صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: پاسخ گوی هوشمند

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4

پاسخ گوی هوشمند

سلام

حالا که من می خوام سوال بپرسم یکی ، دو نفر بیشتر از اعضای انجمن نیستن

کلیت مسئله

می خوام یه سیستم تلفنی راه اندازی کنم که با گرفت اطلاعات از تماس گیرنده اطلاعاتی رو از وب استخراج کرده و به اطلاع تماس گیرنده برسونه

سوال
    1- ادوات سخت افزاری و نرم افزاری برای راه اندازی سیستم تلفن هوشمند و پاسخ گو هوشمند و تلفن بانک و ارتباط سیستم تلفنی با نرم افزار اکانتینگ

2- elastix می شه یه همچین کار هایی رو انجام داد و یا نرم افزاری دیگری هم نیازه ؟؟؟

3- برای کار در این زمینه مقاله ای وجود داره؟؟؟ ( en ، fa )

4- دوستانی که در این زمینه تجربه دارن لطفا مشکلات و هزینه کارو به صورت کلی بیان کنند.

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    سلام.

من در مورد asterisk و voip تازه واردم اما ...

شما میتونید از IVR یکی از شرکت های ایرانی (باید سرچ کنید <ممکنه تبلیغ بشه- معرفی نمیکنم>) و یا چند شرکت خارجی استفاده کنید.

سیستم کار به این صورت هست که شما design رو انجام میدید و نحوه ارتباط با دیتابیس و ... رو هم توش تعریف میکنید. میتونید اسکریپت نویسی هم داشته باشید.

معمولا در این سیستم ها از کارت های دایالوجیک یا دانجین استفاده میشه. قابلیت های خیلی حرفه ای و عالی به شما میده و تقریبا دستتون از خیلی نظرات باز هست.

میتونید در گوگل با کی ورد های call flow ivr سرچ کنید.

در مورد elastix به این صورت بنده اطلاعی ندارم. ولی مسلما مستلزم برنامه نویسی شما برای ارتباط با دیتا بیس و تبدیل اعداد و مقادیر هست.

Zahmatkesh و faz-ict سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    باتشکر از احمد عزیز

من در این زمینه تحقیق کرده بودم

ولی چون می خوام برای منطقه خودم یه همچین سرویسی رو راه اندازی کنم و به شرکتهای دیگه اجاره بدم به همین خاطر سیستم های موجود در بازار جوابگو نخواهند بود و از طرفی نمیخوایم برای هرمشتری یه سرور راه اندازی کنیم به همین خاطر باید یه سیستم جامع باشه که تقریبا 10 شرکت را پاسخ گو باشد

در رابطه با الاستیکس
    به نظر خودم توانایی این کارو دارست ولی تنظیماتی برای ارتباط بین بانکهای اطلاعاتی و سرور انجام شود و از اونجایی که من علاقه مند یاد بگیرم می خوام هزینه انجام شده همراه با یادگیری باشد یعنی اولین کار اولین تجربه خودم بشه

بخش بعدی مطلب اینه که من می خوام برای فروش از سیستم تلفن بانک استفاده کنم که لازمه سرورم به سیستم بانکداری الکترونیک متصل بشه

که هیچ یک از بانکها این سرویس رو نمی دن .

پس باید راه حلی باشه

فکرم اینه که اطلاعات وارد شده توسط مشتری وارد سرور شده و در سرور تدابیری در نظر بگیریم که وارد پرتال بانک شده و پروسه را طی کند ولی از اونجایی که با بانکهای اطلاعاتی آشنایی ندارم باید بفهمم این کار شدنی هست بعد بیگیر یاد گیری این موضوعات و سرفصلها شوم

با قرار دادن این پست یه بار دیگه این تاپیک در موضوعات جدید مطرح می شه و امیدوارم دوستانی راهنمایی نمایند

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    در مورد راه اندازی یک سیستم پاسخگو همانطور که کاربر Gitex فرمودن نرم افزار های آماده ای توسط شرکت های مختلفی نوشته شده که معمولا از API های پرقدرت کارت های Dialogic و Dongin استفاده می کنند . شما اگر از این سری تجهیزات می خواهید استفاده کنید یا می توانید از نرم افزار های از قبل نوشته شده این شرکت ها بهره ببرید یا اینکه خودتون با استفاده از این API ها برنامه بنویسید .

ولی در مورد سوالتون در مورد قابلیت Elastix یا من به طور کلی تر بحث می کنم Asterisk این قابلیت با بهره گیری از واسط AGI - Asterisk Gateway Interface امکان پذیر است . در واقع این یک واسط بین Asterisk با بیرون هست . با استفاده از AGI می توانید از طریق زبان های برنامه نویسی مختلفی مانند Perl ، Python ، PHP .Java و ... به دیتابیس های مختلف متصل بشید یا از ساختار های مختلف برنامه نویسی در سیستم تلفنی Asterisk بهره ببرید .

SADEGH65 و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    فکرم اینه که اطلاعات وارد شده توسط مشتری وارد سرور شده و در سرور تدابیری در نظر بگیریم که وارد پرتال بانک شده و پروسه را طی کند ولی از اونجایی که با بانکهای اطلاعاتی آشنایی ندارم باید بفهمم این کار شدنی هست بعد بیگیر یاد گیری این موضوعات و سرفصلها شوم
    این مساله امکان پذیر هست. به عنوان مثال (هر چند نیاز به تحقیق بیشتر داره) شما اطلاعات دریافتی توسط کاربر رو از هم جدا میکنید. البته با توجه به اینکه هیچ کمکی از جانب بانک به شما نمیشه باید نتایج رو با فواصل زمانی مختلف به تلفنبانک یا سایت بانک (بوسیله فرم) ارسال کنید. صفحه لود شده رو از تگ های اضافی خالی کنید و بریزید توی یک فایل xml و نتیجه رو برای کاربر اعلام کنید.

برای تلفنبانک هم باید متن پیام رو ضبط کنید و مقایسه ای بین جواب درست و غلط انجام بدید و در برنامه تعیین کنید حجم فایل مقایسه بشه که مثلا از 480 کیلو بیشتر به معنای + بودن و کمتر از اون به معنای منفی بودن نتیجه هست.

البته اگر بانک تغییری در ivr بده مسلما باید برنامه نویسیتون رو تغییر بدید.

این اطلاعات در حد سواد ناقص من بود. امیدوارم کمک کنه.

بهترین مثال برای ارتباط با سایت بانک میتونه نمونه ای از برنامه هایی که برای ثبت دامین در nic.ir بکار میره باشه. خود nic هیچ api در اختیار مشتری قرار نمیده.

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

یه سئوال دیگه

چجوری می تونم sql رو به elastix بشناسونم؟؟؟

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    نمیدونم منظورتون چیه ... ولی شاید این چند لینک کمکتون کنه.

Asterisk cmd MYSQL - voip-info.org

FreeTDS - voip-info.org

How to Query a Database from MySQL with Asterisk 1.6 ODBC | Asterisk | Save Lono

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gitex نمایش پست ها
    نمیدونم منظورتون چیه ... ولی شاید این چند لینک کمکتون کنه.
    منظورم اینه که

وقتی یه داده ای وارد مرکز تلفن می شه باید از یه بانک اطلاعاتی اعتبار سنجی بشه

حالا بانک اطلاعاتی مون به فرض sql هستش

می خوام بدونم اطلاعاتی که وارد مرکز می شه چجوری باید وارد بانک اطلاعاتی بشه و در آخر چجوری باید از او دریافت بشه ؟؟؟

در ضمن لینک های موجود برای بانک اطلاعاتی خود آستریسک هستش

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم ... در elastix که با mysql و php کار میکنه query ها توسط فایل های php اجرا میشن.

متاسفانه اطلاعاتم در همین حد هست.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

با تشکر از جوابهاتون

راه اسکریپت نویسی برای elastix با استفاده از php

1- برای اینکار فقط باید با نحوه کار سرور الستیکس آشنایی داشته باشم یا مطالب دیگری نیز باید یاد بگیرم ؟؟؟

2- چجوری باید اسکریپت های نوشته شده رو به سرور elastix انتقال بدم ؟؟؟

در این زمینه اگر اطلاعات دیگری می توانید در بهم بدید متشکر می شم

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    سلام.

باید php و mysql رو بلد باشید (البته دیتابیس برای حالات داینامیک) و با asterisk آشنایی داشته باشید و بعد آپلود فایل های php به وب سرور elastix

این نمونه ای از کد نویسی:

Asterisk Gateway Interface Scripting with PHP | Packt Publishing Technical & IT Book Store

با scp (برنامه ای مثل putty این گزینه رو داره) میتونید فایل ها رو به صورت گرافیکی آپلود کنید.

متاسفانه سواد من بیش از این در مورد asterisk نمیرسه. ولی در برنامه نویسی کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.

موفق باشید.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    برای کار باید اول گیت وی تهیه کنید و تماسها را به VoIP تبدیل کنید
    دوم باید asterisk یاد بگیرید، الاستیکس به این درد نمیخوره، چون ماژولهای اضافه زیاد داره، و سیستم را سنگین میکنه
    برای ارتباط با SQL باید از درایورهای این کار مثل JSQL استفاده کنید
    برای پرداخت الکترونیک باید با بانکها وارد عمل بشید، 2 روش وجود داره، 1یکی وب سرویس (مثل بانک ملت) و دومی انتقال تماس (بانک صادرات)
    نظر من روی روش دوم هست، چون در روش اول که بعضی از شرکتهای مخابراتی برای 1818 استفاده میکنند، اطلاعات کارت را شما دریافت میکنید، که این میتونه براتون دردسر درست کنه

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    ممکنه در مورد روش های بانک صادرات و ملت بیشتر توضیح بدید ؟
    چون من گیت بانک ملت رو دارم اسفاده میکنم ولی بصورت 3rd party هست.

برای sql هم به نظر من mysql راحت و قوی و بی دردسره.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط nkm نمایش پست ها
    برای کار باید اول گیت وی تهیه کنید و تماسها را به VoIP تبدیل کنید
    دوم باید asterisk یاد بگیرید، الاستیکس به این درد نمیخوره، چون ماژولهای اضافه زیاد داره، و سیستم را سنگین میکنه
    برای ارتباط با SQL باید از درایورهای این کار مثل JSQL استفاده کنید
    برای پرداخت الکترونیک باید با بانکها وارد عمل بشید، 2 روش وجود داره، 1یکی وب سرویس (مثل بانک ملت) و دومی انتقال تماس (بانک صادرات)
    نظر من روی روش دوم هست، چون در روش اول که بعضی از شرکتهای مخابراتی برای 1818 استفاده میکنند، اطلاعات کارت را شما دریافت میکنید، که این میتونه براتون دردسر درست کنه
    سلام علی جان

خدا پدر و مادرتو قرین رحمت کنه

در مورد آستریسک : من در حال حاضر دارم از elastix1.6 برای فروش خط تلفن و ارتباط بین الملل استفاده می کنم البته 15 تا داخلی برای خط شهری و 3 تا برای بین الملل به همین خاطره که روی این موضوع پافشاری می کنم و اگه بخوام برم سراغ سیستم دیگه باید یه کامپیوتر معمولی براش کنار بزارم که خودش مصرف برق داره مشکلات جانبی دیگه که بی خیال سیستم دیگه شدم

در رابطه با jsql: نمی دونم چیه ، من خودم فردا می گردم دنبالش تا بفهمم چیه ولی اگه شما هم مطلبی دارید لطفا بهم بدید

در رابطه با موضوع انتقال تماس به بانک صادرات لطفا بیشتر توضیح بدید یعنی اینکه وقتی مشتری زنگ می زنه فرواردش کنیم به تلفن بانک صادرات یا اینکه اطلاعات رو از طریق تلفن وارد وب کنیم ؟؟؟

واقعا از تمام دوستانی که راهنمایی می کنند متشکرم

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    ببینید برای ارتباط با بانکها، اکثر بانکها اگر گردش مالی شما بالا باشد، میتوانید متقاعدشان کنید

در مورد بانکها باید قرار داد همکاری باهاشون ببندی، بعد مثل خرید اینترنتی، از کاربر کد کارت و رمز دوم اینترنتی را دریافت و از طریق وب سرویس برای بانک مورد نظر ارائه میکنید، در زمان عقد قرار داد، مشخصات فنی اختصاصی را به شما خواهند داد
    و اما در مورد بانک صادرات و سیستم کال فرواردش باید بگم که شما باز هم بعد از عقد قرار داد و دریافت مشخصات، به این صورت عمل میکنید که بعد از دریافت لینک اینترانت، و زدن تونل با سیستم مورد نظر، تماس ها را زمان دریافت هزینه به سرور مورد نظر فروارد میکنید، و مشخصات حساب و مبلغ و ... را به صورت فرمول در Caller ID ارسال میکنید

ضمنا این 2 بانکی که نام بردم، فقط جنبه اطلاع رسانی داشته و چون مطمئن بودن نام بردم، اکثر این بانکها خصوصا خصوصی ها این امکانات را میدهند

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

برنامه نویسی agi

نمونه کد dialogic language:persian

voipتازه های

الاستیکس برنامه نویسی جاوا

1818استفاده و راه اندازي اينترنتي در تهران