نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 17سپاس
  • 1 توسط omid_mohagerani
  • 3 توسط rahimi_gnu
  • 2 توسط mkm
  • 5 توسط aryagohar
  • 6 توسط Hakimi

موضوع: پيشنهاد براي يك پروژه VOIP عملي و كاربردي

نام حقيقي: رحيمي

خواننده شناسه تصویری rahimi_gnu
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    26

پيشنهاد براي يك پروژه VOIP عملي و كاربردي

سلام
    در ذيل يك سناريو براي سازمان كوچك و يك Branch از اون اومده. ميخاستم قبل از تهيه طرح از نظرات دوستان استفاده كنم.
    خواهشمند است كه مطالب به دقت خونده بشه تا انشاء الله موضوع مفيدي و كاربردي و بخصوص عملياتي و قابل پياده سازي از آب در بياد.

بدون VOIP
    • دوتا دفتر هستند با سیستم سانترال پاناسونیک مشابه، دارای 10 خط تلفن شهری و 24 خط داخلی
    • در این طرح نقطه A دارای داخلی های 111 112 113 114 .....124 و نقطه B دارای داخلی ها 211 212 213 .... میباشند.
    • گوشی هاشون، گوشی های معمولی بوده و بدو هیچ مشکلی کار میکنند.
    نحوه ارتباط تا به امروز:
    نقطه A با گرفتن شماره 9 و شنیدن بوق آزاد شهری و گرفتن پیش شماره شهر و شماره شهری نقطه B ، وارد سانترال مقابل شده و از اونجا به داخلی مورد نظر هدایت میشه و بالعکس.
    تعداد تماس های همزمان بين دو نقطه تا به امروز:
    محدود به خطوط PSTN که همون 10 تا بیشتر نمی تونه بیشتر باشه.
    ---------------
    با استفاده از VOIP
    • همون سیستم سانترال پاناسونیک استفاده بشه و شماره های داخلی ثابت بمونند.
    • تهیه یک خط 1M MPLS/ ADSL برای دو دفتر
    • حفظ همون وضعیت قبلی با این تفاوت که
      • داخلی 111 بتونه با زدن 9 خط آزاد شهری براش صادر بشه و با زدن 0 (صفر) بتونه با داخلی های نقطه تماس بگيرهB و حتی صدور بوق آزاد آن شهر برای کاربر A و بالعکس
        (کاربران نقطه
        A بتوانند از خط شهری B استفاده کنند و بالعکس)
    • استفاده از IP Phone مجاز نيست و از گوشيهاي موجود استفاده خواهد شد.
    براي طرح مورد نظر دوستان هر محصولي را كه پيشنهاد ميكنن حتما با قيد پارت نامبر باشد.
    سوالات و ابهامات و يا تغييرات بعدي در ادامه پستها خواهد آمد.
    ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    منظورشما از این سوال که خدای نکرده این نیست که براتون RFP رو آماده کنیم!!!!!!
    شما area code های مورد نظر برای dial plan رو هم مشخص کردی و قید دادن پارت نامبر خیلی نکته جالبی هست این رو حتما باید در نظر گرفت.

مطلبی رو که باید به شما بگم این هست که انجمن محلی برای اشتراک گذاشتن تجربیاتی هست که دوستان با تلاش زیاد بدست آوردن.
    به نظر من به عنوان یک کاربر مشابه دیگر اعضا این انجمن درخواست شما مقداری بیشتر اهداف راه اندازی انجمن هست. و منطقیه اگه کسی جوابی به سوال و درخواست شما نده. چون معتقدم این مطلب موردی تجاری هست من هم از پاسخ دادن به اون معذورم.

نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    منظورشما از این سوال که خدای نکرده این نیست که براتون RFP رو آماده کنیم!!!!!!
    شما area code های مورد نظر برای dial plan رو هم مشخص کردی و قید دادن پارت نامبر خیلی نکته جالبی هست این رو حتما باید در نظر گرفت.

مطلبی رو که باید به شما بگم این هست که انجمن محلی برای اشتراک گذاشتن تجربیاتی هست که دوستان با تلاش زیاد بدست آوردن.
    به نظر من به عنوان یک کاربر مشابه دیگر اعضا این انجمن درخواست شما مقداری بیشتر اهداف راه اندازی انجمن هست. و منطقیه اگه کسی جوابی به سوال و درخواست شما نده. چون معتقدم این مطلب موردی تجاری هست من هم از پاسخ دادن به اون معذورم.
    سلام
    همين تجربيات هست كه توي موارد تجاري بدرد ميخوره. و منظور منهم اين بود كه اين تجربه ميتونه براي خيلي ها مورد استفاده قرار بگيره.
    چون من الان خودم روي اين طرح دارم كار ميكنم.
    از تجربيات دوستاني كه در اين زمينه كار كردنداستفاده ميكنيم.
    از آقاي آريا گوهر هم تعجب ميكنم اكثر پست هارو به حاشيه ميكشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    البته دوستان ميتونند پارت نامبر اشاره نكنند.

ویرایش توسط rahimi_gnu : 2010-04-12 در ساعت 04:25 PM

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    با عرض ادب خدمت آقای رحیمی ، من اصلا قصد جسارت ندارم ولی راستش منم از پست شما ، برداشتی مشابه ، برداشت آقای آریا گوهر برام پیش امد .و مطمئنا هدف آقای آریا گوهر نمیتونه چیزی که شما ذکر باشید باشه . چون برای راهنمایی در مورد چنین سناریویی ، نیازی به اشاره به Numbering یا ذکر Part Number نبود . شاید اگر مدل دقیق سانترال پاناسونیک یا تعداد پورت های داخلی و شهری استفاده نشده در هر سانترال را بفرمایید ، بیشتر می تونه در ارائه راه حل به دوستان کمک کنه ...

rahimi_gnu سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid_mohagerani نمایش پست ها
    با عرض ادب خدمت آقای رحیمی ، من اصلا قصد جسارت ندارم ولی راستش منم از پست شما ، برداشتی مشابه ، برداشت آقای آریا گوهر برام پیش امد .و مطمئنا هدف آقای آریا گوهر نمیتونه چیزی که شما ذکر باشید باشه . چون برای راهنمایی در مورد چنین سناریویی ، نیازی به اشاره به Numbering یا ذکر Part Number نبود . شاید اگر مدل دقیق سانترال پاناسونیک یا تعداد پورت های داخلی و شهری استفاده نشده در هر سانترال را بفرمایید ، بیشتر می تونه در ارائه راه حل به دوستان کمک کنه ...
    با سلام و عرض ادب متقابل جناب آقاي مهاجراني
    آقا والا من كه اكثر پستهارو توي سايت نگاه ميكنم همشون كلي گويي و يدون نتيجه عملي و هيچ كدوم قابليت پياده سازي ندارند.
    نگاه كنيد اينجا محل بحث جدي روي اين جور مباحث هست كه از تجربيات استفاده كنيم نه اينكه برا همديگه كلاس بذاريم و بگيم آره مثلا من CCM بلد هستم يا كار كردم.
    مطلب ديگه قحطي رجال هم نيست. تازه با نوشتن چند تا پيش شماره و ... مگه بحث تجاري ميشه؟؟؟
    اگه اينجور مباحث اينجا نخاد مطرح بشه همين بهتر كه درش بسته بشه والا همه اكثرا قابليتهاي, quintum, Astersik, Cisco, AVAYA, SNOM, ... كلي برندهاي ديگه رو ميدونند. مهم انتخاب درست و بجاي برند و نحوه جاسازي اونا تو شبكه هست.

al_bozorgi، vahdani_d و maleki74 سپاسگزاری کرده‌اند.

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahimi_gnu نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب متقابل جناب آقاي مهاجراني
    آقا والا من كه اكثر پستهارو توي سايت نگاه ميكنم همشون كلي گويي و يدون نتيجه عملي و هيچ كدوم قابليت پياده سازي ندارند.
    نگاه كنيد اينجا محل بحث جدي روي اين جور مباحث هست كه از تجربيات استفاده كنيم نه اينكه برا همديگه كلاس بذاريم و بگيم آره مثلا من CCM بلد هستم يا كار كردم.
    مطلب ديگه قحطي رجال هم نيست. تازه با نوشتن چند تا پيش شماره و ... مگه بحث تجاري ميشه؟؟؟
    اگه اينجور مباحث اينجا نخاد مطرح بشه همين بهتر كه درش بسته بشه والا همه اكثرا قابليتهاي, quintum, Astersik, Cisco, AVAYA, SNOM, ... كلي برندهاي ديگه رو ميدونند. مهم انتخاب درست و بجاي برند و نحوه جاسازي اونا تو شبكه هست.
    با سلام.
    امیدوارم پست بنده باعث ایجاد سوء تفاهم نشه ولی باید عرض کنم که:
    متاسفانه بدلیل پارامتر ایجاد رقیب در بازار کاری ما در ایران خیلی کم میتونیم درخواست کمک فنی از هموطنان داشته باشیم . شما همین سئوالتون رو در یکی از فروم های خارجی مطرح بفرمائید تا بدون هیچ منتی به بهترین راه حل برسید. یک مورد خاص برای بنده پیش اومده بود که کسی کمکی نکرد و با یکی از Instructor های یکی از شرگتهای معروف ساخت Video Tutorial مکاتبه کردم و خیلی راحت به نتیجه رسیدم. امتحان کنید ضرر نمیکنید.

ویرایش توسط mkm : 2010-04-12 در ساعت 11:02 PM
    rahimi_gnu و maleki74 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    26
    جايگاه سانترال فرضي (با وجود FXO/FXS Gateway) در اين طرح كجا ميتونه باشه؟
    فرض كنيم يك FXO گيتوي 8 پورته در هر دو طرف داريم كه به 8 پورت خالي داخلي سانترال ميتونيم وصل كنيم(چون FXS سانترال بوق آزاد توليد كرده و پورت FXO برق و بوق آزاد رو دريافت ميكنه) و روي اين gatway ها IP هاي مربوطه ست شدند.
    در ادامه چه وضعيتي خواهيم داشت؟

ویرایش توسط rahimi_gnu : 2010-04-12 در ساعت 11:31 PM

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط mkm نمایش پست ها
    با سلام.
    امیدوارم پست بنده باعث ایجاد سوء تفاهم نشه ولی باید عرض کنم که:
    متاسفانه بدلیل پارامتر ایجاد رغیب در بازار کاری ما در ایران خیلی کم میتونیم درخواست کمک فنی از هموطنان داشته باشیم . شما همین سئوالتون رو در یکی از فروم های خارجی مطرح بفرمائید تا بدون هیچ منتی به بهترین راه حل برسید. یک مورد خاص برای بنده پیش اومده بود که کسی کمکی نکرد و با یکی از Instructor های یکی از شرگتهای معروف ساخت Video Tutorial مکاتبه کردم و خیلی راحت به نتیجه رسیدم. امتحان کنید ضرر نمیکنید.
    در مورد استفاده از فرم های دیگه با نظر شما موافقم. ولی موضوع مورد اشاره شما کاملا با این قضیه فرق داره.
    در این مورد VOIP بیشترین مبحثی که می تونید پیدا کنید سوال ها و درخواست راهنمایی در مورد اشکالات و ایرادات نرم افزار هایی مانند asterisk و FreePBX هست که در حین نصب یا هنگام کار کردن بوجود میاد.
    یه مثال می زنم که بیشتر متوجه بشید. یکی از سرور هایی که نصب کرده بودم ساعتی 4 گیگابایت لاگ می گرفت و CPU بالای 90 درصد utilize می شد. مشکل لاگ که ساده حل می شد . ولی CPU چی. چند جا سوالم رو پرسیدم حتی اینجا مشکل از پروتکل UUCP بود. ولی جوابی که مشکل من رو حل کنه بدستم نرسید. 3 روز وقتم رو برای رفع این مشکل با سرو کله زدن با CentOS گذروندم تا مشکل رو حل کردم.
    مثال دوم. شما یک مثال عملی از کانفیگ Tenor AX تو اینترنت پیدا کن حالا چه تو سایت خودش چه جایی دیگه. manual که نگو فقط به به و چه چه که ما چی ساختیم . حالا بیا برای asterisk و یا call manager کانفیگ کن. حتی فروشنده های اون هم از زیر کمک فرار می کنن چه برسه به سایت خود Quintum.
    بگذریم پارامتر ایجاد رغیب برای من بی معنی هست و اصولا به این مورد اعتقادی هم ندارم. ولی در بعضی موارد تشخیص بدم که کمک شکل دیگه ای به غیر از حالت رفع اشکال جزیی بگیره مقداری در پاسخ دادن احتیاط می کنم. خیلی از دوستان هم با من هم عقیده هستن.
    بله این مشکل رو این صورت که یک fxo و یا fxs بگیرن به طور کلی همه می تونن حل کنن. بله من هم می گن با 2 تا quintum tenor AFM400 مشکل حل میشه. ولی آیا این همه اون چیزی هست که این دوستمون می خواست؟

در مورد جواب های آقای رحیمی.
    به شدت ناراحت شدم از نحوه نوشتن و مشتبه شدن این امر به ایشون که همه در این سایت مسئول هستن تا مشکل ایشان رو به نحوی حل کنن. این نوشته به حاشیه کشوندن مطالب توسط من و نوشته قحط الرجال در مورد آقای مهاجرانی شدیدا برای من یکی سنگین بود.
    دوست خوب من خواهش می کنم مقداری در نگارش دقت کن. چه کمکی در این فروم انجام دادی که بعد از 14 تا پست که 10 تا برای حل مشکلات خود شما بوده و 2 تاش هم در جواب من و آقای مهاجرانی، برداشتهایی به این صورت از بقیه داری.
    از صادق عزیز هم می خوان در مورد این مطلب سریعا یک تصمیم بگیرن. چن می دونم که واقعا از مسیر اصلی منحرف شده

Hakimi، SADEGH65، ARM و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من زمان زیادی را در انجمن های مختلف غیر ایرانی و تخصصی سپری می کنم. در هیچ انجمنی ندیده ام که چنین صورت مسئله هایی با این شکل و شمایل به صورت عمومی مطرح شوند و پاسخ دریافت کنند.
    انتظار حل المسائل داشتن از چنین انجمن هایی، انتظاری نادرست است. برای یافتن پاسخ باید جزء جزء و خرد خرد به دنبال کلمات و جملات گشت و از بین مباحث و مطالب مختلف، نکته مورد نظر را یافت.

در مورد پاسخگویی، سبک رفتار اکثر اعضاء انجمن به این صورت است:
    وقتی یک همکار مسیری که طی کرده را شرح می دهد و مشکلش را می نویسد، دیگران ترغیب می شوند که به او پاسخ بدهند. ولی وقتی یک نفر سناریو تعریف می کند و Solution می خواهد و یا به دنبال حل مسئله است و راه حل A-Z می خواهد، معمولا درخواستش بی پاسخ می ماند.

جناب رحیمی
    شما وارد جمعی شده اید که 7 - 8 سال طول عمر دارد. در آغاز به برخورد با اعضاء قدیمی پرداخته اید و در نهایت هم حکم به تعطیلی انجمن داده اید و فرموده اید درش را ببندید!

دوست گرامی
    آداب اجتماعی حکم می کند که وقتی وارد جمعی می شویم، به عنوان یک فرد تازه وارد، با آرامش به دیگران گوش دهیم تا ببینیم فرهنگ حاکم بر آن جمع چگونه است. بعد با قواعد و قوانین و عرف حاکم بر آن جمع شروع به فعالیت کنیم.

پیروز باشید و پایدار

aryagohar، SADEGH65، ARM و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f99/t34305.html

طرح voip

پروژه در مورد voip

کلاس voip

پروژه voip

نحوه کار با گیتوی به صورت point to pointvoip پروژه کار عملی برای voipfxo ax tenor سناریوvoip بروژهپروژه در خصوص voipپروژه اماده در مورد ویپموضوعات پروژه شبکه کاربردیسناریوهای آماده MPLSهمه چیز در مورد fxo و fxsپیشنهاد برای voipدر مورد mpls و tenorپروزه در مورد voipتنظیمات روی گیت وی quintum tenor axtenor site:http:forum.persiannetworks.comطرح های کاربردی voipنوشتن یک rfp برای voipراه اندازی AVAYA site:persiannetworks.comپروژه پیشنهاد شبکهروش عملی و کاربردی voice over ip

برچسب برای این موضوع