید می کنید خودش ماژول ها را برای شما نصب نماید و به صورت باندل بفروشد.

نام حقيقي: عباس

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام به دوستان بنده در شبکه های معمولی بیشتر سر رشته دارم بهمین جهت چند سوال دارم:
    1.معماری این سیستم اینطور هست که خطوط انالوگ از طریق
    استفاده از يك FXO گيت وي 4 پورته SIP Support براي خطوط شهري و آنالوگ خودتون
    که نمیدوم چه قطعه ای هست(به گمانم خطوط میگیره Rj45 میده)
    بعدش Ip0X(هر مدلی با توجه به نیاز ) متصل میشه
    و بعد به هاب یا سوئیچ و مرحله بعدی اتصال تلفن های آی پی دار به سوئیچو یا
    3 در صورت استفاده از گوشيهاي معمولي نياز داريد كه يك FXS گيتوي 8 پورته و يك 2 پورته (مجموعا 10) تهيه كنيد.
    (شکلی دارید دریغ نکنید) و باقی قضایا
    فقط gateway همین آی پی ip0x میشه درسته
    راستی دوستانی که میگن سیسکو کمه و اینا .بنده سایپا سیستمی با ZTe بستیم که گفتیم کارمون راه میفته باور نکنید به سال نشده از بین رفت .روبات جواب نمیداد .بازم شرف سیسکو (شرمنده همین FXo ,Fxs توجیه کنید یک دنیا تشکر)

ویرایش توسط abasza : 2011-08-12 در ساعت 12:57 AM

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کارت ویپ

ویپ

کارت fxo چیست

سیستم ویپ

سیستم ویپ چیست

سيستم ويپ

ویس گیت وی

fxo چیست

FXO و FXS چیست؟

استریکس ویپ

همه چیز درباره dinstar

voip 4 port fxo چیست

نحوه راه اندازي voip در يك موسسه چگونه است

روش ویپتفاوت كارت با گيتويهمه چی درباره پورتهای fxoتفاوت fxo با fxsAX800p قیمتتفاوت fxo و fxsکارت FXOکارت e1 چیست fxo fxsfxoچیستتفاوت بین دستگاههای dinstarfxo و fxsنحوه کانفیگ GXW 4004نصب سیستم استریکس

برچسب برای این موضوع