صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: شبکه یه ساختمان 6 شبکه

نام حقيقي: Moin Tavasol

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64

شبکه یه ساختمان 6 شبکه

سلام دوستان

شرکت داره جاش رو عوض می کنه و یه 6 طبقه 2 واحدی گرفته .
    موضوع الان کابل کشی و تهیه سوییچ هست .
    هر واحد تقریبا 150 متر هست (هز طبقه 2 واحد ) این جوری که من دو دوتا چهارتا کردم ، می تونم توی هر واحد یه سوییچ لایه 2 - 28 پورتی بذارم ، داکت کشی بکنم و توی هر واحد حدود 17 _ 18 تا نود پخش کنم (دیگه هیچ جایی نیست که نود نداشته باشه ) دو الی سه تا بذارم برای اکسس پوینت های وایرلس ، یکی برای دی وی آر همون واحد . دو الی سه تا رو ترانک کنم بدم به سوییچ اصلی . چند تا هم اضافه می مونه برای آیندگان (مثلا این سوییچ )
    سوییچ core رو به نظرم رسید بذارم توی اتاق سرور ، توی اتاف سرور هم قراره 4 الی پنچ تا سرور قرار بگیره ( دو الی سه تا G8 قراره که تهیه بشه )

با همه این تفاسیر ، سوییچ های هر واحد رو چی پیشنهاد می دند دوستان ؟ هم چنین سوییچ لایه کور رو چی پیشنهاد می دند ؟
    من تو ذهنم بود که سرور ها رو با فابریک متصل کنم به سوییچ لایه کور و از لایه کور با کابل به هر واحد اتصال بدم .
    سرویس هایی هم که قراره ران بشه ، سرویس های معمول شبکه (دی سی ، آیزا ، میل سرور ) و احتمال خیلی زیاد Voip و به احتمال خیلی کم Lync سرور برای تصویر (لینک رو برای انتقال فایل و متن خواهم گذاشت اما برای تصویر فکر می کنم ریسورس کم خواهد داشت)

ممنون می شم دوستان پیشنهاد بدند

عضو عادی شناسه تصویری hooshmand
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    15
    برای سوئیچ اکسس در هر طبقه cisco 2960 , و برای سوئیچ اصلی هم cisco 3750
    برای ارتباط هم چون طول آپ لینک زیاد نیست نیازی به فیبرندارید

Akhoond، taghikarim و farzad78 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    پیشنهاد های جناب هوشمند به نظرم خوبه. البته اینکه دقیقا چه مدلی رو انتخاب کنی نیاز به سرچ داره. به هر صورت 2960 خودش چند مدل با اینترفیس های مختلف داره و همینطور 3750. البته سوئیچ های کور می تونند برای شما 3560 هم انتخاب بشوند که 3750 باز آینده نگری بهتری هست.

نحوه کابل کشی و محل قرار گیری تجهیزات هم وایستگی قطعی داره به نقشه ساختمان و پلان طبقات. یه نگاهی بهش بنداز.

یادم رفت به این نکته اشاره کنم که این پیشنهادات برای شبکه های هستند که اقعا نیاز به اونها داره. قیمت این تجهیزات با دیوایس های غیر مدیریتی خیلی فرق داره و اگر قرار نیست از امکانات و فیچرهای اونها استفاده کنی برو سمت برند های ارزون

Akhoond و taghikarim سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    ممنونم از دوستان

من با یکی از دوستان صحبت کردم ، اون هم همین پیشنهاد 2960 رو می داد که لایه 3 هست
    ازش پرسیدم لایه 2 اگه بذارم چه بدی ای داره ؟
    گفت که لایه 2 گذاشتن تو لایه اکسس ، بدی اش اینه که همه پکت ها باید بره توی کور ، بعد از توی کور بره سمت مقصد (البته مطمن نبود و هر چی با هم فکر کردیم ، به نتیجه ای نرسیدیم که کدوم ارتباط با آی پی نیست و با مک هستش ، و فکر می کنیم که همه ارتباطات با آی پی باشه . درسته ؟ ) و این یعنی که این که لود زیادی روش خواهد بود .
    بدی دوم این که اگه لایه کور بیفته ، کل شبکه داون شده ، باز هم درسته ؟
    داشتم به این فکر می کردم که واحد ها رو لایه 2 بذارم . و 2 تا لایه سه بذارم به عنوان کور ، و همه سوییچ های لایه 2 و همه سرور ها رو به صورت فول مش متصل کنم به این 2 تا لایه سه .

آیا سناریویی که دارم بهش فکر می کنم درسته یا خیر ؟

فارق از این ، فکر می کنم هزینه سیسکو خیلی زیاد بشه (فارق از لایه 2 یا 3 بودن ) امکانش هست سولوشن های ارزون تر هم بدید تا به مدیریت پیشنهاد بدم ، و حق انتخاب با اون باشه ، من فقط بنفیت و کاست رو توضیح بدم براشون . خودشون انتخاب کنند .

مرسی از دوستان

بعد نوشت : دوستان ، نظرتون در مورد این مدل چیه ؟ WS-C2960-24TT-L لایه 2 ، 24 تا 100 تا ، 2 تا آپ لینک 1000
    اصولا پیشنهاد می کنید لینک کاربران 100 باشه ، یا 1000 ؟

ویرایش توسط Akhoond : 2014-05-09 در ساعت 07:42 PM

نام حقيقي: Ruha

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    23
    دوست عزیز چرا شما می خوای با این اطلاعاتی که داری( آخه لایه دو و سه به این چیزها نیست که شما گفتی) از سوییچ های با امکانات بسیار زیاد و حرفه ای استفاده کنی ؟ پول دورریختنه
    از سوییچ های متفرقه برای نودها و سوییچ های سیسکو برای اتصال یه سرور ها . و کور شبکه استفاده کنی هم خودت راحتری هم صاحب شرکت>
    ولی اگه می خوای ویژگی های حرفه ای مثل QOS و امنیت را عالی اجرا کنی < همون که مهندس هوشمند گفتند خوبه و اگه پایداری شبکه خیلی مهمه به redundancy هم فکر کنید
    با احترام

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    ممنونم از نظرت

اگه اشکال حرف من رو بگیرید ، ممنون می شم دوست من . بگید کجا خطا گفته ام تا خطا ام اصلاح بشه

با تشکر

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    اول اینکه ۲۹۶۰ لایه دویی هست. بعد هم حرف دوست شما در مورد شبکه های کوچک صدق نمی‌کنه.‌طراحی ماژولار به کار شما نمیاد.‌شخصا man black هایی که زیر ۲۰۰ تا یوزر باشند رو اصلا نیاز به لایه دیستریبیوشن در بلاک نمی بینم. اینجا با گوشی نمی تونم واگرنه یک‌بار‌ شمای مدل ماژولار رو تشریح می کردم.‌ در کل ما برای کلاینت ها لایه اکسس رو لایه دویی در نظر می گیریم. مگر سرور فارم که اونجا بحث فرق داره .‌فرصت شد فردا پای کامپیوتر برات توضیح میدم. عجالتا دیوایس های لایه دویی کفایت می کنه. سیسکو به شرطی که بخوای استفاده صحیح کنی البته!!!
    یه نکته دیگه اینکه با مکانیزم های ریداندنت در لایه سه میشه کور رو کاملا به لحاظ داون شدن سیف کرد .
    فکر خودت به نوعی شبیه به منظورم.
    کلاینت ها رو به نظرم لینک ۱۰۰۰ ببند برای آینده نگری.
    دوستت به نظرم اطلاعات مناسبی نداشته. در سناریو شما نحوه تخصیص آی پی هم خیلی مهمه. تعداد سابنت ها و....
    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk HD

ویرایش توسط bluray : 2014-05-09 در ساعت 11:03 PM
    Akhoond و mohamad-23 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluray نمایش پست ها
    اول اینکه ۲۹۶۰ لایه دویی هست. بعد هم حرف دوست شما در مورد شبکه های کوچک صدق نمی‌کنه.‌طراحی ماژولار به کار شما نمیاد.‌شخصا man black هایی که زیر ۲۰۰ تا یوزر باشند رو اصلا نیاز به لایه دیستریبیوشن در بلاک نمی بینم. اینجا با گوشی نمی تونم واگرنه یک‌بار‌ شمای مدل ماژولار رو تشریح می کردم.‌ در کل ما برای کلاینت ها لایه اکسس رو لایه دویی در نظر می گیریم. مگر سرور فارم که اونجا بحث فرق داره .‌فرصت شد فردا پای کامپیوتر برات توضیح میدم. عجالتا دیوایس های لایه دویی کفایت می کنه. سیسکو به شرطی که بخوای استفاده صحیح کنی البته!!!
    یه نکته دیگه اینکه با مکانیزم های ریداندنت در لایه سه میشه کور رو کاملا به لحاظ داون شدن سیف کرد .
    فکر خودت به نوعی شبیه به منظورم.
    کلاینت ها رو به نظرم لینک ۱۰۰۰ ببند برای آینده نگری.
    دوستت به نظرم اطلاعات مناسبی نداشته. در سناریو شما نحوه تخصیص آی پی هم خیلی مهمه. تعداد سابنت ها و....
    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk HD
    سلام

بله ، فکر کنم دوست من اشتباه گفته بودش که 2960 لایه سه باشه ، چون خودم که سرچ کردم دیدم لایه دو هستش .

1 - کدوم حرف در مورد شبکه های کوچیک صدق نمی کنه ؟ متوجه نشدم کدومش رو می فرمایید شما
    2- این که لایه 2 که ای پی درک نمی کنه ، نمی تونه مقصد رو تعیین کنه ، می فرسته سمت لایه سه بعد لایه سه مقصد رو تعیین می کنه (حتی اگه یکی از پورت های همون سوییچ باشه) آیا اصولا این حرف درسته یا غلطه ؟
    3 - من می پذیرم از شما که لایه 2 برای هر واحد بذارم ، اما سر فرصت ، شرح و توضیح اش رو هم بدید ، تا فقط حفظ نکرده باشم و درک کنم ، مرسی
    4 - مکانیزم ریداندنت رو شما چه سناریو و توصیه ای می فرمایید ؟ مرسی
    5 - اوکی هزار می زارم .
    6 - اگر نخواهیم سیسکو کار کنیم . چه دیوایس های دیگه ای رو پیشنهاد می فرمایید برای اکسس و کور . چه برند - چه مدلی

جناب رجبی ، من متظر شرح شمای مدل ماژولار هستم . ممنونم از لطفی که می کنید دوست عزیز .

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    نمونه شبکه شما زیاد دیدم ...
    اما اگه قراره سوییچ سیسکو بخری و از امکاناتش استفاده نکنی، نخر آقا نخر ...
    شما بگیر و Vlan بندی هم روش راه بنداز و ...
    سوییچ هاتم خوبه اگر بودجت رسید سوییچ هاتو جوری بگیر که ماژول هم بخوره برای آینده نگری... (اختیاری)
    آپ لینک بین طبقاتم کابلی بذار ترجیحا

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    ممنونم از نظرت . اون ماژولار بودن خیلی خوبه ، ممنونم از نظرت
    مسلما منی که تا به حال سیسکو کار نکردم ، اگه سیسکو تهیه کنم ، حتما حتما حتما ، در آینده از همه امکاناتش بهره خواهم برد ، نتونم هم از دوستانم بهره خواهم برد ، اما نگرانم که سیسکو نگیرم و بعدا پشیمون بشم که یه فیچری رو از دست داده ام .

به سوالات قبلی اضافه می شه که اگه بخوام وویپ بذارم توی شبکه ام ، سوییچ های اکسس رو باید حتما Poe بذارم . درسته ؟

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    روتر چی دارید الان؟؟
    شبکه ویپتون رو میخواید تازه راه اندازی کنید؟؟؟

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-23 نمایش پست ها
    روتر چی دارید الان؟؟
    شبکه ویپتون رو میخواید تازه راه اندازی کنید؟؟؟
    هیچی وجود نداره الان ، داریم همه چیز رو از صفر راه اندازی می کنیم .

نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    پس باید تجهیزات هماهنگ بخری که Voip هم خوب ساپورت بشه...
    حالا دوستانی که ویپ کارکردن باید بیان و تجهیزات سیسکو مناسبشو پیشنهاد بدن

Akhoond سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-23 نمایش پست ها
    پس باید تجهیزات هماهنگ بخری که Voip هم خوب ساپورت بشه...
    حالا دوستانی که ویپ کارکردن باید بیان و تجهیزات سیسکو مناسبشو پیشنهاد بدن
    ممنونم
    حالا دوستان اگه نظرشون رو بگند و راهنمایی کنند ممنون می شم

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhoond نمایش پست ها
    سلام

بله ، فکر کنم دوست من اشتباه گفته بودش که 2960 لایه سه باشه ، چون خودم که سرچ کردم دیدم لایه دو هستش .

1 - کدوم حرف در مورد شبکه های کوچیک صدق نمی کنه ؟ متوجه نشدم کدومش رو می فرمایید شما
    2- این که لایه 2 که ای پی درک نمی کنه ، نمی تونه مقصد رو تعیین کنه ، می فرسته سمت لایه سه بعد لایه سه مقصد رو تعیین می کنه (حتی اگه یکی از پورت های همون سوییچ باشه) آیا اصولا این حرف درسته یا غلطه ؟
    3 - من می پذیرم از شما که لایه 2 برای هر واحد بذارم ، اما سر فرصت ، شرح و توضیح اش رو هم بدید ، تا فقط حفظ نکرده باشم و درک کنم ، مرسی
    4 - مکانیزم ریداندنت رو شما چه سناریو و توصیه ای می فرمایید ؟ مرسی
    5 - اوکی هزار می زارم .
    6 - اگر نخواهیم سیسکو کار کنیم . چه دیوایس های دیگه ای رو پیشنهاد می فرمایید برای اکسس و کور . چه برند - چه مدلی

جناب رجبی ، من متظر شرح شمای مدل ماژولار هستم . ممنونم از لطفی که می کنید دوست عزیز .
    دوستان من سوال هام هم چنان پا برجاست .

مرسی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ریداندنسی در شبکه وایرلس

برچسب برای این موضوع