نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 8سپاس
  • 2 توسط richman
  • 1 توسط richman
  • 1 توسط mohammas
  • 3 توسط mohammas
  • 1 توسط mohammas

موضوع: نرم افزار شبيه سازي شبكه از روي شبكه واقعي

نام حقيقي: samira

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9

نرم افزار شبيه سازي شبكه از روي شبكه واقعي

سلام دوستان.
    نمي دانم اصلا اين نرم افزاري كه مي خوام وجود داره يا نه در هر صورت من نرم افزاري رو ميخوام كه وقتي روي يك سيستم نصب ميشه بتونه شمايي از شبكه اي رو كه اين كامپيوتر توي اون هست رو نشون بده مثلا تمامي كامپيوتر ها ، ip شون ، سوييچ ها و روترها. در واقع اين رو براي پي بردن به اشكالات شبكه و تعمير اون مي خوام

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: arash

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    نرم افزار نیاز نداره شما اگه وارد تنظیمات اکسس پوینت بشی همه اینها رو میبینی و متوجه میشی(اسم و تعداد و ip کامپوترها و homegroup,mac address و dhcp و همه رو میبینید دیگه نرم افزار میخواید چی کار؟

نام حقيقي: وحید

عضو عادی شناسه تصویری vahid_el
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    102
    سپاسگزاری کرده
    24
    دوست عزیز همچین چیزی که میخوای عملا وجود نداره ( یا شایدم من ندیدم) ولی در ویندوز 7 وقتیکه pc شما به اینترنت وصل باشه در network and sharing center >see full map بری میتونی شبکه ای که توسط اون pc شما و دیگر client ها با آن به اینترنت وصل میشند رو همراه با ip r هاشون ببینی.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    آيا كلا نرم افزاري براي تست و بررسي شبكه وجود داره؟ به هر شكلي كه بخواد عمل كنه؟ مثلا يه مدير شبكه چه طور ميتونه يه شبكه بزرگ رو بررسي كنه كه مثلا كجا ها قطعي داره چه سرور هايي down شدن و اين كارا ؟؟؟؟

نام حقيقي: arash

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    بابا نرم افزار نیاز نداره که همه چیز سخت افزاری مشخص میشه نگاه میکنی به چراغ های روتر و هاب و سویچ و ... اگر خاموش بود قطعی داری این از این !از اوون گذشته شما همیشه فرض رو باید بگیری که شبکت Ok ه. اگر یک کلاینت قطعی داره میاد به شما میگه بعد شما دست به کار رفع اشکال میشی.هیچ نرم افزاری وجود نداره فقط دوستی میگفت میکروتیک همچین قابلیتی رو داره که عکس شبکه رو به همراه روترها و سویچ و... همه چیز برای شما ترسیم کنه که اگر میخوای باهاش کار کنی باید با کانفیگ میکروتیک اشنایی پیدا کنی

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط samira2011 نمایش پست ها
    آيا كلا نرم افزاري براي تست و بررسي شبكه وجود داره؟ به هر شكلي كه بخواد عمل كنه؟ مثلا يه مدير شبكه چه طور ميتونه يه شبكه بزرگ رو بررسي كنه كه مثلا كجا ها قطعي داره چه سرور هايي down شدن و اين كارا ؟؟؟؟
    با سلام
    دوست عزیز توجه شود اون چیزی که شما میخاید ترکیبی از داکیومنت شبکه و نرم افزار تحلیل شبکه و نرم مانیتورینگ....میباشد.باید این مطالب رو جدا کنید... برای داکیمنت کردن شبکه و تجهیزات از نرم افزار visio استفاده کنید تا بدونید در کجای شبکهتون چه تجهیزاتی دارید.....برای تست ارتباط و مانیتورنگ شبکه از نرم افزار های مانیتورینگ مختلف مثل cacti,ipmonitor,orion استفاده کنی تا اگر در جایی از شبکه دستگاهی دچار مشکل شد بفهمی اشکال از کجا بوده.... برای تحلیل علمی و اماری یه شبکه از نرم افزار تخصصی OPNET میتونی استفاده کنی و در یه محیط شبیه سازی کاملا علمی به بررسی و تحلیل شبکه بپردازی.....برا تمرین کردن دستورات سوییچ و روتر های سیکو هم میتونی از شبیه ساز های اون استفاده کنید مثل packet tracer, GNS3......شاد باشید

samira2011 و dodvaod سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط richman نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز توجه شود اون چیزی که شما میخاید ترکیبی از داکیومنت شبکه و نرم افزار تحلیل شبکه و نرم مانیتورینگ....میباشد.باید این مطالب رو جدا کنید... برای داکیمنت کردن شبکه و تجهیزات از نرم افزار visio استفاده کنید تا بدونید در کجای شبکهتون چه تجهیزاتی دارید.....برای تست ارتباط و مانیتورنگ شبکه از نرم افزار های مانیتورینگ مختلف مثل cacti,ipmonitor,orion استفاده کنی تا اگر در جایی از شبکه دستگاهی دچار مشکل شد بفهمی اشکال از کجا بوده.... برای تحلیل علمی و اماری یه شبکه از نرم افزار تخصصی OPNET میتونی استفاده کنی و در یه محیط شبیه سازی کاملا علمی به بررسی و تحلیل شبکه بپردازی.....برا تمرین کردن دستورات سوییچ و روتر های سیکو هم میتونی از شبیه ساز های اون استفاده کنید مثل packet tracer, GNS3......شاد باشید
    ممنون از راهنمايي تون اگه ممكنه در مورد نرم افزار هاي مانيتورينگ و امكاناتشون بيشتر توضيح بدين
    شايد منظورم رو درست بيان نكرده باشم من در واقع ميخوام نقشه شبكه رو از طريق يك نرم افزار پيدا كنم

ویرایش توسط samira2011 : 2011-05-17 در ساعت 06:24 PM

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    نرم افزارهایی که اسم بردم در بحث مانیتورینگ بسیار کار امد هستن مخصوصا نرم افزارهای شرکت Orion....حال نکته بسار مهم در انتخاب متدولوژی لازم برای نوع مانیتورینگ جواب به این سواله که چه چیزی را برای چی میخام مانیتور کنم؟؟؟....اصولا ابزار های مانیتورینگ از پروتکل SNMP برای اعلام وضعیت از جنبه های مختلف استفاده میکنند مثلا شما میخاید یه روتر را مانیتور کنید ابتدا یکی از نرم افزارهای مانیتورینگ را نصب میکنید بروی یه سروری که قرار است monitor server شما باشد..در ادامه شما باید برید و پروتکل snmp را با یکسری دستور بسیار ساده بسته به نوع روترتون فعال کنید و ادرس سرور مانیتورینگ را در روتر اظافه نمایید....بعد از این کار در برنامه مانیتورینگ باید روتر را add کنید...حال باید در برنامه مشخص کنید چه اطلاعاتی از روتر میخاید مانیتور کنید مثلا وضعیت قطعات سخت افزاری آن به ریز قطعات...پورتها و وضعیت آن ...سزعت فن و بحث خنک کنندگی وکلی مطلب دیگه....حال هر روز میتونی صفحه اول برنامه مانیتورینگ رو ببینی و وضعیت روتر را در بازه های زمانی همراه با گراف های خیلی کامل بررسی کنی.....پروتکل SNMP بروی اکثر دستگاهها وجود دارد حتی بروی سانترال پاناسونیک یا ups هم وجود داره شما باید تمام دستگاههای شبکتون را به این نرم افزار همونطور که برا روتر مثال زدم اظافه کنید...
    اینکه شما میخاید نقشه یه شبکه را با نرم افزار بدست بیارید یه بحث دیگه هستش مثلا در سیسکو پروتکل و نرم افزار خاصی وجود داره که اون نرم افزار میار کل شبکه را اسکن میکنه و تجهیزات سیسکو را پیدا و نقشه ارتباطی را بصورت اتوماتیک میسازد...ولی اون فقط در حیطه سیسکو عمل میکنه من نرم افزاری نمیشناسم که بتونه کل شبکه رو اون طور که شما مد نظرتون پیدا کنه و ترسییییییییییییییم کنه.....ترسیم میره تو بحث داکیومنتیشن
    شاد باشید

samira2011 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mohammad

عضو عادی شناسه تصویری mohammas
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام اتفاقا منم میخواستم نقشه شبکه رو گرافیکی داشت باشم از یه متخصص شبکه پرسیدم بهم یه نرم افزار معرفی کرد به نام
    doude با این نرم افزار هرچی داخل شبکه هست نشون داده میشه حتی معلوم میشه خاموشه یا روشن ای پی ، نام و بقیه مشخصات که حتما به دردت میخوره حتی میتونی براش تعریف کنی راس یک ساعت همه کامپیوترها خاموش بشن مثلا بعد از ظهر اگه سیستمی روشن مونده خاموش میشه
    اگه گیر نیاوردید ایمیل بدید براتون ارسال کنم نمیدونم تو انجمن امکان(اجازه) ارسال هست یا نه
    موفق باشید.

ویرایش توسط mohammas : 2011-05-17 در ساعت 09:35 PM

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammas نمایش پست ها
    سلام اتفاقا منم میخواستم نقشه شبکه رو گرافیکی داشت باشم از یه متخصص شبکه پرسیدم بهم یه نرم افزار معرفی کرد به نام
    doude با این نرم افزار هرچی داخل شبکه هست نشون داده میشه حتی معلوم میشه خاموشه یا روشن ای پی ، نام و بقیه مشخصات که حتما به دردت میخوره حتی میتونی براش تعریف کنی راس یک ساعت همه کامپیوترها خاموش بشن مثلا بعد از ظهر اگه سیستمی روشن مونده خاموش میشه
    اگه گیر نیاوردید ایمیل بدید براتون ارسال کنم نمیدونم تو انجمن امکان(اجازه) ارسال هست یا نه
    موفق باشید.

دوست عزیز اگه میشه اونو یه جا آپلود کنید و لینک دانلودش رو تو این پست بزارید...اگه لینک یا سایتی درباره این نرم افزار دارید راهنمایی کنید..
    ممنون

نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    11
    ویرایش توسط mohammas : 2011-05-17 در ساعت 10:12 PM
    richman، ehsan653 و Mr_Pich سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    موفق باشید.
    سلام. اتفاقا اين نرم افزار رو يه نفر بهم معرفي كرد. توي كار باهاش مشكل دارم اگه ممكنه يه داكيومنت راهنما ازش برام بزارين.

نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام
    منم تو کار کردن با این نرم افزار خیلی حرفه ای نیستم ضما اینکه برنامه خیلی راحتیه
    اینقدری از این برنامه میدونم که نیازم رفع بشه پیشنهاد میکنم مشکلت و مطرح کنی اگه من یا بقیه دوستان بلد بودیم به روی چشم
    ولی سعی کن خودت باهاش دست و پنجه نرم کنی برنامه پیچیده ای نیست در هر صورت من همه جوره تا جایی که بتونم راهنمایی میکنم.
    موفق و پیروز باشید.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام
    منم تو کار کردن با این نرم افزار خیلی حرفه ای نیستم ضما اینکه برنامه خیلی راحتیه
    اینقدری از این برنامه میدونم که نیازم رفع بشه پیشنهاد میکنم مشکلت و مطرح کنی اگه من یا بقیه دوستان بلد بودیم به روی چشم
    ولی سعی کن خودت باهاش دست و پنجه نرم کنی برنامه پیچیده ای نیست در هر صورت من همه جوره تا جایی که بتونم راهنمایی میکنم.
    موفق و پیروز باشید.
    مرسي از لطفتون

کلمات کلیدی در جستجوها:

نرم افزار شبیه ساز میکروتیک

نرم افزار شبیه سازی میکروتیکهمه چیز درباره gns3فعال سازی snmp پاناسونیکdude نرم افزارنرم افزار mrtgdudeنرم افزار نرم افزارهای شبیه سازی شبکهنرم افزار snmpمانيتورينگ شبكهدانلود شبیه ساز میکروتیکآشنایی با نرم افزار مانیتورینگ میکروتیک های شبکه Dudeشبیه سازی snmpنرم افزاری برای شبیه سازی میکروتیکنرم افزار mrtg نمای ظاهریپروتکل snmp با نرم افزار gns3نرم افزار شبيه ساز سيسكو visioنرم افزار میکروتیکشمایی از نرم افزار visio شبیه سازی روتر ها و سوییچ هابا gns3mrtg نرم افزار نرم افزار شبیه سازی شبکه و روتر و هابدانلود نرم افزار شبیه سازی شبکه و گرافآیا نرم افزار gns3 ، وایرلس دارد؟نرم افزار کانفیگ مانیتورینگ سوئیچ

برچسب برای این موضوع