نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 14سپاس
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 4 توسط omid_mohagerani
  • 4 توسط omid_mohagerani
  • 4 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط hamed89156

موضوع: تلفن بين الملل

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6

تلفن بين الملل

من تو ويپ تازه واردم . طبق جستجو هايي كه كردم اگر بخوام يه سرويس تلفن بين الملل راه اندازي كنم يه سرور مثل الستيكس نياز دارم و يه گيت وي براي اتصال خطوط تلفن ، كه اگه e1 باشه متفاوته و خطوط نلوگ باشن هم متفاوته و تو اين راه به وسايلي مثل تنور ، كارتهاي داخلي مثل اپن وكس و ... . اما يه چيزي رو كه متوجه نميشم اينه كه كاربر با كارت من وصل ميشه به سرور (و سرور هم متصل به اينترنت) حالا اين تماس از چه طريقي خارج ميشه ؟ يعني سروري كه ميخواد تماس رو منتقل كنه كجاست ؟ يا به عبارتي بعد از سرور من چه چيزهايي بايد موجود باشه ؟ فقط ميخوام مفهوم رو درك كنم . پس موارد قانوني و مجوز و امثالهم رو در نظر نگيريد .

omid1980 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    بعد از راه اندازی Elastix یا هر SoftSwitch دیگری شما نیاز به اتصال به VOIP Provider ها یا در اصطلاح بازار کریر هستید . با اتصال به کریر شما قادرید خطوط شهری کشورهای مختلف را آزاد کنید .
    کاربران از طریق خطوط PSTN وارد سیستم شما می شوند و از طریق این ترانک های IP که به کریر های محتلف تعریف کردید به سمت مقصد های مختلف هدایت می شوند . البته شما برای راه اندازی یک سیستم تلفن بین الملل به مسیریابی ها و سرویس های اکانتیگ ، در برخی موارد تبدیل ترافیک و ... نیاز دارید که برای تعداد تماس های زیاد و راه اندازی یک سرویس حرفه ای شاید Elastix پاسخگوی نیاز های اختصاصی شما نباشه ...
    موفق باشید .

mehrzadmo، Reza.D، aliafzalan و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    آقاي مهاجراني مي تونيد يه كرير داخلي معرفي كنيد ؟ اصلا داريم ؟ اين تراشه سبز و اون دو شركت ديگه وسط چيكاره اند ؟ بعد هزينه ها معمولا به چه شكله ؟
    يعني به ازاي هر تماس من به كي و چقد بايد پول بدم ؟

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    کریر های قانونی در ایران همین سه شرکتی هستند که مجوز این کار را از مخابرات اخذ کردند . سه شرکت تراشه سیز ، پیشگامان کویر و ضحا کیش
    در مورد هزینه های می توانید از همین سه شرکت استعلام کنید .

mehrzadmo، Gitex، aliafzalan و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    یعنی اگر با این کریر ها قرار داد ببندیم دیگه نیاز به مجوز از سازمان نیست ؟

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gitex نمایش پست ها
    یعنی اگر با این کریر ها قرار داد ببندیم دیگه نیاز به مجوز از سازمان نیست ؟
    زمانی برای voip نیازه که شما بخواین ترافیک بین الملل رو خودتون عبور بدین یعنی بدون هیچ واسطه ای با کریر بین الملل ارتباط برقرار بکنید ، ولی زمانی که شما از یکی ازین سه اپراتور سرویس می گیرید باید قرارداد نمایندگی اخذ کنید( و برای اخذ نمایندگی باید به شرکت طرف حساب تعهد بدهید که درجهت بیشرفت آن شرکت کوشا باشید. )

omid_mohagerani، Gitex، aliafzalan و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: hamed89156

عضو عادی
    نوشته
    170
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    40
    والا تا اونجايي كه من ميدونم اين سه شركت روت ايران رو به صورت CLI ترمينيت مي كنن و ترافيك اورجينيشن رو از ويپ هوشمند مثل 040 يا 020 دارن و اينجوري نيست كه شما خودت يه سرور داشته باشي و ترافيك اوجينيشن رو بدي به اونا كه اونا هم بدن به كريرهاي خارج از كشور تا ترمينيت كنن.

Gitex سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed89156 نمایش پست ها
    والا تا اونجايي كه من ميدونم اين سه شركت روت ايران رو به صورت CLI ترمينيت مي كنن و ترافيك اورجينيشن رو از ويپ هوشمند مثل 040 يا 020 دارن و اينجوري نيست كه شما خودت يه سرور داشته باشي و ترافيك اوجينيشن رو بدي به اونا كه اونا هم بدن به كريرهاي خارج از كشور تا ترمينيت كنن.
    اگه منظور شما رو درست فهمیده باشم ، یعنی اینکه هنوز به اونجا نرسیدیم که به یوزر هم تلفن ویپ بدن و بر بستر شبکه ارتباط برقرار بشه ، این مطلب از لحاظ قوانین ایران درسته ، ولی مطلبی که مهم تره : پوله ، بزار رو سنگ آب می شه

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    این سنگ رو نمیدونیم چجوری میشه پیدا کرد

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6

معني اين حرف احيانا اينه كه شما حتي بعد از قرارداد بستن با يكي از اينا باز به يه كرير ديگه نياز داري ؟

بعد معناي اين دو كلمه چيست ؟ ترافيك اورجينيشن - صورت CLI ترمينيت مي كنن

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    معني اين حرف احيانا اينه كه شما حتي بعد از قرارداد بستن با يكي از اينا باز به يه كرير ديگه نياز داري ؟

بعد معناي اين دو كلمه چيست ؟ ترافيك اورجينيشن - صورت CLI ترمينيت مي كنن [/INDENT]
    من با شرکتی که دارم کار می کنم تا حالا بدون هیچ مشکلی و دردسری بهم سرویس داده.

Tel
    Tel آنلاین نیست.
    نام حقيقي: H M

عضو غیر فعال
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    از لحاظ تجهیزات اگر خطوط E1 دارید پیشنهاد من 5300 یا 5350 هست که کار switch رو هم انجام میده و اصلا نیازی به elastix و ... نیست کافیه که شما با یک carrier قرارداد ببندید و به پیشگامان یا تراشه بگین که تماس های شما رو به کجا بفرسته ( سرویس carrier تراشه و پیشگامان اصلا توصیه نمیشه قیمت خون باباشون هست). برای خطوط انالوگ هم بهمین صورت هست روی تنور یا روتری که خطوطتون بهش خورده کافیه مراحل با لا رو اعمال کنید.
    و در نهایت نیازمند یک accounting می باشید که چیزایی که تو ایران هست میشه nepox ، IBSng ، net bill اشاره کرد.
    و اینکه بخوایین سرویس origination بدین باید از سازمان تنظیم مقرارات مجوز داشته باشید که دیگه صادر نمیکنه و اون 3 تا شرکت هم پیمانکار زیرساخت هستند. حالا شما تماساتونم سمت اونا بفرستین دلیل بر قانونی بودن فعالیت شما نمی شه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

020چیست

ترافیک ترمینیت

020چیست؟

ترمینیت چیستکریر ویپتلفن بین الملل 020تلفن بین المللی هوشمند 020ترمینیت تلفن020 یعنی چهمجوز ترمینیتاورجینیشن چیستتلفن بین الملل هوشمند 020معنی ترمینیتویپ کریرترمینت چیست.ترمینت چیستnepox voipکارت بین المللی 020 ترمينيت چيست020 تلفن بین الملل020چيست اورجینیشن چیستترمینیت چیست؟تعريف ترمينيتگرفتن مجوز اورجینیشن

برچسب برای این موضوع