نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط mhsaleh
  • 2 توسط mhsaleh
  • 4 توسط aliafzalan

موضوع: دو مشکل در الیستیکس

نام حقيقي: reza

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

دو مشکل در الیستیکس

با سلام، من یک سرور الیستیکس دارم که یک tenor را بعنوان یکی از ترانکهای آن تنظیم کرده ام. برای هر یک از کاربران که در شهرهای مختلف هستند از یک spa3000 استفاده کرده ام.
    مشکلی که وحود دارد این است که 1. وقتی با یکی از خطهایی که به tenor وصل هستند تماس می گیرم روی IVR نمی رود. 2. وقتی بین تهران و مراکز دیگر که با استفاده از spa3000 به سرور وصل هستند تماس برقرار می شود (بصورت داخلی) صدا خیلی قطع و وصل می شود. من چک کردم در زمان برقراری ارتباط زمان پینگ تقریبا 4 برابر می شود.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hasan Asghari

عضو عادی . شناسه تصویری asghari70
    نوشته
    786
    سپاسگزاری شده
    290
    سپاسگزاری کرده
    634
    دوست عزيز شما چرا دو پست ايجاد كردين؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط asghari70 نمایش پست ها
    دوست عزيز شما چرا دو پست ايجاد كردين؟
    چون اولی ناقص بود کاملش کردم

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0

Elastix Problem

1- برای دستگاه تنور شما باید دقیقاً مشخص گردد تنظیمات شما به چه شکل است. این مشکل که تماس شما روی IVR نمی رود عوامل زیادی می تواند داشته باشد.
    2- در ارتباط روی بستر شبکه مخصوصاً اینترنت پهنای باند تنها عامل جهت کیفیت ارتباط شما نمی باشد. برای یک ارتباط تلفنی با کدک G711 حداقل باید 80Kbps پهنای باند داشته باشید و اینکه میزان Packet Loss شما باید در رنج معقولی باشد. Ping معیار مناسبی جهت برسی کیفیت لینک شما نمی باشد.

detroit سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    1- برای دستگاه تنور شما باید دقیقاً مشخص گردد تنظیمات شما به چه شکل است. این مشکل که تماس شما روی IVR نمی رود عوامل زیادی می تواند داشته باشد.
    2- در ارتباط روی بستر شبکه مخصوصاً اینترنت پهنای باند تنها عامل جهت کیفیت ارتباط شما نمی باشد. برای یک ارتباط تلفنی با کدک G711 حداقل باید 80Kbps پهنای باند داشته باشید و اینکه میزان Packet Loss شما باید در رنج معقولی باشد. Ping معیار مناسبی جهت برسی کیفیت لینک شما نمی باشد.
    سلام و با تشکر از جواب شما. روی دستگاه تنور با یک خط دیگر در محلی دیگر مشکلی وجود نداشت ولی با جابجا کردن مکان و قرار دادن خطی جدید این مشکل بوجود آمده است.
    در مورد دوم، ما از شبکه اینترنت استفاده نمی کنیم و یک پهنای باند اختصاصی 512 روی ماهواره داریم. در زمان برقراری ارتباط هم فقط حدود 100 کیلو از این پهنای باند اشغال شده بود ولی زمان پینگ خیلی بالا رفته بود. اگر بخواهم کدک را عوض کنم چه کدکی استفاده کنم و چگونه؟

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0

Tenor Line Problem

اگر اطمینان دارید که تنها با تعوض خط آنالوگ ارتباط شما دچار مشکل می شود احتمالاً مشکل می تواند از امپدانس خط و سیگنالینگ های مربوط به آن باشد که با تغییر آنها در تنور مشکل شما حل می شود.
    استفاده از اینترنت، اینترانت و ... روی اصل موضوع تفاوت چندانی ایجاد نمی نماید. ماهیت شبکه IP به اینگونه است. اما در کل برای اینکه داده کمتر ما بین SPA و سرور رد و بدل شود می توانید از کدک های فشرده تر مثل G723 یا G729 استفاده نمایید.
    و اینکه استفاده از ماهواره برای ارتباطات Realtime چندان توصیه نمی شود چرا که تاخیر زیادی نسبت به بسترهای زمینی دارند.

SADEGH65 و detroit سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    سلام
    همونطور که آقا صالح هم اشاره کردند خطوط ماهواره برای ارتباطات Voice پیشنهاد نمیشه، توی ارتباطات ماهواره شما ping time ایی در حدوده 500ms دارید، که در ارتباطات Voice معمولاً پیشنهاد میشه که این عدد زیر 250ms باشد.
    در مورد codec هم بهتره از G729 استفاده کنید (که ظاهراً با ورود به بخش Line دستگاه، بخش Audio Configuration و Preferred Codec میتونید اون را انتخاب کنید)

SADEGH65، th95، Zahmatkesh و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من روی همین شبکه از voipهای planet بصورت fxo و fxs استفاده می کنم و هیچ مشکلی ندارم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

SPA3000

g729

site:forum.persiannetworks.com packet loss

fxo fxs حسن اصغری

تنظیم الاستیکس تنور حسن صالح

برچسب برای این موضوع