نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 16سپاس
  • 2 توسط vahidati
  • 1 توسط amin-net
  • 2 توسط mksat
  • 3 توسط jozef
  • 4 توسط mksat
  • 1 توسط mksat
  • 2 توسط sajad328
  • 1 توسط Alireza121

موضوع: ساخت تغذیه بکاپ برای تجهیزات وایرلس

نام حقيقي: amin

خواننده شناسه تصویری amin-net
    نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070

Icon10 ساخت تغذیه بکاپ برای تجهیزات وایرلس

با سلام خدمت دوستان گلم

در یه جایی ISP کوچکی دارم که شامل چهار عدد میکروتیک هست ... در بعضی اوقات برق به مدت یه ساعت میره یا نوسان های زیاد پیش میاد که موجب DC شدن لینک هام میشه ... فعلا توان خرید UPS ندارم ... میخوام یه باطری 12 ولت 7 آمپری با یه رله سریع سر مسیرشن بذارم که میلی ثانیه ی که برق بره بپره رو برق باطری .....

نظر دوستان چیه ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط amin-net : 2015-07-14 در ساعت 09:41 PM

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397
    دوست عزیز شما باید اول محاسبه کنید که هر میکروتیک چقدر آمپر آمپر از جریان 200 میکشه بعد کار راحت میشه شما میتونید یک باطری 12 ولت با آب اسید باشه بهتره تا اتمی تهیه کنید و بعد یک عدد اینورتر 12 به 220 ولت تهیه کنید با وات 450 تا 1000 وات و یک منبع تغذیه 12 ولت با حد اقل 6 آمپر و بقیه چیزا هم که مشخصه تقربا با 150 تا 200 تومن جمعو جور میشه و حول حوش یک ساعت هم دوام داره من برای یکی از دوستان که نمایند پیشگامان بود اینکارو انجام دادم

mohsenhvac و amin-net سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    مجموع 8 امپر واسه میکروتیک نیازه .... چرا اینورتر !!! اینورتر اشغالی تو بازار هست که کمترین قیمتشون 100 تومن هست که قابل تعمیر نیستن من دوتا دارم نتونستم تعمیر کنم چون شرکت سازنده اومده کل ترازیستورها رو با سمباده سابونده تا شماره فنی هاشون مشخص نباشه که مجبورت میکنن یدونه دیگه بخری ... بعد بغیر از اینورتور هزینه خرید یه باطری که کمترین باطری 180 تومن هست که 70 امپری هست ....

یه ادپتور 12 ولت 10 آمپر نیاز هست که هم برای شارژ باطری استفاده میشه و هم برای تغذیه برای میکروتیک ها میشه استفاده کرد ... یه رله وسط باطری و ادپتور میمونه که به محض قطع برق کنتاک کنه به برق باطری و در صورت اومدن برق زود بره رو برق شهر ....

تازه اتفاقا یه رله پیدا کردم که سرعتش در اف و اون 10 میلی ثانیه هست ...... فوق العاده هست ....

ویرایش توسط amin-net : 2015-07-14 در ساعت 11:00 PM
    mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    نیازی به این همه دنگ و فنگ و ابداعات نیست . شما در مجموع یه پاور 13.2 ولتی نیاز دارید و یک باطری 12 ولتی 9 امپر . بدین صورت که پاور رو وصل میکنید به باطری و تغذیه تجهیزات رو از باطری میگیرید. ولتاژ 13.2 تا 13.8 هم ولتاژ شارژ شناور باطری هست.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط amin-net نمایش پست ها

تازه اتفاقا یه رله پیدا کردم که سرعتش در اف و اون 10 میلی ثانیه هست ...... فوق العاده هست ....
    تو این عکس هم واسه هر خروجی یک ptc استفاده شده تا در صورت جریانکشی بیش از حد ، مقاومت خط رو ببره بالا و عملا اون لاین از خرابی بیشتر در امان بمونه. پروتکشن خوبیه. اینورتر هاتون هم میتونید بدید براتون تعمیر کنم.

mohsenhvac و amin-net سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: saeid

خواننده شناسه تصویری jozef
    نوشته
    261
    سپاسگزاری شده
    355
    سپاسگزاری کرده
    278
    دوست عزیز
    سالها پیش یکی از شرکتهای تولید UPS مدلی را را اترائه میکرد دقیقا در ابعاد یک DVD درایو که میتوانست به مدت ده دقیقه تغذیه یک PC را تامین نماید که در صورت قطع برق به صورت نرمال خاموش گردد ....
    ولی در هر صورت شما برای تغذیه 9 آمپری دستگاههای خود نیاز به یک باتری ( ترجیحا سرب- اسیدی ) 90 آمپر ساعت دارید که میتواند تغذیه دستگاههای مورد نظرتان را به مدت 10 ساعت بر عهده بگیرد
    در مورد استفاده از رله نیز ، حتی در بهترین شرایط دارای تاخیری در حد چند دهم ثانیه میباشد که میتواند سبب ریست شدن دستگاهها گردد ...

پیشنهاد میشود ابتدا این مقاله که در مورد مکانیسم شارژ باتری های اسیدی میباشد مظالعه فرمایید و سپس با استفاده از ایده طراحی در این طرحها سیستم مورد نظر خود را آماده فرمایید

لطفا دقت داشته باشید که قطعاتی مانند دیودها و یا مقاومتها را متناسب با جریان 9 و یا 10 آمپر انتخاب نمایید
    همچنین اگر از محدود کننده جریان شارژ ( که در مقاله در باره آن بحث شده بود ) استفاده میکنید تغییرات لازم را در این طرحها اعمال فرمایید

mohsenhvac، amin-net و dodvaod سپاسگزاری کرده‌اند.
    https://defense.blogsky.com/

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    با تشکر از جناب سعید بابت ارائه مطالب مفید. در نظر داشته باشید که بازدهی مدارات فوق بعلت عملکرد خطی ذاتا پایین میباشد و در هر صورت باعث افزایش دمای باکس میگردد. در شماتیک اول که جریان شارژ بسیار ناچیز بوده و تلفات زیادی را متوجه r1 خواهد ساخت. باتوجه سویچینگ بودن تغذیه ورودی به پل دیود ورودی هم نیازی نخواهد بود. در شماتیک دوم هم بعلت سویچینگ بودن تغذیه ورودی باز هم نیازی به lm 317 و متعلقات ان نخواهد بود ضمن اینکه این ایسی حد اکثر جهت 1.5 امپر طراحی شده و نه 10 امپر (ساخت رگولاتور 10 امپر هم سنگ بزرگی در جهت براورده ساختن انتظارات صاحب تایپیک هست).
    اصولا مداراتی که معرفی کردید همه جهت تغذیه با ترانس طراحی شده اند که در این صورت 12 ولت خروجی ترانس بعد از یکسو شدن ولتاژی معادل با 17 تا 18 ولت پیدا میکند ( Va.c x 1.414) که در این صورت وجود رگولاتور الزامی است.

ببینید بهترین حالت شارژ باطری سربی اسیدی (و چند باطری دیگر ) برابر با یک دهم ظرفیت باطری میباشد. این بدان معناست که اگر باطری 100 امپری را با یک ولتاژ رگوله شده ثابت مثلا 13.5 ولت و جریان 10 امپر شارژ کرده و ولتاژ باطری را به محدوده فلوت یا standby برسانیم بر طول عمر باطری افزوده ایم و بعد از رسیدن ولتاژ به محدوده استند بای دیگر نیازی به جدا کردن شارژر از باطری نمیباشد زیرا بعلت ثابت بودن ولتاژ منبع باطری دچار آور شارژ نخواهد شد و این موارد در شارژر های ups نیز به چشم میخورد.
    فقط میماند یک مورد دیگر که البته حل شده است. محدود سازی جریان شارژ :
    زمانی که شما یک پاور صنعتی را خریداری میکنید ،در مدارات ان یک محدود کننده جریان وجود دارد که در صورت اضافه بار شدن پاور (مثل زمانی که شارژ باطری تمام شده) یا اتصال کوتاه خروجی جریان را در مقدار جریان اسمی پاور محدود میسازد. فکر کنم این مشکل هم حل شد نه؟
    فقط یک مورد مهم که البته وقت توضیحش نیست شما باید از آندر ولتاژ باطری جلوگیری کنید که مقدار ان در باطری سربی اسیدی 10.5 ولت در نظر گرفته میشود. البته تجهیزات اکتیو مثل روتر برد های میکروتیک زیر 7.5 ولت شات داون میشوند در محصولات یوبیکویتی هم در حدود همین رنج ولتاژ است. اما دشارژ باطری تا این میزان از عمر باطری خواهد کاست.

ویرایش توسط mksat : 2015-07-15 در ساعت 05:47 PM
    sajad328، mohsenhvac، amin-net و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    نقل قول نوشته اصلی توسط mksat نمایش پست ها
    نیازی به این همه دنگ و فنگ و ابداعات نیست . شما در مجموع یه پاور 13.2 ولتی نیاز دارید و یک باطری 12 ولتی 9 امپر . بدین صورت که پاور رو وصل میکنید به باطری و تغذیه تجهیزات رو از باطری میگیرید. ولتاژ 13.2 تا 13.8 هم ولتاژ شارژ شناور باطری هست.

- - - ادامه - - -

تو این عکس هم واسه هر خروجی یک ptc استفاده شده تا در صورت جریانکشی بیش از حد ، مقاومت خط رو ببره بالا و عملا اون لاین از خرابی بیشتر در امان بمونه. پروتکشن خوبیه. اینورتر هاتون هم میتونید بدید براتون تعمیر کنم.

ممنون مهندس بابت نوشته هاتون ... تغذیه تجهیزات رو از باطری میگیرید ؟؟؟؟ منظورتون باطری همیشه تو مدار باشه و نیاز به رله نیست که اگه برق بره هیچ نوسانی رو تجهیزات حس نکنند ؟ شمارتون رو واسم بفرستید بابت اینورترها

نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    سلام دوباره به دوستان گلم با این رله تست کردم فوق العاده ست ....

نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    بله کاملا درسته. این سیستم امتحان خودش رو پس داده و چندین جای مختلف ازش بهره برداری شده حتی ورودی گاها سلول خورشیدی هم بوده . البته با مدارات جانبی. بیس کار همین هست منتها لازمه کار شما افزودن پروتکشن های لازمه هستش.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط amin-net نمایش پست ها
    سلام دوباره به دوستان گلم با این رله تست کردم فوق العاده ست ....

اکثر رله های موجود در بازار محدوده زمانی پاسخدهی تقریبا مشابهی دارن. این رو با کرنومتر تست کردم(از لحضه وصل ولتاژ به بوبین تا زمان وصل شدن کنتاکت n.o ) ظرفیت صندوق پیامتون پر شده. یکبار هم پ خ کردم واستون

ویرایش توسط mksat : 2015-07-15 در ساعت 07:36 PM
    amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: sajad

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط mksat نمایش پست ها
    بله کاملا درسته. این سیستم امتحان خودش رو پس داده و چندین جای مختلف ازش بهره برداری شده حتی ورودی گاها سلول خورشیدی هم بوده . البته با مدارات جانبی. بیس کار همین هست منتها لازمه کار شما افزودن پروتکشن های لازمه هستش.

- - - ادامه - - -

اکثر رله های موجود در بازار محدوده زمانی پاسخدهی تقریبا مشابهی دارن. این رو با کرنومتر تست کردم(از لحضه وصل ولتاژ به بوبین تا زمان وصل شدن کنتاکت n.o ) ظرفیت صندوق پیامتون پر شده. یکبار هم پ خ کردم واستون
    باسلام
    فرمایش مهندس کاملاً درست هست و در بسیاری از مدارات با تغذیه DC از این سیستم استفاده میشود، مشابه سیستم برق خودرو و نحوه قرار گیری باطری و دینام.

mksat و amin-net سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Alireza

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    24
    ميتونيد از يو پي اس هايي كه مخصوص دوربين مداربسته ساخته شده استفاده كنيد
    قيمت پاييني دارن با باتري چيزي حدود ٣٠٠ تومن
    مدار داخليش هم تقريبا شبيه همين كاري كه ميخواهيد انجام بديد هست
    فقط جم وجورتر وشيك تر

amin-net سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza121 نمایش پست ها
    ميتونيد از يو پي اس هايي كه مخصوص دوربين مداربسته ساخته شده استفاده كنيد
    قيمت پاييني دارن با باتري چيزي حدود ٣٠٠ تومن
    مدار داخليش هم تقريبا شبيه همين كاري كه ميخواهيد انجام بديد هست
    فقط جم وجورتر وشيك تر
    ممنون میشم یه دونه رو نام ببرید تا بخرم .....

کلمات کلیدی در جستجوها:

درست کردن شارژ كن 12ولت براى باطرى

mcp73831

مدار یو پی اس 100 وات

حوش 200 امپر سویچینگ

باتری بک آپ 12 ولت

باطری بک اپ 1.5امپر

باطری 7.5ولت

درست کردن تغذیه 12ولت و5ولت براى ديويدى

برچسب برای این موضوع