نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 7سپاس
  • 3 توسط omid_mohagerani
  • 2 توسط omid_mohagerani
  • 2 توسط omid_mohagerani

موضوع: سوال در موردتلفن به ایران از اینترنت بدون کامپیوتر، با دو خط پرسرعت اینترنت و یک خط تلفن داخل ایران

نام حقيقي: hamid razazadeh

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

سوال در موردتلفن به ایران از اینترنت بدون کامپیوتر، با دو خط پرسرعت اینترنت و یک خط تلفن داخل ایران

من خارج از کشور هستم. به VOIP هم زیاد وارد نیستم. فقط یه سناریو به ذهنم رسید خواستم راهنمایی بگیرم ببینم عملی هست یا نه!

اینجا اینترنت پرسرعت 7M و ایران اینترنت 1M و یک خط تلفن اضافی هست که فکر می کنم IP هاشون استاتیک نیست. هر دو سیستم هم مودم و روتر بی سیم دارند.
    آیا می شه سیستمی راه اندازی کرد که اینجا با وصل کردن گوشی تلفن معمولی (فقط گوشی) به خط اینترنت و ایران با وصل کردن اون خط تلفن اضافی به روتر بتونم کارهای زیر رو انجام بدم؟
    1) بتونم با شماره گیری از اینجا با ایران بوسیله اون خط تلفن صحبت کنم.
    2) با گرفتن اون شماره تلفن از ایران گوشی من اینجا زنگ بخوره!

Phone set in here>>Something1>>Router>>Internet>>router>>somethin2>>phoneline in iran

این دو تا SOMETHING که نوشتم امکان پذیر هست یا نه؟ هزینه اش چقدره؟
    من مهندس کامپیوتر نیستم . لطفا ساده راهنمایی فرمائید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    با تلفن چرا، نرم افزار هائی هستن که Voip رو شبیه سازی می کنن و میشه باهاشون voip ایجاد کرد ! با تلفن معمولی که نمیشه voip ایجاد کرد ! یا حق

*** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط radar نمایش پست ها
    با تلفن چرا، نرم افزار هائی هستن که Voip رو شبیه سازی می کنن و میشه باهاشون voip ایجاد کرد ! با تلفن معمولی که نمیشه voip ایجاد کرد ! یا حق
    ممنون از جوابتون. می شه اسم چند تا از نرم افزارها رو بگین و اینکه من چجورب می تونم تماس ارزان با ایران داشته باشم توضیح بدین؟ بدون استفاده از کامپیوتر!

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

فکر کنم لینک زیر براتون مفید باشه
    صدا در شبکه

در ضمن شما می تونی از سرویس دهنده های voip از خارج یه شماره داخلی ایران بگیری و با نرخ داخلی تهران مکالمه داشته باشی فقط دقیقه ای به صورت داخلی ( شهری ) حساب می شه ولی اگه خودت یه سرور voip راه بندازی می تونی به صورت رایگان user تعریف کنی یکی برای خودت یکی هم برای کاربر ایران و بعد به وسیله شماره گیری ارتباط برقرار کنی

ویرایش توسط Zahmatkesh : 2010-10-17 در ساعت 10:22 AM

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط HAMIDREZAZ نمایش پست ها
    من خارج از کشور هستم. به VOIP هم زیاد وارد نیستم. فقط یه سناریو به ذهنم رسید خواستم راهنمایی بگیرم ببینم عملی هست یا نه!

اینجا اینترنت پرسرعت 7M و ایران اینترنت 1M و یک خط تلفن اضافی هست که فکر می کنم IP هاشون استاتیک نیست. هر دو سیستم هم مودم و روتر بی سیم دارند.
    آیا می شه سیستمی راه اندازی کرد که اینجا با وصل کردن گوشی تلفن معمولی (فقط گوشی) به خط اینترنت و ایران با وصل کردن اون خط تلفن اضافی به روتر بتونم کارهای زیر رو انجام بدم؟
    1) بتونم با شماره گیری از اینجا با ایران بوسیله اون خط تلفن صحبت کنم.
    2) با گرفتن اون شماره تلفن از ایران گوشی من اینجا زنگ بخوره!

Phone set in here>>Something1>>Router>>Internet>>router>>somethin2>>phoneline in iran

این دو تا SOMETHING که نوشتم امکان پذیر هست یا نه؟ هزینه اش چقدره؟
    من مهندس کامپیوتر نیستم . لطفا ساده راهنمایی فرمائید.
    در چنین مواردی که شما در واقع فقط به یک انتقال خط نیاز دارید ساده ترین و در عین حال کم هزینه ترین راه حل استفاده از ATA ها است . که در یک سمت شما گوشی تلفن خودتون را و در سمت دیگر خط شهری را به این ATA ها متصل می کنید و به دو قابلیتی که مد نظرتون هست دست پیدا می کنید . البته در این روش شما به آدرس آی پی Public یه به اصطلاح Valid نیاز دارید که می توانید این IP ها را مستقیما به ATA ها بدهید یا به روی آنها MAP کنید .

mgholami، mohammadi4 و HAMIDREZAZ سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid_mohagerani نمایش پست ها
    در چنین مواردی که شما در واقع فقط به یک انتقال خط نیاز دارید ساده ترین و در عین حال کم هزینه ترین راه حل استفاده از ATA ها است . که در یک سمت شما گوشی تلفن خودتون را و در سمت دیگر خط شهری را به این ATA ها متصل می کنید و به دو قابلیتی که مد نظرتون هست دست پیدا می کنید . البته در این روش شما به آدرس آی پی Public یه به اصطلاح Valid نیاز دارید که می توانید این IP ها را مستقیما به ATA ها بدهید یا به روی آنها MAP کنید .
    آقا ممنون از راهنمایی تون. یعنی اگه من فقط دو تا ATA (البته دقیقا نمی دونم چیه) بخرم. حله دیگه؟ اگه IP یک طرف استاتیک باشه کافیه یا اینکه هردو باید VALID باشه؟؟ چون انگار اینجا IP من ثابته. هر وقت چک می کنم یه عدد نشون میده.

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    بله .... فقط در صورتی که پروتوکل SIP یا IAX2 بین دو نقطه شما بسته شده باشه ، شما نیاز دارید که بین این دو نقطه تانل بزنید که در اینصورت نیاز به دوتا میکروتیک برای وی پی ان زدن هم خواهید داشت . که به هر حال در هر راه حلی بجز ATA هم بخواهید استفاده کنید اگر پروتوکل بسته باشه شما نیاز به Mikrotik خواهید داشت .
    و اما در مورد ATA :
    ATA = Analogue Terminal Adapter

Connects an Analogue Telephone to a VOIP network
    Usually has an Ethernet jack, and an RJ-11 phone jack.

Zahmatkesh و HAMIDREZAZ سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    من امروز یکم جستجو کردم و اینا رو فهمیدم
    ATA یه چیزیه که VOIP رو به تلفن آنالوگ متصل می کنه و قیمتش حدود 30$ به بالا هست. معمولا یه خروجی شبکه و یک یا دو خروجی تلفن داره. برای دیاگرامی که شما کشیدین می شه با این تلفن آنالوگ و تنضیمان ATA و خرید اشتراک از یک شرکت ارائه کننده خدمات VOIP به این شبکه وصل شد.
    ولی امکان ایجاد شبکه VOIP بصورت peer to peer هم وجود داره (بدون نیاز به خرید اشتراک ) که باید دیاگرام شما هم در مبدا و هم در مقصد نصب بشه و تنظیمات دیگری داره. که در صورت گرفتن شماره تعریف شده در ATA گوشی تلفن زنگ می خورد. البته در مورد اینکه بشه با یک Dynamic IP و یک Static ip هم از این سیستم بشه استفاده کرد مطمئن نیستم.

ویرایش توسط HAMIDREZAZ : 2010-10-17 در ساعت 11:09 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    یه چیز دیگه هم فهمیدم. این که ATA که من اینجا لازم دارم باید پورت FXS داشته باشه و اونی که ایران باید نصب بشه باید FXO رو ساپورت کنه تا اونی که ایران هست رو بشه به تلفن شهری یا PSTN وصل کرد. بعضی از ATA ها هر دو تا پورت رو دارن که هم می شه یه گوشی و هم به تلفن شهری وصل بشه. این خیلی عالیه. اینا یکم گرونتر و دوره بره 65 $ هستنو ولی باز نمی دونم می شه همه این ATA ها رو PEER TO PEER متصل کرد یا نه!!

ویرایش توسط HAMIDREZAZ : 2010-10-18 در ساعت 12:33 AM

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    تحقیق شما در مورد ATA ها کاملا درست است ... و یکی از امکانات پرکاربرده ATA ها همین اتصال آنها به صورت Peer To Peer هست . در مورد IP address شما در هر دو سمت نیاز به Public IP Address دارید . مگر اینکه شما از مکانیزم هایی مثله تانل در ابتدا استفاده کنید و بعد عمل مسیریابی را انجام بدهید که دردسر خاص خودشو داره ...
    موفق باشید .

Zahmatkesh و mohammadi4 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali Reza Eskandarpour

خواننده
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام دوستان
    من این کار را در شرکت انجام دادم ( البته توسط یه شرکت دیگه از امارات) یه سخت افزار بنام IPX گرفتیم که البته یکی دیگه هم تو دفترمون تو امارات نصب هست . پشت دستگاه یه پورت ون داره که به شبکه داخلی و اینترنت وصل میشه یه پورت Phone داره که به گوشی تلفن یا داخل سانترال وصل میشه که ما به یه تلفن بی سیم وصل کردیم. و یه پورت هم داره که به یه خط آزاد تلفن معمولی وصله و در امارات هم مثل همین سیستم وصله. ما به شرکت های خارجی که باهاشون کار میکنیم و نباید بفهمن که ما ایرانیم شماره دبی را میدیم و وقتی اونا زنگ میزنن ما تو ایران برمیداریم و اگر هم بخواهیم ما زنگ بزنیم با همون گوشی بی سیم زنگ میزنیم و شماره دبی میافته.

کلمات کلیدی در جستجوها:

Analogue Terminal Adapter

sip شماره tehran

voip ایران و دبی

خط تلفن دبی به ایران

تلفن اینترنتی voip ايران دبي

خریداشتراک voip

سناریو انتقال خط تلفن با voip

اتصال دو سانترال به هم در دو نقطه با اینترنت

voip داخل ایران

voip داخل ايران

خط تلفن اینترنتی دبی ایران