نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12

موضوع: مشورت درخصوص تجهیزات سرور موردنیاز و هزینه تقریبی

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3

مشورت درخصوص تجهیزات سرور موردنیاز و هزینه تقریبی

سلام
    یک سرور میخوام راه اندازی کنم که به حدود 100 نفر با بستر اینترنت (یا mpls یا ptmp) سرویس بده.
    سرویسی که مدنظر هست به پردازش خیلی خوب و سرعت بالا در خواندن هارد احتیاج دارد و مقدار ram هم 6یا8یا 12 کافی هست. حجم اطلاعات بالا نیست.
    1. سی پی یو قوی
    2. سرعت بالا در دسترسی به اطلاعات
    3. حجم اطلاعات بالا نیست
    4. میزان رم خیلی مهم نیست
    5. سرویس ارائه شده یک وب اپلیکیشن هست با دسترسی به دیتابیس و محاسبات بالا

حالا به موارد زیر احتیاج دارم
    1. هزینه تقریبی برای اتاق سرور
    2. مشخصات تقریبی برای سرور و هزینه تقریبی آن
    3. لیست دستگاههای جانبی (فایروال و ...) و قیمت تقریبی آنها

میخوام برآورد هزینه داشته باشم برای هرکدام 3 موضوع بالا

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    من فکر کنم شما اطلاعاتتون کمه یه مقدار تحقیق کنید متوجه میشید به چه تجهیزاتی نیساز دارید

حتی گفته نشده که به صورت وایرلس یا adsl

برای 100 نفر چه پهنای باندی در نظر دارید

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    ارتباط بصورت وایرلس نیست و کابلی هست و پهنای باند ارتباطی که به سرور وصل میشه حداقل 4Mb متقارن هست.
    (برای هرکدام از کلاینتها امکان ارائه پهنای باند 256 پیش بینی شده که درصورت نیاز پهنای باند ارتباط سرور بیشتر میشود)
    اگر مسئله ای را جا انداختم بپرسید.

ویرایش توسط once4ever : 2014-01-28 در ساعت 06:37 PM

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    یه سیستم با سی پی یو معمولی میخواین celeron جواب میده روش میکروتیک نصب میکنید + کارت شبکه هزار اونو میدین به سوییچ و پخش میکنید اینترنت رو

البته سیستم نمیخواد 4 مگابیت چیه که آدم بخواد این همه هزینه کنه شما یه روتر معمولی میکروتیک با پورت هزار بگیری کافیه

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    100 نفر در آن واحد یک عملیات که احتیاج به محاسبه بالا (پردازش بالا) دارد درخواست میکنند اونوقت شما میخوای با یک پی سی celeron پاسخگو باشید؟!!!
    لطفا به پست ها دقت کنید. درضمن سرور به یک شبکه دیتا وصل میشه و کلاینتها هم به اون شبکه دیتا پس نگران تعداد کلاینتها یا نوع لینکشون نباشید.
    درخواستها در پست اول هست
    ممنون

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    دوست عزیز میدونید همه فکر میکنن روی میکروتیک باید core i 7 از این دسته سی پی یو بست ولی اینطور نیست الان دوستان هستند آی اس پی دارند 200 تا یوزر آنلاین ببینید چه میکروتیکی استفاده میکنن . شما اینو نگاه کن

روتربرد RB1200 سی پی یو چقدر باشه خوبه ؟ 1گیگاهرتز ! 10 تا پورت 1000 داره !! بعد شما میگی سلرون 3 گیگا هرتز جواب گو نیست !

اگر هدف از این پست جمع آوری اطلاعات و کاهش هزینه ها هست من راهنمایی خودمو کردم بهتون باز منتظر جواب دیگران باشید

ولی در کل خوب من مثال زدم سلرون رو سلرون هم جواب میده ولی چون دستتون باز هست میتونید dual core ببندین رو سیستم . ولی اگر هدف از پستتون

این هست که دوستان بیان بگن برای 100 یا 200 نفر xeon ببندید ! نه این طور نیست چون این مقدار سی پی یو مصرف نمیکنه تازه اگر بشناسه هسته هاشو !

100 نفر در آن واحد یک عملیات که احتیاج به محاسبه بالا (پردازش بالا) دارد درخواست میکنند اونوقت شما میخوای با یک پی سی celeron پاسخگو باشید؟!!!
    و در رابطه با این حرفتون بنظر من نفری 5 کیلوبایت سی پی یو 600 مگاهرتز هم جواب گو هست . اگر میخواین تو شبکه داخلی حرکتی بزنید مثلا همکاران

سیستم این حرفا بازم این گزینه خوبی ولی در این شرایط باید سوییچ های خوبی قرار بدین

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    سرویسی که مدنظر هست به پردازش خیلی خوب و سرعت بالا در خواندن هارد احتیاج دارد و مقدار ram هم 6یا8یا 12 کافی هست.
    5. سرویس ارائه شده یک وب اپلیکیشن هست با دسترسی به دیتابیس و محاسبات بالا
    شما دنبال یه وب سرور می گردین دیگه درسته ؟ سایت با چی نوشته شده ؟ دیتابیسش چیه ؟ حجم اطلاعات ذخیره شده داخلش چقده و ... ؟

برای مدیریت اینترنت و پهنای باند و ... هم بنده همون میکروتیک رو پیشنهاد می کنم . یعنی یه روتر بورد و یه سرور تهیه بفرمایید .
    روتر بورد 450 کاملا کافیه برای کار شما . سرور تون هم بسته به نیازتونه . موارد بالا رو بفرمایید تا ..

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    دوست عزیزمون پست اول رو ادیت کردن درخواست قبلیشون چیز دیگه ای بود و جواب های بنده مربوط به اون درخواست ها بود .

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نرم افزار رو روی یک کامپیوتر دم دستی نصب کن روش بار بنداز و تعداد کاربر همزمان اون وب اپلیکیشن رو دونه دونه زیاد کن و ببین چه مقدار از منابعش استفاده میشه، بعد تقریبا" بطور خطی میتونی افزایشش بدی و مطمئن شی به چه مقدار منابع واقعا" نیاز داری.

اینکه توی سیستمت 100 کاربر داشته باشی یا 100 هزار کاربر مهم نیست، مهم اینه که چند کاربر همزمان به سیستم درخواست میفرستن و هر درخواست تا درخواست بعدی چقدر سرورت وقت داره و .... که البته خیلی بستگی به اون نرم افزار و سرویس هایی که استفاده میکنه داره

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از دوستان
    من سعی میکنم بازه سوال رو کوچک کنم ولی مطمئنم شخصی که قبلا سرور برای یک شرکت متوسط یا بزرگ طراحی و نصب کرده باشه میتونه یک حدود قیمت به من بده چون چیزی که لازم دارم برآورد هزینه هست.

مشخصات web application که قرار استفاده بشه: فرض یک وب اپلیکیشن با زبان پی اچ پی و دیتابیس اس کیو ال و سرور آپاچی
    حجم اطلاعات برای هرکاربر حداکثر 200مگابایت هست و میانگین 100مگابایت
    میزان مشغولی سیستم: 100 نفر بصورت همزمان کار میکنند ولی هر درخواستی زمان کوتاهی لازم دارد و پروسه کمی اشغال میکند. در حد 1ثانیه و شبیه گزارشی که از میزان مصرف اینترنتتون میگیرید

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    با فرض اینکه یک لینوکس به عنوان سیستم عامل نصب کنی:
    2 هسته سی پی یو 2 گیگاهرتز
    2 گیگ رم

کافیه برای سیستمت!

حالا "قابلیت اطمینان" سرورت میخوای چقدر باشه،‌ میشه برند سرور رو تعیین کرد و قیمت داد !

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    منظور از قابلیت اطمینان نمیدونم!
    سیستم به هیچوجه نباید down بشه و هزینه سرور و مخلفاتش حدود 10-15 میلیون میتونه باشه... دیگه چی بگم

کلمات کلیدی در جستجوها:

قیمت تجهیزات مورد نیاز mpls

حدود قيمت سرور

برچسب برای این موضوع