نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 12سپاس
  • 3 توسط mhsaleh
  • 6 توسط omid_mohagerani
  • 2 توسط omid_mohagerani
  • 1 توسط Iman.gh

موضوع: درخواست معرفی یک تلفن سیسکو

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

درخواست معرفی یک تلفن سیسکو

سلام
    یک مدل سیسکو میخواهم با مشخصات زیر:

1- دو پورت (اترنت آن 100 باشد)
    2- تصویری
    3- قابلیت SIP - منظور اینکه IOS آن موجود باشد به راحتی
    4- دارای وایرلس ماژول (یا فی ذاته وایرلس داشته باشد)
    5-قیمت زیر 50 هزار تومان (این یکی رو شوخی کردم ولی بالای 500 هم نباشه)

ضمنا وقتی IP PBX ما سیستمی مبتنی بر استریسک هست کلا رفتن به سمت سیسکو فون ها رو پیشنهاد میکنید
    (به خاطر کیفیت، احتمال رفتن به سمت Call Manager در آینده و ..)

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    هر کدام از سلوشن های مختلف (سیسکویی، Asteriskیی و ...) ویژگی های خودشو دارد مثلاً Asterisk این قابلیت را دارد که شما هر جور که فکر بکنید آن را برنامه ریزی کنید در عوض سیسکو معمولاً سلوشن های گران و تخصصی دارد.

من یک مدل تلفن محصول شرکت Polycom مدل VVX1500C می شناسم کیفیت در حد بنز سازگار با سیسکو اما قیمتش در حدود یک میلیون و دویست هزار تومان می باشد

SADEGH65، th95 و EVERAL سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    ممنون
    گوشی های تصویری سیسکو که وایرلس باشند همه تو همین قیمتها هستند ؟
    مدلی از سیسکو معرفی نکردید

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    سلام

وقتی IP PBX ما سیستمی مبتنی بر استریسک هست کلا رفتن به سمت سیسکو فون ها رو پیشنهاد میکنید
    (به خاطر کیفیت، احتمال رفتن به سمت Call Manager در آینده و ..)

ممنون
    محمد جان وقتی IPPBX شما استریسک است به نظر من رفتن به سمت گوشی های Cisco منطقی نیست . چرا که با توجه به هزینه ای که انجام میدهید به بالاترین قابلیت نمی رسید . اگر از نظر کیفیت صدا ، دوام و ... بخوایم مقایسه کنیم گوشی های مشابهی که کاملا هم با Asterisk سازگار هستند از جمله Polycom یا ... چیزی از Cisco کم ندارند . در ضمن هزینه کمتری هم دارند .
    از نظر سادگی پیکربندی و قابلیت های تلفنی که با سیستم استریک در اختیار شما قرار می دهند هم در سطح بالایی هستند .
    ولی اینکه شاید در آینده به سمت CUCM برید بحث جدایی است . چون در پیاده سازی CUCM فقط و فقط باید از گوشی های Cisco استفاده کرد . البته منظورم این نیست که شما نمی توانید از گوشی های SIP دیگر برند ها استفاده کنید . بلکه قابلیت هایی است که اگر از گوشی های CIsco بهره نبرید پیاده سازی آنها در گوشی های SIP غیر از سیسکو غیر ممکن است .

محمد جان عذر می خوام دخالت می کنم ولی اول تکلیف IPPBX را مشخص کنید . عوض کردن IPPBX بعد از یک مدت کار مشکل و به نظر من اشتباهیه ...
    اگر تعداد User های شما به 250 عدد نمی رسد به راحتی می توانید از سیستم هایی مانند elastix استفاده کنید .
    ولی برای تعداد بالاتر این کاربر تجربه به من نشون داده که با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد .

در این حالت بهتره خود Asterisk را از ابتدا نصب و پیکربندی کنید و به دنبال محیط گرافیکی نرید .
    در تعداد کاربران بالا مسائلی مانند HA و Clustering مطمئنا مطرح خواهد شد که اگر از Asterisk استفاده کنید می توانید به سراغ ََasterisk SCF Framework برید . در صورتی که در Elastix ،TrixBox و ... این کار غیر ممکن یا بسیار دشوار است .

اگر نمی خواهید با محیط متنی Asterisk سرو کله بزنید برای تعداد کاربران بالا مطمئما CUCM مخصوصا نسخه 8 یکی از بهترین راه حل هاست .
    راه حل های HA به خوبی در این سیستم پیاده سازی شده و راه اندازی ان هم برای Admin بسیار ساده است .
    البته فقط به این نکته باید توجه داشته باشید که در راه حل های Voice cisco باید هزینه کرد. از پول لایسنس تا سرورها و تلفن ها .. تا راه اندازی سرویس های جانبی که در ASterisk مجانی در اختیار شماست مانند ضبط مکالمات یا billing

rahimi_m، th95، sasani و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    سلام
    ممنون از پاسخ کاملت امید جان
    خوب ! اگر 250 یوزر جواب میدهد (50 تایی روی WAN هستند و بقیه در داخل شرکت) پس سراغ CUCM نمیرویم
    الان سیستم ما همونیه که بهت گفتم و دیگه نمیگم که تبلیغ نشه
    بهرحال asterisk هستش

امیدجان دو سوال

1- این شرکت برای ما Aserisk نصب کرده و برنامه جاوای خودش
    چطور میشه فهمید این برنامه دیتابیس داره یا داره تنظیمات خود استریسک رو تغییر میده
    در واقع میخوام بدونم که ما خودمون چقدر میتونیم بهش ور بریم
    مثلا من با الستیکس راحت ترم ! میشه اون رو نصب کرد و هم با اون هم این برنامه سیستم رو مدیریت کرد
    و یا اینکه اینها چت رو راه ننداختند ! من میتونم OpenFire رو خودم روش نصب کنم و راهش بندازم ...

2- یک تلفن از همون مارک Polycom که وایرلس باشه و ویدیویی و هزینه مناسب میتونی بهم معرفی کنی
    اون گوشی معرفی شده توسط آقای صالح fبه نظر چیز خوبیه (Grandstream GXV3140

اما دو ایراد داره
    یک : هزینه بالا (حدود 400 هزار تومان به بالا)
    دو : این آداپتور USB Wireless اش گیر نمیاد ! به هر کی میگم میگه نداریم ! بخوای هم تعداد میاریم اونم یک ماهه !!

ممنون
    )

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    راستش من دقیقا نمی دونم که ان برنامه خاص از چه مکانیزمی استفاده می کنه ... ولی به احتمال 90 درصد اطلاعات در پایگاه داده ذخیره میشود . در واقع در چنین GUI هایی از قابلیتی به نام ARA استفاده میشه که تنظیمات asterisk به صورت خودکار در Database ( معمولاMYSQL ) ذخیره میشه و برنامه نویسی GUI روی این اطلاعات که در دیتابیس هست .
    می توانید ابتدا چک کنید که برنامه از چه Database ای استفاده می کند . و بعد به پایگاه داده وصل بشید و جداول را چک کنید .

در مورد تلفن تصویری من شخصا سه برند Polycom ، GrandStream , Yealink را تست کردم که Polycom بهترین هست . ولی خوب قیمت بالایی داره ... راستش من راه حل مناسبی برای تلفن تصویری وایرلس با قیمت مناسب سراغ ندارم .

th95 و aliafzalan سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    امیدجان چطور متوجه بشم پایگاه داده هست یا نه ؟ و اینکه چی هست ؟
    البته فکر کنم از MySQL استفاده میکنند ! حالا چطور بهش وصل بشیم و جداول رو ببینیم ؟
    بعد هم یعنی کلا تنظیمات از اون خونده میشه ؟ یعنی مثلا من پورت سیگنالینگ رو هم میخوام عوض کنم باید برم سراغ اون ؟
    باور کن اصلا چنین امکانی تو GUI شون نگذاشتند !! مگر خودمون بریم ببینیم تو کدوم جدول و کجا هستش !
    مکنه برخی رو از دیتابیس بخونه برخی رو از فایلهای Conf ؟ مثلا همین امکان رو چون تو محیط گرافیکی نذاشته فکر کنم تو دیتابیس هم نبردتش !

در مورد تلفن تصویری من شخصا سه برند Polycom ، GrandStream , Yealink را تست کردم که Polycom بهترین هست . ولی خوب قیمت بالایی داره ... راستش من راه حل مناسبی برای تلفن تصویری وایرلس با قیمت مناسب سراغ ندارم .
    شما برند و مدل رو پیشنهاد بده ! یعنی بیش از 500 هزار هستند ؟
    این گرنداستریم 3140 حدود 500 درمیاد و خیلی هم گوشی خوب و خوشگلیه ! شما چی تو نظرت هست !؟

نام حقيقي: Hooman

عضو عادی شناسه تصویری hmn566
    نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    امیدجان چطور متوجه بشم پایگاه داده هست یا نه ؟ و اینکه چی هست ؟
    البته فکر کنم از MySQL استفاده میکنند ! حالا چطور بهش وصل بشیم و جداول رو ببینیم ؟
    بعد هم یعنی کلا تنظیمات از اون خونده میشه ؟ یعنی مثلا من پورت سیگنالینگ رو هم میخوام عوض کنم باید برم سراغ اون ؟
    باور کن اصلا چنین امکانی تو GUI شون نگذاشتند !! مگر خودمون بریم ببینیم تو کدوم جدول و کجا هستش !
    مکنه برخی رو از دیتابیس بخونه برخی رو از فایلهای Conf ؟ مثلا همین امکان رو چون تو محیط گرافیکی نذاشته فکر کنم تو دیتابیس هم نبردتش !

شما برند و مدل رو پیشنهاد بده ! یعنی بیش از 500 هزار هستند ؟
    این گرنداستریم 3140 حدود 500 درمیاد و خیلی هم گوشی خوب و خوشگلیه ! شما چی تو نظرت هست !؟
    دوست عزیز کلا گوشی های گرند استریم رو پیشنهاد نمیکنم. هر کدومش یک جاش میلنگه.یا ظاهر یا باطن

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    ای بابا
    چرا
    پس چرا نظرات مختلف شد
    شما چی رو غیر از گرند استریم پیشنهاد میکنید
    یک Video IP Phone با قیمت حدود 400 هزار تومن
    اگر مثل این گوشی دانگل بلوتوث هم داشته باشه که عالیه

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    2
    گوشی های Snom رو چک کنید. (Snom.com)

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    cisco Unified Wireless IP Phone 7926G

نام حقيقي: ایمان قربانعلی

خواننده شناسه تصویری Iman.gh
    نوشته
    832
    سپاسگزاری شده
    305
    سپاسگزاری کرده
    177
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahimi_m نمایش پست ها
    گوشی های Snom رو چک کنید. (Snom.com)
    ُسلام

اسنوم گوشی Video Call هنوز بیرون نداده.

نقل قول نوشته اصلی توسط greatcyrus نمایش پست ها
    cisco Unified Wireless IP Phone 7926G
    این دوربین نداره ها

با اجازه آقا هومن منم GrandStream را پیشنهاد می کنم فعلا البته Yealink بهتر هستش ولی اگه گیر بیاد

ویرایش توسط Iman.gh : 2011-04-25 در ساعت 02:57 PM
    th95 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تلفن سیسکو

تلفن سیسکو چیست

تلفن های تصویری سیسکوگوشی تصویری مدل سیسکوyealink site:persiannetworks.comپیکربندی تلفن سیسکومعرفی تلفن سیسکونحوه تنظیمات امکانات گوشی ip phone سیسکومعرفی سیسکودرباره سیسکئ scf

برچسب برای این موضوع