نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط mrkh
  • 3 توسط aliafzalan
  • 1 توسط Iman.gh

موضوع: اطلاعات بیشتر از ATA ها نیاز دارم

نام حقيقي: ناشناس

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8

اطلاعات بیشتر از ATA ها نیاز دارم

سلام
    دوستان عزیزم, من مقیم خارج هستم در نظر دارم که یک دستگاه ATA ترجیحا لینکسیس یا گرنداستریم به خانواده ام در ایران بفرستم که بدون کامپیوتر و صرفا از طریق یک مودم ADSL با من تماس بگیرن ولی قبل از اینکه دستگاه رو خریداری کنم چند سوال برام پیش اومده که خواهشمندم در این موارد من رو راهنمایی کنین:

1- آیا پورتهای SIP 5060 و یا STUN 3478 در ISPهای ایران باز هستن یا نه؟
    2- اگه بالفرض این پورت 5060 بسته باشه, میشه از پورت دیگه ای در تنظیمات داخلی ATA استفاده کرد؟ در قسمت Admin تنظیمات ATA دیدم که ظاهرا پورت SIP 5060 قابل تغییره و حالا به چی باید تغییر داد نمیدونم.
    3- آیا در صورتی که Valid IP داشته باشم در ایران (که نمیدونم اصلا خریداریش مقدور هست یا نه و آیا میشه از خارج از ایران خرید و به ISP ایران داد که برات ست کنه یا نه) و همینطور در خارج, میشه بدون استفاده از خدمات سایتهای سرور واسط مثل CallCentric مستقیما بهم وصل شد و زنگ زد و صحبت کرد؟ اگه جواب مثبت هست, این کار چطور باید تنظیم بشه؟
    4- ATAیی که میخرم باید FXO ساپورت باشه یا FXS ساپورت یا هر دو؟

از اینکه این پست من رو خوندیم متشکرم

نام حقيقي: محمدرضا خادمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری mrkh
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    10
    1. اره فرک میکن بسته اند ( دست مخابرات درد نکنه )
    2. .........
    3.اره خیلی از ISP ها به یوزر هاشون ip valid میدن

ویرایش توسط SADEGH65 : 2011-07-23 در ساعت 05:46 PM
    alirezayam سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    سروران گرامی, البته متوجه هستم که حرفه ای نبودن بنده ممکنه در جمع حرفه ای ها چندان خوشایند نباشه. من خودم وقت زیادی گذاشتم و تقریبا جواب اکثر سوالاهام رو پیدا کردم. فقط این یک سوال رو اگه منو راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم.

- - اگه بالفرض این پورت 5060 بسته باشه, میشه از پورت دیگه ای در تنظیمات داخلی ATA استفاده کرد؟ در قسمت Admin تنظیمات ATA دیدم که ظاهرا پورت SIP 5060 قابل تغییره و حالا به چی باید تغییر داد نمیدونم.

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezayam نمایش پست ها
    - - اگه بالفرض این پورت 5060 بسته باشه, میشه از پورت دیگه ای در تنظیمات داخلی ATA استفاده کرد؟ در قسمت Admin تنظیمات ATA دیدم که ظاهرا پورت SIP 5060 قابل تغییره و حالا به چی باید تغییر داد نمیدونم.
    سلام
    من نمیدونم الان پروتکل SIP به خارج از کشور بسته هست یا نه. ولی اگر که بسته باشه مشکل شما با تغییر پورت حل نمیشه، چون اونها پورت 5060 را نمیبندند، بلکه پروتکل SIP را میبندند. (حالا فرقی نمیکنه، شماره پورت 5060 باشه و یا 80)

SADEGH65، Iman.gh و alirezayam سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    جسارتا دو تا سوال بپرسم و دیگه مزاحم نمیشم. اگه این پورت 5060 و یا بعبارتی کل پروتکل SIP رو بستن, اونوقت این فروشگاههای اینترنتی مثل voipsky.ir و یا voipshop.ir برای چه انواع IP Phone ها و ATAها رو میفروشن؟؟؟
    سوال دیگه من هم این بود که آیا در صورت بسته بودن SIP از IAX و گوشی دارای ساپورت IAX میشه استفاده کرد؟؟؟

نام حقيقي: ایمان قربانعلی

خواننده شناسه تصویری Iman.gh
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    305
    سپاسگزاری کرده
    177
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezayam نمایش پست ها
    جسارتا دو تا سوال بپرسم و دیگه مزاحم نمیشم. اگه این پورت 5060 و یا بعبارتی کل پروتکل SIP رو بستن, اونوقت این فروشگاههای اینترنتی مثل voipsky.ir و یا voipshop.ir برای چه انواع IP Phone ها و ATAها رو میفروشن؟؟؟
    سوال دیگه من هم این بود که آیا در صورت بسته بودن SIP از IAX و گوشی دارای ساپورت IAX میشه استفاده کرد؟؟؟
    سلام

اگه دقت کرده باشید آقای افضلان گفتند به خارج از کشور بسته است.

شما می تونید از این پروتکل در شبکه داخلی خود استفاده کنید و حتی در بعضی از ISPها این پروتکل باز هستش .

بله می تونید از IAX استفاده کنید ولی اگه باز باشه .

alirezayam سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

پورت ata

دستگاه ata

ATA پورت

بسته بودن پورت iax

بستن پورت در ایران sipباز بودن پورت 5060پورت iax پروتکلاطلاعات ata هاvoip sipسرویس تلفن اینترنتیای پورت kerio رو میشه تغییر داددستگاهataبستن پورت sip توسط مخابراتدتگاه ataحل مشکل بسته بودن پورت ها sip مخابرات پورت ataتاریخچه پورتهای ataبسته بودن پروتکل SIPسرویس adsl پورت 5060 بازبسته یا باز بودن پورت sipبسته بودن پورت 5060پورت atatبستن پورت sip ata شرکت لینکسیس با 2 پورت پروتکلSIP IAXشماره پورت iax2

برچسب برای این موضوع