سلام. من چندتا سوال ساده در مورد قسمت IDR برنامه Backup Exec دارم.

من با خوندن خود Help برنامه Baclup exec رو یاد گرفتم.
فقط در قسمت IDR(Intelligent disaster Recovery) s هرچی که Help برنامه رو زیرو رو میکنم به جواب سوالهای مفهومی زیر نمیرسم:

1- توی Help میگه : برای ساخته شدن فایل *.dr برای سیستم، باید Full Backup از درایوها و سایر قسمت ها بگیرم.

• یعنی از کل درایوها باید فول بک آپ بگیرم؟اینجوری برای هر سرور باید از کل هاردها(تمام درایوها) بک آپ بگیرم که خیلی غیرمنظقی هست و حجمش هم فوق العاده زیاد میشه.
  • در صورتی که من فقط از ویندوز میخوام Disaster Recovery داشته باشم، مگه نباید فقط از درایو ویندوز full Backup بگیرم؟
  • اگر ویندوز در درایو (مثلا) E باشه... طبیعتا فایلهای بوت روی C خواهد بود. در اینصورت باید از درایو E و C فول بک آپ بگیرم؟

2- توی خود Help میگه که قبل از ساختن Bootable Media حتما از سیستم موردنظر یه Full Backup بگیرم.

• یعنی باتوجه به اینکه من به منظور ساخته شدن فایل *.dr سیستم طبیعتا یکبار از سیستم فول بک آپ گرفتم. آیا بازهم قبل از ساختن Bootable Media باید فول بک آپ بگیرم؟

3- اینجوری که تویhelp متوجه شدم، ظاهرا موقع ریکاوری دوباره کل هارد رو مثل اول Repartitioning(پارتیشن بندی مجدد) میکنه...

• یعنی کل اطلاعات هارد پاک میشه؟
  • با توجه به اینکه بک آپ من از اون سیستم (برای ساخته شدن فایل *.dr) فقط شامل درایو ویندوز بوده چجوری میتونه بقیه پارتیشن ها رو بسازه ... اطلاعاتش رو از کجا میاره که بازیابی کنه؟
  • اگر نخوام این کارو بکنه چی؟ یعنی فقط بخوام ویندوز بازیابی بشه؟

4- در نهایت : آیا IDR این برنامه میتونه جایگزین مناسبی برای Image backup ها(مثل برنامه Acronis یا Ghost) باشه؟

همونطور که گفتم این سوالها همشون مفهومی هستن . یعنی برای کسی که تجربه کار با این برنامه و IDR رو داشته باشه جواب سوالها ساده و کوتاه هستن.

اگر هم جواب سوالها رو ندارید، خوشحال میشم از تجربیات خودتون در رابطه با IDR و هرچیزی که راجع به آن میدانید بگید...

با تشکر