نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 19سپاس
  • 13 توسط farhadham
  • 6 توسط adibforadi

موضوع: كدوم نوع كابل شبكه رو استفاده كنم؟

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159

كدوم نوع كابل شبكه رو استفاده كنم؟

همونطور كه مي دونين انواع كابل هاي شبكه با شكل كوتاه category و يك عدد شناخته مي شن مثلا cat5. اما كدوم نوع كابل شبكه رو بايد استفاده كنيم؟ براي همين تفاوت هاي انواع كابل ها رو بررسي مي كنيم.

تفاوتهاي تكنيكي:

در حاليكه عدد بالا ميره سرعت انتقال هم بالا ميره. اطلاعات بالا استانداردهاي شبكه مي باشد و بدان معني نيست كه كابل cat5 سرعت 1 گيگابايت را ساپورت نخواهد كرد و يا براي طولي بيش از 100 متر جوابگو نباشد.

همچنين هرچقدر فركانس انتقالي (مگاهرتز) بالا باشد، سرعتي بيشتري در فاصله بيشتري ساپورت خواهد شد.

Cat5E همان مشخصات فيزيكي Cat5 را دارد و تنها استانداردهاي سختگيرانه تري براي ارتباطات در آن درنظر گرفته شده است. Cat6a نوع تكميل شده Cat6 مي باشد.

تفاوتهاي فيزيكي:

همانطور كه در تصوير مشخص هستش در Cat5 در هر سانتي متر سيم ها دو پيچ خوردن ولي تو Cat6 بيش از دو تا پيچ داريم.

شيلدار (STP) و بدون شيلد (UTP):

برخي از كارحانجات توليد كابل شبكه براي متمايز كردن جفت سيم هاي همرنگ، از كابل شيلددار استفاده مي كنن. براي استفاده از كابل در محيط خارج و يا داخل ديوار معمولا از كابل شيلددار استفاده مي شود.

تصوير پايين تفاوت فيزيكي كابل هاي شيلددار و بدون شيلد رو نشون ميده:

موضوعات مشابه:
    Hakimi، SADEGH65، mehrzadmo و 10 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    اطلاعات قشنگی بود. ممنون

نام حقيقي: ادیب

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    اطلاعات بسیار جالبی بود و ممنون
    اما مشکل اصلی اینجاست که همه اینا رو تو تئوری میشه هزار جور بیان کرد ولی در عمل اونم تو کشور ما واقعا اشک ادم درمیاد

بارها تو شبکه های مختلف اه از نهادم بلند شده سر همین قضیه نوع برند کابل

تو تئوری کت 5 ای و .. مهمه ولی خداییش وقتی پای عمل میرسه اصلا دیگه حتی وقت نمیکنی بگی کت ... !

وقتیکه من کابل شرکتی میخرم سرعتش همونیه که باید باشه ! بعد میرم کابل متری میخرم میگم اصله ؟ میگن اصله ! میگم پس چرا قیمتش کمه ؟؟؟ میگن به شما قیمت ارزون نیومده باید گرون میدادیم تا فکر کنی اصل هست !

میگم حاجی اخه سرم اومده ! میگین اصله ولی تو شبکه ده مترم جواب نمیده هیچی سه متر رو هم هنک میکنه !

میگه نه تو اینو ببر اصله اصله

میبری رو شبکه راه اندازی و سوکت و .... میزنی خیلی قشنگ شبکه میخوابه !

به عبارت بهتر تو کشورمون به خصوص استان هایی که از مرکز به دور هستند عملا شما کابل با کیفیت با برند مشخص پیدا نمیکنی همه ش چینی درجه چند هست

سایت های شرکت های ارایه دهنده لگراند هم میری که بازم سر از کارشون ادم درنمیاره

واقعا فاصله کتاب نتورک پلاس و امثالهم با بازار کار در حد خداست ! با بنده ش !
    ای کاش قسمتی از تئوری هم راجبه این مسایل بحث میکرد تا حداقل ادم کمی خیالش اسوده باشه افراد دیگه م دردشو داشتند دیدند میدونند !

واقعا نامردی بزرگی هست

همین چند مدت پیش یه شبکه عادی با 8 تا کامپیوتر خوابیده بود دوستم بهم زنگ زد بیا شاید تو یه کاریش کردی ... من رفتم دیدم خداییش همه چیز مرتبه از نظر ظاهر و باطن نباید مشکلی باشه و شبکه درسته اما جالبه اصلا کلاینت ها سرعت اینترنت نداشتند، شبکه بودند اینترنت داشتند ولی سرعتش در حد تیم ملی پایین بود ...

تمام مسایلی که امکان داشت باعث قضیه بشه امتحان کردم هیچ کدوم نبود ... یهو گفتم اقا کابل شرکتی بیارین با اونم یه امتحانی بکنم

اخه کابل کشی رو خوده اون شبکه کار انجام داده بود ....

کابل شرکتی رو وصل کردیم به هرکدوم سرعت شون برگشت کامل ، جالب اینکه کابلی که به صورت دستی سوکت زده شده بود و اینا از نظر علمی فنی مشکلی نداشت و با تستر چندین بار چک کردم و رنگ بندی شم استاندارد بود

اینا از اون دست چیزایی هست که فکر نکنم تو هیچ نتورک پلاسی بنویسندش!

ویرایش توسط adibforadi : 2011-09-18 در ساعت 12:34 PM
    jozef، farhadham، shie و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرعت کابل شبکه

انواع کابل شبکه

تفاوت cat5 و cat6

کابل کت 5

چرا به کابل شبکه کت ۶ میگن

تفاوت انواع کابل شبکه

تفاوت کابل cat5 با cat6

فرق کابل cat5و cat6

انواع رنگ بندی کابلهای شبکه

تفاوت كابل cat5 با cat6

تفاوت کابل cat6 cat5

تفاوت کابل cat5 cat6

تولید کابل شبکهتفاوت کابل cat6aرنگ بندي كابل شبكهسیم کت 5برندهای کابل شبکهکابل Cat5كابل Cat5سیم بندی cat6كابلکابل شیلدداربرند کابل شکهکابل کت5 مشخصاتمشخصات کابل شبکه cat6

برچسب برای این موضوع