نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: چگونه با مودم روتر TENDA TD-W8961ND دسترسی کاربران را به اینترنت محدود کنم

نام حقيقي: محسن رضی اردکانی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

چگونه با مودم روتر TENDA TD-W8961ND دسترسی کاربران را به اینترنت محدود کنم

با سلام

مجموعه مورد نظر شامل تعدادی PC هست که از طریق کابل به سوییچ و از آن به مودم وصل می باشد و تعدادی موبایل و نوت بوک که از wifi به مودم موردنظر وصل هستند.
    مودم روتر مورد نظر مجهز به wifi هست و از طریق رمز حفاظت میشود. البته رمز وایرلس بعد از مدتی دست به دست شده و برای همه قابل استفاده هست.
    حال ما میخواهیم فقط تعداد خاصی از PC ها و همچنین سیستمهایی که از طریق وایرلس به شبکه وصل هستند به اینترنت دسترسی داشته باشند.
    1- آیا امکان این وجود دارد که از فقط از توانایی های مدیریتی خود مودم استفاده کنیم و نیاز به نصب نرم افزارهای جانبی و اضافی نباشد.
    2- آیا روی مودم روتر امکان تعریف VPN وجود دارد تا بتوانیم از این طریق با تعریف Connection روی کلاینت ها دسترسی به اینترنت داشته باشند.
    3- آیا می توان در مودم تعریف کرد تا ip خاص به MAC Address خاص اختصاص پیدا کنه تا بدین طریق مودم یا سیستم های جدید نتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

معلومات من:

قسمتهای مختلف صفحه تنظیمات مودم رو بررسی کردم ولی عملکرد صحیح آنها رو نمی دونم. مبحث مک فیلترینگ وایرلس رو میدونم ولی بیشتر از 8 سیستم رو نمیشه تعریف کرد. و تعداد وسایلی که با وایرلس وصل میشن بیش از این هست.
    در یک قسمت دیدم که تعریف ip استاتیک برای MAC Address خاص وجود دارد ولی لازم به راهنمایی شما دوستان دارم.

ممنونم از وقتی که شما دوستان می گذارید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mask

خواننده شناسه تصویری Mask
    نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    2- آیا روی مودم روتر امکان تعریف VPN وجود دارد تا بتوانیم از این طریق با تعریف Connection روی کلاینت ها دسترسی به اینترنت داشته باشند.
    خیر.

3- آیا می توان در مودم تعریف کرد تا ip خاص به MAC Address خاص اختصاص پیدا کنه تا بدین طریق مودم یا سیستم های جدید نتوانند به اینترنت دسترسی داشته باشند.
    از خاصیت MacFilter مودم استفاده کنید.

ولی بیشتر از 8 سیستم رو نمیشه تعریف کرد. و تعداد وسایلی که با وایرلس وصل میشن بیش از این هست.
    متاصفانه این مدل تا 8 مک رو بیشتر پشتیبانی نمیکنه. پ

maraton سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    گذشته از این هیچ امکانی توی این مودم هست که بشه شرایط بالا رو برقرار کرد؟
    یعنی در حالی که تمام سیستم ها به شبکه ما وصل هستن از طریق سوییچ و از طرف دیگر مودم هم به این سوییچ وصل باشد. فقط سیستم های موردنظر ما به اینترنت دسترسی داشته باشند و بقیه تنها بتونن از منابع شبکه مثل اشتراک گذاری فایل و پرینتر شبکه استفاده کنند

یا به عبارت ساده تر بگم:

من میخوام تعدادی کامپیوتر با واسطه ی یک سوییچ (برای اینکه بتونم بیشتر از 4 سیستم رو به مودم وصل کنم) به این مودم وصل کنم. حالا میخوام تعدادی از این سیستم ها دسترسی به اینترنت نداشته باشند. راه حل چیست؟

علاوه بر این وسایلی هستند که بصورت بیسیم مستقیم به مودم وصل میشن. آیا میتوان برای اونا هم همچین محدودیتی اعمال کرد.

ویرایش توسط maraton : 2015-12-03 در ساعت 04:05 PM علت: اضافه کردن متن

نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    روی یکی از سیستم ها ویندوز سرور نصب و vpn سرور راه اندازی کنید. با یه مودم کابلی و یک کارت شبکه اینترنت رو وارد سیستم و بوسیله کارت شبکه دیگر که روی همون سیستم نصب میکنید اینترنت رو به یک اکسس پوینت(میتونید از مودم وایرلستون به این عنوان هم استفاده کنید) وصل و پخش کنید.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    آیا این امکان وجود نداره که کاری که میخوام بکنم فقط از طریق این مودم انجام بدم و نیاز به تجهیز اضافه ای نداشته باشم؟

نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    نقل قول نوشته اصلی توسط maraton نمایش پست ها
    آیا این امکان وجود نداره که کاری که میخوام بکنم فقط از طریق این مودم انجام بدم و نیاز به تجهیز اضافه ای نداشته باشم؟
    نه

کلمات کلیدی در جستجوها:

تعریف mac addresدر مودم td-w8961nd

برچسب برای این موضوع