صفحه 2 از 9 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 124

موضوع: گام به گام در راه اندازی یک سانترال تحت IP Phone

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    1. شاید بشود ولی من نمیدونم . . .
    2. بستگی به پروتکل هایی داره که ساپورت میکنند (هر دو طرف) ولی اکثراً SIP را ساپورت میکنند. به غیر از x-lite نرم افزارهای دیگه ای هم وجود دارند، با سرچ پیدا میشه.
    3. رجوع شود به بند 2، جوینده یابنده است. یا کرکش را پیدا کنید و یا soft phone های دیگه را تست کنید

th95 و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

با تشکر از آقای افضلان و حاج محمد

آقای گنجی ، استاد بزرگ ، سرکارمون گذاشتی ؟؟؟

1-محمد جان در رابطه با سئوال اولتون این سرویس به عنوان تلفن مرکزی مطرح می شه و من ندیدم که از سافتفون ها به شکل مجزا از سرور استفاده بشه و دنبالش نبودم

2-الاستیکس یه نرم افزار سروره تلفن مبتنی بر ip هستش و هر دستگاهی که وارد این مدار می شه باید سازگاری با اون داشته باشه ولی خوشبختانه این نرم افزار از بیشتر سافتفون ها پشتیبانی می کنه

3- سافتفون x-lite نسخه رایگان شرکت counterpath هستش و نسخه تجاری با نام Eyebeam می باشد یه نظر من نسخه رایگانش بدرد نمی خوره این نرم افزار از پروتکل  SIP پشتیبانی می کند

به لینک زیر یه سر بزن و از نسخه 1.5 Eyebeam به عنوان سافتفون استفاده کن

http://forum.persiannetworks.com/f10...tml#post273508

mojtaba125، th95 و aliafzalan سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    م
    1- این برنامه رو به صورت Adhoc هم میشه استفاده کرد ؟ مثلا ما تو ساختمون که چند نفریم و همه ADSL داریم میتونیم بجای تلفن زدن از این استفاده کنیم یا نه حتما باید یه سروری در کار باشه
    اگرچه این نرم افزار قابلیت Direct IP Call رو داره ولی خوب اگر شما فقط برای برقراری یک ارتباط دو طرفه می خواید Solution های خیلی بهتری برای این نوع ارتباط هست .
    قابلیت های این نرم افزار با سرور تلفنی شما اجرایی می شوند .

th95، aliafzalan و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    به لینک زیر یه سر بزن و از نسخه 1.5 Eyebeam به عنوان سافتفون استفاده کن
    استاد خودتی ! یا شما یا آقای افضلان رو من آخر مجبور میکنم یه آموزش VOIP تو سایت بذارید

راستی این 9 مگه اون نرم افزار فری x-lite 40 مگ بود بعد این از اون بهتره ؟؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    محمد جان

هروقت تونستی وسایل گم شده آقای راستی رو پیدا کنی که به ما لینوکس یاد بده اون وقت من یه دوره می رم خدمت آقای مهاجرانی آموزش می بینم ( البته اگه شاگرد قبول کنن و از بچه های پرشین نتورک چند برابر قیمت بگیرن ) بعد همه رو کپی می کنم می زارم رو سایت با حق نشر آقای مهاجرانی

در رابطه با سئوالتون هم

CounterPath Corporation | Home

omid_mohagerani و aliafzalan سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مجتبی

عضو غیر فعال
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام به تمامی دوستان و استادان!!
    من Elastixرا دانلود کردم بعد هم با توجه به لینکی که دوست گرامی zahmatksh گذاشته بود نسخه تجاری Eyebeam را هم دانلود کردم.
    حال برای ادامه کار را چه باید کرد؟

نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    SADEGH65، narjili، th95 و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مجتبی

عضو غیر فعال
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    4
    aliafzalan عزیز

ممنون از ارسال لینک های مفیدت.

فقط یک سوال
    این نرم افزار http://www.elastix.org/downloads.html تحت لینوکسه یا ویندوز؟

ویرایش توسط narjili : 2010-09-12 در ساعت 08:08 AM
    aliafzalan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    نقل قول نوشته اصلی توسط narjili نمایش پست ها

فقط یک سوال
    این نرم افزار تحت لینوکسه یا ویندوز؟
    برای نصب الستیکس فایل دانلود شده را روی سی دی رایت کنید و به عنوان یک سیستم عامل جدید نصبش کنید. (میتونید توی vmware نصبش کنید)
    الستیکس بر پایه لینوکس هست.

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط narjili نمایش پست ها
    aliafzalan عزیز

ممنون از ارسال لینک های مفیدت.

فقط یک سوال
    این نرم افزار Elastix - Downloads تحت لینوکسه یا ویندوز؟
    الاستیکس بر پایه کرنل لینوکس هستش

و اگه می خواین آموزش ببنین روی VMware Workstation نصبش کنید.

آقای حامد کوه فلاح در ایران برروی الستیکس کار می کند و برای این نرم افزار نسخه فارسی تهیه کرده به نام vaak و ورژن آن نیز براساس نرم افزار پایه انتخاب می شود

ویرایش توسط Zahmatkesh : 2010-09-12 در ساعت 10:16 AM

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    خوب پس بالاخره vaak رو نصب كنيم يا خود الستيكس رو ؟
    اگه اين فارسصيه و دقيقا همون كار رو ميكنه بجاي الستيكس اين رو بگيريم
    فقط طوري نباشه كه Help انگليسي بخونيم بعد نتونيم اين منوهاي فارسي رو بفهميم ي به چيه

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نه مشکلی نداره فقط منو فارسی شده و نمی شه اصطلاحات مخابراتی رو برگردان کرد

در رابطه با vaak و elastix

واک ورژن 1.6 همون الاستیکس 1.6 هستش

و در حال حاضر elastix 2.0 برای دانلود روی سایتش قرار گرفته که هنوز تستش نکردم ولی برای شروع همون 1.6 خوبه

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    البته من 2 رو دانلود كردم
    بريم ببينيم چطوريه !
    ما كه حرفه اي نميشيم ولي پس فردا يكي پرسيد حداقل ميدونيم كليات قضيه چيه

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    محمد جان

هروقت تونستی وسایل گم شده آقای راستی رو پیدا کنی که به ما لینوکس یاد بده اون وقت من یه دوره می رم خدمت آقای مهاجرانی آموزش می بینم ( البته اگه شاگرد قبول کنن و از بچه های پرشین نتورک چند برابر قیمت بگیرن ) بعد همه رو کپی می کنم می زارم رو سایت با حق نشر آقای مهاجرانی

در رابطه با سئوالتون هم

CounterPath Corporation | Home
    شما خودتون استاتید آقا سامان . بتونم کمک کنم خوشحال میشم.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    خوب دوستان من برگشتم با انبوهی از سوالات
    سعی میکنم کم کم بپرسم شوکه نشید

من Elastix version 2 رو نصب کردم به همراه eyebeam از همون لینکی که گذاشته شده بود
    اولا که خیلی حال داد دست همه درد نکنه

روی سه تا سیستم راه انداختیم و کلی حال کردیم. البته ظاهرا هدستهامون (حداقل میکروفون هاش ) خیلی جالب نیست و اما سوالات (تازه اینها در حالت LAN هستش خدا نکنه هوس کنم این رو به مخابرات و PSTN هم وصل کنم

1- اینکه کیفیت صدای من یه ذره مشکل داره و بعضا توش برگشت میبینم و ... ربطی به پیاده سازی QoS و .. داره یا نه به تجهیزات مربوطه ؟ آیا واقعا با این برنامه داریم از VoIP استفاده میکنیم یا اینکه یه جورایی داره گولمون میزنه و مثل برنامه های ارتباط لن ساده عمل میکنه ؟
    و اینکه آیا پس از برقراری ارتباط باز هم بسته ها ما به سرور الاستیکس میره یا نه دیگه بعد از اون مستقیم بین خودمون مبادله میشه ؟

2- یه ذره در مورد Follow me توضیح میدید ؟ این یعنی اینکه اگر یک Ext (حالا هر کدوم که تو شبکه هست) جواب نده به یک داخلی خاص وصل بشیم. مثلا ملت زنگ میزنند داخلیشون رو میگیرن اگه اون داخلی جواب نداد به منشی وصل میشن ؟

3- چرا برای من Endpoints Discovery کار نکرد ؟ روی چند تا کلاینت eyebeam رو نصب کردم (بدون تنظیمات) بعد زدم خود الاستیکس بره بگرده پیداشون کنه ! Subnet رو هم درست دادم ! از روی سرور (کنسول لینوکسی) الاستیکس هم میتونم اون subnet و سیستمها رو پینگ کنم و ببینم اما خود Discovery الاستیکس به softphone ها رو پیدا نکرد

4- آیا واقعا این eyebeam که لینک دادید برنامه خوبیه ؟ باز هم میگم چرا فقط 9 مگه در صورتی که یک x-lite فری 40 مگ هستش ؟ ما چند بار به مشکلاتی خوردیم که با بستن تلفن و اجرای مجدد اون درست شد

5- توی ارسال instant message مشکل داریم. سیستم من میگه برنامه eyebeam اون یکی قدیمیه و برای همین نمیشه (یه ارور قرمز رنگ میده دقیق یادم نیست) و جالب اینه که انور هم همین رو میگه ! جالبتر اینه که بابا هر دومون از یه لینک نصبش کردیم

6- ایا این تلفن امکان رفتن روی منشی و نیز ضبط پیام رو داره (اگه هست کجاشه ؟) یا اینکه نه این قضیه باید روی سرور تعریف بشه (من تیکهای enable کردن voice mail رو زدم )
    و آیا این برنامه امکان این رو داره که سیستم رو Hibernate کرده باشیم و با زنگ زدن به تلفن ما از اون حالت دربیاد و پیام رو ضبط کنه یا هر کار دیگه ای ؟

7- چندجا هی گفته FreePBX رو استفاده کنید تا فلان و بهمان ! یه توضیح کوچیک میدید این چیه ؟ یه برنامه جانبی برای الاستیکس هستش یا ..

فعلا همین قدر فکر کنم کافیه ! البته سوالات طولانیه جواب برای اساتیدی مثل علی آقا و سامان جان ایکی ثانیه است

پیشاپیش ممنون

ویرایش توسط th95 : 2010-09-13 در ساعت 12:40 PM

صفحه 2 از 9 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

دانلود elastix

دانلود الستیکس

آموزش راه اندازی سانترال

bria 3 دانلود

http://forum.persiannetworks.com/f99/t38242.html

راه اندازی ip phone

راه اندازی الستیکس

نحوه راه اندازی تلفن سانترالراه اندازی سانترالhttp://forum.persiannetworks.com/f99/t38242-6.htmlhttp://forum.persiannetworks.com/f99/t38242-5.htmlدانلود bria3دانلود bria 3ip phoneنصب ip phoneآموزش سانترالآموزش eyebeameyebeamسانترالراه اندازی ip pbxelastix دانلودسافت فونelastix راه اندازیراه اندازی softphonehttp://forum.persiannetworks.com/f99/t38242-7.html

برچسب برای این موضوع

200 هزار تومان, 2008, 2010, 403 error, 404, 404 error, additional, adhoc, adsl, api, authentication, call, cisco, conference, configuration, device, ebook, elastix, enable, endpoint, extension, eyebeam, file sharing, forum, freepbx, fxo, gui, hardware, headset, hibernate, high, html, image, img, inbound route, intel, ip pbx, ip phone, lan, list, loadbalancing, mail, mysql, patch, pdf, persian, php, pos, pst, qos, queue, record, redirect, route, sangoma, shared, sid, sip, sip trunk, target, telephone, tenor, test, timeout, trunk, unified communications, user, username, فایل, فارسی, فروش, قیمت, لینوکس, لپ تاپ, لاگین, موبایل, ماژول, متغیر, مجازی, مخابرات, مدیریت, مرکز تماس, مسیریابی, مشکل, چک لیست, نتورک, نرم افزار, نصب, نصب شده, هدست, هزینه, هستش, ویندوز, یوزر, یک طرفه, کمک, کنفرانس, کنترل, کند, کیفیت, کامند, کانفیگ, کابل, کار, کارت شبکه, کردن, گیت وی, گزارش, پورت, پینگ, پیشنهاد, پاناسونیک, پروکسی, پروتکل, پرشین, پشتیبانی, view, vmware, vmware workstation, voice, voip, web, xmpp, آموزشی, آی پی ولید, افزایش, الاستیکس, الستیکس, انگلیسی, انتقال, ایران, اپراتور, اتوماتیک, اجرای, ارور, استاد, استریسک, اشغال, اطلاعات, بکاپ, بالای, بازار, برنامه, برنامه نویسی, بررسی, تفاوت, تلفنی, تماس, تنظیمات, تبدیل, تجهیزات, تحت وب, ترافیک, ترانک, تست, حداقل, حذف, خودکار, خودش, خرید, دانلود, درخواست, دستور, دسترسي, روش, راهنمایی, رایگان, زمانی, سناریو, سخت افزار, سرور, شبیه سازی, شبکه

نمایش برچسب ها