نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: سوالاتی در مورد Symantec BackupExec 2010 R3

  
 1. #1
  نام حقيقي: Mohammad

  عضو ویژه شناسه تصویری th95
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  نوشته
  4,263
  سپاسگزاری شده
  5762
  سپاسگزاری کرده
  2674
  نوشته های وبلاگ
  20

  سوالاتی در مورد Symantec BackupExec 2010 R3

  سلام
  خواستم عنوان مناسبتری انتخاب کنم ولی واقعیتش سوالات انقدر متفرقه بودند که ..

  از سوالات کوچک شروع میکنم تا به سناریوی کلی و سوالی در مورد اون برسم

  1- برخی سرورهای SQL وجود دارند که بکاپ گیری از آنها فقط با استفاده از یوزرهای SQL امکان پذیر است. (در حالت Mixed Mode نیستند). حال وقتی میخواهیم بکاپ بگیریم به خطای دسترسی برخورد میکنیم. با فرض اینکه دسترسی بالایی داشته باشم (مثلا یوزر sa را) در کدام قسمت Backupexec باید آن را وارد کنم و به BE بگویم که برای بکاپ گیری از سرورهای SQL (یا مثلا در این Job ها) از این Credential استفاده کن ؟

  2- قسمتی از سناریوی بکاپ گیری روی بستر WAN است (Media Server و Backup Destination ها در یک سمت و مواردی که باید بکاپ گیری شوند
  نیاز است که پهنای باند مورد استفاده محدود گردد. برای مثال BE فقط در این Job حق دارد تا سقف Transfer Rate حداکثر 2Mbps دیتا را از مبدا بخواند. این مورد امکان پذیر است ؟

  3- در تعریف Policy چرا مقصد بکاپ را میپرسد ؟؟ مگر نه اینکه این فقط یک Policy است و بعد در هنگام تعریف Job باید این Policy به آن اختصاص داده شده و سپس در کنار آن بتوان مقصد را انتخاب کرد ؟

  4- آیا پورت مورد استفاده روی سیستم مقصد فقط TCP 10000 است یا به پورت دیگری هم نیاز داریم ؟

  5- روی یک سیستم ویندوز 7 به صورت دستی Remote Agent Utility For Windows Systems را نصب کرده ام و هنگام نصب Media Server را هم به آن معرفی کردم اما در لیست سیستمهای تحت پوشش Media Server نشان داده نمیشود (Agent استارت شده است)

  6- مرتبط با بالایی روی یک سیستم ویندوز 7 به صورت دستی Remote Agent Utility For Windows Systems را نصب کرده ام موقعی که سیستم در حال ورود به ویندوز است پیام میدهد که برای اجرای این برنامه باید Admin باشی و ... Run As Administrator و باقی قضایا. نتیجه اینکه باید هر بار پس از ریستارت به صورت دستی Run As Administrator بشود اما خوب کاربر این سیستم اصلا نباید دسترسی Admin داشته باشد. با یک برنامه لوکال کار میکند که باید از آن بکاپ گرفته شود

  فکر کنم همین سوالات فعلا بس باشد
  تا برسیم به سناریوی استفاده از چند Media Server روی بستر WAN

  تشکر از همه دوستان  موضوعات مشابه:
  ویرایش توسط th95 : 2012-07-18 در ساعت 10:11 AM

 2. #2
  نام حقيقي: میثم حلوایی

  عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  محل سکونت
  کاشان
  نوشته
  1,891
  سپاسگزاری شده
  1629
  سپاسگزاری کرده
  810
  نوشته های وبلاگ
  6
  جواب سوال 1 :
  شما یوزر SQL رو به logon Account ها اضافه میکنی .موقع ساخت یک Job ویا Selection List کلید change را در قسمت Credential را انتخاب و یوزر مورد نظرتو انتخاب می کنی .در غیر این صورت یوزر پیش فرض به طور اتوماتیک انتخاب میشه .

  - - - Updated - - -

  جواب سوال 3 - ساخت Policy ارتباط مستقیم با نوع انتخاب Media دارد و بااطبع Media هم ارتباط مستقیم با Device . پس طبیعی است که در هنگام ساخت Policy از شما مقصد پرسیده شود.
  البته ناگفته نماند این داستان ساخت Policy و مفهوم Media به طور کامل در 2012 حذف شده و فقط از شما پرسیده می شود که بکاپ تا چه موقع نگهداری شود .همین !!
  خوب و بد این قضیه هنوز برای من معلوم نشده !!! 3. #3
  نام حقيقي: حامد

  عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  محل سکونت
  تهران
  نوشته
  789
  سپاسگزاری شده
  1062
  سپاسگزاری کرده
  4
  نوشته های وبلاگ
  4
  جواب سوال 2 - منم خیلی دنبال همچین چیزی بودم که بشه پهنای باند براش تعریف کرد ولی نمیشه! باید یک فایروالی چیزی بین مبدا و مقصد بذاری که بتونی Shape کنی پهنای باند رو  جواب سوال 5 - این قضیه خیلی مهم نیست! میتونی دستی اضافه ش کنی! توی لیست Resource ها میری یک User-defined Selection میسازی و اون کامپیوتر رو معرفی بهش میکنی که یهوی بهت ایراد میگیره که Agent نصب شده Trust نیست که شما با یک اوکی دادن اون رو به حریم مورد اعتماد اضافه میکنید و باقی ماجرا !  جواب سوال 6 - این یک یوتیلیتی و ابزار برای اعمال تغییرات به Agent هستش و اصلاً نیازی نیست که بخواد هر دفعه اجرا بشه
  اون چیزی که همیشه باید باید 2 تا ویندوز سرویس هستن که باید همیشه Run باشن که خب هستن
  مثلاً توی همون چیزی که در مورد سوال 5 گفتیم وقتی توی این ابزار میری باید هم اسم سرور توی سرورا باشه و هم Trust Relation وجود داشته باشه (که بعد از اوکی دادن اون تراسته میاد توش!)

 4. #4
  نام حقيقي: Mohammad

  عضو ویژه شناسه تصویری th95
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  نوشته
  4,263
  سپاسگزاری شده
  5762
  سپاسگزاری کرده
  2674
  نوشته های وبلاگ
  20
  جواب سوال 2 - منم خیلی دنبال همچین چیزی بودم که بشه پهنای باند براش تعریف کرد ولی نمیشه! باید یک فایروالی چیزی بین مبدا و مقصد بذاری که بتونی Shape کنی پهنای باند رو


  بله اون که موجوده خواستم ببینم میشه زحمت به سوییج ها و رادیوها و روترها نداد که ظاهرا نمیشه

  جواب سوال 5 - این قضیه خیلی مهم نیست! میتونی دستی اضافه ش کنی! توی لیست Resource ها میری یک User-defined Selection میسازی و اون کامپیوتر رو معرفی بهش میکنی که یهوی بهت ایراد میگیره که Agent نصب شده Trust نیست که شما با یک اوکی دادن اون رو به حریم مورد اعتماد اضافه میکنید و باقی ماجرا !
  وا..دستی و از روی سرور مشکلی نیست خواستم ببینم چرا وقتی نصب میشه و مدیا سرور رو هم بهش معرفی میکنی باز ...

  جواب سوال 6 - این یک یوتیلیتی و ابزار برای اعمال تغییرات به Agent هستش و اصلاً نیازی نیست که بخواد هر دفعه اجرا بشه
  اون چیزی که همیشه باید باید 2 تا ویندوز سرویس هستن که باید همیشه Run باشن که خب هستن
  مثلاً توی همون چیزی که در مورد سوال 5 گفتیم وقتی توی این ابزار میری باید هم اسم سرور توی سرورا باشه و هم Trust Relation وجود داشته باشه (که بعد از اوکی دادن اون تراسته میاد توش!)
  مشکل من هم همینه
  تا زمانی که اون رو Run as administrator نکنم پروسس BEREMOTE.EXE اجرا نمیشه (امیدوارم اسمش رو اشتباه نکرده باشم) حالا اگه میفرمایید این پروسه هم نیاز نیست دیگه بحثش ج