نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط hamedzargham
  • 1 توسط hamedzargham
  • 2 توسط hamedzargham

موضوع: ارور در هنگام جوین به دومین

نام حقيقي: مهدی

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

نام حقيقي: a-portal

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi-kh نمایش پست ها
    با سلام
    به تازگی قصد کار کردن با اکتیو دایرکتوری رو دارم
    در هنگام جوین به دومین با این ارور مواجه میشم
    با سلام
    این error داره بیان میکنه که سیستم نمیتونه دامینی که نوشتید رو پیدا کنه.
    علت های بسیار زیادی میتونه داشته باشه اما معمولاً مهمترین علت ، مشکل
    DNSی است . این موارد رو چک کنید :

در تنظیمات TCP/IP این کلاینت ، آی پی DNS Server شبکه رو وارد کرده باشید.
    با DNS Server ارتباط ping داشته باشید
    سرویس DNS ، در حالت start باشه
    DNS کامل نصب شده باشه و Zone های مربوطه و رکوردها داخلش وجود داشته باشند.

mehdi-kh سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط admnportal نمایش پست ها
    با سلام
    این error داره بیان میکنه که سیستم نمیتونه دامینی که نوشتید رو پیدا کنه.
    علت های بسیار زیادی میتونه داشته باشه اما معمولاً مهمترین علت ، مشکل
    DNSی است . این موارد رو چک کنید :

در تنظیمات TCP/IP این کلاینت ، آی پی DNS Server شبکه رو وارد کرده باشید.
    با DNS Server ارتباط ping داشته باشید
    سرویس DNS ، در حالت start باشه
    DNS کامل نصب شده باشه و Zone های مربوطه و رکوردها داخلش وجود داشته باشند.
    آدرس dns رو در کارت شبکه کلاینت وارد کردم
    ولی از همون ابتدا با dns پینگ نداشتم. از طریق دستور nslookup
    چطور باید dns رو در حالت استارت بزارم؟
    در داخل dns، رکورد که وجود داره و چون از طریق dcpromo ایجاد کردم، احتمالآ zone های مربوطه هم نصب شده
    به هر حال forward lookup zones و reverse lookup zones در dns manager وجود داره

من در واقع میخوام ویندوز سرور مجازی رو با ویندوز 10 واقعی که هر دو بر روی یک لپ تاپ قرار دارند، از طریق دومین شبکه کنم

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi-kh نمایش پست ها
    آدرس dns رو در کارت شبکه کلاینت وارد کردم
    ولی از همون ابتدا با dns پینگ نداشتم. از طریق دستور nslookup
    چطور باید dns رو در حالت استارت بزارم؟
    در داخل dns، رکورد که وجود داره و چون از طریق dcpromo ایجاد کردم، احتمالآ zone های مربوطه هم نصب شده
    به هر حال forward lookup zones و reverse lookup zones در dns manager وجود داره

من در واقع میخوام ویندوز سرور مجازی رو با ویندوز 10 واقعی که هر دو بر روی یک لپ تاپ قرار دارند، از طریق دومین شبکه کنم
    نرم افزارمجازی سازی که دارید استفاده میکنید vmware workstation هست یا Hyper-V ؟

شما ابتدا باید ارتباط شبکه ای بین کلاین و سرور رو برقرار کنید (گفتید ping نداشتید ) و بعد بتونید برید سراغ جوین کردن به دامین.
    احتمالا تنظیمات شبکه شما (کارت شبکه ماشین مجازی و سوییچ مجازی) درست نیست که ارتباط برقرار نیست.

اینکه شما میخواهید ویندوز 10 واقعیتون رو جوین به دامینی کنید که آن دامین در داخل یک ماشین مجازی روی همان لپ تاپ واقع شده کار نادرستی است به این دلیل که زمانی که ویندوز 10 شما جوین بشود به دامین نیاز به Restrat شدن دارد و لذا دامین کنترلر (که خود یک ماشین مجازی است ) نیز همرا با restart شدن لپ تاپ ، از دسترس خارج میشود.

کار درست این است که شما یک ماشین مجازی دیگر به عنوان کلاینت بسازید و آنرا جوین به دامین کنید. (نه سیستم عامل خود لپ تاپ را )

mehdi-kh سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط admnportal نمایش پست ها
    نرم افزارمجازی سازی که دارید استفاده میکنید vmware workstation هست یا Hyper-V ؟

شما ابتدا باید ارتباط شبکه ای بین کلاین و سرور رو برقرار کنید (گفتید ping نداشتید ) و بعد بتونید برید سراغ جوین کردن به دامین.
    احتمالا تنظیمات شبکه شما (کارت شبکه ماشین مجازی و سوییچ مجازی) درست نیست که ارتباط برقرار نیست.

اینکه شما میخواهید ویندوز 10 واقعیتون رو جوین به دامینی کنید که آن دامین در داخل یک ماشین مجازی روی همان لپ تاپ واقع شده کار نادرستی است به این دلیل که زمانی که ویندوز 10 شما جوین بشود به دامین نیاز به Restrat شدن دارد و لذا دامین کنترلر (که خود یک ماشین مجازی است ) نیز همرا با restart شدن لپ تاپ ، از دسترس خارج میشود.

کار درست این است که شما یک ماشین مجازی دیگر به عنوان کلاینت بسازید و آنرا جوین به دامین کنید. (نه سیستم عامل خود لپ تاپ را )
    مرسی دوست عزیز
    بله از vmware استفاده می کنم
    خب این ارتباط شبکه ای بین کلاینت سرور رو چطور (با چه روشی) برقرار کنم؟
    البته در حال حاظر میخوام سرور مجازیمو با کلاینت واقعی در یک سیستم مجزا ارتباط بدم. یعنی سرور مجازی روی لپ تاپ هست. و ویندوز 10 واقعی روی دسکتاپ

حالا سوالم اینه که اگه قرار باشه دو سیستم مجزا رو با هم از این طریق شبکه کنم، راه حل چیه؟
    من الان از طریق کابل لن 2 سیستم رو به هم وصل کردم. و آی پی های مورد نظر رو به کارتهای شبکه هر دو سیستم دادم. و آی پی سرور رو هم در dns کارت شبکه کلاینت وارد کردم. در حال حاظر باید چه کاری انجام بدم؟
    با سپاس مجدد

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    1
    در سناریو شما:

در قسمت settings ماشین مجازی ، در سربرگ hardware چک کنید که کارت شبکه (Network Adapter) ماشین مجازی شما (DC) ، به (VMnet0 (Bridge متصل باشه و تیک Connected هم انتخاب شده باشه تا بتونه با سیستمهای فیزیکی دیگه (از جمله با ویندوز 10 دسکتاپ) ارتباط برقرار کنه

در ماشین مجازی (DC) و نیز در وندوز 10 دسکتاپ ، در کنسول firewall.cpl ، گزینه file & printer sharing را در هر همه پروفایل ها تیک بزنید.

در هر دو ، از یک رنج آی پی ، ست کرده باشید و سپس تست کنید هر رو باید بتواند همدیگر رو ping کنند

اگر جواب ping برگشت ف حال میتونید برید سراغ رفع مشکل جوین شدن

mehdi-kh و dnnasl سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedzargham نمایش پست ها
    در سناریو شما:

در قسمت settings ماشین مجازی ، در سربرگ hardware چک کنید که کارت شبکه (Network Adapter) ماشین مجازی شما (DC) ، به (VMnet0 (Bridge متصل باشه و تیک Connected هم انتخاب شده باشه تا بتونه با سیستمهای فیزیکی دیگه (از جمله با ویندوز 10 دسکتاپ) ارتباط برقرار کنه

در ماشین مجازی (DC) و نیز در وندوز 10 دسکتاپ ، در کنسول firewall.cpl ، گزینه file & printer sharing را در هر همه پروفایل ها تیک بزنید.

در هر دو ، از یک رنج آی پی ، ست کرده باشید و سپس تست کنید هر رو باید بتواند همدیگر رو ping کنند

اگر جواب ping برگشت ف حال میتونید برید سراغ رفع مشکل جوین شدن
    ممنون دوست عزیز. مشکل این بود که کارت شبکه ای که در ماشین مجازی انتخاب میکردم، کارت شبکه فعال نبود.
    با انتخاب درست کارت شبکه، مشکل حل شد

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع