نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مودم های دو بانده

نام حقيقي: فرهود نقی زاده

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7

مودم های دو بانده

با سلام میخواستم بدونم مودم های موجود هست که در دو باند کار کنند؟
    مثلا باند 5 رو بگیرن و برای عموم توی باند 2.4 نشر بدن؟
    که دیگه نیاز به دو اکسس نباشه یکی برای دریافت و یکی برای نشر!
    مثل مودم های وایمکس مبین نت

نام حقيقي: مصطفی رضایی

عضو عادی شناسه تصویری messi_reza
    نوشته
    310
    سپاسگزاری شده
    232
    سپاسگزاری کرده
    191
    دقیقا هیمن چیزی هست که می گی... ینی دوتا چیپ وایرلس داره که یکی روی فرکانس 2.4 و اونیکی تو باند 5 کار میکنه...
    و میتونی تنظیم کنی که تو کدوم باند کار کنه...
    تفاوت شون رو هم میتونی با بررسی استاندارد های که پشتیبانی میکنن متوجه شی.

Question: What is Dual Band Wireless Networking?

Answer: In Wi-Fi wireless networking, dual band is the capability to transmit on the 5 GHz band of 802.11a and also the 2.4 GHz band used by 802.11b, 802.11g, and802.11n. Unlike ordinary Wi-Fi equipment that only supports one signal band, dual-band gear contain two different types of wireless radios that can support connections on both 2.4 GHz and 5 GHz links.
    Dual-band Wi-Fi is a feature of some wireless routers and network adapters. Somecellular phones also utilize a kind of dual band communications, separate from Wi-Fi.

نام حقيقي: unknown

عضو عادی شناسه تصویری peymansham
    نوشته
    445
    سپاسگزاری شده
    285
    سپاسگزاری کرده
    85
    فکر نکنم همچین چیزی پیدا بشه!
    البته امروزه اکثر دستگاه های اندرویدی جدید دوبانده هستند ولی فکر نکنم دستگاه یا رادیویی تو بازار باشه که 5 گیگ بگیره مستقیما تبدیلش کنه به 2.4

وایمکس فکر کنم امواج بلند ماکروویو 802.16 رو دریافت به استاندارد 802.11 b/g/n تبدیل میکنه

دلیلش هم اینه که باند 5 استفاده عمومی نداره و این وضیفه ارائه دهنده خدماته که باید تجهیزات رو تامین کنه

البته میشه روی روتربورد میکروتیک یک کارت 2.4 و یک 5.8 انداخت ولی شخصا تاحالا تست نکردم.....
    کارت 5.8 دیتا رو میگیره و کارت 2.4 پخش میکنه....(چه جلب!)

راه حل خیلی جالبی هست که به ذهنم رسیده
    ولی مشکلش اینجاست اگه شما بخوای مودم رو داخل ساختمون ببندی ولی دیتا رو باید از بیرون بگیری اونوقت تکلیفمون چیه؟!

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام

اتفاقا تو بازار موجود هست. من خودم برای یکی از آشنایان یه مودم Tp-Link دو بانده خریدم. یکم گرونتره ولی خیلی خوبه.
    مودمهای موجود دوبانده از ASUS و TP-Link و D-Link موجوده و اینکار را انجام میده.

با تشکر

نام حقيقي: مصطفی رضایی

عضو عادی شناسه تصویری messi_reza
    نوشته
    310
    سپاسگزاری شده
    232
    سپاسگزاری کرده
    191
    البته میشه روی روتربورد میکروتیک یک کارت 2.4 و یک 5.8 انداخت ولی شخصا تاحالا تست نکردم.....

ولی مشکلش اینجاست اگه شما بخوای مودم رو داخل ساختمون ببندی ولی دیتا رو باید از بیرون بگیری اونوقت تکلیفمون چیه؟!
    [/QUOTE]
    -----------
    اره میکروتیک این قابلیت رو داره...
    می تونیم دوتا کارت وایرلس روش بذاریم ویکی رو رو باند5 بذاریم و با پیکتل بزنیم به آنتن و باهاش سیگنال بگیریم و اونیکی رو رو 2.4 بذاریم که کار یه اکسس پوینت رو برامون انجام بده
    فقط میمونه محدوده ی تحت پوشش...
    چون میخوایم لینک ptp بزنیم باید outdoor باشه آنتن که فقط محدوده ی جایی که هست و نهایتا تا یه طبقه پایینترشو جواب بده، مگه اینکه انتن رو تو بالکن اون طبقه نصب کنی یا بدی به یه دیوایس دیگه مثه آنتن امنی که تو محدوده ی بیشتری سیگنالو پخش کنه

peymansham سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: unknown

عضو عادی شناسه تصویری peymansham
    نوشته
    445
    سپاسگزاری شده
    285
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط smeysamhen نمایش پست ها
    با سلام

اتفاقا تو بازار موجود هست. من خودم برای یکی از آشنایان یه مودم Tp-Link دو بانده خریدم. یکم گرونتره ولی خیلی خوبه.

با تشکر
    مثل این که شما سوال ایشون رو درست متوجه نشده اید!

همونطور که گفتم گوشیهای اندرویدی جدیدا اکثرا دو بانده هستند ولی ایشون میخواد همزمان از باند 5 دیتا بگیره و از باند 2.4 به عنوان فرستنده استفاده کنه...

نام حقيقي: فرهود نقی زاده

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7
    دوستان اگر در این مورد کار کردین مدل هاشون چی هست؟
    من توی فکرم ناحیه ای از هات اسپات با باند 5 ایجاد کنم و بعد به مشترکینم این مودم هارو پیشنهاد کنم!!
    درسته که درحال پیشروی به باند 5 هستیم و تا چندوقته دیگه شاید باند 2.4 خلوت شه و دیوایس هاهم بهمین صورت ارتقا پیدا کنند اما بنظرم باید تا همین الان که هست روش کار کرد!
    من تصمیم گرفتم نمایندگی یک شرکت دیگرو بگیرم و توی این ضمینه کار کنم!
    اول با تجهیزات tp outdoor یکم کار کردم و تست کردم مثل 5210 g اما راضی نبودم بعد تصمیم گرفتم این ترفند و بزنم:دی
    دوستان اگه کمکم کنید و راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم از شما

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط peymansham نمایش پست ها
    فکر نکنم همچین چیزی پیدا بشه!
    البته امروزه اکثر دستگاه های اندرویدی جدید دوبانده هستند ولی فکر نکنم دستگاه یا رادیویی تو بازار باشه که 5 گیگ بگیره مستقیما تبدیلش کنه به 2.4

وایمکس فکر کنم امواج بلند ماکروویو 802.16 رو دریافت به استاندارد 802.11 b/g/n تبدیل میکنه

دلیلش هم اینه که باند 5 استفاده عمومی نداره و این وضیفه ارائه دهنده خدماته که باید تجهیزات رو تامین کنه

ایده خوبیه ولی بصرفه هم هست؟!!!!!

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط smeysamhen نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر
    ممنون میشم مدل بگید نه اسم برند.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط messi_reza نمایش پست ها
    دقیقا هیمن چیزی هست که می گی... ینی دوتا چیپ وایرلس داره که یکی روی فرکانس 2.4 و اونیکی تو باند 5 کار میکنه...
    و میتونی تنظیم کنی که تو کدوم باند کار کنه...
    تفاوت شون رو هم میتونی با بررسی استاندارد های که پشتیبانی میکنن متوجه شی.

Question: What is Dual Band Wireless Networking?

Answer: In Wi-Fi wireless networking, dual band is the capability to transmit on the 5 GHz band of 802.11a and also the 2.4 GHz band used by 802.11b, 802.11g, and802.11n. Unlike ordinary Wi-Fi equipment that only supports one signal band, dual-band gear contain two different types of wireless radios that can support connections on both 2.4 GHz and 5 GHz links.
    Dual-band Wi-Fi is a feature of some wireless routers and network adapters. Somecellular phones also utilize a kind of dual band communications, separate from Wi-Fi.
    تا جایی که من دیدم در یک باند کار میکرد! یا 2.4 یا 5 نمی شد از هردو همزمان استفاده کرد!
    مثلا یک مود رو توی باند 5 گذاشت که بگیره یکی 2.4 باشه که پخض کنه!!!
    http://www.tplink.com/ir/products/?categoryid=1680
    ایمولیتور
    http://www.tp-link.com/en/support/emulators/
    همونطور که توی ایمولیتور هست فقط پخش کننده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع