صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: تجربیات شما در نصب دوربین های مداربسته

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96

تجربیات شما در نصب دوربین های مداربسته

سلام

طبق معمول داشتم چهار خط مطالعه می کردم که به سرم زد یک تاپیک اینجا بزنم . با چه هدفی ؟ آها ! اینجاش مهمه ! :دی

هدف :

به اشتراک گذاشتن تجربیات شما به طور متمرکز در خصوص دوربین های مداربسته(از نیاز سنجی تا راه اندازی و نگهداری!)

فرم تاپیک:

تاپیک به این شکل پیش بره که هر کس بیاد و به سوالات زیر در پستی که ارسال می کنه پاسخ بده :

1.برای چه محیطی و با چه هدفی اقدام به طراحی سیستم کرده ؟

2. از تجهزیات آنالوگ یا دیجیتال استفاده کرده و یا ترکیبی؟ دلیل برای این کار چی بوده ؟( NVR , DVR , Hybrid ) ؟

3. پلن کلی ارائه بشه ؟ مثلا بگید که جدا از تجهیزات تصویربرداری ، از چه دیوایس های دیگه ای استفاده کرده اید ؟ مثلا چند سوئیچ یا هاب ؟
    رسانه ذخیره سازی چطور و در کجای شبکه مستقر شده ؟

4.نرم افزارهایی که استفاده کرده اید و دلایل استفاده از هر کدام ؟

شاید وقت شما رو بگیره اما باعث می شید تا اولاً به شکل متمرکز تاپیک آموزشی ایجاد بشه که مطالبش صددرصد عملی هستند و ثانیاً در خرید و نصب و راه اندازی این سیستم ها به افرادی مثل من کمک می کنید !!

پ.ن1: ارسال هرگونه تصویر ، دیاگرام و یا دیتاشیت که فهم مطالب رو برای عزیزان تسهیل کند ، موجبات خرسندی من ، سایر دوستان و در نتیجه اموات شما را در برخواهد داشت .
    پ.ن2:
    ارسال مطلب اجباری نیست ! عزیزانی که حوصله ندارند یا می خواند لینک بدن یا به هر دلیلی دلشان نمی خواد به فرم تاپیک توجه کنند ، خب توجه کنند ! :دی

موضوعات مشابه:
    alisc سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    چراغ اول رو هیچکس روشن نمیکنه ؟ :دی
    کاری نکنید تاپیک رو تبدیل کنم به تاپیک آموزشی و هرچی دیدم و شنیدم رو ایجا پست کنم ها :دی . من می خوام مطالب علمی و عملی باشه . کسی مطلب نفرسته خودم شروع می کنم یه مختصر از دوربین میگم(هرچی خوندم) و DVR و NVR و ... . اما تجربیات من خیلی کمه . واقاع به موضوع تاپیک جور نیست .

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    بهتره از کپی کردن مطالب آموزشی از منابع مختلف بپرهیزید که حوصله خواندن نیست و اسکرول و فرار از ذهن. تجربه ها گفته بشن بیشتر به ذهن سپرده میشه.
    ما از یک دی وی آر 16 کاناله داریم استفاده می کنیم که یک آی پی لوکال روش ست کردیم. مارچ نت ورک. بدیش این هست که از لحاظ دوربین آی پی فقط یک سری دوربین خاص باهاش سازگار هستن که تو بازار گرونن و کمیاب.

alisc و bluray سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    بهتره از کپی کردن مطالب آموزشی از منابع مختلف بپرهیزید که حوصله خواندن نیست و اسکرول و فرار از ذهن. تجربه ها گفته بشن بیشتر به ذهن سپرده میشه.
    ما از یک دی وی آر 16 کاناله داریم استفاده می کنیم که یک آی پی لوکال روش ست کردیم. مارچ نت ورک. بدیش این هست که از لحاظ دوربین آی پی فقط یک سری دوربین خاص باهاش سازگار هستن که تو بازار گرونن و کمیاب.
    فرشاد جان عده ای نظرشون این هست که از سیستم های Stand-alone استفاده نشه به دلیل همین ناسازگاری ها . البته DVR رو نمیشه کاریش کرد . PC-based NVR ها رو چرا استفاده نکردید ؟ از هزینه هاش خبر داری ؟ چون Stand-alone NVR ها هم به نظر مشکل آپگرید کردن رو دارند . ضمنا شما اگر دوربین اضافه کنید ممکن هست در آینده با استند الون ها به مشکل بخورید . در خصوص PC - Based خبر داری اصلا ؟ دوربین های آنالوگ و آی پی رو از نظر قیمت خبر داری؟

می خوام ببینم نرم افزاری که این کار رو انجام میده رایگان قابل پیدا شدن هست ؟ با همه Ip Cam ها سازگار هست و در آخر اینکه Ip Cam ها رو اگر از یک برند و مدل بر نداریم برای کانفیگ کردنشون چه باید بکنیم ؟

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    ب
    مگه به DVR دوربین IP وصل میشه ؟ ( جسارتا NVR نیست ؟ )

نام حقيقي: Hamid Abedi

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    میشه با استفاده از انکودر

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط bluray نمایش پست ها
    سلام

طبق معمول داشتم چهار خط مطالعه می کردم که به سرم زد یک تاپیک اینجا بزنم . با چه هدفی ؟ آها ! اینجاش مهمه ! :دی

هدف :

به اشتراک گذاشتن تجربیات شما به طور متمرکز در خصوص دوربین های مداربسته(از نیاز سنجی تا راه اندازی و نگهداری!)

فرم تاپیک:

تاپیک به این شکل پیش بره که هر کس بیاد و به سوالات زیر در پستی که ارسال می کنه پاسخ بده :

1.برای چه محیطی و با چه هدفی اقدام به طراحی سیستم کرده ؟

2. از تجهزیات آنالوگ یا دیجیتال استفاده کرده و یا ترکیبی؟ دلیل برای این کار چی بوده ؟( NVR , DVR , Hybrid ) ؟

3. پلن کلی ارائه بشه ؟ مثلا بگید که جدا از تجهیزات تصویربرداری ، از چه دیوایس های دیگه ای استفاده کرده اید ؟ مثلا چند سوئیچ یا هاب ؟
    رسانه ذخیره سازی چطور و در کجای شبکه مستقر شده ؟

4.نرم افزارهایی که استفاده کرده اید و دلایل استفاده از هر کدام ؟

شاید وقت شما رو بگیره اما باعث می شید تا اولاً به شکل متمرکز تاپیک آموزشی ایجاد بشه که مطالبش صددرصد عملی هستند و ثانیاً در خرید و نصب و راه اندازی این سیستم ها به افرادی مثل من کمک می کنید !!

پ.ن1: ارسال هرگونه تصویر ، دیاگرام و یا دیتاشیت که فهم مطالب رو برای عزیزان تسهیل کند ، موجبات خرسندی من ، سایر دوستان و در نتیجه اموات شما را در برخواهد داشت .
    پ.ن2:
    ارسال مطلب اجباری نیست ! عزیزانی که حوصله ندارند یا می خواند لینک بدن یا به هر دلیلی دلشان نمی خواد به فرم تاپیک توجه کنند ، خب توجه کنند ! :دی
    دوربین کلا در جاهایی نصب میشه که 2 تا کاربرد ازش بگیرن1.نظارتی2.امنیتی
    بحٍث نظارتی مث دوربین هایی مث اسپید دام هایی که رو دکل های 60 متری خیابونه که اکثرا 960 پاناسونیک یا VG4 بوش هستند و جدیدا برف گیر هم روشون گذاشتن.قیمت اونا از 5.5 تا 8 تومنه و قدرت زومشون اصطلاحا بر حسب ایکس هست. مثلا 36x یعنی تصویر تو زوم 36 برابر بزرگتر میشه به صورت متراژی 300 متر هست.مناقصه این دوربین ها زیر نظر وزارت راه و ترابریه که انتقال تصویرشم به صورت وایرلس میاره. در صورتی که نفت یا جاهای نظامی این کارو رو بستر فیبر میارند
    بحث امنیتی مث دوربین های پلاک خوان برای تردد و دور بین هایی که راه به راه از پلاکمون عکس میندازند و با پاکت محترمانه و نا قابل پست میشه.البته دوربین هایی که عکس میندازند لنزهاشون موتور دار و دارای سنسور هستند
    بسته به نوع نظارتی و یا امنیتی نوع دوربین مشخص میشه .1.آنالوگ 2.آی پی یا دیجیتال
    نا گفته نمونه خیلی از دوربین های آی پی کیفیت آنالوگ هم ندارن
    حالا انتخاب دستگاه ضبط که حالا NVR باشه یا DVR یا هیبرید اون بسته به نوع دوربین و بستر داره.غیر این داستانا از ماتریس و دی ان آی هم استفاده میشه

alisc، shahin97، bluray و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    ضمن تکمیل فرمایش دوستمون ، برخی Hybrid هستند .

alisc سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAMANEH_E نمایش پست ها
    میشه با استفاده از انکودر
    این انکودر چی هست ؟ لینک دارید شکلش رو ببینم ؟ قیمتش چقدره ؟
    یعنی کابل شبکه رو تبدیل میکنه به کواکسیال ؟ ( یا طوره دیگری کار میکنه ؟ )

نا گفته نمونه خیلی از دوربین های آی پی کیفیت آنالوگ هم ندارن
    جدا ؟
    یعنی دوربین های IP هستن که کیفیت پایینی داشته باشن ؟
    در هنگام خرید دوربین IP باید به چه چیزی توجه کرد ؟
    مثلا اینهایی که میگین کیفیتشون پایینه از کجا میشه فهمید ؟ روش چیزی مینویسه ؟

این هایبرید چی هست ؟ میشه لینک بدید ببینم ؟ قیمتش چطوری هست ؟
    یعنی هم دوربین IP میخوره و هم دوربین آنالوگ ؟

ممنون

bluray سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79

جدا ؟
    یعنی دوربین های IP هستن که کیفیت پایینی داشته باشن ؟
    در هنگام خرید دوربین IP باید به چه چیزی توجه کرد ؟
    مثلا اینهایی که میگین کیفیتشون پایینه از کجا میشه فهمید ؟ روش چیزی مینویسه ؟

ممنون
    یه سری دوربین های آنالوگ هستن (بودن) که پشتشون خروجی Rj45 میخورد. اما دوربین و کیفیتش آنالوگ هست(بود). اینکه میگم "بود" واسه اینه که خیلی وقته دیگه این دوربینا رو تو بازار نمی بینم. دلیلشو نمیدونم اما بنظرم گرونی بی جهتش و کم کاربرد بودنش.

* بنظرم منظور دوستمون از IP های کیفیت پایین همیناست

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    17
    مهندس جان بنده تو صحبتم هایبرید هم اشاره کردم منتها یه الف جا انداختم نوشته بودم هیبرید

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    مهندس جان بنده تو صحبتم هایبرید هم اشاره کردم منتها یه الف جا انداختم نوشته بودم هیبرید
    این هایبرید چی هست ؟ میشه کمی توضیح بدید ؟

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    17
    علاوه بر انکودر،دیکودر هم هست
    دیکودر برای تبدیل دوربین های آی پی به آنالوگ و انکودر برعکسه
    ناگفته نمونه.دیکودر یا انکودر واحد برای هر دوربین نیست بلکه تمام تصاویر میاد تو اتاق کنترل و توسط مثلا خروجی دیکودر یک کابل کواکسیال از خروجیش وصل میشه به مانیتور

دوربین های آی پی هم هست که کیفیتش پایینه و حتی دوربین آنالوگی هم هست که از دوربین آی پی 2 مگا پیکسلی هم بالاتره که اصطلاحا بهش HD میگند با 700TVL.و حتی دوربین هایی هم هست که هم آی پی هست هم آنالوگ.هم ورودی45 RG داره هم BNC.

هایبرید تلفیقی از دوربین آنالوگ وآی پی هست. از نظر ظاهری کاملا شبیه DVR هست و علاوه بر ورودی آنالوگ مثلا 16 کانال برای ورودی آی پی با یه پورت اترنت داره به طوریکه شما باید براش لایسنس بخری. مثلا قیمت یه DVR هایبرید بوش سری 700 الان نزدیکه 14 تومن بدون لایسنسه.این DVR البته صنعتیه و بیشتر نفت و وزارت نیرو ازش استفاده میکنه

- - - Updated - - -

تا حال به این فکر کرده بودید که مثلا اگه ما 31 تصویر داشته باشیم و بخواهیم از 2 تا دی وی آر استفاده کنیم و همه تصاویرو بخواهیم روی 1 مانیتور ببینیم از چی باید استفاده کنیم؟اینم بگم روی مانیتور .نه روی پی سی با نرم افزار.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    حمید جان جواب دستمون رو دادم . حرف شما رو که خوندم عزیز دل برادر .

alisc و SAMANEH_E سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    خب حمید جان ، برادر چند تا سوال اساسی از من داشته باش : :دی

NVR ها در مدل ها و کانفیگ های متعددی هستند . اما به طور معمول یک ورودی ایترنت دارند برای اتصال به سوئیچ ! قاعدتا بقیه دوربین ها هم میان داخل سوئیچ ! معمولا یک خروجی VGA دارند و یک خروجی HDMI و یا مستقیم به تلوزین(کواکسیال)! شما اینها رو چطوری کانفیگ می کنید ؟ منظورم خود NVR و دوربین ها هست ! بالاخره نیاز به تنظیماتی هست . من اینجوری به نظرم رسید(شرمنده اگه اشتباه می گم) :
    1-همه دوربین ها به سوئیچ وصل بشن !
    2- NVR هم با کابل شبکه به سوئیچ وصل بشه !
    3- PC هم به سوئیچ وصل بشه ! (همه وصل شدن :دی)
    4-در بروزر IP مربوط به NVR رو که داخل User Guide هست وارد کنید و وارد تنظیمات NVR بشیم !
    5-اینجا باید اینترفیسی در اختیار ما قرار بگیره که بشه دوربین ها رو جستجو کردو دید ! احتمالا IP هم بشه اختصاص داد به هر کدام و حتی IP خود NVR رو هم تغییر داد(بسته به سیاست خودمان - مثلا رنج رو عوض کنیم !)
    7-خب ! خروجی HDMI یا VGA یا Coaxial رو وصل کنیم به مانیتور یا TV و بشینیم ببینیم !
    8-(فکر کنم می شد همه این مراحل رو با وصل کردن NVR به تلوزینون و استفاده از دکمه های جلوی دستگاه هم تنظیم کرد! مثل ویدئو ها و وی سی دیهای خودمون! )
    9-حالا PC احتمالا با Browse کردن IP هر دوربین می تونه اون رو ببینه . درسته؟ سوال اینکه PC می تونه تمام تصاویر رو با هم ببینه ؟ مثل تلوزیون ؟ گمان کنم نیاز به نرم افزار خاصی باشه ! البته فکر کنم اونطوری دیگه میشه PC-Based NVR و دیگه نیازی به خود NVR اصلا نیست(با نرم افزار) .
    10-سوال مهمه دیگه در خصوص رکورد کردن تصاویر هست . NVR خودش تصاویر رو به طور پیش فرض روی هارد داخلش ضبط می کنه یا نیاز به تنظیمات خاصی داره ؟ و اینکه شما چطوری این تصاویر ضبط شده رو مدیریت می کنید(انتقال به PC ، حذف و...) .

شد یه دنیا سوال ! میدونم . سرچ زدن بماند ! شما بگی یه لطف دیگه داره . سرچ زیاد زدم و خوندم ! شما بگو :دی

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    17
    تو بروزر شما میتونی با زدن آی پی هر دوربین دوربین رو به صورت سینگل ببینی ولی با نصب نرم افزار دی وی آر یا ان وی آر میتونی همه تصاویرو رو پی سی ببینی و پلی بک کنی و بک آپ بگیری و اسپید داماتو یا دوربینای PTZ رو بچرخونی
    اصولا هر کدوم از این نرم افزارها فرمت خاص خودشون رو دارند و نمیشه با هر پلیری مث KMPlayer یا VLCو.... تصاویر ضبط شده رو دید.البته گفتم اصولا. بعضی فرمتها باز میشه البته
    درمورد ضبط تصاویر روی هارد دی وی آر یا ان وی آر با توجه به ظرفیت هاردت و تعداد روزهایی که میخوای تصاویر رو پلی بک کنی میتونی کیفیت ضبط رو تغییر بدی مثلا بذاری رو D1 یا 4CIF ویا فرمت های پایین تر
    من 2 سوال دارم؟ اولیش رو که جواب ندادی
    1.مثلا اگه ما 31 تصویر داشته باشیم و بخواهیم از 2 تا دی وی آر استفاده کنیم و همه تصاویرو بخواهیم روی 1 مانیتور ببینیم از چی باید استفاده کنیم؟اینم بگم روی مانیتور .نه روی پی سی با نرم افزار.
    2.اگه دوربین گردون های ما مثلا اسپید دامه پاناسونیک باشه ولی دستگاه ضبط ما دالمایر یا بوش یا هر چیز دیگه باشه (کلا برند دوربین گردون با ضبط فرق کنه)چه جوری باید دوربینو چرخوند.چه تنظیماتی لازمه؟چه دیوایسی لازمه؟چه دیپ سوییچی باید تنظیم شه؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کانفیگ دوربین شبکه در nvr

اینکودر و دیکودر در سیستم مدار بسته

vlcو kmp نرم افزار

دی وی آر سابنت

تنظيم ديپ سوييچ دوربين دام

دیتاشیت دوربین مدار بسته

پروتکل دوربین گردان

مدارداخلی یک این کودر

دوربین مداربسته @yahoo.com

چه جوری مانیتور را به دیویار غیر پی سی وصل کنیم

hd sdi dvr اپگریده دستگاه

تنظیمات دیکودر

انکودر در دوربین مدار بستهض

این کودر و دیکودر در سیستم مدار بسته

;كانفينگ كردنnvr

نصب ماتريس سوئيچ

دیپ سوئیچ دوربین دام گردان

برای اتصال اسپید دام به دی وی آر نیاز به دیکودر هست ؟

تنظيم ديپ سوئيچ اسپيد دام

فرم نیاز سنجی دوربین مداربسته

بدون ip camera چطور میشه دوربینا رو خونه دید

انکودر های دوربین مداربسته

دیتا شیت دوربین مداربسته

مدار داخلی اینکودر و دیکودر دوربین مداربسته

کار انکودر در دوربین مدار بسته

برچسب برای این موضوع