صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: پیشنهاد تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه

نام حقيقي: سرور

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    11

پیشنهاد تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه

من می خوام شبکه ای رو راه اندازی کنم

کل کلاینت ها 17 تا - سرور 1 عدد - اینترنت هم داره - میکروتیک هم می خواد - کابل کشی هم می خوام از نوع Cat6 باشه و محلی هم هست که خیلی نویز نداره . حالا دوستان لطف کنن و پیشنهادات تجهیزات خوبی رو بدن .

1- پچ پنل : چه مارکی باشه بهتره و چه جوری باشه بهتره ؟
    2 - سوئیچ : من از مدیاهای مختلف نمی خوام استفاده کنم . و سوئیچ و پچ نل هم 24 پورت می خوام بگیرم . کدوم مارکش بهتره ؟ و کدومش خوب کار راه میندازه ؟
    3- کابل شبکه : به نظر شما ftp یا utp یا sftp باشه ؟ با توجه به اینکه نویز نداره !
    4- سرور : حجم دیتا ها خیلی بالا نیست و زیاد کار سختی باهاش نمیشه .
    5- ترانک : می خوام از ترانک لگراند و ماژول هاش استفاده کنم . اگه دوستان کسی ترانک جالبی با قیمت پایینتری سراغ داره بگه ، چون لگراند کمی گرونه !
    6 - کیستون : کیستون با توجه به نوع کابل چه مدل هایی باشه بهتره ؟
    و سایر چیزایی که به ذهنتون میرسه ...

دوستان می دونم سوالاتم مبتدیانه هست . اما لطف کنید و با حوصله به ما تازه کارها کمک کنید ! ممنونم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    بهترین گزینه اینه که واسه passive شبکه از یک مارک کار کنی
    کابل رو cat6 utp کلیپسال بگیر
    پچ پنل و کیستون هات رو هم کلیپسال کار کن سعی کن پچ پنل unpluge کار کنی چون کیستون جدا بهش میخوره و میتونی جداشون کنی
    واسه سوئیچ اگه هزینه مهم نیست سیسکو بهترین گزینه هست البته چه پهنای باندی میخواهی کار کنی؟ 100 یا 1000؟ اگه 100 که 2960 سیسکو عالیه اگه ارزون تر میخواهی برو دنبال 3com دیلینک هم اصلا نگیر
    سرور هم میتونی خودت جمع کنی با توجه به بودجه ات یه سرور بورد Intel یا Asus بگیر با سی پی یو Intel Xeon پاور هم گردن کلفت ببند که یه وقت دچار مشکل نشی
    میکروتیک هم باید بگی میخواهی باهاش چیکار کنی؟ اگه واسه شیر اینترنت و این چیزا میخواهی یه rb750 بگیر

سوال دیگه ایی بود در خدمتیم

ویرایش توسط yavar : 2011-03-06 در ساعت 09:16 AM
    imsi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام مجدد

رضا جان تشکر بابت توضیحات ، این مارک کلیپسال ، مارک خوبیه ؟ تا حالا خودت کار کردی ؟ جواب میده . ؟ نمایندگی رسمی داره ؟

دوستان اگر کسی پیشنهاد دیگری هم داره بگه . البته رضا جان خودت اگه چند نمونه دیگه تو نظرته بگو . تشکر

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    در تجهیزات Passive علاوه بر موارد ذکر شده مارکهای Unicom.BrandRex,Digilink و اگر هزینه مهم نیست و میخای از نظر ظاهری برسی میتونی کلا با تجهیزات Legrand کار کنی
    واسه سوییچ سیسکو همون 2960 که انواع مختلفی داره مانند 2960 مدل 24 TTL البته سرعت این 100 هستش ولی شما 1000 بگیر

ترانک هم البرز خوبه

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    11
    آره لگراند خیلی نظرم رو جلب کرده ! هم ترانکینگ های جالبی داره و هم پچ پنلش جالب بود .

سایتی چیزی از ترانک البرز داری ؟ هر چی گشتم چیزی که بشه نمونه هاش دید رو پیدا نکردم . فقط قیمت دیدم . تشکر

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    نقل قول نوشته اصلی توسط newserver نمایش پست ها
    آره لگراند خیلی نظرم رو جلب کرده ! هم ترانکینگ های جالبی داره و هم پچ پنلش جالب بود .

سایتی چیزی از ترانک البرز داری ؟ هر چی گشتم چیزی که بشه نمونه هاش دید رو پیدا نکردم . فقط قیمت دیدم . تشکر
    نه دوست عزیز سایتی من ندیدم
    اما انواع مختلفی داره مانند رنگ سفید، طرح MDF ، طرح سنگ و ....

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    آره من با کلیپسال خیلی کار کردم کانادایی هستن خیلی توپه مخصوصا پچ پنل های آنپلاگ که راحت میتونی کیستونشو عوض کنی
    الان هم دوتا از ادار ه های بازرگانی شهرستانهای استان رو باهاشون دارم شبکه میکنم عالی جواب میدن مخصوصا که نویزی توی شبکه نداری
    البرز هم من فقط داکت هاشو دیدم که خوب جواب میدن ولی ندیدم مثه لگراند بتونی توشون کابل هاتو تقسیم کنی اگه همچین مدلی داره به من هم بگین ثواب داره

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    آره من با کلیپسال خیلی کار کردم کانادایی هستن خیلی توپه مخصوصا پچ پنل های آنپلاگ که راحت میتونی کیستونشو عوض کنی
    الان هم دوتا از ادار ه های بازرگانی شهرستانهای استان رو باهاشون دارم شبکه میکنم عالی جواب میدن مخصوصا که نویزی توی شبکه نداری
    البرز هم من فقط داکت هاشو دیدم که خوب جواب میدن ولی ندیدم مثه لگراند بتونی توشون کابل هاتو تقسیم کنی اگه همچین مدلی داره به من هم بگین ثواب داره

ترانک و سینی البرز هم هست که داخلش سه ردیف کابل میخابه مثل لگراند

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    11
    رضا جان پس من پچ پنلم کلیپسال بگیرم . ! خوب مدل مخصوصی داره یا کد خاصی داره ؟ 24 پورت می خوام !
    البته کابل هم کلیپسال میگیرم خوب بود .

در ضمن دوستان یه نکته در مورد نوع کابل . کابل که کلا 3 نوع utp - ftp - sftp هست درسته ؟

خوب من برای محلی می خوام که نویز زیاد نداره و معمولیه و کابل های برق تو کار کارشده و با ترانک ما هم فاصله داره . آیا جز خاصیت نویز گیری خاصیت چیز دیگه ای داره . یا کلا بهتره از کدومش استفاده کنم ؟ دلم می خواست از ftp استفاده کنم . اما میبینم که تقریبا هزینش 2 برابره . نظر شما چیه ؟

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نه بابا همون utp کار کن مگه میخواهی چیکار کنی
    من واسه یه کارخونه که یه جا طول کابلش حدود 100 متر میشد stp کار کردم یه خورده هم کابلهاش کلفت ترن اذیت میکنه موقع سوکت زدن ولی واسه کار تو اگه cat5e بکشی جواب میده cat6 که دیگه عالیه
    پچ پنل هم بگو 24 پورت آنپلاگ میخوام شاسی رو جدا بهت میدن کیستونشو جدا ولی یه خورده گرونتر میشه نخواستی یه 24 پورت معمولی cat6 کلیپسال بگیر
    سوال دیگه بود در خدمتیم

نام حقيقي: رامبد

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2
    من پچ پنل رو همون لگراند کار کردم خیلی خوبه
    کابل هم لگراند بگبر اونم خوبه utp بگیری کافیه خیلی وسواس نداشته باش چون فقط هزینه رو میبری بالا
    واسه برق هات یعنی برقی که میره تو rack و برق هایی که میره تو داکت هات یه جعبه فیوز بزار به نظر من امنیت رو خیلی میبره بالا
    کیستون هم همون لگراند بگیر آخرین نوعش رو بگیر product number اش یادم نیست ولی خیلی با حال بود
    من هم با آقا رضا موافقم cisco خیلی گرونه همون 3com بگیر و D-Link هم اصلا نگیر
    سرور هم واقعا اگر قرار نیست کار خاصی باهاش صورت بگیره یه کیس خوب خودت جمع و جور کن

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    11
    مرسی رضا جان - این چند روزه خیلی زحمتت دادیم .

یه سوال دیگه :

یه جا نوشته بود : ( پچ پنل کت 6 ، هوشمند با لیبل دینامیکي ) منظورش دقیقا چیه ؟ مارک ( Smart Patching Solution ) بود !

و اگه لطف کنی و بزرگواری کنی در مورد انواع مختلف کیستون توضیحی بدی ممنونت میشم . چون بعضی جاها دیدم نوشته جک دار یا شاتر دار . منظورشون چیه ؟ ؟

نام حقيقي: sh - vin

عضو عادی شناسه تصویری shvin
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    3
    1- پچ پنل 24 پورت nexans
    2- 2960
    3 - nexans cat5e
    4- به نظرم case green 2 u بخر و خودت توش mother bord اینا شو نصب کن ( ارزون تر هم در میاد )

newserver سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط newserver نمایش پست ها
    مرسی رضا جان - این چند روزه خیلی زحمتت دادیم .

یه سوال دیگه :

یه جا نوشته بود : ( پچ پنل کت 6 ، هوشمند با لیبل دینامیکي ) منظورش دقیقا چیه ؟ مارک ( Smart Patching Solution ) بود !

و اگه لطف کنی و بزرگواری کنی در مورد انواع مختلف کیستون توضیحی بدی ممنونت میشم . چون بعضی جاها دیدم نوشته جک دار یا شاتر دار . منظورشون چیه ؟ ؟
    از این سوالات من فقط میدونم کیستون شاتر دار اونای هستن که یه شاتر روی مادگی داره که موقعی سوکت رو در میاری میاد و روشو میپوشونه که از ورود گرد و غبار جلوگیری کنه
    بقیشونو به خدا تا حالا برخورد نکردم

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    کیستون مدل های Cat 5e و Cat 6 و ... هستش بیشتر توی مارک متفاوت هستند بعنوان مثال همانطور که دوستان فرمودند میتونی پچ پنل رو Unpluge بگیری بدین صورت که یه قاب بهت میدن و توی هر خونش یه کیستون میخوره به نظر من اگر بیشتر از 24 تا نود داری از یک پچ پنل معمولی 24 پورت و برای بقیه از یک پچ پنل Unpluge استفاده کن اما اگر 24 نود داری از همون معمولی ها استفاده کن
    اما در مورد پریز شبکه هم دو نوع داریم که میتونی پریز شبکه اماده خریداری کنی که خودش داخلش کیستون هست و شما فقط کابل رو روی کیستون پانچ میکنی و سپس پریز رو در محل مربوطه نصب میکنی مدل دیگه به این صورته که شما قاب و پریز شبکه بهمرا کیستون میخری و خودت پریز میزنی

اما در کل بعد از نصب تجهیزات شبکه (Passive) بهتره یه تست فلوک بزنی و ببینی که کدوم قسمت از کارت مشکل داره و باید برطرف بشه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی شبکه

تجهیزات لازم برای راه اندازی شبکه

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه

وسایل مورد نیاز برای نصب شبکه

پیشنهاد تجهیزات شبکه

ابزار مورد نیاز شبکه

لوازم مورد نیاز برای راه اندازی شبکه

برای راه اندازی شبکه چه وسایل مورد نیاز

تجهیزات مورد نیاز شبکهوسایل مورد نیاز برای ایجاد شبکهتجهیزات لازم برای ایجاد شبکهوسایل مورد نیاز برای شبکهابزارهای مورد نیاز کار با شبکهوسایل لازم برای سرور و شبکههارد مورد نيازبراي سرور شبكهتجهیزات نیاز شبکهوسایل و تجهیزات برای راه اندازی شبکهتجهیزات مورد نیاز برای سرورقیمت درمورداقلام میکروتیکتجهيزات موردنياز شبكهلوازم لازم پچ پنلوسایلی برای شبکه وکابل کشیسوکت زنی و وسایل موردنیازتجهیزات لازم جهت سوکت زدنتجهیزات و لوازم راه اندازی شبکه

برچسب برای این موضوع