نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 11سپاس
  • 5 توسط Hakimi
  • 4 توسط Hakimi
  • 2 توسط Hakimi

موضوع: راه اندازی hp storageworks MSA60

نام حقيقي: beginner1391

عضو عادی
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    14

راه اندازی hp storageworks MSA60

سلام دوستان

یک MSA60 دارم که خاموش هست و فعلا استفاده ای ازش نمیشه .
    چند تا سوال داشتم ؛ اول از همه این که این دستگاه یک san هست ؟ nas و san چه تفاوتی دارن ؟
    دوم اینکه چجوری باید راه اندازیش کنم ؟ مقاله آموزشی در این رابطه دارید ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    MSA 60 نه SAN است و نه NAS، بلکه DAS است. Direct Attached Storage
    آن را می‌توانید مستقیما به یک سرور HP متصل کنید و از هارد‌هایی که روی آن می‌گذارید، روی آن سرور استفاده کنید.
    اطلاعات بیشتر:
    http://h18000.www1.hp.com/products/q...a/12627_na.pdf

EVERAL، paravand20، taghikarim و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    14
    ممنون ، یکم در مورد san و nas و das مطالعه کردم ! اما هنوز pdf که لطف کردید و دادید رو نخوندم ...
    خوب پس das عملا مثل یک هارد اکسترنال هست که با یک رابطی به سرور وصل میشه ! و هیچ سیستم عاملی و نرم افزاری هم روی این das نیست درسته ؟
    قبل این که بخوام اطلاعات فنی این das را مطالعه کنم می خوام بدونم میشه این das را به سیستم معمولی هم وصل کرد ؟! یا فقط مخصوص hp هست ؟
    من اگه بیام این das را به سرور hp وصل کنم و روی سرور hp یک سیستم عامل و نرم افزار مخصوص nas نصب کنم ، عملا یک nas توی شبکه خواهم داشت درسته ؟

san یک تعریف هست یا نه یک storage جداگانه هست ؟ چون دیدم 2 تا سرور فیزیکی که روی اون ها esxi بود ، اطلاعات و سیستم عامل هاشون را روی یک san داشتن . به کل این سناریو میگن san یا نه خود اون storage یک san هست ؟ چیزی که من برداشت کردم اینه که 2 سرور فیزیکی که روی اون ها esxi هست همزمان دارن کار می کنن ولی ماشین های مجازی اون ها بجای اینکه روی هارد خود سرور ها باشه روی یک nas ذخیره شده و هر 2 سرور بصورت اشتراکی از این nas استفاده می کنند و این کار هم برای تحمل خطا و load balancing انجام میشه ، به کل این شبکه میگن san درسته ؟!

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوست گرامی
    لطفا پیش از هر پرسش دیگری، نام حقیقی تان را در پروفایلتان وارد کنید و شهر محل سکونت را نیز درست تکمیل کنید.

‌DAS همانند هارد‌های خود سرور است که با رابط به سرور متصل شده است. کاربردش اینست که شما می‌خواهید روی این سرور هاردهای بیشتری داشته باشید و برای همین از DAS استفاده می‌کنید. هیچ نرم افزار یا سیستم عاملی روی DAS نیست.

در مورد اتصال به یک سیستم معمولی با قاطعیت نمی‌توانم نظر بدهم ولی احتمالا نباید مشکلی داشته باشد. اگر Controller مورد نظر روی سیستم دیگری هم قرار داده شود احتمالا کار خواهد کرد. ولی شرکت تولید کننده رسما گفته که برای اتصال به سرورهای HP Proliant است.

هاردهای این DAS همانند هارد‌‌های معمولی سرورتان کار می‌کنند. با هاردهای معمول روی سرورتان هرکاری که می‌کنید با این‌ها هم می‌توانید همان کار را انجام دهید. از جمله نصب سیستم عامل و نرم افزار مخصوص NAS

SAN دستگاهی است که جهت ذخیره سازی استفاده می‌شود. Controller و سیستم عامل مخصوص به خود را دارد. نام Storage ای که تعریفش کردید SAN است، نه نام به قول شما این شبکه یا این سناریو. نام آن دستگاه ذخیره سازی SAN است.

EVERAL، paravand20، mojtaba461 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    14
    من یکم pdf را خوندم البته چیز زیادی نفهمیدم !
    یک سوال ! من الان فقط خود MSA60 را دارم و یک سرور hp proliant dl380 g5, برای وصل کردن msa60 به سرور به چی چیز هایی نیاز دارم ؟ روی سرور باید کارتی چیزی نصب بشه ؟ کابل ارتباطی چی هست ؟
    dual domain یعنی چی ؟ یعنی 2 تا کابل از یک سرور به یک msa60 وصل میشه ؟ یا اینکه میشه 2 سرور را به یک msa60 کرد ؟

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در همان فایل PDF پاسخ بیشتر پرسش‌هایتان هست. بیشتر تلاش کنید و پاسخ‌ها را از همان بخوانید.

Dual Domain یعنی برای پایداری بیشتر دو مسیر ارتباطی با سرور برقرار کنید. نه دو سرور. پیشتر به صراحت گفتم این دستگاه به یک سرور متصل می‌شود.

EVERAL و Beginner13 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

وصل کردن هارد به dl 380g5

اتصال همزمان هاردهای اکسترنال به سرور hp

نصب و راه اندازی san storage

hp storageworks msa60 آموزش

اتصال سرور hp به das

آموزش san storage

hp storageworks و

hp storageworks اتصالات

hp storage works msa60 همه چیز در مورد

برچسب برای این موضوع