نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط A.Yazdani
  • 3 توسط A.Yazdani
  • 1 توسط Reza.D

موضوع: به وجو امدن loop در شبکه

mch
    mch آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mehdi

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22

به وجو امدن loop در شبکه

سلام خدمت کلیه دوستان
    ما دوتا سوئیچ Planet-GSW-2401 خریدم یکی سری از کامپیوترها و تجهیزات وصل کردم به یک سوئیچ و یک سری دیگه را هم به یک سوئیچ دیگه الان می خواهم این دوتا سوئیچ با یک کابل کراس یا استریت با هم ارتباط برقرار کنیم ولی وقتی وصل می شون به هم با ارتباط دوتا سوئیچ قطع میشه و دیگه با پینگ اون دستگاهی هم که تو یک سوئیچ هستند قطع می شون با فروشنده صحبت کرم می گه سویچ هاتون غیر مدیریتی هست به خاطر همین تو شبکه loop می افته به خاطر همین شبکه از دسترس خارج میشه حالا از دوستان در این باره نظر دارن برای حل این مشکل که چه جوری بشه البته ما یک روتر برد 1000 میکروتیک هم داریم حالا راهی هست بشه مشکل loop از بین برد که بین این دوتا سوئیچ و روتر بشه ارتباط برقرار کرد مثلا از طریق روتر برد میکروتیک جلوی لوپ گرفت

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    دوست عزیز شبکه شما Loop نداره . روتر پیغام Broadcast رو عبور نمیده .

mch
    mch آنلاین نیست.

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    ممنون خوب روتر که نباید Broadcast عبور بده Broadcast مال لایه 2 هست و روتر لایه 3 من فکر کنم مشکل همون لوپ باشه حالا راهی تو میکروتیک هست بشه جلوی این لوپ گرفت با تشکر البته خدمتان عرض کنم این چیدمان بود یکی از سوئیچ ها مدیرتی بود سوخت ما عوضش کردم دچار مشکل شدیم البته نمی دانم چرا چون سویچی که از مدار خارج شد از همین برند بود فقط نمی دانم ایا سویچی که مدیریتی و snmp روش باشه خودش خودکار جلوی لوپ می گیره تجهیزاتی اضافهای داره

نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    ببینید شبکه شما اصلا LOOP طراحی نشده که بخواد Loop اتفاق بیفته !!!
    انترفیس های روتر شما IP دارند ؟ IP routing فعاله ؟ چون اگه no ip routing زده باشین در لایه 2 عمل می کنه .

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

mch
    mch آنلاین نیست.

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    دوست عزیز به بینید ip route برای ارتباط با یک شبکه دیگه هست نه برای یک رنج ایپی؟ بله با شبکه دیگه ای که دداریم که از طریق اینترانت با هم ارتباط داریم بله ip rotu نوشتیم

نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط mch نمایش پست ها
    دوست عزیز به بینید ip route برای ارتباط با یک شبکه دیگه هست نه برای یک رنج ایپی

فکر کنم بدونم IP route برای چیه !!

من با این حرف می خواستم ببینم روتر شما در چه لایه ای کار میکنه لایه 2 یا 3 ؟!
    شما می دونین چه موقع در شبکه LOOP ایجاد میشه ؟ بگذازین با یه مثال بتون نشون بدم.

در شکل بالا اگه PC های متصل به Switch E یک پیغام Broadcast بفرستند Switch E این پیغام را به همه اینترفیس های خود به جز اونی که پیغام رو دریافت کرده می فرسته در این مثال یعنی به Switch c و Switch b به همین ترتیب :
    E ---> C
    C----->A
    A----->B
    B------>D
    و در نهایت دوباره D پکت را به E و کلاینت های متصل به خودمی دهد .E دوباره این روال تکرار می کند که به این LOOP گفته می شود .

اما در شبکه شما آیا میشه همچین LOOP ی اتفاق بیفته ؟ خیر در شبکه شما LOOP ایجاد نمیشه !

mahdy، CSW و AntiViradm سپاسگزاری کرده‌اند.

CSW
    CSW آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو عادی شناسه تصویری CSW
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    حمید جان به نظر من هم loop توی شبکه ی شما ممکن نیست !!!

دقیق نمیدونم شما چه جوری روتر رو کانفیگ کردی ولی فکر کنم مشکل شما از روتر باشه !!! یک show از اینترفیس های روترتون بگیرین ببینین packet ها کانفلیکت ندارن ، بقیه شرایط هم روی روتر چک کنین !!!

چون اینجور که به نظر میرسه سوئیچ ها مشکلی ندارن .

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    با این اوصاف نمیشه سوئیچ ها رو با آرایش های خاصی جز خطی به هم وصل کنیم .
    حالا من یک سوال داشتم :
    اگر ما توشبکه بخواهیم سه تا سوئیچ رو بهم وصل کنیم (یعنی یک پورت از سوئیچ 1 به 2 و 2 باشه ) و ما یکی هم از 2 به 3 محض احتیاط جهت مواقعی که اون سوئیچ از دسترس خاج میشه داشته باشیم باید چی کار کنیم ؟

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311

Icon8

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    فراوانی و آشفتگی انتشار
    در شبکه های با توپولوژی ستاره (Star) و يا ترکيب Bus و وStar يکی از عناصر اصلی شبکه که می تواند باعث از کار افتادن شبکه گردد ، هاب و يا سوئيچ است . فرض کنيد شبکه ای با ساختار زير را داشته باشيم :
    در مثال فوق ، در صورتی که سوئيچ A و يا C با مشکل مواجه گردند، تمام گره های متصل به هر يک از سوئيچ های فوق نيز تحت تاثير اشکال فوق قرار خواهند گرفت . گره های متصل به سوئيچ ديگر (B) کماکن قادر به ارائه خدمات خود خواهد بود. در صورتی که سوئيچ C با اشکال مواجه گردد ، تمام شبکه از کار خواهد افتاد . در صورت اضافه کردن سگمنت ديگر برای ارتباط سوئيچ A و C چه اتفاقی خواهد افتاد .
    در حالت فوق ، در صورتی که يکی از سوئيچ ها با اشکال مواجه گردد ، شبکه کماکن قادر به ارائه خدمات خود خواهد بود. با افزدون سگمنت فوق ، شبکه از حالت وابستگی به يک نقطه خارج و يک نوع " فراوانی " ايجاد شده است .
    با حل مشکل وابستگی عملياتی شبکه به يک نقطه ، مشکل ديگری بوجود می آيد. همانگونه که قبلا" اشاره گرديد ، سوئيچ ها بصورت هوشمندانه ازآدرس و محل هر يک از گره های موجود در شبکه آگاه می گردند. با توجه به شرايط ايجاد شده ، تمام سوئيج ها در يک Loop به يکديگر متصل می گردند. در چنين حالتی يک بسته اطلاعاتی ارسال شده توسط يک گره ، ممکن است توسط سوئيچی از سگمنت ديگر آمده باشد.

مثلا" فرض نمائيد که گره B به سوئيچ A متصل و قصد ارسال اطلاعات برای گره B موجود در سگمنت B را داشته باشد . سوئيچ A شناختی نسبت به گره A ندارد ، بنابراين بسته اطلاعاتی را برای ساير گره های موجود در سگمنت های ديگر ارسال خواهد کرد. بسته اطلاعاتی مورد نظر از طريق سگمنت های A و يا C برای ساير سوئيچ ها (B و يا C) حرکت خواهد کرد. سوئيچ B ، گره B را به جدول Lookup خود اضافه می نمايد. ( برای سگمنت A) . سوئيچ C آدرس گره B را به منظور پشتيبانی سگمنت C در جدول Lookup خود ذخيره خواهد کرد. با توجه به اينکه هيچکدام از سوئيچ ها تاکنون شناختی نسبت به آدرس گره A بدست نياورده اند ، سگمنت B برای پيدا کردن گره A مورد بررسی قرار خواهد گرفت . هر سوئيج بسته اطلاعاتی ارسال شده را دريافت و مجددا" آن را برای ساير سگمنت ها ارسال خواهد کرد. ( چون هيچکدام هنوز دانشی نسبت به محل گره A را کسب نکرده اند) سوئيج A بسته اطلاعاتی ارسالی توسط هر يک از سوئيچ ها را دريافت و مجددا" آن را برای ساير سگمنت ها ارسال می نمايد. در جنين شرايطی يک نوع " آشفتگی انتشار " ايجاد شده است . شرايط فوق باعث ايجاد مشکل ترافيکی در شبکه خواهد شد. به منظور حل مشکل فوق از تکنولوژی با نام Spanning trees استفاده می شود.
    Spanning tress

به منظوری پيشگيری از مسئله " آشفتگی انتشار" و ساير اثرات جانبی در رابطه با Looping شرکت DEC پروتکلی با نام STP)Spanning-tree Protocol) را ايجاد نموده است . پروتکل فوق با مشخصه 802.1d توسط موسسه IEEE استاندارد شده است . Spanning tree از الگوريتم STA(Spanning-tree algoritm) استفاده می نمايد. الگوريتم فوق بررسی خواهد کرد آيا يک سوئيچ دارای بيش از يک مسير برای دستيابی به يک گره خاص است . در صورت وجود مسيرهای متعدد ، بهترين مسير نسبت به ساير مسيرها کدام است ؟

حالا اگر فقط یکی ازسوئیچ هامون ازاین فناوری پشتیبانی کنه مشکل loop تو شبکه حل میشه ؟

ویرایش توسط mahdy : 2013-06-26 در ساعت 07:30 AM

نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    بله همه باید STP رو حمایت کنند.

نام حقيقي: مهدی نجفی

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Yazdani نمایش پست ها

فکر کنم بدونم IP route برای چیه !!

من با این حرف می خواستم ببینم روتر شما در چه لایه ای کار میکنه لایه 2 یا 3 ؟!
    شما می دونین چه موقع در شبکه LOOP ایجاد میشه ؟ بگذازین با یه مثال بتون نشون بدم.

در شکل بالا اگه PC های متصل به Switch E یک پیغام Broadcast بفرستند Switch E این پیغام را به همه اینترفیس های خود به جز اونی که پیغام رو دریافت کرده می فرسته در این مثال یعنی به Switch c و Switch b به همین ترتیب :
    E ---> C
    C----->A
    A----->B
    B------>D
    و در نهایت دوباره D پکت را به E و کلاینت های متصل به خودمی دهد .E دوباره این روال تکرار می کند که به این LOOP گفته می شود .

اما در شبکه شما آیا میشه همچین LOOP ی اتفاق بیفته ؟ خیر در شبکه شما LOOP ایجاد نمیشه !
    سلام اینهایی که گفتید خیلی تخصصی است
    من یه سوال ساده دارم
    اگر یکی از کاربرام به کابل برداره و دو تا نود رو به هم وصل کنه باعث لوپ میشه یا خیر ؟
    راه حل چیه ؟
    متشکرم
    ضمنا سویپ هام هم سیسکو و منیج نیستند
    با تشکر

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    نقل قول نوشته اصلی توسط AntiViradm نمایش پست ها
    سلام اینهایی که گفتید خیلی تخصصی است
    من یه سوال ساده دارم
    اگر یکی از کاربرام به کابل برداره و دو تا نود رو به هم وصل کنه باعث لوپ میشه یا خیر ؟
    راه حل چیه ؟
    متشکرم
    ضمنا سویپ هام هم سیسکو و منیج نیستند
    با تشکر

متنی ساده و شکلی گویا داریم دوست عزیز.

هرچیزی که در شبکه شما باعث به وجود اومدن یک حلقه بسته (loop) بشه مشکل ایجاد میکنه، چه وصل شدن دو نود در شبکه به هم باشه و چه لینک های ارتباطی بین چند سوئیچ

راهکار این ماجرا همونطور که گفتن استفاده از Spanning Tree Protocol است که به وسیله اون در سوئیچ ها برابر روال مشخصی یکی از پورت ها که در ایجاد لوپ نقش داره غیرفعال میشه و تا زمانیکه پورت اصلی فعاله غیر فعال باقی میمونه

این پروتکل در سوئیچ های مدیریتی پشتیبانی میشه و اگر سوئیچ عادی دارید باید خودتون در طراحی شبکه به این مسأله دقت کنید

AntiViradm سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: goodarz

عضو عادی
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    11
    Spanning tree نمیزاره لوپ پیش بیاد
    میتونی سیئیچت رو روی Rapid Spanning Tree تنظیم کنی که پیشرفته تر هست و عملکردش سریعتره

نام حقيقي: مهدی نجفی

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    متنی ساده و شکلی گویا داریم دوست عزیز.

هرچیزی که در شبکه شما باعث به وجود اومدن یک حلقه بسته (loop) بشه مشکل ایجاد میکنه، چه وصل شدن دو نود در شبکه به هم باشه و چه لینک های ارتباطی بین چند سوئیچ

راهکار این ماجرا همونطور که گفتن استفاده از Spanning Tree Protocol است که به وسیله اون در سوئیچ ها برابر روال مشخصی یکی از پورت ها که در ایجاد لوپ نقش داره غیرفعال میشه و تا زمانیکه پورت اصلی فعاله غیر فعال باقی میمونه

این پروتکل در سوئیچ های مدیریتی پشتیبانی میشه و اگر سوئیچ عادی دارید باید خودتون در طراحی شبکه به این مسأله دقت کنید
    خیلی متشکرم

کلمات کلیدی در جستجوها:

پیدا کردن loop در شبکه

روش پیدا کردن لوپ در شبکه و تجهیزات سیسکو

http:forum.persiannetworks.comf95t59657-new.html

مشکل loop در شبکه

پیدا کردن لوپ در شبکه

کار loop

لوپ در شبکه

افتادن لوپ در یک شبکه

پیدا کردن لوپ در به

راه های جلوگیری از loop در شبکه

لوپ شبکه

حل کردن loop در سیچ

رفع مشکل loop در شبکه

پیدا کردن loop شبکه

لوپ در شبکه چیست

جلوگیری از لوپ در میکروتیکچگونه spanning-tree غیر فعال کنمپیدا کردن مشکل loop در سوئیچ های سیسکوجلوگیری از loop در شبکهدلایل ایجاد loopراههای پیدا کردن لوپ در یک شبکه مشکل loopپيدا ردن لوپ در شبكهروش های جلوگیری از loop در روتینگروشهای پیدا کردن loop در شبکه

برچسب برای این موضوع