نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mehdi.g
  • 1 توسط yavar

موضوع: خرید یک کامپیوتر

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    15

خرید یک کامپیوتر

سلام ،
    دوستان من می خواهم یک کامپیوتر تهییه کنیم که نقش سروری داشته باشد و در نقش سرور آنتی ویروس باشد که حداکثر به 70 کامپیوتر فایل و یا policy بدهد امکان دارد و همچنین افزار Accounting را هم نصب کنیم.
    مشخصات این سیستم کامپیوتری چه چیزی می تواند باشد البته من یک سری قطعات رو با جستجو و پیشنهاد پیدا کردم ولی مشکل اصلی آن عدم وجود درایور برای ویندوز 2003 می باشد؟

CPU:Intel Core i5-3550 Processor
    Ram:Corsair Vengeance 2X4GB 1600 DDR3
    MB:ASROCK H77M
    VGA:EMBEDDED CPU INTEL HD4000
    PS:Green 530A-EU
    HDD:SEAGATE 500 MOMENTUS

باتشکر
    حمید رضا

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    کم کم دیگه پشتیبانی سخت افزار ها از سیستم عامل های قدیمی تر به سمت جدیدتر ها حرکت میکنه...
    الان Server 2012 هم نسخه آزمایشیش اومده. پس سازندگان سخت افزار تمرکزشون رو میذارن روی سیستم عامل های جدیدتر

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-23 نمایش پست ها
    کم کم دیگه پشتیبانی سخت افزار ها از سیستم عامل های قدیمی تر به سمت جدیدتر ها حرکت میکنه...
    الان Server 2012 هم نسخه آزمایشیش اومده. پس سازندگان سخت افزار تمرکزشون رو میذارن روی سیستم عامل های جدیدتر
    مشکل اساسا یک چیز دیگر است سیستم های عامل سرور حالا از هر نوعی را پشتیبانی نمی کند.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    server board intel 3200
    cpu intel xeon 3320
    Ram 8Gb crossair ddr2
    Hdd 500WD Caviar black
    Power green 680 B

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    server board intel 3200
    cpu intel xeon 3320
    Ram 8Gb crossair ddr2
    Hdd 500WD Caviar black
    Power green 680 B
    قیمتشو یادم رفت بیارم من حداکثر 1 تومن میخوام هزینه کنم. فکر میکنید مجموعش این قیمتو دارند؟

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    حداقل برای سیستم عامل ویندوز سرور ، مشخصات مادربرد و قطعات دیگر که از یک برند خاص باشند مهم نیست. اگر قصد تهیه pc server را دارید ، کافیست از cpu quad core و رم 8 gb به بالا استفاده کنید. بقیه قطعات مانند هارد هم بصورت raid برای شما قابل استفاده خواهند بود.

اگر هم بخواهید سراغ سرورهای آماده بروید ، حداقل قیمتی معادل یک میلیون و نیم خواهد.

و در پایان اگر می توانید ، یک سرور نسبتا خوب تهیه کنید و با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی ، جند سرویس مورد نیاز خودتان را در آن اجرا کنید.

vs20 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    قیمتشو یادم رفت بیارم من حداکثر 1 تومن میخوام هزینه کنم. فکر میکنید مجموعش این قیمتو دارند؟
    میخوایی با 1 تومن یه سرور راه بندازی که به 70 تا کلاینت سرویس بده؟؟
    الان با 1 تومن PC واسه بچه که میخواد بازی کنه نمیشه خرید چه برسه سرور جمع کنی

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    15
    حداقل برای سیستم عامل ویندوز سرور ، مشخصات مادربرد و قطعات دیگر که از یک برند خاص باشند مهم نیست. اگر قصد تهیه pc server را دارید ، کافیست از cpu quad core و رم 8 gb به بالا استفاده کنید. بقیه قطعات مانند هارد هم بصورت raid برای شما قابل استفاده خواهند بود.اگر هم بخواهید سراغ سرورهای آماده بروید ، حداقل قیمتی معادل یک میلیون و نیم خواهد.
    و در پایان اگر می توانید ، یک سرور نسبتا خوب تهیه کنید و با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی ، جند سرویس مورد نیاز خودتان را در آن اجرا کنید.
    مدل مادربردی که بهش بخوره را می فرمایید. در مورد سرور آماده مدل سرورو را می فرمایید.

میخوایی با 1 تومن یه سرور راه بندازی که به 70 تا کلاینت سرویس بده؟؟
    الان با 1 تومن PC واسه بچه که میخواد بازی کنه نمیشه خرید چه برسه سرور جمع کنی

اگر کاربردمو ببینی مشخصه که همین سیستم کافیه چون چه در آنتی ویروس و چه در Accounting سیستم درگیر به طور مستقیم نیست.
    بعد از گذشت 1316 پست شاید غرور باشه که لحن کامنت دادن اینطور باشه برادر.

نام حقيقي: majidi

خواننده شناسه تصویری majd66
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوست عزیز بهتره برای سرور بیشتر هزینه کنی ارزشش داره و خرید یک سرور بهتر از این که شما خودتون جمع کنید
    1- سرور شما قابلیت های چون Raid رو خودش داره و پاور دستگاه میتونه ساعت ها بدون مشکل روشن باشه و ....
    2- اگر یه سرور قوی بخرید میتونید با مجازی سازی قسمتی از سرور رو به اکانتینگ و انتی ویروس اختصاص بدید و باقی منابع را هم برای مصارف بعدی که پیش خواهد امد استفاده کنید.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر کاربردمو ببینی مشخصه که همین سیستم کافیه چون چه در آنتی ویروس و چه در Accounting سیستم درگیر به طور مستقیم نیست.
    بعد از گذشت 1316 پست شاید غرور باشه که لحن کامنت دادن اینطور باشه برادر.
    نه اخوی سو تفاهم شده شما بد برداشت کردی من کلا غرور ندارم چه برسه توی جواب دادن
    شما کلی پرسیدی منم کلی جواب دادم
    شما دقیق بگو منم دقیق جواب میدم
    پست قبلیم با کمترین هزینه بهت قطعه پیشنهاد دادم که مربوط به سرور میشه نه PC
    شما یه سرچ در مورد قطعات سخت افزار انجام بدی بهتر میتونی تصمیم بگیری وقتی قراره یه سیستم به عنوان سرور مورد استفاده قرار بگیره و 24 ساعته روشن باشه پس باید کیفیت رو مد نظر قرار بدی نه رنگ و لعاب قطعات
    حالا خودت بشین بسنج می ارزه که هزینه کم بکنی ولی دوباره کاری بشه؟؟ چرا الان یه جوری کار نکنی که اگه احیانا در آینده یه سرویس دیگه ران کنی مشکلی نداشته باشی

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    15
    ممنون از راهنماییهاتون

نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    نه اخوی سو تفاهم شده شما بد برداشت کردی من کلا غرور ندارم چه برسه توی جواب دادن
    شما کلی پرسیدی منم کلی جواب دادم
    شما دقیق بگو منم دقیق جواب میدم
    پست قبلیم با کمترین هزینه بهت قطعه پیشنهاد دادم که مربوط به سرور میشه نه PC
    شما یه سرچ در مورد قطعات سخت افزار انجام بدی بهتر میتونی تصمیم بگیری وقتی قراره یه سیستم به عنوان سرور مورد استفاده قرار بگیره و 24 ساعته روشن باشه پس باید کیفیت رو مد نظر قرار بدی نه رنگ و لعاب قطعات
    حالا خودت بشین بسنج می ارزه که هزینه کم بکنی ولی دوباره کاری بشه؟؟ چرا الان یه جوری کار نکنی که اگه احیانا در آینده یه سرویس دیگه ران کنی مشکلی نداشته باشی
    رنگ و لعاب کجاست مردم مومن
    کف دست مو ندارد حال میگی چی کار کنم.
    در ضمن من یک دی ان اس ، اکانتینگ و آنتی ویروس گذاشتم از نوع معمولی الان 5-6 ساله داره کار میکنه تمام وقتم روشنه. گوش شیطون کر همه چیزش اکی هست و من backup گیری هم می کنم.
    برادر من این چه نوع صحبت کردن بشین بسنج ..........
    اگه می خواستم سرور بخرم که میرفتم می خریدم مزایای سرور و غیر سرور رو هم میدونم. سوال من مشخص است اگر در این زمینه می توانید پاسخ بدهید ممنونت میشم ولی اگر پاسختون مربوط به سوالم نیست من حرفی ندارم ولی این قدر دیگران رو متهم نکنید.

با تشکر
    حمید رضا

نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    دوست عزیز مطمئنا برای کار شما نقش کارت شبکه و Ram از همه مهمتر میشه ... کار شما نیاز به کامپیوتر با محاسبات فوق العاده ای ندارد. فقط استراتژی BAck up گیریت دقیق باشه . چون داری پول کم هزینه میکنی و امکان fail شدن سرور ها هست
    به هر حال درست میفرمایید و همیشه یک قسمت از راه حل در نظر گرفتن توان هزینه کردن هستش

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از راهنماییهاتون
    رنگ و لعاب کجاست مردم مومن
    کف دست مو ندارد حال میگی چی کار کنم.
    در ضمن من یک دی ان اس ، اکانتینگ و آنتی ویروس گذاشتم از نوع معمولی الان 5-6 ساله داره کار میکنه تمام وقتم روشنه. گوش شیطون کر همه چیزش اکی هست و من backup گیری هم می کنم.
    برادر من این چه نوع صحبت کردن بشین بسنج ..........
    اگه می خواستم سرور بخرم که میرفتم می خریدم مزایای سرور و غیر سرور رو هم میدونم. سوال من مشخص است اگر در این زمینه می توانید پاسخ بدهید ممنونت میشم ولی اگر پاسختون مربوط به سوالم نیست من حرفی ندارم ولی این قدر دیگران رو متهم نکنید.

با تشکر
    حمید رضا
    بهتره چیزی نگم
    موفق باشید

نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    دوستان کمی با هم مهربون باشید . حمیدرضا جان ، آقا رضا (یاور جان ) از دوستای گل انجمن هستند و اگر چیزی گفتند واسه خیر شما بوده ...
    به هرحال شبکه ها در حال گسترش هستند . اگر امکان هزینه کردن هست باید بیشتر هزینه کنی تا در آینده درگیر هزینه ارتقا و تعمیرها و از همه مهم تر از دست رفتن اطلاعات نشی.
    حالا اگر واقعا نمیتونی هزینه کنی خودتون میدونید .
    شما راه حل خواستید و دوستان هم بنا بر وظیفه اخلاقی تمامی را ه حل های ممکن رو ارایه کردند .
    مثل این میمونه که شما به من بگی میخام ماشین بخرم واسه سفر ، من میگم مطمئنا بنز یا bmw بخر اما کمتر خواستی هزینه کنی هیوندا بخر اگر کمتر بیا کیا بخر اگر کمتر بیا رنو بخر اگر کمتر بیا پژو بخر اگر نه بازم کمتر میخای بیا پراید بخر
    حالا این خود شما هستی که باید بیای و تجزیه تحلیل کنی . نه اینکه بیای به من پرخاش کنی که آره من پولم کجا بود بیام بنز بخرم . وظیفه ما ارایه کامل راه حله و شما هم باید خودت بسنجی و انتخاب کنی. ( این ماجرا واقعیه : پسر عموم اومد و من همینو گفتم ... رفت داد پراید خرید و ماشین با یه تصادف کوچیک مچاله شد و 1 نفر کشته داد و 20 میلیون خسارت ... ماشین مقابل مگان بود و فقط سپرش داغون شد ... حالا به اون ضرب المثل معروف میرسیم که : من هنوز اونقدر پولدار نشدم که جنس ارزون بخرم )
    موفق باشید

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-23 نمایش پست ها
    دوستان کمی با هم مهربون باشید . حمیدرضا جان ، آقا رضا (یاور جان ) از دوستای گل انجمن هستند و اگر چیزی گفتند واسه خیر شما بوده ...
    به هرحال شبکه ها در حال گسترش هستند . اگر امکان هزینه کردن هست باید بیشتر هزینه کنی تا در آینده درگیر هزینه ارتقا و تعمیرها و از همه مهم تر از دست رفتن اطلاعات نشی.
    حالا اگر واقعا نمیتونی هزینه کنی خودتون میدونید .
    شما راه حل خواستید و دوستان هم بنا بر وظیفه اخلاقی تمامی را ه حل های ممکن رو ارایه کردند .
    مثل این میمونه که شما به من بگی میخام ماشین بخرم واسه سفر ، من میگم مطمئنا بنز یا bmw بخر اما کمتر خواستی هزینه کنی هیوندا بخر اگر کمتر بیا کیا بخر اگر کمتر بیا رنو بخر اگر کمتر بیا پژو بخر اگر نه بازم کمتر میخای بیا پراید بخر
    حالا این خود شما هستی که باید بیای و تجزیه تحلیل کنی . نه اینکه بیای به من پرخاش کنی که آره من پولم کجا بود بیام بنز بخرم . وظیفه ما ارایه کامل راه حله و شما هم باید خودت بسنجی و انتخاب کنی. ( این ماجرا واقعیه : پسر عموم اومد و من همینو گفتم ... رفت داد پراید خرید و ماشین با یه تصادف کوچیک مچاله شد و 1 نفر کشته داد و 20 میلیون خسارت ... ماشین مقابل مگان بود و فقط سپرش داغون شد ... حالا به اون ضرب المثل معروف میرسیم که : من هنوز اونقدر پولدار نشدم که جنس ارزون بخرم )
    موفق باشید
    بله تمامی راه حل ها گفته شد به جز راه حلی که من می خواستم.
    یعنی سیستمی با خصوصیات عموما دسکتاپی که بتواند تا اندازه ای نقش سروری داشته باشد. بنابراین دوستمون به عنوان پیشنهاد می توانستند بفرمایند
    که مثلا اساسا این مادربرد از ویندوزهای سرور 2003 و 2008 پشتیبانی نمی کند ولی مثلا این مدل گیگا ویا اسوس با خصوصیات تقریبا مشابه از آن پشتیبانی می کند ولی برای شما بهترین روش استفاده از سروری با این خصوصیات است ....
    این میشه راهکار واقعی که در مورد تمامی راه کارا صحبت شده و تصمیم گیری رو به من سپرده است.
    نه اینکه بخوام فقط از جنبه دوم موضوع رو بررسی کنم. و موضوع اول را با مثالهای جالب توجه از نظر ایشان به بازی بگیرم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مشخصات یک سیستم کامپیوتر خوب

مشخصات قطعات یک کامپیوتر خوب

مشخصات کامپیوتر خوب

مشخصات یک سرور خوب کامپیوتری

اونقدر پولدار نشدم که جنس ارزون بخرم یعنی چه؟

مادربردی که برای سرور خوب باشد

قطعات خوب واسه سيستم سرور حسابداري

مشخصات یک کامپیوتر نسبتا خوب

مشخصات یک سیستم خوب کامپیوتر

خرید یک کامپیوتر خوب

مشخصات كامپيوتر خوب 2012

پیشنهاد یک سیستم خوب

مشخصات یک کامپیوتر سرور خوب

مشخصات یک سرور خوب برای خرید

یک pcخوب می خواهم

مشخصات یک سیستم خوب برای حسابداری

مشخصات کامپیوتر سروری خریداری کنیم