نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط fareza

موضوع: شبکه کردن یک کارگاه صنعتی

نام حقيقي: negin ahmadi

خواننده
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    40

شبکه کردن یک کارگاه صنعتی

با سلام به همه دوستان
    من می خوام یک کارگاه صنعتی را با ابعاد 120*140 متر را که قراره در آن 15 کامپیوتر از اتوماسیون اداری و شاید در آینده از اینترنت استفاده کنند
    را شبکه کنم .لازم به توضیحه که انواع و اقسام ماشین آلات صنعتی در این کارگاه وجود داره از دستگاههای پرس و برش گرفته تا دستگاه جوش و خط رنگ و مدام هم لیفتراک داره توی خط تولید حرکت می کنه و اینکه پراکندگی این کامپیوتر ها از هم زیاده .چه راه حلی برای شبکه بندی
    این محیط پیشنهاد می کنید.در ضمن هیچ دیواری هم در کارگاه نیست . خودم شبکه کابلی را ترجیح می دم ولی هزینه بره از طرفی یکی از دوستان وایرلس پیشنهاد داده که اونم چون تا الان کار نکردم نمی دونم مشکلات احتمالیش چی می تونه باشه لطفا راهنماییم کنید.
    ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

به احتمال زیاد در چنین مکانی سیستم ارتینگ وجود دارد ، در مورد مشکلات احتمالی می تونم بگم اگه از تجهیزات با کیفیت استفاده کنید تقریبا مشکلی نخواهید داشت ، در ضمن ترجیحا از فرکانس 5 استفاده کنید.

خواننده
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    40
    چیزی که یادم رفت بگ اینه که برق داخل کارگاه 3 فازه و سیستم ارتینگ هم داره .من بیشتر پیشنهاد لازم دارم که چیکار کنم ؟آقای زحمتکش اگه خوب متوجه شده باشم شما وایر لس پیشنهاد میکنید درسته؟ میدونم که در انجمن نباید از مارک خاصی نام برده بشه ولی چه تجهیزاتی پیشنهاد میدید؟ بقیه دوستان اگه نظر دیگری دارند ممنون میشم راهنمایی کنند.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط negin26 نمایش پست ها
    چه تجهیزاتی پیشنهاد میدید؟
    همین طور که خودتو واقف هستید ، بازار تجهیزات ارتباطاتی بسیار متنوع ست ، و من یا سایر دوستان امکان نامردن یک یک تجهیزات مناسب کار شما را نداریم ، ولی اگه سطح مبلغی که قابل هزینه است را مطرح بفرمایید ، تا با این کار تجهیزاتی ، معادل هزینه کرد و با معرفی چند نمونه تجهزات با کیفیت بیشتر ، هرچه زودتر به نتیجه برسید.

negin26 سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    40
    اصلا الان حرفی از هزینه نیست و می خواهیم بهترین راهکارو با تجهیزات بهتر داشته باشیم . در مر حله برآورد فنی هستیم و پیشنهاد فنی.
    شاید بهترین راهکار لزوما گرانترین هم نباشد و شاید هم باشد .می خوام بدونم اگه شبکه کابلی خوبه برم در مرحله بعد دنبال اینکه از چه تجهیزاتی با چه قیمتی استفاده کنم و اگه وایرلس خوبه برای این محیط باید دنبال چه تجهیزاتی برم.وبعد پیشنهاد تجهیزاتم رو بدم درآن مرحله هزینه پرداختی را شرکت مشخص میکنه.
    با سپاس فراوان از اینکه حوصله به خرج میدین و جوابمو میدین.

نام حقيقي: Reza Farahani

عضو عادی شناسه تصویری fareza
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    10
    تو محيط صنعتي اگه كار كرده باشيد ميدونيد كه تمام سيمها روي سيني فلزي و لدر كار ميشه
    بهترين حالت براي اينكه بتوني شبكه كابلي انجام بدي اينه كه از سيني فلزي استفاده كني و اصول آنرا رعايت كني
    با توجه به 140*120 طول كارگاه بايد بگم كه شما بايد سوئيچ شبكه را در وسط كارگاه قرار بدي تا از هر طرف حدود 70*60 متر بخواي سيم كشي كني
    چون كابل شبكه بيشتر از 100 متر افت سيگنال داره .
    اينم بگم با توجه به تجربيات كاري كه دارم اگه بتوني كابلي كار كني بهتره ، مزيت هاي زيادي داره ، مثلا ميتوني شبكه اي با سرعت 1Gb داشته باشي ولي در وايرلس نهايتا 108 Mb

negin26 سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    40
    بسیار ممنون از راهنماییتون خودم هم به همین نتیجه رسیدم که شبکه کابلی Stable تر باشه و چون کارهای نصب و قراردان سینی و سوکت زدن کابلهارو خود
    بچه های کارخونه انجام میدن فقط هزینه خرید تجهیزات برای کارخونه حساب میشه و این خیلی به من در ارائه plane ی که دارم کمک میکنه بازم از دوستان ممنونم که راهنماییم کردین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هزینه شبکه کردن کارگاه

ارتينگ كارگاه

شبکه کردن یک کارگاه

شبکه سازی یک کارگاه

شبکه کردن یک گارگاه

برچسب برای این موضوع