صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: سوال در خصوص روت کردن ای پی در دیتاسنتر

نام حقيقي: جهان

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24

سوال در خصوص روت کردن ای پی در دیتاسنتر

سلام
    دوستان ما در یک دیتاسنتر ایرانی قصد قرار دادم سرور رو داریم و ای پی هم از جایی 255 ای پی اجاره کردیم
    فردی که ای پی گرفتیم میگه برای روت کردن ای پی به دیتاسنتر باید ASN رو بهش بدیم لطفا راهنمایی کنید بنده با سرور و... اشنایی تقریبا زیادی دارم اما تا الان تجربه کولو کردن سخت افزار رو نداشتم

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    سلام ASN Private و Public کودومش رو میخوای؟

wordnet سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24
    بسیار ممنونم از پاسخ شما
    واقعیتش مشخص نکردند اگر ممکنه یک توضیحی کلا در مورد اینکه وقتی سرور کولو میکنیم در دیتاسنتر چه امکانتی برای ما نظر گرفته میشه و ای پی هارو مثلا چطور باید تقسیم بندی کنیم مثلا دیتاسنتر پارس انلاین 3 یونیت فضا قرار است گرفته شود و 255 ای پی هم از جای دیگر تهیه میشود هدف ما قراردادن سه سرور یک یونیت است که مثلا به هر کدوم 32 ای پی بدهیم
    ممنون

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    سلام
    دوست عزیز شما اگر از دیتاسنتر مستقیم تهیه کردید صحبت بکنید که اجازه میدن آیپی شما روی روتر اونها روت بشه و به شما تحویل بدن .
    اگر گفتند میشه که ASN رو خودشون بهتون میدن .اگر گفتند نمیشه کافیه شما یک روتر میکروتیک تهیه کنید و داخل یکی از کیس ها قرار بدید و آیپی رو داخل اون روت کنید.

نام حقيقي: y

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای هر public ip range یک شماره autonomus system یا همون AS number وجود داره. من متوجه نشدم شما اون IP range رو از کجا گرفتی ولی اگر میخوای advertise کنیش باید همراه range، شماره AS رو هم بگی. البته برای advertise کردنش باید روتری داشته باشی که BGP رو پشتیبانی کنه. البته میتونی به privider هم بگی برات advertise کنه. میتونی تو سایت bgp.he.net بری و آدرست رو بزنی تا ASش رو ببینی.

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24
    سلام و بر دوستان ببینید بنده در ابتدای باز کردن این تاپیک در خصوص سخت افزاری اطلاعات کمی داشتم یک هفته است تحقیق میکنم الان بهتر شده کلا ما سناریو زیر رو میخواهیم انجام بدهیم اگر کمک بفرمائید ممنونم میشوم

یک بلاک 256 ای پی یعنی کلاس /24 اجاره شده از یک شرکت و as هم جور شد
    دو یونیت فضا هم در پارس انلاین تهران اوکی میشه
    یک سرور تک یونیت hp هم قراره خرید بشه

هدف اینه که ای پی ها بیاد روی دیتاسنتر سرور اونجا روشن بشن و 32 ای پی به سرور داده بشه بقیش هم بمونه چند هفته بعد به مرور سرور های جدید اضافه بشه
    حالا دیتاسنتر میگه خودتون باید یک روتر هم تهیه کنید الان بنده نمیدونم روتر میکورتیک بگیرم یا سیسکو اکثرا میگن میکروتیک هنگ میکنه و سیسکو هم قیمت 2 تومن البته کارکرده گرفتم و از اون دو یونیت هم یک یونیت قراره بزاریم برای این روتر

حالا اینجا چند سوال برای من پیش اومده
    1- ای پی ها از as روت میشه کلا روی ای پی که پارس انلاین به ما اختصاص میده و ما اونو میزنیم به روتر و از طرف دیگر سرور هارو وصل میکنیم به روتر و ای پی هارو مک مجازی میدیم و میدیم به یک سرور مثلا درسته این کار؟
    2- این bgp چی هست دقیقا که میگن نیازه تحقیق کردم اگر یکی از دوستان خودمونی بگه ممنون میشم

الان با این سناریو که عرض کردم چه مواردی اشتباه گفتم و راهکار

از همه عزیزان متخصص بسیار تشکر میکنم و لطف میکنند
    ممنون

- - - ادامه - - -

ضمنا دوستان روتر میکروتیک یا سیسکو هم پیشنهاد بدید چه مدل و... ترجحا هزینه روتر نمیخوام زیاد باشه

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    وقتی که شما as این Data Center رو به شرکت قبلی اعلام کنید ، دامین یا همون پرفیکس IP های شما رو با ASN جدید ذخیره میکنند و اینجا دو حالت باقی می مونه که ببینیم خود Data Center بخواد این IP ها یا پرفیکس رو روی روتر خودش ست کنه یا اینکه روتری که قراره شما تهیه کنید و خیالتون راحت که شما مستقیم با IP های خودتون وارد اینترنت میشید و نیاز به هیچ مک مجازی هم ندارید ! فقط می مونه مبحث تیکه تیکه کردن IP هاتون که گمونم شرکت DATA Center برا همین ازتون درخواست روتر کرده ، که با VLAN مشکلتون برطرف میشه .
    در مورد برند روترتون توی این سناریو با توجه به یونیت خالی که دارید ، شک نکنید که سیسکو

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24
    ممنون از پاسخ شا اقای توانا فقط چند مورد
    دیتاسنتر asn خودش رو گت نمیده کلا همینطور که عرض کردم قرار شد که دیتاسنتر فقط یک ای پی بده و ای پی هارو از asn خودمون روت کنیم به این ای پی
    این کلا تا اینجا
    الان از اینجا به بعد این برای من سوال هست
    که حالا که ای پی روت شد روی دیتاسنتر (همون ای پی که دیتاسنتر میده) الان دیتاسنتر به ما یک کابل شبکه میده که وصل کنیم پشت روتر مثلا همون مدل سیسکو حالا اینجا ما هم اینترنت داریم هم 256 تا ای پی درسته؟خب حالا باید سرور هامون رو وصل کنیم به روتر از طریق کابل شبکه و ای پی هارو در تعداد دلخواه به هر سرور بدهیم درسته؟
    این bgp چی هست دقیقا که میگن نیازه تحقیق کردم اگر یکی از دوستان خودمونی بگه ممنون میشم

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    BGP یه پروتکل روتینگ هست که معمولا برای شرکت های بسیار بزرگ استفاده میشه و حالت نرمالش باید حداقل دارای دو لینک ارتباطی اینترنت باشید (البته میشه از یکی هم استفاده کرد ولی از همه مزایای BGP نمیشه استفاده کرد ) و اینکه شما توی اینترنت با اون ASN ها شناخته میشید برای روت شدن و بع صراغ سابنت شما میاد .
    بقول خودتون یه کابل شبکه بهتون میدن و شما هم وصلش میکنید به سوییچ یا روترتون و اینکه هرچندتا از IP هارو یا مستقیم به سرورهاتون اختصاص میدید یا اینکه باروش های دیگه ای مثل NAT ترافیکتون رو ریدایرکت میکنید .

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24
    بسیار ممنون از شما جناب توانا
    پس bgp اینجا کلا به کار ما نمیاد درسته؟
    الان یک سوال دیگر دارم اینکه من میخواهم هر ای پی ما در این طرح یک مک ادرس داشته باشه مثلا الان از شرکت هایی که سرور داریم خودمون ای پی میدن + مک این مک رو توی سیسکو خودش میسازه درسته؟

و یک مورد دیگر مثلا از جایی که ما الان سرور داریم یک ای پی هم توی رنجشون دارن که گیتوای کذاشتن این چطوری و برای چی کلا و چه میکنه؟
    مثلا رنج ای پی یانه

5.5.5.* حالا ما ای پی 5.5.5.20 رو داریم و یک مک هم دادن بهمون + ساب نتش که اینه 255.255.255.0 و گیتوای که اینه 5.5.5.254

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    پس bgp اینجا کلا به کار ما نمیاد درسته؟
    نمیدونم استفاده دقیق شما چیه ، ولی اگر زیاد نمیخواهید با مثائل فنی روبه رو بشید ، خب BGP یکی از پیچیده ترین ها رو انتخاب کردید .

ای پی میدن + مک
    الان داشتم به این فکر میکردم ، از مک چه استفاده ای میکنید !! ؟ شما گمون نکنم به مک همراه IP نیاز داشته باشید ، مک لایه دو هست و اینترنت شما که با IP کار میکنید کلا لایه 3 به بالا هست .

و یک مورد دیگر مثلا از جایی که ما الان سرور داریم یک ای پی هم توی رنجشون دارن که گیتوای کذاشتن این چطوری و برای چی کلا و چه میکنه؟
    خب اون IP که به عنوان Gateway برا شما درنظر گرفتن ، مثلا روی یک اینترفیس روتر یا سوییچ.... ISP مربوطه ست شده و شما از طریق اون به اینترنت متصل میشوید و بسته های شما هم از طریق همون IP به دست شما میرسه ، ساده ترش مثله IP مودم شما توی خونتون می مونه .

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24
    سلام

ببینید جناب توانا کلا کار ما اینه
    چند سرور در پارس انلاین قرار خواهیم داد
    یک بلاک 256 ای پی هم خریداری میکنیم
    دیتاسنتر گفت برای وصل کردن ای پی ها به سرور باید یک سویچ ترجیحا سیسکو بگیرید که ای پی رو روت کنید به اون و از اون به سرور ها (گفتند سویچ باید لایه سه باشه) کلا این کار ماست
    الان من سیسکو Cisco WS-C3560-48TS-S رو انتخاب کردم درسته؟

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    بله کاملا انتخابتون در رابطه با سوییچ درست بوده . سوییچ، لایه سه است !

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24
    ممنون جناب توانا خیلی لطف کردید

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    24
    با سلام

دوستان بعد از بررسی های بیشتر ما روتر 2811 سیسکو رو خریداری کردیم چیزی که دیتاسنتر گفت اکثرا اینجا با این کار میکنن و خوبه!
    حالا یک سوال برای من هست
    الان قرار است که دیتاسنتر ای پی هارو خودش توی روترش بیاره و سپس وصل کنه به روتر 2811 ما همین!
    حالا از اینجا به بعد من با سناریو زیر موندم

الان اینطور که مشخص شد یک رنج 256 ای پی اومده توی این روتر حالا من اگر بخوام که دو تا سرور hp کنار این روتر بزارم و مثلا به هر کدوم 32 ای پی بدم باید چیکار کنم؟ایا باید سویچ بخرم؟

ممنون میشوم دوستان ارزانترین راه که فضای یونیت اضافه هم نخواد پیشنهاد بدند

ممنون

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع