صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 23

موضوع: راه اندازی سیستم خوب برای Voip از طریق خطوط leased line

نام حقيقي: mahdi

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

راه اندازی سیستم خوب برای Voip از طریق خطوط leased line

با سلام خدمت ذوستان عزیز
    من یه پیشنهاد میخوام برای راه اندازی یه سیستم خوب voip

من دو نقطه دارم که بوسیله لیزلاین به هم وصل هستن و دو طرف سانترال پاناسونیک دارم به چه روشی و از چه برندی برای این کارم استفاده کنم نظرتون درباره تجهیزات Tenor چیه من ممکنه بعدا بخوام به یه سانترال سوم هم وصل کنم یعنی 3 تا نقطه داشته باشم که بخوام voip راه اندازی کنم ممنون میشم کمکم کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0

Tenor

محصول Tenor برای انتقال خط بسیار مناسب و کارا می باشد. که بسته به نوع و تعداد خطوط خود می توانید تنور مناسب را انتخاب نمایید.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون دوست من ولی من نمیدونم چه نوع و با چه مشخصاتی تهیه کنم ببینم اصلا tenor احتیاج به linux داره یا خودش مدیریت میکنه بعد از اون دیگه من گوشی تحت شبکه میخوام یا فقط با اتصال دو سانترال همه چیز درست میشه ممنون میشم برام توضیح بدید

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0

Tenor

همان طور که عرض کردم مدل تنور بستگی به نوعو تعداد خطوط شما دارد. تنور الزامی به رجیستر شدن نخواهد داشت و بدون سرور دو تنور می توانند با یکدیگر تماس بر قرار نمایند. من طبق یک مسئله فرضی توضیح می دهم. فرض کنید 2 سانترال دارید که هر کدام 3 به 8 هستند و به هر یک سه خط شهری متصل شده و 5 کاربر فعال دارند. من می خواهم حداکثر 2 تماس همزمان از طریق VoIP بین این دو سانترال برقرار نمایم.
    برای این مورد من از دو تنور که هریک دو پورت FXO دارند (AFT200) استفاده می کنم. 2 داخلی غیر فعال را از هر سانترال به تنور متصل می کنم و آنها را طوری کانفیگ می کنم که با هم ارتباط داشته باشند. حالا اگر کسی شماره داخلی خطی که به تنور متصل شده را بگیرد تماسش با استفاده از VoIP منتقل می شود به سانترال مقابل و بوق داخلی آن را خواهد شنید حالا انگار شما در سمت مقابل گوشی تلفن را برداشته اید و می توانید از تمام امکاناتی که در سمت مقابل در اختیار شما گذاشته (آزاد کردن خط شهری، تماس با داخلی ها و ...) استفاده نمایید.
    تنور انواع مدل های آنالوگ و دیجیتال را برای اینجور استفاده ها دارد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون آخه من شنیدم اگر سانترالت voip پشتیبانی نکنه پهنای باندی زیادی لازم داره که خوب کار کنه 31kb به ازای هر تماس من برندی به نام samsung شنیدم که با پهنای باند 7kb کار میکنه شما اینه تایید میکنید بعد اگر من tenor بگیرم مانفیگش سخته راستی بعدش من احتیاج به گوشی تحت شبکه دارم یا نه الزامی نداره

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    خیرپهنای باند هیچ ربطی به پشتیبانی VoIP توسط سانترال ندارد و شما نه نیاز به آن دارید و نه IP Phone.
    پهنای باند مورد استفاده بستگی به کدکی دارد که با آن تماس بر قرار می نمایید. تنور از اکثر کدک های استاندارد پشتیبانی می نماید (حتی G.723 که 5.3Kbps پهنای باند می گیرد) سنگما سلوشنی برای مواردی همچون انتقال خط به صورت Standalone ندارد و در زمینه کارت های واسط برای نرم افزارهای همچون Asterisk کای می کند. اما توجه داشته باشید در صورت نیاز به ارسال و دریافت فکس یا ارتباط مودم بر روی این بستر هتماً باید از کدک های G711 استفاده نمایید که پهنای باندی در حدود 80K اشغال می نمایند.
    مزیت عمده تنور نسبت به سایر برندها در پهنای باند امکان فشرده سازی هدرهاست که تا حدی پهنای باند مصرفی را کاهش می دهد
    پیکربند تنور کمی بد قلق است اما برای کار شما با همان ویزارد اولیه سیستم راه خواهد افتاد.

ویرایش توسط mhsaleh : 2011-02-01 در ساعت 11:43 PM

نام حقيقي: علیرضا زرگر تیزابی

خواننده
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    با اجازه اساتید دوست عزیز اگر شما در دو نقطه سانترال پاناسونیک سری TDE یا TDA یا NCP دارید میتوانید از VOIP Gatway خود پاناسونیک استفاده کنید که با توجه به اینکه هر دوسیستم رو یکپارچه میکنه و کیفیت بسیار بالایی داره بنظر من بهتره و شما میتوانید تمام منابع دو طرف را به اشتراک بزارید که در سایر برندها این عمل امکان پذیر نیست.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    خیلی منمونم از شما حالا من سناریوم میگم شما لطف کنید بگید از کدوم برند tenor استفاده کنم و چه تجهیزاتی احتیاج دارم دوست من

( من سه تا شبکه دارم که دو تاش از طریق اینترانت یا همون لیز به هم وصل شدن با پهنای باند 2 مگ و یکیش با وایرلس با پهنای باند 50 مگ من هر طرف 3 داخلی روی سیستم voip میخوام راستی پس تلفن هامو لازم نیست عوض کنم درسته ممنون میشم خیلی شرمندم ازت انقدر بعد میفهمم)

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    یک پارامتر مهم در اینگونه طرح ها قیمت می باشد. در برخی موارد ممکن است خود سانترال ساپورت نکنه (مثل مدل های کوچک پاناسونیک یا برندهای دیگر).

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    خوب میتونی بیشتر برام توضیح بدی اسم تجاریش چیه کانقیگ داره سخته راحته چه پهنای باندی میخواد چه تجهیزاتی نیاز داره

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر من درست متوجه شده باشم شما بین دو نقطه می خواهید حداکثر 3 تماس همزمان از طریق VoIP برقرار نمایید.
    در این صورت در هر نقطه سه داخلی آزاد (که استفاده نمی شود) را جدا نمایید و به تنور مدل AFT400 (که 4 پورت FXO دارد) متصل نمایید. البته چون تنور 4 پورت دارد می توانید با اتصال یک خط دیگر تعداد تماس های همزمان را بین دو مرکز به 4 تماس افزایش دهید. نیازی هم به هیچ دستگاه جانبی مثل IP Phone هم ندارید.
    با این حال داخلی های دیگر با شماره گیری خطوطی که به تنور متصل نموده اید به سانترال مقابل وصل خواهند شد و بوق آن را خواهند شنید.
    در صورت تمایل و پشتیبانی سانترال می توانید شماره های خط های متصل به تنور را در یک گروه قرار دهید (روتاری کنید) در این حالت شما یک شماره سرگروه برای خط های متصل به تنور مشخص می نمایید و در صورت اشغال بودن یکی خود به خود تماس از طریق خط دیگر صورت می گیرد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    یعنی هر کسی از مثلا سانترال A که وصل هست سیستم داخلی 5 رو شماره گیری کنه وصل میشه به شماره 5 سانترال B درست متوجه شدم

حالا نظر شما درباره نرم افزار elastix به عنوان getway و نرم افزار eyebeam به عنوان گوشی تحت شبکه چیه اصلا پیشنهاد میکنید یا نه لطفا علتش هم بگید ممنونم

ویرایش توسط en.razavi : 2011-02-02 در ساعت 12:19 AM

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    خیر تماس های شما دو مرحله ای خواهد شد. فرض کنید در نقطه A من خط شماره 100، 101 و 102 را به تنور متصل کردم و در نقطه B خط 200، 201 و 202 را به تنور متصل نموده ام. حالا من در نقطه A با داخلی 108 می خواهم با داخلی 208 در نقطه B تماس بگیرم.
    1- شماره یکی از خطوط (یا سرگروه) 100، 101 یا 102 را می گیرم
    2- در صورت برقرار شدن تماس بوق سانترال نقطه B را خواهم شنید
    3- در پی شنیدن بوق شماره مقصد که در مثال 208 می باشد را می گیرم
    4- تلفن 208 زنگ خواهد خورد و من می توانم صحبت کنم (Caller ID مشاهده شده روی تلفن یکی از خطوط 200، 201، 202 خواهد بود)

استفاده از Elastix نسبت به سانترال آنالوگ مسلماً بهتر و راحت تر خواهد بود اما در آن صورت شما یک مرکز دیگر را به ماجرا اضافه می نمایید که کلاً مستقل از سانترال ها عمل خواهد کرد و تنها افرادی که Softphone یا IP Phone دارند فارغ از موقعیت جغرافیایی می توانند تماس برقرار نمایند. اگر در آینده ای نزدیک قصد حرکت به سمت یک مرکز تلفن IP به جای سانترال خود را دارید از elastix و سلوشن مربوط به آن استفاده نمایید در غیر این صورت تنور برای ارتباط چند سانترال با یکدیگر گزینه ی مناسبی می باشد.

ویرایش توسط mhsaleh : 2011-02-02 در ساعت 12:39 AM
    en.razavi سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    مهندس خیلی مفید بود ممنون حالا چند سوال مبهم دارم من یکی مه چقدر پهنای باند احتیاج داره tenor دوم اینکه من اگر بخوام از elastix استفاده کنم پهنای باند بیشتری میبره یا tenor شما کدوم رو پیشنهاد میکنید البته من سه نقطه دارم یعنی در واقع من باید سه تا دستگاه تهیه کنم درسته راستی تکلیف خط شهری چی میشه مثل قدیم کار میکنه یعنی مثلا با 9 ازاد میشه یا فرق میکنه تکلیف fax چی میشه فایل آموزشی درباره کانفیگ tenor هست زبان اصلی هم باشه مشکلی نیست ممنون خیلی شما خوب هستین

نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    پهنای باند مصرفی بستگی به کدک مورد استفاده خواهد داشت که البته با تغییر آن بعضاً کیفیت هم تغییر خواهد کرد. در صورتی که تماس FAX یا مودم بین دو نقطه ندارید پهنای باند را بین 10Kbps تا حدود 80Kbps به ازای هر تماس فعال در نظر بگیرید در غیر این صورت حدود 80Kbps.
    استفاده شما از سانترال به همان شیوه قبل خواهد بود فقط یک امکان به آن اضافه شده که همان ارتباط با سانترال مقابل از طریق VoIP طبق روشی که توضیح دادم می باشد.
    در صورت اضافه شدن نقطه سوم چند راه کار مختلف به وجود خواهد آمد که بستگی به سیاست تماس شما دارد. اینکه کدام نقطه با کدام نقطه بتواند تماس بگیرد و به چه تعداد تماس همزمان.
    یکی از مشکلات بزرگ تنور مستندات تخصصی کم آن است چرا که طبق سیاست شرکت سازنده افراد جهت یادگیری پیکربندی تنها می بایستی در دوره های آموزشی این شرکت آموزش ببینند

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی سیستم voip

راه اندازی leased line

خطوط لیزلاین

چگونگی راه اندازی سیستم voip

آموزش راه اندازی سیستم voip

راه کار کای voip

آموزش برقراری ارتباط الستیکس با خط شهری

آموزش نصب دو مرکز تلفن سری tda از طریق اینترنت

نحوه راه اندازی line

ارتباط تلفنی از طریق خط لیزلاین

نحوه کار با سیستمvoip & elastix

چگونگی راه اندازی لاین

راههای ارتباط از طریق لاین

نحوه اتصال مودم لیز لاین

راه اندازی لیز لاین

خطوط leased line

تلفن های leased line

مزیت سانترال tde نسبت به tda

راه اندازی لیزلایناتصال به tda سانترال با اینترنتانترنت برای خط داخلی tda100انترنت برای خط داخلی tda100راه اندازي voip در اينترانتleased line چه خطوطی هستند؟نحوه استفاده از سانترال برای راه اندازی VOIP

برچسب برای این موضوع