نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 30سپاس
  • 1 توسط jemitter
  • 3 توسط maaziyar
  • 2 توسط mostafamir
  • 8 توسط hamed_mhk
  • 2 توسط 3hsan
  • 2 توسط mn_Smill
  • 11 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط maaziyar

موضوع: توی چه زمینه ای از میکروتیک استفاده میکنید و کجاها سیسکو ؟

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147

توی چه زمینه ای از میکروتیک استفاده میکنید و کجاها سیسکو ؟

دوستان ، قطعاً شکی نیست که توی بعضی زمینه ها این دو برند نسبت به هم برتری هایی نسبت به هم دارند ، کجا شما سیسکو ترجیح میدین و کجا استفاده از سیسکو ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Jemitter

عضو عادی شناسه تصویری jemitter
    نوشته
    148
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط ICT-M نمایش پست ها
    کجا شما سیسکو ترجیح میدین و کجا استفاده از سیسکو ؟
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر جا که لازم باشه mikrotik و هر جا که لازم باشه Cisco

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    دوستان ، قطعاً شکی نیست که توی بعضی زمینه ها این دو برند نسبت به هم برتری هایی نسبت به هم دارند ، کجا شما سیسکو ترجیح میدین و کجا استفاده از سیسکو ؟
    در برابر سیسکو ، میکروتیک نقشه یک کودکه ناقص رو بازی میکنه
    این 2 قابل مقایسه نیستن چرا چون اصلاً قیمتاشون هم خونی ندارن سابقشون قابل قیاس نیست بازار هدفاشون یکی نیست
    بسته به شبکت داره که چی بزاری محدودیت مکانی یا شبکه ای نداره هر جا جواب داد استفاده میکنی

mn_Smill، f14f21 و msoleimani سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mostafa

خواننده
    نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    36
    اونچه تجربه کم من میگه میکروتیک بیشتر برای اجرای یک یا نهایتن دوسرویس به درد میخوره واجرای چندین سرویس آنهم در شبکه ای با وسعت ویوزر فراوان به مشکلاتی برمی خوریم؛ از آنطرف استفاده از سیسکو یعنی استفاده از بهترین گزینه ؛ مخصوصا در زیرساخت شبکه که البته برخلاف میکروتیک از هزینه بالایی برخوردارست.
    البته باید بگم سطوح کاربردی این دو شرکت متفاوت است مثلا برای زیر ساخت شبکه وسو ئیچها میکروتیک محصولاتی ندارد یا من نشنیدم ؛ که اگرهم داشته باشد در کیفیت قابل قیاس نیستند. خلاصه درکیفیت ؛ سیسکو نه تنها با میکروتیک بلکه با هیچ شرکت دیگری قابل مقایسه نیست

f14f21 و msoleimani سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوست عزیز !
    حقیقتش من خیلی هدف سوال شما رو متوجه نشدم !

اولاً که سوالتون مثل این میمونه که بپرسی فرق بنز با سمند چیه کجا بنز سوار میشیم،‌ کجا سمند ؟!

حالا جالبترش اینه که "چه کسی داره این سوال رو میپرسه" کاملاً در جواب دادن به این سوال تاثیر فراوون داره و گرنه به سواله هزار جور جواب میشه داد:

- بنز و سمند جفتشون ماشین هستن، هر وقت خواستیم از یک جا به جای دیگه بریم سوار میشیم، توی این ترافیک مزخرف واقعاً فرقی نمیکنه ! جفتشون کولر دارن!

- بنز خیلی خوبه! حداقل 5 برابر سمند قیمتشه! خیلی تند میره ! صندلی‌هاش هم خیلی راحته، خوشگل هم هستش ! هر وقت خواستیم حال کنیم و کلاس بزاریم، بهتره بنز سوار شیم !

- ببین داداش ! یه بنز بخوای بخری، 100 تومن باس پول بدی! ولی با 20 تومن میشه یه سمند خرید! بنز خیلی خرجش بالاست و سالی 10 تومن هم خرج اتینا داره! برو یه سمند بخر، واسه روز مبادا هم یه سمند دیگه بخر که زاپاس باشه، 60 تومن باقی پول رو هم بذار جیبت حالش رو ببر! چه کاریه بنز بخری ؟!!!

- بنز ماشین خیلی خوبیه و خرابی و مرگ نداره!‌ اگر میخوای یک سفر طولانی بری، محشره! گاز میدی و لم میدی و عشرت میکنی! سمند هم بد نیست ولی خب هیچی بنز نمیشه ! یک سفر آسوده و مطمئن با بنز !! چیزی که بنز رو بنز میکنه، قابلیت اطمینان بالای اون هستش! استاندارهای اساسیش هستش! سمند خوبه ولی برای یک سفر طولانی و مطمئن به هیچ وجه جایگزین بنز نمیشه !

- توی این مملکت داشتن بنز خیلی دردسر داره! یه خش روش بیافته کلی از ماشین میافته! از پشت بهت بزنن، یه 10 تومن باید بدی سپر عوض کنی! تازه نیست! باید یه 3 ماه صبر کنی از اونور آب برات بیارن! خلاصه که برای کسی که میخواد صبح بره سرکار و عصر باهاش بیاد، فایده نداره. کسی که بنز سوار میشه باید فکر پارکینگش هم باشه! تو که نمیتونی این ماشین رو توی اون محلی که هستید، بذاری دم در! یه شب تا صبح 100 تا خش و خوش روش میندازن!

حالا خیلی از این چیزایی که گفتم مزاح بود و به دل نگیر!

ولی منظور اینه که سوالت اینقدر کلی هستش که اصلاً نمیشه سوال رو درست فهمید که بشه یک جواب متناسب و در خور ِ سوال براش پیدا کرد !!!

خوش باشی !

mehrzadmo، 3hsan، mavrick و 5 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    دوست عزیز !
    حقیقتش من خیلی هدف سوال شما رو متوجه نشدم !

اولاً که سوالتون مثل این میمونه که بپرسی فرق بنز با سمند چیه کجا بنز سوار میشیم،‌ کجا سمند ؟!

مهندس جان مثالی قشنگی بود.جسارتا فرق موتور گازی و سه چرخه رو هم برای ما توضیح بدید

f14f21 و safi2013 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    خب دوست من ، این مثال هایی که شما زدید توی تئوری هست ، ولی من با چندتا پالایشگاه کار کردم ، البته بگم من کارم ربطی به سوویچ و روتر نداره ، من کارام همش Active هست ، و تمامی کارام نرم افزاریه ، ولی من خودم میتونم بگم که توی یک پالایشگاه ، 80% تجهیزاتشون میکروتیک بود ، خب حالا به نطر شما برای اونا مسئله سر قیمت بوده که از میکروتیک استفاده کردن ، شاید حق با شما باشه بنده خدا شرکت نفت پولش کجا بود ، و اینکه وقتی وارد یک اداره که 2تا کامپیوتر بیشتر نداره میشی ، حتماً یک روتر سیسکو با یه دونه سوییچ سیسکو و یک مودم دیلینک 10000تومنی می بینی ، خب این دهنیت برام تشکیل شد که شاید میکروتیک برا جاهای بزارگ باشه ، ولی تا اینکه همین یک سال پیش CCNA تموم شد ، و یکم هم حالا با درکی که از زیرساخت شبکه داشتم رفتم صراغ میکروتیک ، ولی به قول دوستان هرجا اسمشو می بری کلی بهت میخندن ولی آخر با جدییت بهت میگن ، ولی چیز جالبیه !!!!
    از حرف دیگران هم که گذشت کنیم ، خودم توی یک شرکتی 1 سال از یک میکروتیک استفاده میکردم برا کنترل پهنای باند ولی اینترنت ورودیم داده بودم به یک سوییچ لایه سه سیسو ، سیسکو یک بار هم نشد که آخ بگه ولی میکروتیک من شاید ماهی 2 یا سه بار نیاز به ریست داشت ! البته نمیخوام ادعا کنم ، ولی این مشکلات هم شاید ناشی از ضعف علم من تو این زمینه بوده ! به هر حال ما که نفهمیدیم کجا و چه زمان میکروتیک و کجا سیسکو ؟
    و اما درجواب دوستمون که سوالی پرسیده بودن ، مبنی بر اینکه آیا سمند بگیرن یا بنز ؟ برای همایت از تولید کنندگان داخلی با 100تومن برو 5تا سمند بگیر

نام حقيقي: MN_SMILL

عضو عادی
    نوشته
    97
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    39
    تفاوت عمده ای که میکروتیک با سیسکو داره (البته صرف نظر از قیمت) سادگی کار با میکروتیکه..به طوری که هر تازه کاری که با مفاهیم اصلی شبکه اشنایی داره با یکم بالا و پایین کردن منوها میتونه به نتیجه دلخواهش برسه. در صورتی که هیچوقت نمیشه این کار رو توی سیسکو انجام داد.... و یا کاری که توی سیسکو با 3 خط کامند انجام میشه توی میکروتیک فقط با ی تیک انجام میشه....پس خیلی ها سادگی رو ترجیح میدن و درکنارش مشکلات عجیبی که معلوم نیست از کجا بوجود میان و با ی ریبوت حل میشن رو میپذیرن

falcon7 و msoleimani سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    خب دوست من ، این مثال هایی که شما زدید توی تئوری هست ، ولی من با چندتا پالایشگاه کار کردم ، البته بگم من کارم ربطی به سوویچ و روتر نداره ، من کارام همش Active هست ، و تمامی کارام نرم افزاریه ، ولی من خودم میتونم بگم که توی یک پالایشگاه ، 80% تجهیزاتشون میکروتیک بود ، خب حالا به نطر شما برای اونا مسئله سر قیمت بوده که از میکروتیک استفاده کردن ، شاید حق با شما باشه بنده خدا شرکت نفت پولش کجا بود ، و اینکه وقتی وارد یک اداره که 2تا کامپیوتر بیشتر نداره میشی ، حتماً یک روتر سیسکو با یه دونه سوییچ سیسکو و یک مودم دیلینک 10000تومنی می بینی ، خب این دهنیت برام تشکیل شد که شاید میکروتیک برا جاهای بزارگ باشه ، ولی تا اینکه همین یک سال پیش CCNA تموم شد ، و یکم هم حالا با درکی که از زیرساخت شبکه داشتم رفتم صراغ میکروتیک ، ولی به قول دوستان هرجا اسمشو می بری کلی بهت میخندن ولی آخر با جدییت بهت میگن ، ولی چیز جالبیه !!!!
    از حرف دیگران هم که گذشت کنیم ، خودم توی یک شرکتی 1 سال از یک میکروتیک استفاده میکردم برا کنترل پهنای باند ولی اینترنت ورودیم داده بودم به یک سوییچ لایه سه سیسو ، سیسکو یک بار هم نشد که آخ بگه ولی میکروتیک من شاید ماهی 2 یا سه بار نیاز به ریست داشت ! البته نمیخوام ادعا کنم ، ولی این مشکلات هم شاید ناشی از ضعف علم من تو این زمینه بوده ! به هر حال ما که نفهمیدیم کجا و چه زمان میکروتیک و کجا سیسکو ؟
    و اما درجواب دوستمون که سوالی پرسیده بودن ، مبنی بر اینکه آیا سمند بگیرن یا بنز ؟ برای همایت از تولید کنندگان داخلی با 100تومن برو 5تا سمند بگیر

آهـــــــان !!!!

این شد یک سوال خوب و درست حسابی که دقیقاً هم دیدگاه و تجربه سوال کننده توشه، هم هدف از سوال کردن مشخصه و هم جوابی که میخوای توش هویدا هستش !

و کسی که دید داشته باشه از تفکرات و تجربیات شما و دید داشته باشه نسبت به سیسکو و میکروتیک چواب و در خوری میتونه بهت بده !!!

-=-=-=-=-=-

حالا بریم سراغ جواب

اول از همه بگم که من خودم تجربه کار کردن آنچنانی با میکروتیک ندارم که بخوام خیلی قرّا و خدا پسند در مورد حرف بزنم ولی خب یک سرِ نخ‌هایی بهت میتونم بدم

سیسکو یک شرکت بسیار قدیمی هستش که کار اصلیش ساخت تجهیزات BackBone شبکه هستش
    و متناسب با ساخت این تجهیزات، "استانداردهای" شبکه رو هم مو به مو رعایت میکنه و خودش هم دستی توی روال کردن این استناداردها داره به طوری که خودش شده یک "استاندارد". الان هر کسی توی دنیا بخواد در زمینه زیر ساخت کار کنه، همه میگن سیسکو! حالا کسایی که CCNA رفتن (سری مقدماتی سیسیکو) میدونن که بیشتر چیزایی که توی این دوره یاد میدن، زیر ساخت شبکه هستش تا کار با سیسکو و هدف این دوره هم همینه که فردی که این دوره رو گذرونده، از زیرساخت و زیربنا و پایه شبکه اطلاعات کافی و وافی رو داشته باشه (یعنی حتی اگر قراره با میکروتیک هم کار کنی، دیدن دوره CCNA بسیار ضروریه چون هیچ دوره‌ای به اندازه این دوره، علم شبکه آدم رو زیاد نمیکنه!!)

تجهیزات بسیار بسیار درجه 1 میسازه
    توی ساخت و تست تجهیزاتش کارهایی میکنه که به شدت ارزش افزوده ایجاد میکنه برای اون تجهیز.
    مثلاً CPU ای که برای یک روتر میسازه، با CPU ای که برای یک فایروال میسازه با CPU این که برای یک سوئیچ میسازه با هم فرق میکنه. تست‌هایی که این پردازنده‌ها زیر بارش باید برن، فرق میکنه و بعضی وقتی میبینی برای تست یک سی پی یو، 2 ماه یک پردازنده رو میبرن زیر بار، و اونایی که موفق بیرون اومده میرن توی خط تولید برای نصب رو تجیهز !
    خلاصه اینکه از اونجایی که کارش BackBone یا همون تجهیزات زیرساختی شبکه هستش، و سیستم‌های شبکه‌ای توی دنیا به طرز خیلی خیلی خفنی وابسته هستن به این زیر ساخت، به لحاظ سخت‌افزاری یک محصولی میده که اون سیستم مطمئن باشه که همه کاری رو میتونه باهاش انجام بده و دغدغه زیر ساخت نداشته باشه.
    چیزی که سیسکو رو Cisco میکنه، تاکید و قدرتش توی بیزنس‌های بزرگ و متوسط هستش. البته راه‌ حل ‌هایی هم برای بیزنس‌های کوچیک داره ولی خب اصلش برای متوسط و بزرگه
    (حالا اینکه واقعاً تعریف بزرگ و متوسط چیه، جاش اینجا نیست و خودش یک بحث اساسی ولی لزوماً به تعداد نیست! ممکنه یک شرکت 100 تا پرسنل داشته باشه و کوچیک باشه، یک شرکت هم 80 تا پرسنل داشته باشه و متوسط حساب بشه !)
    البته سیسکو برای بیزنس‌های کوچیک و حتی خونگی هم محصول داره، ولی جالبه که بدونید توی اون فیلد جز گردن کلفت‌ها و بزرگ‌ها دیگه حساب نمیشه ‍‌!‌ (مثلاً همین مودم‌های ADSL که مال Linksys\Cisco هستن – تحت لیسانس سیسکو – توی بازار چیز معمولی حساب میشن و به اصطلاح برو بچ شـــــــــاخ نیستن!)
    و یک نکته مهم‌تر اینکه سیسکو به دلیل اینکه توی تمام سوراخ‌ سنبه‌های شبکه ای وارد شده، برای همه چی سولوشن داره. انواع تجهیزات بری سیستم های LAN ، انواع تجعیزات برای سیستم‌های WAN ، انواع تجهیزات و سولوشن‌ها برای VOIP و هزار و یک چیز دیگه!

حالا میکروتیک:
    خب یک شرکت اروپای شرقی هستش و از نوعِ محصولاتش و نوع استانداردهاش میشه فهمید که بیشتر برای بیزنس‌های کوچیک و متوسط ساخته شده.
    کارش خوبه، خیلی از جاها دارن استفاده میکنن ازش و چیزی که میشه ازش فهمید 2 تا مورد اساسی
    اولاً کار باهاش خیلی راحته در مقایسه با سیسکو چون اینترفیس Interactive داره و برای کارکردن باهاش، شرکت سازنده یک برنامه‌ای تحت لینوکس نوشته که خیلی کارکردن باهاش خوب و ساده‌ست و مثل سیسکو نیست که یک ادمین نیاز به دانش و تجربه‌ بسیار بالا و قوی داشته باشه که بتونه باهاش کار کنه.
    البته سیسکو هم توی iOS های محیط اینترفیس Interactive داره منتها به دلیل اینکه کارهای خیلی خفنی که میشه با سیسکو کرد رو باید توی محیط Command ی انجام داد، خیلی چیز خاص و معروفی نیست.

میکروتیک، بازار هدفش ساخت BackBone های خیلی خیلی گنده نیست و توی بیزنس‌های کوچیک تر به درد میخوره
    بیزنس‌هایی که هزینه پایین‌تری میخوان بکنن یا اصلاً نیاز به انجام هزینه‌های بالا کردن ندارن.
    به هر حال شما وقتی تجهیزاتت سیسکو باشه هزینه‌ بیشتر ی باید بکنی، به طَبَع اون باید نیروهای متخصص‌تر و گرون‌قیمت تری بیاری و اگر بیزنست نمیتونه یا نمیخواد این کار رو بکنه، سولوشن‌های میکروتیک خیلی روال‌تر هستن.

اصلاً شما نوع کار میکروتیک رو که میبینی، متوجه میشی که هدف پایین آوردن هزینه هستش!
    بهت روتر نمیفروشه! یا سوئیچ نمیفروشه !
    بهت بورد میفروشه و بعد میگه خودت بیا جعبه و کیس بخر، اینا رو بذار توش !!!
    بعدش هم میکروتیک به اندازه سیسکو تجهیزات و اینا نداره و شما هر ماژول و هر چیز و هر راه حلی که سیسکو ارائه میکنه رو نمیتونی توی میکروتیک پیدا کنی!
    شاید بشه این رو گفت که
    از مرکز شبکه، با میکروتیک یک دایره به شعاع 1 متر میشه زد
    از مرکز شکبه، با سیسکو یک داره به شعاع 1 کیلومتر میشه زد

اگر بیزنست و کارت، در حال یا آینده از 1 متر بیشتر نمیشه یا قرار نیست بشه، میتونی از میکروتیک استفاده کنی
    ولی اگر بیزنس و کارت، در حال یا آینده قراره از 1 متر بیشتر بشه، باید سیسکو کار کنی تا بعداً دستت نره لای پوست گردو !!!

حالا اینایی که گفتم در سطح سواد کم و تجربه پایینه من بود
    قطعاً اساتید دیگه نظرات بهتر و سازنده‌تری میتونن بدن!

yaser_a، mehrzadmo، mavrick و 8 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    در ارگان های دولتی سیسکو ممنوع شده بنا به مسائل امنیتی
    و گرنه همرو سیسکو می زارن

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    بنا به مسائل امنیتی !!!!!!!!!!!!!!

دوستان دیگر که اینجا هستند که نظرشون اینه که سیسکو آخر امنیت هست ! پس یه جای کار داره میلنگه !

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    بنا به مسائل امنیتی !!!!!!!!!!!!!!

دوستان دیگر که اینجا هستند که نظرشون اینه که سیسکو آخر امنیت هست ! پس یه جای کار داره میلنگه !
    نه اینکه سیسکو سوراخ داره یه چیزایی هست که نمی شه این جا بحث کرد

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    البته همون دولتیها احتمالا دانش سیسکو نداشتن گفتن ممنوعش کنیم ... 85 درصد BAckbone دنیای اینترنت سیسکو هستش ... همین دولتیها اگر خبر نداری برو ببین توی کشورهای همسایه نمایندگی سیسکو گرفتن تا راحتتر تجهیزاتشو بیارن داخل

نام حقيقي: milad

عضو عادی
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    40
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    در ارگان های دولتی سیسکو ممنوع شده بنا به مسائل امنیتی
    و گرنه همرو سیسکو می زارن
    پالایشگاه ارگان دولتی نیست . بلکه نیمه دولتی - خصوصیه و از تجهیزات سیسکو کاملا استقبال میشه . همینطور در بعضی از ارگان های دولتی مثل آموزش و پرورش از سیسکو استفاده می کنن .

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت روتر های سیسکو با میکروتیک

مقایسه سیسکو و میکروتیک

تفاوت سیسکو با میکروتیک

تفاوت میکروتیک با سیسکو

مقایسه میکروتیک و سیسکو

مقایسه میکروتیک با سیسکو

برتری روتر و سوئیچ میکروتیک نسبت به سیسکو

چکیده میکروتیک

میکروتیک یا سیسکو

تفاوت میکروتیک وسیسکو

تفاوت سیسکو و میکروتیک

سوئیچ میکروتیک بهتر است یا سیسکو

میکروتیک بهتره یا سیسکومیکروتیک با سیسکوتفاوت روترهای میکروتیک و سیسکوفرق جونیپر با روترتفاوت تجهیزات سیسکو و میکروتیکفرق روتر میکروتیک با سیسکوچکیده ای در مورد میکروتیکفرق میکروتیک با سیسکوچکیده در مورد میکروتیکمقایسه میکروتیکشبکه میکروتیک و سیسکو خلاصهدلیل برتر بودن سیسکو نسبت به میکروتیک فرق دوره های سیسکو با میکروتیک

برچسب برای این موضوع