نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط love_inrai
  • 1 توسط shahani

موضوع: سوئیچ 5 پورت تی پی لینک

نام حقيقي: ali

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2

سوئیچ 5 پورت تی پی لینک

با سلام
    دوستان من یک سوئیچ 24 پورت دی لینک دارم با یک سوئیچ 5 پورت تی پی لینک و یک مودم adsl
    از مودم adsl یه سیم کشیده شده به سوئیچ 24 پورت و به این سوئیچ حدود 15 کامپیوتر وصله کامپیوتر خودم هم به این سوئیچ وصله
    داخل اتاق من 3 تا کامپیوتر دیگه هم هست که به شبکه وصل نیستند میخواستم بدونم اگه تو اتاقم یه سوئیچ 5 پورت بزارم و سیم خودم رو بزنم به این سوئیچ میتونم به اون 3 تا کامپیوتر هم شبکه و اینترنت بدم یا نه و آیا افت سرعت اینترنت دارم یا نه ؟ و یه سوا دیگه اینکه اگر اون 3 تا کامپیوتر رو به سوئیچ 24 پورت وصل کنم سرعت اینترنت بیشتری دارند یا به سوئیچ 5 پورت اصلا تفاوتی میکنه سرعت اینترنت یا نه ؟
    ممنون از شما

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علیرضا

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام
    می تونید کابلی که به سیستم خودتون وصله رو به یه پورت سویچ 5 پورت بزنین و بعد سیستم هایی که تو اتاق هستن به سویچ 5 پورت بزنین بله مسلما در سرعت شبکه تاثیر می گذارد چون ترافیک 5 سیستم از یک پورت بر روی سویچ 24 پورت می گذرد ولی اکثر اوقات محسوس نیس

logana سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    از نظر سرعت اینترنت با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران فکر نمیکنم مشکل خاصی وجود داشته باشه
    چون شما در مجموع 19 تا کامپیوتر دارین که اگه سرعت پهنای باند اینترنت خودتون رو به این تعداد تقسیم کنید مقدار دریافتی هرکامپیوتر مقدار ناچیزی میشه در حد 2 تا 10 مگابیت در ثانیه ، که اتصالی که شما میخواین برقرار کنید خللی در این ارتباط بوجود نمیاره .
    اما سرعت کلی شبکه شما کاهش پیدا میکنه ، فرض میکنیم شما از کابل ها و پورت های 100 مگابیت در ثانیه برای برقراری ارتباط استفاده میکنید .
    در این صورت ارتباط هرکامپیوتر با کامپیوتر دیگه با استفاده از سویچ اصلی 100Mbps خواهد بود اما شما برای اتاق خودتون یک پورت و کابل 100Mbps رو از سویچ اصلی به 4 کامپیوتر متصل کردین که در این صورت اگر کامپیوتری در اتاق شما بخواهد با دیگر کامپیوتر ها که به سویچ اصلی متصل هستند ، ارتباط برقرار کند ، ترافیک عبوری خود را با 3 کامپیوتر دیگر تا سویچ اصلی شریک خواهد بود و سرعت ارتباط کامپیوتر های اتاق با کامپیوتر های متصل به سویچ اصلی 25Mbps باید در نظر گرفت ، البته اگر سایر کامپیوتر ها خاموش باشند و یا از پهنای باند استفاده نکنند ؛ یک کامپیوتر در اتاق هم میتواند با حداکثر پهنای باند موجود یعنی 100Mbps با شبکه و کامپیوتر های خارج از اتاق ارتباط برقرار کند .

در مورد سرعت و کیفیت ارائه اینترنت به مصرف کننده ها نیز ، سویچ ها هیچ کاری نمی توانند بکنند ، شما میبایست بین مودم و یا مودم های خود و سویچ اصلی، یک دستگاه روتر حرفه ای نصب و راه اندازی کنید و به این شیوه سرعت (پهنای باند) و حتا مقدار مصرف هر دستگاه را کنترل کنید .
    با تقسیم عادلانه پهنای باند اینترنت و بازگذاشتن مقداری از پهنای باند ، کیفیت و سرعت بسیار بیشتری را بطور یک پارچه در کل شبکه شاهد خواهید بود.

logana سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع