نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط saeedft
  • 1 توسط kbt2003
  • 1 توسط kbt2003
  • 1 توسط kbt2003

موضوع: خطای هارد sas در سرور های hp

نام حقيقي: م

عضو عادی شناسه تصویری kbt2003
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    43

خطای هارد sas در سرور های hp

سلام
    هاردهای SAS در سرور دچار خطاهایی میشن که معمولا در سرورهای HP با رنگ چراغ یا نوع چشمک زدن اون میشه فهمید مشکلی بوجود اومده و نیاز به بررسی دارن.

بنده حدود 10 تا هارد SAS دارم که مدت زیادیه به همین دلایل از سرورها خارج کردم.
    2 -3 تاشون دیگه امیدی بهش نیست چون اصلن تو سرور شناخته نمیشن و روشن هم نمیشن ولی بقیه تو برنامه هایی مثل Array Utility Control و دیاگهای مربوطه یک خطا رو نشون میدن:
    predicted to fail soon
    به این معنی که این هارد به زودی مرخص میشه.
    این خطا رو که بررسی کردم تو خود سایت HP گفته نگران نباشید، با بروزرسانی Firmware هارد، مشکل رفع میشه.

بنده هم Firmware تمام هاردها رو ارتقا دادم به آخرین نسخه، ولی مشکل همچنان باقی است.(بگذریم که چه کار سختیه این ارتقاهای firmware در HP)
    حالا سوالم رو عرض کنم :
    آیا راهی برای رفع این خطا هست؟ مثلن تعمیر نیاز داره یا امیدی نیست؟
    سوال دیگه ای که مدتیه تو ذهنمه آیا واقعن این خطا به این معنیه که عمر هارد تموم شده و باید از سرور خارجش کرد؟ یا یه جور احتیاط با درصد ریسک خیلی پایینه؟
    چون هارد به راحتی توسط سرور و کنترلر شناخته میشه و Logical Drive هم میشه و در ویندوز هم به شکل یک هارد سالم دیده میشن، فقط چراغشون به جای سبز نارنجی چشمک زن شده و تو برنامه Array control خطای بالا رو میده.

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    43
    تازگیا اینجا هیچکس نیست یا هیچکس بلد نیست؟

نام حقيقي: سامان محمدی

خواننده
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    112
    سلام،این هاردها هر کدوم یه طول عمری دارن و بسته ه نوع هاردت(اصلی و تقلبی) مدت زمان عمرشون ا هم فرق میکنه،و این طول عمرشون هم اصلا شبیه هم نیست و ممکنه دو تا هارد عین هم یکی زودتر خرا شه و یکی دیرتر،اما موضوعی که هست اینه که شما حواست باشه چون ر حال خراب شدنه و این قضیه هیچ ربطی به اپدیتfirmware نداره،اپدیت firmware از خراب شدن جلوگیری نمیکنه و باعث طول عمر قطعه نمیشه که!!!عجیبه اچ پی همچین چیزی رو گفته!! البته امکان تعمیرش هست اما ممکنه بعد یه مدت دوباره همونجور بشه

kbt2003 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

درخواست کمک فوری !!! Raid Controller Not Detect in HP Server Proliant DL380G5

سلام دوستان خسته نباشید
    در سرور HP Proliant DL380 قصد نصب سیستم عامل داشتیم که پس از بوت با Smart جهت انجام RCU اقدام کردیم اما در کمال تعجب دیدیم پیامی مبنی بر عدم شناسایی Raid Controller میده و هرچی Refresh میکنم شناسایی نمیشه ، کارت کنترلر را چند بار باز و بسته کردم و باز هم مشکل حل نشد ، لاگهای هنگام بوت رو که بررسی کردم موقعی که به بررسی Raid Controller میرسه کاملا تشخیص میده که کنترلر p400 روی اسلات 1 نصبه ولی در این بین مینویسه که باطری مربوط به کش کنترلر در حالت low هست !!
    1 - آیا دلیل عدم شناسایی کنترلر در Smart همین باطریه و با تعویضش حل میشه ؟
    2 - آیا سیستم عملکرد این باطری همراه کنترلر به صورتی هست که توسط خود سرور شارژ هم میشه یا باطری غیر قابل شارژه ؟ میخوام بدونم باطری خالی کرده یا سیستم شارژ ( اگه وجود داره ) دیگه شارژ نمیکنه .
    3 - برای خرید باطری اگه توصیه ایمنی و پیشنهاد و حدود قیمت میدونید راهنماییم کنید .

------------------------------------------------------صمیمانه سپاسگذارم اگر لطف کنید و در هر سه مورد راهنمایی بفرمایید ------------------------

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    43
    تا جایی که بنده اطلاع دارم باطری ارتباطی با دیتکت شدن کارت کنترلر نداره و وظیفش نوشتن کش در رم کنترلر است BBWC
    البته با اطینان 100 درصد نمیگم مشکل از این نیست.
    اینکه مشکل از کجا شروع شده هم مهمه! آیا سرور سالم و مشغول به کار بود و هنگام تغییر سیستم عامل به طور ناگهانی این اتفاق افتاد؟
    بنده فقط یک بار با این مشکل مواجه شدم و اون هم بعد از بروزرسانی firmware کنترلر بود که دلیلش ظاهرا این بود که درست انجام نشده بود و با نصب مجدد آخرین نسخه مشکلم رفع شد.
    برای اینکه مطمئن بشید مشکل از کجاست با برنامه ACU یک ریپورت از کارتتون بگیرید.
    ACU نسخه آفلاین هم داره که به صورت یک ایمیج دانلود میشه و قابل بوت شدنه:
    کد:
    https://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdDetails/?spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3Didx%253D0%257CswItem%253DMTX_b8cacaa71541492d8ee070fe99%257CswEnvOID%253D%257CitemLocale%253D%257CswLang%253D%257Cmode%253D3%257Caction%253DdriverDocument&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken

alisalari سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

کمک

نقل قول نوشته اصلی توسط kbt2003 نمایش پست ها
    تا جایی که بنده اطلاع دارم باطری ارتباطی با دیتکت شدن کارت کنترلر نداره و وظیفش نوشتن کش در رم کنترلر است BBWC
    البته با اطینان 100 درصد نمیگم مشکل از این نیست.
    اینکه مشکل از کجا شروع شده هم مهمه! آیا سرور سالم و مشغول به کار بود و هنگام تغییر سیستم عامل به طور ناگهانی این اتفاق افتاد؟
    بنده فقط یک بار با این مشکل مواجه شدم و اون هم بعد از بروزرسانی firmware کنترلر بود که دلیلش ظاهرا این بود که درست انجام نشده بود و با نصب مجدد آخرین نسخه مشکلم رفع شد.
    برای اینکه مطمئن بشید مشکل از کجاست با برنامه ACU یک ریپورت از کارتتون بگیرید.
    ACU نسخه آفلاین هم داره که به صورت یک ایمیج دانلود میشه و قابل بوت شدنه:
    کد:
    https://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdDetails/?spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3Didx%253D0%257CswItem%253DMTX_b8cacaa71541492d8ee070fe99%257CswEnvOID%253D%257CitemLocale%253D%257CswLang%253D%257Cmode%253D3%257Caction%253DdriverDocument&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken
    ممنونم از پاسختون
    اگه بخوام توضیحات بیشتر بدم اینکه
    این سرور مدتها در انبار شرکت بوده که جهت استفاده الان اوردیمش
    حالا توی مراحل بوت کنترلر p400 روی اسلات 1 نشون داده میشه و همونجا پیامی برای تعویض باطری هم هست
    ضمن اینکه در بوت با Smart در قسمت ACU خطای عدم شناسایی کنترلر میده و میگه ریفرش کن اما بازم شناسایی نمیشه
    حالا چرا توی بوت مشخصاتش دیده میشه اما در ACU نمیشه الله اعلم !
    بعد مسعله ی دیگه اینکه 2تا هارد sas روش هست که ویندوز از روی اونها میاد بالا تا پشت windows logon میمونه چون پسورد سیستم دیگه یادمون نیست !
    اما عجیب نیست که هیچ کدوم از Smart های قدیمی و جدید کنترلر رو نمیبینن و امکان مدیریت هارد و raid را نمیدن ولی ویندوز سیستم بالا میاد ؟!

حالا به همون سیستم عامل قدیمی به خاطر پسوردش دسترسی نداریم ، با ERD Commander هم نشد پسورد 2008 رو بترکونیم
    ACU هم که اصلا تحویلمون نمیگیره میگه کنترلر کو ؟! ....
    چه کنم ؟!

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    43
    این مواردی که عرض میکنم به عنوان متخصص یا تعمیر کار HP در نظر نگیرید و ممکنه اشتباه باشه و فقط در حد تجربه کمی که دارم میگم، شاید دوستان دیگه علت این مشکل رو بدونن.
    اگر بنده جای شما باشم اول پسورد ویندوز رو ریکاوری میکنم که با توجه به دسترسی کنسول کار سختی نیست.

مورد بعدی اینکه بد نیست firmware کارت رو ارتقا بدید، چون می فرمایید 2 تا هارد نصب شده پس احتمالن raid شده و کنترلر سالمه که ویندوز میاد بالا.
    یه کارایی شبیه به این یا آپدیت BIOS ضرر نداره.

در خصوص باطری هم به دلیل اینکه مدت زیادی سرور رو خاموش کردید خالی کرده و اگر بعد از چند ساعت شارژ نشد باید تعویض بشه.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط kbt2003 نمایش پست ها
    این مواردی که عرض میکنم به عنوان متخصص یا تعمیر کار HP در نظر نگیرید و ممکنه اشتباه باشه و فقط در حد تجربه کمی که دارم میگم، شاید دوستان دیگه علت این مشکل رو بدونن.
    اگر بنده جای شما باشم اول پسورد ویندوز رو ریکاوری میکنم که با توجه به دسترسی کنسول کار سختی نیست.

مورد بعدی اینکه بد نیست firmware کارت رو ارتقا بدید، چون می فرمایید 2 تا هارد نصب شده پس احتمالن raid شده و کنترلر سالمه که ویندوز میاد بالا.
    یه کارایی شبیه به این یا آپدیت BIOS ضرر نداره.

در خصوص باطری هم به دلیل اینکه مدت زیادی سرور رو خاموش کردید خالی کرده و اگر بعد از چند ساعت شارژ نشد باید تعویض بشه.
    ممنونم امیر خان نجاتم دادی داداش ، میدونی چی شد ؟ لینک ایمیج ACU Offline که دادی رو دانلود کردم ، جالبه که فقط با همون سی دی کنترلر و هاردها و لوجیکال درایو همه چی نرمال شناخته و کانفیگ میشه ، خنده داره که دوتا smart قدیمی و جدید که یکیش همراه خود سرور بوده هیچکدوم کنترلر رو نمیبینن ، بازم ممنون از کمکت ...
    و اما حالا
    1 - یکی از هاردا Fail (چراغ نارنجی) میزنه ، از کجا میشه ریپورت گرفت که ببینم مشکلش فیزیکیه یا منطقی
    2 - اون پیام Battry Low توی لاگهای کنترلر موقه ی بوت هنوز میاد ، اول اینکه حتما باید تهیه کنم خطریه ؟ و دوم اینکه اینا رو سیستم شارژ میکنه یا نه شارژی نیست و مثل باطری Cmos تخلیه میشه فقط ...
    تشکر فراوان

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    43
    خواهش میکنم
    1- خودمم این مشکل رو دارم. تو ACU روی دیسکی که مشکل داره کلیک کن و More Information رو بزن. یا میتونی قسمت Diagnostic هم بری و گزارش رو روی فلش خروجی بگیری.

2- باطری قابل شارژه مگر اینکه خراب شده باشه. بنده برای 2 تا سرور که مدت حدود 1 سال بیکار مونده بود این مورد رو داشتم که بعد از 2 روز تو برق موندن شارژ شد، بستگی به اهمیت سرور میتونید تصمیم بگیرید باطری رو تعویض کنید یا نه ولی اگر مطمئن شدید خرابه حیفه حتمن تعویض کنید.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

کمک فوری هاردم Fail داده ... !!!

سلام جناب امیر خان و بقیه دوستان
    آقایان 2 تا هارد دارم که Raid 1 بسته شدن ، یکیشون چراغ نارنجیش چشمک میزنه
    توی ACU وضعیت خطاشو چک کردم نوشته ریسکی شده و بزودی میره
    حالا یه هارد دیگه به همون مشخصات دقیقا دارم
    میخوام بدونم همینجور روشن قبلی رو بکشم بیرون و اینو بزارم یا اینکه کار دیگه ای باید بکنم
    ممنون میشم هرچه زودتر راهنماییم کنید و با تشکر .

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

قطع باطری Raid Controller

سلام باطری Raid Controller سرور ما low میزنه و مشکل داره میخوام بدونم میتونم سرور مشابهی که داره کار میکنه رو خاموش کنم و باطریشو بردارم روی این تست کنم یا نه ؟ مشکلی واسه سروری که باطری سالم داره پیش نمیاد تا وقتی خاموشه و باز باطری رو برگردونم ؟
    ممنونم ( اگه نکته ای هم داشت راهنمایی بفرمایید ) .

کلمات کلیدی در جستجوها:

p400 raid controller battery قیمت

ارورهای hp سرورهای

نارنجی شدن چراغ هارد sas

قیمت smart array p400

دو چرغ سبز هارد سرور

خطا های سزور hp

چشمکزدن چراغ هارد سرور

تعويض هارد sas در riad 5

مشکل عدم شناسایی هارد sas

مشكل عدم شناسايي هارد sas

نحوه کارکرد sas کنترلر در سرور