نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 8سپاس
  • 4 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط tanha8080
  • 2 توسط tanha8080

موضوع: تجهیزات لازم برای راه اندازی شبکه اداری

نام حقيقي: elyar

تازه وارد شناسه تصویری elyartab
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

تجهیزات لازم برای راه اندازی شبکه اداری

سلام
    برای راه اندازی سیستم شبکه اداری (LAN) به علاوه ارتباط اینترنتی از طریق مودم، چه تجهیزاتی لازمه؟

قابل ذکر هست که تعداد سیستم ها تقریبا 15 دستگاه شامل pc وlaptop هست.

سیستم فعلی شبکه شامل یک دستگاه hub- switch دی لینک و یک دستگاه مودم هست که ظاهرا کار آیپی دهی رو خود مودم انجام میده و به خاطر همین اوقاتی که اینترنت قطع میشه شبکه اکثرا از کار میوفته.

ضمنا اختلال شبکه هم زیاده.

با تعویض و ارتقا دستگاه به switch یا روتر میشه مشکل رو حل کرد یا تجهیرات و تنظیمات خاص دیگه هم احتیاجه؟

مرسی از همتون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوست عزیز

اصولاً وقتی شبکه اصولی چیده بشه، چه 15 دستگاه چه 1500 دستگاه، نباید مشکل شبکه‌ای عَدیده داشته باشید

این چیزی که شما میگید که شبکه مشکل داره اختلال داره به دلیل عدم چیدمان صحیح و پیکره‌بندی شبکه شماست

مثلاً وقتی میگی که اینترنت قطع میشه شبکه از کار میافته نشون میده که قضیه بغرنج تر از این حرفاست! قطعی اینترنت چه ربطی به شبکه و سیستم آی پی دهی داره ؟!!! اینترنت قطغ ِ که قطعِِ ! صف رو چرا به هم میریزه (!!!) یا به عبارت بهتر چرا شبکه باید مختل بشه ؟!!

نتیجه اینکه قبل از اینکه به فکر جایگزین کردن تجهیزات و تهیه دستگاه‌ها و تجهیزات باشی، بشین یک نقشه بکش که هم خدا ازت راضی باشه هم بندگان مخلص خدا !!!

SADEGH65، shahin97، sushiant00 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    دوست عزیز

اصولاً وقتی شبکه اصولی چیده بشه، چه 15 دستگاه چه 1500 دستگاه، نباید مشکل شبکه‌ای عَدیده داشته باشید

این چیزی که شما میگید که شبکه مشکل داره اختلال داره به دلیل عدم چیدمان صحیح و پیکره‌بندی شبکه شماست

مثلاً وقتی میگی که اینترنت قطع میشه شبکه از کار میافته نشون میده که قضیه بغرنج تر از این حرفاست! قطعی اینترنت چه ربطی به شبکه و سیستم آی پی دهی داره ؟!!! اینترنت قطغ ِ که قطعِِ ! صف رو چرا به هم میریزه (!!!) یا به عبارت بهتر چرا شبکه باید مختل بشه ؟!!

نتیجه اینکه قبل از اینکه به فکر جایگزین کردن تجهیزات و تهیه دستگاه‌ها و تجهیزات باشی، بشین یک نقشه بکش که هم خدا ازت راضی باشه هم بندگان مخلص خدا !!!

درسته

به نظر خود من اشکال به دو نکته برمیگرده.

یکی اینکه اولا تکلیف این دستگاه فعلی مشخص نیست که هاب هست یا سوئیچ :
    D-Link 16-Port 10/100Mbps Unmanaged Switch

دوما اینکه الان آیپی همه سیستم ها رو مودم روتر تعیین میکنه ( وقتی هم اینترنت قطع میشه شبکه از کار میوفته).

سوما هم من خودم تو یکی از سایت های خارجی دیدم که برای تنظیم این نوع شبکه ها نوشته بود باید DHCP سویئج رو خاموش و فقط DHCP مودم روشن باشه.

حالا نظر شما چیه؟

( در ضمن الان کلیه پورت های هاب سوئیچ توسط کلاینت ها پر شده و در حالتی که همه سیستم ها از شبکه استفاه میکنن به وضوح افت سرعت مشخصه)

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    این که نوشته خودش:
    Unmanaged Switch

یعنی یک سوئیچ بدون قابلیت مدیریت و تنظیم یا به زبون ساده، بدون قابلیت vLan بندی کردن و بدون قابلیت راه انداختن DHCP و امثالهم

شما برای اینکه شبکه رو بچینی باید یک اطلاعات اولیه داشته باشی (که نمیدونم داری یا نه )
    مثلاً اینکه فرق هاب و سوئیچ رو بدونی و که هاب یک رپیتر چند پورته (که دستگاه لایه یکه) و سوئیچ یک دستگاه لایه 2
    بگذریم .....

الان هم شما باید دقیق بررسی کنی اصلاً‌ سیم کشیت چطوریه، اصلاً چرا دارا این اتفاقات میافته و به قولی معاینه کنی سیستم رو و براش نسخه بپیچی

حالا معاینه کردن رو دیگه قطعاً خودت باید متخصص باشی یا دیگه حداقل عمومی باشی، یا دیگه ور دَست یکی وایساده باشی که بتونی انجام بدی، با این اطلاعاتی که دادی، کسی برات نمیتونه نسخه بپیچه !

shahein2 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: هادی

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    آقاچرا بنده خدا رو گیج میکنین. این که کاری نداره. الان واست توضیح میدم: شما روی مودم adsl، بیا dhcp رو فعال کن و یه رنج براش تعریف کن. مثلا از 192.168.1.1 تا 192.168.1.254 با این subnet mask : 255.255.255.0. کانکشن pppoe رو هم روی مودم قرار بده تا اتومات اینترنت وصل بشه.حالا مودم رو با کابل شبکه به یکی از پورتهای سوییچ وصل کن. همه سیستمهای دیگت رو هم با کابل شبکه به پورتهای سوییچ وصل کن. به این ترتیب همه سیستمهات از مودم آی پی میگیرن و تو یه شبکه قرار میگیرن. ظمنا وقتی اینترنت قطع میشه هیچ ربطب به شبکه نداره. مگه اینکه شما مودم رو خاموش کنی!!
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

elyartab سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    آقا لایه بندی و پیکره شبکه رو بیخیال! ( اگه پیکربندی شبکه درست نبود که تو این چند سال کار نمیکرد)

به خاطر افزایش سیستم ها( کلاینت) مطمئنا در آینده نیاز به یه سوئیچ یا هاب با تعداد پورت بیشتر خواهد بود.
    DHCP مودم هم که همیشه به طور پیش فرض فعاله رو همین رنج.

مسئله اینه که آیا به نظر شما یه سوئیچ بگیریم ، در مدیریت بهتر شبکه، پهنای باند و کاهش اختلالات تاثیر داره دیگه؟ ( چون هاب هوش نداره که دیگه شبکه رو مدیریت کنه)

و اینکه آیا با راه اندازی سوئیچ + مودم کدومشون سیستم آیپی دهی اتواتیک رو به دست میگیرن )DHCP) ؟

نام حقيقي: حمزه

خواننده شناسه تصویری Gold_
    نوشته
    475
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    128
    منم یه راهنمایی کنم
    به نظر من اول از همه یه تستر بردار شروع کن سیمها و پریزهاتو کامل چک کن.
    حواست باشه حتی از قطی یه سیم هم نگزر.
    دوم اینکه اون هاب یا سوییچت رو بزار کنار ، یه سوییچ Tplink 16 پورت رو الان میگن 35 تومن.
    یکی بگیر.
    البته من خودم همیشه همین کار رو میکنم :
    Dhcp مودم و سوییچت رو هم غیر فعال کن تا برودکست شبکت بیاد پایین.
    سیستمها رو خودت آی پی و ساب نت و دیفالت گتوی و dns بده.
    اینجوری یه سیستم که میاد بالا سریع آماده میشه به کار.
    حواست باشه رنج آی پی مودم و سیستمهات رو هم یکی بدی.
    با این کارها مشکلاتت به راحتی حل میشه.

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    نقل قول نوشته اصلی توسط elyartab نمایش پست ها
    آقا لایه بندی و پیکره شبکه رو بیخیال! ( اگه پیکربندی شبکه درست نبود که تو این چند سال کار نمیکرد)

به خاطر افزایش سیستم ها( کلاینت) مطمئنا در آینده نیاز به یه سوئیچ یا هاب با تعداد پورت بیشتر خواهد بود.
    DHCP مودم هم که همیشه به طور پیش فرض فعاله رو همین رنج.

مسئله اینه که آیا به نظر شما یه سوئیچ بگیریم ، در مدیریت بهتر شبکه، پهنای باند و کاهش اختلالات تاثیر داره دیگه؟ ( چون هاب هوش نداره که دیگه شبکه رو مدیریت کنه)

و اینکه آیا با راه اندازی سوئیچ + مودم کدومشون سیستم آیپی دهی اتواتیک رو به دست میگیرن )DHCP) ؟
    خب اگه پول داری برو یه سوییچ 16 پورت معمولی بگیرو بعد اون کارایی که گفتم رو انجام بده. بعدشم سوییچی که من میگم که اصلا قابلیت dhcp نداره. تازه اگرم سوییچی بگیری که این قابلیتو داشته باشه، اونوقت خودت میتونی تعیین کنی که سیستمها از کدوم dhcp آی پی بگیرن. هر کدومو نخواستی غیر فعال میکنیش. نامه تمام

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gold_ نمایش پست ها
    منم یه راهنمایی کنم
    به نظر من اول از همه یه تستر بردار شروع کن سیمها و پریزهاتو کامل چک کن.
    حواست باشه حتی از قطی یه سیم هم نگزر.
    دوم اینکه اون هاب یا سوییچت رو بزار کنار ، یه سوییچ Tplink 16 پورت رو الان میگن 35 تومن.
    یکی بگیر.
    البته من خودم همیشه همین کار رو میکنم :
    Dhcp مودم و سوییچت رو هم غیر فعال کن تا برودکست شبکت بیاد پایین.
    سیستمها رو خودت آی پی و ساب نت و دیفالت گتوی و dns بده.
    اینجوری یه سیستم که میاد بالا سریع آماده میشه به کار.
    حواست باشه رنج آی پی مودم و سیستمهات رو هم یکی بدی.
    با این کارها مشکلاتت به راحتی حل میشه.
    گفته شما درسته . اما تو این حالت مشکلی که پیش میاد برای لپ تاپ ها و سیستم ها پرتابل هست که اولا نمیشه رو لپ تاپ هر کسی که وصل میشه به نت تنظیمات انجام داد دوما اینکه طرف اگه بخواد از اینترنت جایی دیگه استفاده کنه احتمالا به خاطر تعریف DNS به مشکل بخوره

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط tanha8080 نمایش پست ها
    خب اگه پول داری برو یه سوییچ 16 پورت معمولی بگیرو بعد اون کارایی که گفتم رو انجام بده. بعدشم سوییچی که من میگم که اصلا قابلیت dhcp نداره. تازه اگرم سوییچی بگیری که این قابلیتو داشته باشه، اونوقت خودت میتونی تعیین کنی که سیستمها از کدوم dhcp آی پی بگیرن. هر کدومو نخواستی غیر فعال میکنیش. نامه تمام
    سوئیچی که خودش آیپی اتوماتیک بده (DHCP) تو بازار کدوم مارک هست؟ قیمت؟

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    وقتی مودمت این کارو داره انجام میده چرا میخوای پول بیشتر خرج کنی؟!!!

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    وقتی مودمت این کارو داره انجام میده چرا میخوای پول بیشتر خرج کنی؟!!!
    درسته اما مسئله اینه به خاطر وجود هاب ( در حالتی که همه سیستم ها از شبکه استفاده میکنن) اختلال و افت سرعت وجود داره.

نهایتا با این گفته ها و اینکه قیمت سوئیچ یا روترهای قابل مدیریت خیلی بالاست . میمونه دو تا حالت:
    اینکه یه سیستم رو سرور کنیم و کار DHCP رو اون انجام بده( که عملا تعویض ویندوز سیستم مانع از استفاده کاربری از اون میشه یعنی یه سیستم از کارکرد عادی میوفته)
    حالت دوم اینکه آیپی ها و dns همه سیستم ها رو استاتیک وارد کنیم که عیب این روش هم تکرار این عمل برای هر سیستم جدید موقع ورود به شبکه هست.

اگه گزینه ای به غیر این هم هست ممنون میشم توضیح بدین

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    آقا شما اون هاب رو بذار کنار. یه سوییچ معمولی 16 پورت بگیر. dhcp هم که روی مودمه. افت سرعتی هم نداری. 15 تا سیستم چیه که افت سرعت داشته باشی. هزینه زیادی هم لازم نیست انجام بدی.

hirkaniaa و elyartab سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    آقا شما اون هاب رو بذار کنار. یه سوییچ معمولی 16 پورت بگیر. dhcp هم که روی مودمه. افت سرعتی هم نداری. 15 تا سیستم چیه که افت سرعت داشته باشی. هزینه زیادی هم لازم نیست انجام بدی.
    مرسی
    پس این مدل فعلی سوئیچ نیست دیگه؟:D-Link 16-Port 10/100Mbps Unmanaged Switch
    سوئیچ معمولی خوب کدوم مارک بهتره؟ Dlink که حتما اصل نیست

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    اتفاقا همینم سوییچ خوبیه. اصلا لازم نیست سوییچ بخری. کارایی که گفتم انجام بده. مطمین باش افت سرعتی نداری.

نام حقيقي: البرز

عضو عادی
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    11
    با اجازه اساتید...
    به نظر من اول پلان محیطی رو که می خوای شبکه کنی با کد(CAD) تهیه کن....بعد جای کلاینت ها رو حدودی روی پلانت مشخص کن...اون وقت می تونی تازه محل سوییچ و مقدار کابل کشیت رو تخمین بزنی....انتخاب سوییچ رو هم بنا به استفاده کلاینت هات 10/100 یا 10/100/100 بگیر....اونم باز به نوع کابل(cat5,cat5e,cat6) و کاری که فایل سرورت و سرورات انتظار داری بستگی داره....
    اگه می خوای خرجت زیاد نشه با یه 3تا PC(سرور اکتیو دایرکتوری،فایل سرور و ایزا سرور برای اینترنت ) استفاده کنی!!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

تجهیزات لازم برای شبکه

ابزار لازم برای ایجاد شبکه

تجهیزات لازم برای راه اندازی شبکه

تجهیزات لازم برای ایجاد شبکهایجاد شبکه اداریتجهیزات لازم جهت راه اندازی شبکه ابزار لازم برای شبکهایجاد شبکه وایرلس اداریابزار لازم برای pppoeتجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکهامکانات لازم برای شبکه کردنتجهيزات لازم براي شبكهغیر فعال کردن آ ی پی دهی اتوماتیک در هاب سوئیچوسایل لازم برای را اندازی شبکه کردن از مكانات لازم براي شبكهوسایل لازم جهت راه اندازی اتوماسیونقیمت تجهیزات لازم در شبکهتجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه با ده کلاینتتجهیزات لازم جهت شبکهامکانات لازم برای راه اندازی شبکهشبکه کردن ادارات توسط هاب سوئیچشبکه کردن اداریابزار لازم جهت راه اندازی سرور dhcpابزار لازم جهت شبکه قیمت وسایل مورد نیاز برای راه اندازی شبکه

برچسب برای این موضوع