نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط AH64-D
  • 2 توسط shahani

موضوع: مشکل در ارسال تصویر بروی گوشی موبایل در بستر اینترنت؟

نام حقيقي: Behzad

عضو عادی شناسه تصویری AH64-D
    نوشته
    87
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    42

مشکل در ارسال تصویر بروی گوشی موبایل در بستر اینترنت؟

درود دوستان و اساتید گرامی. بنده مشکلی که دارم این هستش تو شرکت ما 10 تا DVR داریم با IP های Private که به شون به صورت دستی اختصاص داده شده. بروی خط تلفن که اینترنت میگیرم یک IP Public خریداری شده و استفاده می شه. مشکلی هستش تمامی DVR ها بروی بستر اینترنت روی گوشی موبایل منتقل کردم و می تونم روی گوشی ببینم به جزء یک DVR. که از برند Dahua هستش که البته تمامی DVR های ما از همین برند می باشند. نرم افزار مخصوص شرکت Dahua به اسم gDMSS lite نصب کردم و تونستم 9 تا DVR از طریق IP Public ببینم ولی به جز این DVR. هم شماره PORT و USER and Pass و ادرس IP همگی به درست وارد می کنم. ولی پیام " Filed To Connect " نمایش داده می شود. دیگه نمی دونم باید چی کار کنم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    روی آی پی اون DVR آخر در داخل تنظیمات مودم، عملیات پورت فوروارد انجام دادین ؟
    برای اینکه ارتباط با DVR ها از اینترنت برقرار بشه، شما یک سری شماره پورت باید مشخص کنید که درخواست کننده روی اینترنت از اونها استفاده کنه.
    هر کدام از پورت ها که درخواستش از اینترنت دریافت میشه، باید روی شبکه خصوصی و داخلی شما هدایت بشه به آی پی و پورت یک DVR
    پورت هایی که شما برای درخواست از روی اینترنت مشخص میکنید، میتونه پورت هایی کاملا متفاوت با پورت دستگاه های DVR شما باشه.

یعنی به عنوان مثال آی پی DVR های شما در شبکه خصوصی 192.168.1.2 , 192.168.1.3 , 192.168.1.4 هست و همگی روی پورت 2040 سرویس ارائه میدن.
    شما یک آی پی پابلیک بیشتر ندارید، همینطور دستگاه های DVR شما مستقیم هریک آی پی عمومی ندارن که از داخل اینترنت در دسترس باشن، بنابراین باید از پورت فوروارد استفاده کنید زیرا آی پی ها داخلی هستن و مودم شما داره ارتباط اینترنت رو از طریق NAT برای اونها فراهم میکنه.
    روی مودم در تنظیمات پورت فوروارد؛ پورت خارجی (External Port) باید پورت های مجزا اختصاص بدین مثلا 2042 و 2043 و 2044
    بعد در هر کدام از این خطوط مشخص کنید که مثلا پورت 2042 برای برقراری ارتباط با DVR با آی پی 192.168.1.2 و پورت 2040 این آی پی هست تا داده رو مستقیم به اونجا ارسال کنه.

در هر دستگاهی که عملیات NAT انجام میشه، حتما اگه قراره یک دستگاه زیر مجموعه از اینترنت قابل دسترس باشه باید از پورت فوروارد استفاده کرد.

اینجوری توی نرم افزار موبایلتون اگه آی پی عمومی شما مثلا 185.185.20.20 باشه، برای دسترسی به هر یک از دی وی آر ها، کافیه همون آی پی پابلیک به همراه پورت مختص به اون دستگاه رو که در مودم مشخص کردین وارد کنید:
    185.185.20.20:2042
    185.185.20.20:2043
    185.185.20.20:2044

ویرایش توسط shahani : 2020-08-03 در ساعت 12:42 PM
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Behzad

عضو عادی شناسه تصویری AH64-D
    نوشته
    87
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    42
    مهندس مودم در حالت Bridge قرار داره و DVR تنظیمات چندبار چک کردم. حتی شماره Port هم عوض کردم. باز هم تاثیری نداشت. ما یک Kerio داریم که به عنوان Firewall و پخش اینترنت و ... ازش استفاده می کنیم. نمی دونم شاید مشکل از Kerio باشه. در بخش Traffic Rule اومدیم یک Rule نوشتیم که اشاره به DVR و شماره Port اون داره که کلا همه چیز Any هستش و اجازه یا Allow داده شده.

- - - ادامه - - -

مهندس اومدیم تو KERIO یک رول نوشتیم به این صورت که

Source : Any و مقصد Firewall و سرویس : TCP 3000 شماره Port دستگاه DVR و IP Version Any می باشد و در اخر Action Allow

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    خب اگه مودموتن در حالت بریج هست و ای پی پابلیک شما دست کریو هست، باید پورت فروارد رو توی کریو انجام بدین
    شما دقیقا باید در کریو مشخص کنید که هر داده ای از سمت اینترنت میاد رو یک پورت خاص، اون رو به کدوم آی پی و دستگاه DVR بفرسته، نیازه برای هر دستگاه یک رول جدا داشته باشید.
    البته من کریو کار نکردم دقیقا نمیتونم بگم این تنظیم رو توش چطور انجام بدین، اما اصول کار همینه
    اگه آی پی دستگاه رو برای هرکدوم از پورت ها دقیقا مشخص نکنید، این امکان بوجود نمیاد، من حدس میزنم کانفیگ اولیه را یک مهندس دیگه انجام داده و اون زمان دستگاه DVR آخر نبوده و یا اینکه بعدا به اشتباه تغییری در آی پی و پورت اون بوجود اومده باشه، باید تنظیمات رو دقیقا بررسی کنید و تنظیمات مربوط به پورت فوروارد DVR ها رو پیدا کنید در دستگاهی که مستقیم به مودم وصله و آی پی پابلیک اینترنت رو دریافت کرده. (حالا چه کریو باشه و چه دستگاه یا روتر دیگه ای)

arash3400 و AH64-D سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع