نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 9سپاس
  • 2 توسط mhsaleh
  • 1 توسط richman
  • 2 توسط dabbeh
  • 1 توسط greatcyrus
  • 1 توسط MustafaJF
  • 1 توسط richman
  • 1 توسط mhsaleh

موضوع: طراحی شبکه برای فاصله 350 متر

نام حقيقي: نیما

عضو عادی
    نوشته
    130
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    60

طراحی شبکه برای فاصله 350 متر

با سلام
    من می خوام در یک محیط کارگاهی برای انتقال دیتا و در کل شبکه کردن از کابل استفاده کنم به علت نویز شدید حاصل از کار ژنراتور ها و اجرای نرم افزار های اتوماسیون (استفاده از پهنای باند زیاد ) متاسفانه نمی تونم از بی سیم استفاده کنم برای انتقال اطلاعات از یک طرف کارگاه به طرف دیگر(350 متر) از چه نوع سوئیچ هایی استفاده کنم؟(باید برای تقویت سیگنال از هر 100 متر یک سوئیج استفاده کنم ) و کابل از چه برندی بهترین هست؟ آیا برای کیفیت کار میتونم از هر 80 متر یک سویئچ بزنم؟

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر بخواهید از بستر Ethernet استفاده نمایید که حداکثر طول مجاز ۱۰۰ متر است و حتماْ می بایستی در فاصله کمتر از آن توسط سویچ یا هر وسیله دیگری تقویت شود اما اگر بین این ۳۵۰ متر انشعابی ندارید راه حل های دیگری هم هست.
    ۱- استفاده مودم های DSL در این حالت ارتباط شما به 100Mbps نخواهد رسید اما می توانید داده خود را تا فواصل بالا با استفاده از یک زوج سیم انتقال دهید.
    ۲- استفاده از فیبر نوری بهترین گزینه بدون نویز یا کاهش سرعت می باشد اما کمی نسبت به بستر کابلی گران قیمت تر می باشد

Leon و nima_a سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    دوست عزیز از vdsl هم میتونی استفاده کنی دو تا مودم میخای و یه جفت سیم تلفن....بروی استانداردش رو هم مطالعه کن ...هزینه هم خیلی پایینه

nima_a سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: moein Sabaghian

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    میتونی از کابل هایی که دو لایه شیلد دارن استفاده کنی و در هر 80 الی 90 متر یه سوییچ ساده قرار بدی این کابل ها نویز پزیریشون خیلی کمه ققط یه چیزی رو یادت باشه معولا توی کارخونه ها یه سینی پهن دارن که هر چی کابله از توی اون رد میکنن شما کابل شبکتو به علت وچود سیستم برق فشار قوی از توی اون رد نکن

Leon و nima_a سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    130
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    60
    متاسفانه کارفرما کابل Cat 6 SFTP خریده و سویئچ Dlink 100Mbps و البته یک سویئچ Dlink 1000Mbps هم موجود هست من میخام سویئچ Dlink 1000Mbps در وسط راه قرار بدم و از هر 85 متر یک سوئیچ بزارم نظرتون چیه؟

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_a نمایش پست ها
    متاسفانه کارفرما کابل Cat 6 SFTP خریده و سویئچ Dlink 100Mbps و البته یک سویئچ Dlink 1000Mbps هم موجود هست من میخام سویئچ Dlink 1000Mbps در وسط راه قرار بدم و از هر 85 متر یک سوئیچ بزارم نظرتون چیه؟
    چون داري سري ميبندي اينكه گيگ بذاري وسط هيچ تاثيري تو افزايش پهناي باندت نداره.روش حساب نكن!

Leon سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    130
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    60
    مرسی مهندس
    اگه تمام سویئچ هام گیگ باشه چی؟ و شما چه برندی از کابلها رو تائید میکنید یعنی خودتون باهاش کار کردین؟وچیکار کنم که پهنا زیاد باشه؟مسافتی که باید سوئیچ بزارم رو هم توضیح بدین بیزحمت با تشکر

اگه بخام از VDSL استفاده کنم چه جوری باید شروع کنم؟اگه اطلاعی در این مورد دارید راهنمایی بفرمائید.
    مرسی

ویرایش توسط nima_a : 2011-08-06 در ساعت 10:06 AM

عضو عادی
    نوشته
    130
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    60
    کسی نیست جواب مارو بده ...

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    دوست عزیز اگه اشتباه نکنم یک کابل حداکثر می تونه 4 تکه باشه پس 3 تا سوویچ بین اونها قرار داده می شه و بیشتر از این شبکه جواب نده البته یادم نمی یاد 4 تکه بود یا 5 ولی فکر کنم همون 4 درسته اگه ژنراتور وجود داشته باشه و کابلها از نزدیکی اون گذشته باشن می تونه روی کابلها اثر بزاره پس برد کابلها بسیار پایین تر از 100 متر خواهد بود سعی کن اول یک لینک رو بصورت پایلوت انجام بدی بعد اگه نتیجه کار خوب بود بقیه کار رو انجام بده ولی حتی اگه نتیجه هم بگیری این کار اصولی نیست فقط دردسره اگه می تونی همه وسایل رو پس بده و از بستر فیبر استفاده کن البته می تونی از کابلهای برق هم برای شبکه کردن استفاده کنی که فکر کنم الان سرعتشون به 300 Mbps هم رسیده

nima_a سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    130
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    60
    در باره VDSL کسی اطلاعاتی داره؟تجهیزات ؟ سرعت؟ پهنای باند ؟ و مرجهی برای یاد گیری و کانفیگ؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگه بخام از VDSL استفاده کنم چه جوری باید شروع کنم؟اگه اطلاعی در این مورد دارید راهنمایی بفرمائید.
    به این مورد فکر هم نکن ! هزینه اش چندان هم پایین نیست به نظر من !!!! پهنای باندت خیلی پایینه و نسبت به این پهنای باند قیمتش بالاس.

فیبر بهترین راه حله . شک نکن . یه خورده دردسر داره . هزینه بر هست اما خوب راه حل کامل و همیشگییه ...

البته یه چیزی هم هست شما در مورد تعداد نود ها و نحوه قرار گیری اش نسبت به هم هیچ اطلاعاتی ندادی ...

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_a نمایش پست ها
    در باره VDSL کسی اطلاعاتی داره؟تجهیزات ؟ سرعت؟ پهنای باند ؟ و مرجهی برای یاد گیری و کانفیگ؟
    دوست عزیز فقط نیاز به دو رشته سیم تلفن و دو مودم VDSL داری...سرعت دانلود 52مگابیت و ارسال هم 16 مگابیت است البته فکر کنم مدلهای جدیدش سرعت بالاتری هم بده ..از سیم تلفن هم میشه استفاده کرد...حدااکثر برد ان هم 1200 متر میباشد
    اگه یه سرچ فارسی بزنی تعداد زیادی فروشنده میبینی که میتونی باهاشون صحبت کنی و اطلاعات دقیق تر و قیمت رو کسب کنی (توصیه مکنم حتما زنگ بزنی بهشون).....
    سناریو هم خیلی ساده است فقط اول و اخر مسیر باید مودم Vdsl بزاری که اونا هم اترنت دارند و با یه کابل دیگه به سوییچ وصل میشن و اتصال دو نقطه برقرار میشه...
    بنظرم شما تمام راه حل ها و هزینه ها و سرعت راه اندازی و محیط اجرای سناریو رو کامل بررسی کن و بر اساس این تحلیل و سیاستهای سازمان روش مناسسسسسسسب رو انتخاب کن

Leon سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    من نظر اولم اینه که از فیبر استفاده کنی یه خورده هزینه بیشتر میشه اما دیگه خیالت راحته
    ولی اگه نمیتونی از فیبر استفاده کنی بهتر از کابل شبکه cat7 Stp استفاده کنی هر 80 یا 90 متر رو هم یه سوئیچ بزار تا میتونی هم توصیه میکنم از سوئیچ های دی لینک استفاده نکنی اگه میخواهی هزینه ات زیاد نشه از سوئیچ های 3Com استفاده کن

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    من نظر اولم اینه که از فیبر استفاده کنی یه خورده هزینه بیشتر میشه اما دیگه خیالت راحته
    ولی اگه نمیتونی از فیبر استفاده کنی بهتر از کابل شبکه cat7 Stp استفاده کنی هر 80 یا 90 متر رو هم یه سوئیچ بزار تا میتونی هم توصیه میکنم از سوئیچ های دی لینک استفاده نکنی اگه میخواهی هزینه ات زیاد نشه از سوئیچ های 3Com استفاده کن
    رو بستر cat5e هم میشه اینترنت گیگابیت رو پیاده سازی کرد بنظرم cat7 رو تنها زمانی باید استفاده کرد (البته اگه هزینه برات مهم باشه) محیط نویز و تداخل زیادی داشته باشه
    سویچ TP-Link چه مشکلی داره که 3com نداره؟

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر من به صرفه ترین گزینه استفاده از فیبر نوری Multimode است.
    اگر سویچ های شما در دوسمت ماژول فیبر داشته باشند فقط یک کابل و کانکتور می خواهید در غیر این صورت در دو سمت یک media Convertor می گذارید و فیبر را به ethernet تبدیل می نمایید

Leon سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

برد کابل cat6

تقویت کابل شبکه

حداکثر برد کابل شبکه

برای مسافت 350 متر از چه کابلی استفاده کنیم

مسافت cat7

تحلیل پهنای باندvdsl

حداکثر طول مجاز کابل شبکه cat6 با استفاده از سوییچ

تقویت سیگنال کابل شبکه

مسافت کابل cat6

بیشترین فاصله کابلCAT6قیمت هر متر کابل شبکهتقویت در کابل شبکهکابل cat7 و نویز آن در طولبرد كابل cat7حداکثر طول کابل شبکه cat7 استفاده از سوییچ هر 100 متر برد کابل شبکه cat6حداکثر طول کابل شبکه cat6قويت كابل شبكهتقویت کابلمسافت کابل cat7کابل شبکه بالای 1000 مترکابل شبکه cat6 برای فاصلهکابل cat7حداكثر طول مجاز كابل شبكه مودم

برچسب برای این موضوع