نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: قطع و وصل شده کارت شبکه

نام حقيقي: vandad mohaddesi

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12

قطع و وصل شده کارت شبکه

با سلام خدمت همه دوستان.
    کارت شبکه بعضی از کامپیوتر ها در شبکه خود به خود پیغام a network cable is unplugged رو میده و بعد چند ثانیه دوباره وصل میشه. این ماجرا حدود یک دقیقه طول میکشه و بعد درست میشه تا بعد چند ساعت یا چند روز بازهم اتفاق بیافته. توی اون زمان هم عملا کلاینت به شبکه وصل نیست. بنظرتون ایراد سخت افزاریه؟
    اولین بار این مشکل رو روی ایزا سرورم دیدم ولی الان یه یک ماهی هست که روی ایزا پیش نیومده ولی جدیدا روی یکی از کلاینت ها پیش اومده.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    کابل شبکه + پورت سوییچت رو تست کردی؟؟؟

نام حقيقي: reza

عضو عادی
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    8
    به احتمال زیاد یکی از ویروس های خانواده W32 در شبکه داره خوش می گذرونه و احتمالا Conficker باید باشه. اگه این نبود سوییچت رو یه تست بکن چون بعضی از سوییچ ها همین که تمام پورت هاشون رو وصل میکنی مرتب down میشن یا اینکه یه جا یه BroadCast تو شبکه داری و یا اینکه برق سوییچت به مشکل خورده.

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12
    این ویروسی که میگی چیه و باید باهاش چیکار کنم. من کسپر endpoint security 10 رو روی اکثر سیستم های شبکه دارم. خودم هم احتمال ویروس میدم.
    در ضمن یه آی پی 192.168.1.99 رو با نرم افزار نت اسکن تو شبکه میبینم که من این آی پی رو به هیچ سیستمی ندادم. کسی هم تو شبکه آی پی عوض نکرده. هر چی هم کشتم سیستمی که داره از این آی پی استفاده میکنه رو پیدا نکردم. هر از گاهی هم نرم افزار دبیرخانه مون قطع میشه میرم سروقتش میبینم IP conflict داده. سر در نمیارم باید چیکار کنم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    یک مقدار بیشتر از شبکه ات بگو ...
    چنتا سوییچ داری و چه سوییچی؟
    دومین داری یا نه ؟
    یوزرها ادمین هستند یا نه ؟
    و هرچی که خودت فکر میکنی باید بگی ...

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12
    مشکل تو این شبکه که زیاد دارم. حالا با اجازه از شما شروع میکنم همه رو بگم.
    7 تا سویچ دارم که توی قسمتی از ساختمون که بیشتر کاربرام هستم بدلیلی سه تا از سوییچ ها که به صورت زنجیر وار بهم وصل شدن و بقیه سویچ ها سه تای دیگه شون مستقیم به سویچ اصلی توی اتاق سرور وصلن.
    سویچ ها سه تا D-link هستن دو تا SMC و دو تای دیگه ASUS.
    تو شبکه دامین دارم و اکثر کاربرها توی روی کامپیوتر خودشون تو گروه ادمین هستن. فایروال هم isa 2004 هست.
    6 تا هم اکسس پوینت تو شبکه دارم که دامین کنترولر از 100 تا 200 به صورت dhcp بهشون ای پی میده. ( که الان به دلیل مشکلاتی که ایجاد میکنن خاموشن.)
    از کسپراسکای endpoint security تو شبکه استفاده میکنم که به جز دو سه تا سیستم روی همه سیستم ها نصبه

حالا مشکلات:
    1-
    قطع و وصل شده کارت شبکه که مدتی روی Isa بود و از اون به بعد فقط روی یکی از کلاینت ها دیدم. البته پرسنل مون ماشالله اینقدر توجه شون بالاست که اگه روی کامپیوترشون همچین چیزی ببینن اصلن متوجه نمیشن.2- بعضی مواقع در روز تو شبکه افت سرعت شدید اینترنت و یا قطعی دارم که هرقوت این اتفاق میافته کابل شبکه اینترنال ایزا رو که قطع میکنم درست میشه و تا یکی دو ساعتی خبری ازش نیست. البته گاهی اوقات هر ساعت 3 تا 4 بار تکرار میشه.
    3- یه ای پی 99 تو شبکه دارم که نمیدونم کجاست. خیلی دنبالش کشتم ولی نیافتمش.پ
    4-هروقت اکسس پوینت ها رو روشن میکنم روی مانیتورینگ ایزا پیغام IP spoofing و intrusion detected روی ای پی هایی که dhcp تو شبکه به دشتگاه های وایرلس که اکثرشون موبایلن میده. واسه همین خاموشن.
    5- ip conflict روی ای پی 6 که سرور نرم افزار دبیر خانه هست و هفته ای یکی دوبار پیش میاد همیشه هم مواقعی که من تو ساختمون نیستم.

اگه چیز دیگه ای لازمه بفرمایید تا عرض کنم.
    با تشکر

کلمات کلیدی در جستجوها:

پیغام network cable unplugged

کابل شبکه قطع و وصل می شه

شبکه قطع و وصل میشه

قطع شدن نت به دلیل ip conflict

قطع کارت شبکه

قطع و وصل کارت شبکه

کارت شبکه قطع و وصل میشه

کابل رو که میکشم وایرلس قطع میشه

وایمکس ایرانسل unplugged cable

قطع وصل network cable unplugged