نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط MCITP
  • 4 توسط farhadnia
  • 4 توسط seddighi

موضوع: چند تا سوال در مورد فیبر نوری

عضو عادی شناسه تصویری grafic
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    73

چند تا سوال در مورد فیبر نوری

سلام دوستان

شاید این سوالم مربوط به تجهیزات سیسکو باشه ؟

من 3تا سویچ سیسکو خریداری کردم (WS-C2960-24TC-L)
    که دوتا جای خالی داره که توی سایت نوشته برای 2 Dual Purpose

خوب حالا شبکه من 3 قسمته که توی هر قسمت یک سوییچ سیسکو دارم
    میخوام این سویچ ها رو با فیبر نوری به هم وصل کنم
    فاصله ها هم همه حدود 500 متر است ؟

من اطلاعات خاصی در مورد فیبر ندارم

1- برای این فاصله که هم هوایی کابل کشی دارم هم زمینی چه کابلی مناسبه؟
    2- برای سوچ ها باید چه ماژولی بخرم ؟
    3- تفاوت مالتی مود و سینگل مود در چیه؟ (فقط به مسافتی که ساپورت میکنه مربوطه ؟)
    4- تفاوت ماژول های GBIC و SFP در چیه؟

توی مالتی مود سند و رسیو جداست ؟
    توی سینگل مود چی؟

کالا میخوام بدونم چه ماژولی باید بخرم چه کابلی باید بخرم برای وصل کردن کابل به سویچ چه تجهیزاتی باید بخرم(آچار ها و کانکتورها)
    برای اینکه این ها همه با هم ست باشن چه چیزهایی باید خریداری بشه
    مثلا روی 2960 همه نوع ماژول فیبر نوری سوار میشه
    همه نوع کابلی رو ساپورت میکنه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    223
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    16
    با سلامDoual purpose یعنی همزمان فقط از یکی از پورت ها می تونین استفاده کنین یا از فیبر و یا rj451 برای این فاصله از multi mode 50/125 که از بهترین مارکها می شه به uninet و draka اشاره کرد.2 همانطور که داخل جدول اشاره شده از آیتم شماره 1 یعنی ماژول sfp-glc-sx برای کابل مورد اشاره بایستی استفاده کنی3-مهمتریت تفاوت در میزان ساپورت فاصله هستش ولی عموماً برای فاصله های کوتاه (حداکثر تا 600 متر) از MMF(multi mode fiber) استفاده می کنن چون پهنای باند بیشتری رو نسبت به singlemode داراست نور استفاده شده در ماژول های مالتی مود از led تامین می شود ولی در ماژول های سینگل مود از لیزر تامین می شود به همین خاطر برای فاصله های حداکثر 10 کیلو متر از نوع سینگل مود استفاده می شود4 GBIC تکنلوژی قدیمی در سیسکو می باشد که تقریباً 4 سال است در تولیداتش استفاده نمی کند SFP سری جدید ماژولهای سیسکو استشایان ذکر می باشد ماژول های SFP تنها مختص برند سیسکو نمی باشد و شرکتهایی همچون3COM و ZYXLE نیز این نوع مازول ها را تولید می کنند.سند و رسیو به نوع سینگل مود و مولتی مود بودن فیبر ارتباطی ندارد یک پورت فیبر که شامل 2core فیبر می باشد یکی برای سند و دیگری برای رسیو استفاده می شود.

grafic سپاسگزاری کرده است.

خواننده شناسه تصویری farhadnia
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    36
    SFP یا Small Form-Factor Pluggable
    GBIC یا Gigabit Interface Converter
    مبدل هایی برای نصب روی ادوات اکتیو شبکه هستن که توانایی اتصال مدیا های مختلفی رو با سرعت بالا به سویچ و یا روتر فراهم می کنن...
    شما بسته به مسافتی که بین دستگاهاتون موجود می تونید SFP مناسب رو تهیه کنید و به کمک فیبر نوری بین تجهیزاتتون اتصال گیگا اترنت برقرار کنید.
    تفاوت مالتی مد و سینگل مود هم در تکنوأوژی مورد استفاده در اوناست
    در مالتی مود که برای فواصل کوتام مورد استفاده قرار می گیره از نور LED برای انتقال اطلاعات استفاده می شه و ارزون تر هم هستن.
    در سینگل مود که برای فواصل دورتر استفاده داره از نور لیزر برای کد کردن اطلاعات استفاده میشه.

grafic، top7news، Farzin و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Sina Seddighi

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    در پاسخ به سئوالاتتون باید عرض کنم
    1. کابل مولتی مودو سینگل مود همانطوری که دوستان گفتند هم شند داره هم رسیو واسه سرعت 1000 گیگ روی مولتی مود تا 550متر میتونید بکشید ( به شرط 50/125 بودن) و روی سینگا مود بستگی به نوع ماژول تا 70 کیلومتر ولی توجه کنید که کایل سینگلمد ارزانتر و لی تجهیزات گرانتر است .
    برای نصب خودتون میتونید با رعایت یکسری شرایط کابل کشی رو انجام بدید ولی تجهیزات نصب کانکتور گران است و باید از یک شرکت که این تجهیزات رو داره بخواید براتون انجام بده ( اگز Fusion میخواید ) راه دیگه ای هم هست که پیشنهاد نمیکنم استفاده از کانکتورهای Epoxy هست
    فرق GBIC و MiniGBIC (SFP) توی نوع کانکتوری هست که بهش وصل میشه اولی کانکتور نوع SC و در دومی کانکتور نوع LC که افت برگشتی کمتری داره استفاده میشه
    اگر از کابل سینگل مود استفاده میکنی باید واسه سوئیچ GLC-LH-SM و اگر از مولتی مود استفاده میکنی GLC-SX-MM باید استفاده کنی
    واسه کابل هم میتونی کابل یونیورسال (Indoor/Outdoor) استفاده کنی که باید حتما از داخل لوله ردشون کنی هم میتونی هوائی نصب کنی و هم زمینی

اگر سئوال دیگه ای هم هست در خدمتم

grafic، top7news، Farzin و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری grafic
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    73
    از همه دوستان ممنون

برای وصل کردن کابل فیبر نوری به سوییچ باید (یعنی بهتره ) ار یک شرکت کمک بگیرم
    پس من باید مالتی مود و از ماژول GLC-SX-MM استفاده کنم! فاصله من 500 متره و احتیاج به پهنای باند بالادارم

پس ماژول من از نظر شکل باید مثل شکل 4 باشه درسته ؟

این ماژول روی 2960 وصل میشه؟
    یعنی این ماژولهایی که هست روی تمام سوییچ ها نصب میشه یا هر سویچ چیزهای خاصی رو ساپورت میکنه؟
    اخه اگر دو تا عکس 3 و 4 رو نگاه کنیم از نظر عرض با هم فرق میکنن

کلا می خوام بدونم نحوه وصل کردن فیبر نوری چطوریه؟چطوری پرس میشه و ........
    اگر کسی سایتی ، عکسی ، فیلمی ، چیزی داره ممنون میشم بزاره و یا لینک بده

برای خرید کانکتور ها و آچارهای مخصوص فیبر چقدر باید هزینه کنم؟

ویرایش توسط grafic : 2010-12-05 در ساعت 09:21 AM

نام حقيقي: Sina Seddighi

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    2
    فرق تصویر اولی و دومی در نوع کار کردش هست شما احتیاجی به ماژول CWDM نداری و همون پارت نامبری رو که گفتم کافیه GLC-SX-MM
    اگر واقعا بعنوان کار میخوای ادامه بدی فیبرنوری رو صرف میکنه که تجهیزاتش رو بخری در غیر اینصورت خیر

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت فیبر سینگل و مالتی

ماژول فیبر نوری

تفاوت gbic با sfpفیبر نوری مالتی مدمسائل فیبر نوریفیبر نوری سینگل مدسوالات فیبر نوریفرق gbic و sfpsfp فیبر نوریمبدل سینگل مدحداکثر فاصله فیبر نوری مالتی مدماژول هاي فيبر سويچفیبر سینگل مدفیبر نوری مالتی موداتصال فیبر نوری مالتی مدفیبرتفاوت فیبر نوری سینگل مد و مالتی مدکانکتور sfpفرق gbic با sfpفیبر نوری مولتی مدفیبر برای سوییچ و کابلsfp کانکتورتفاوت ماژول فیبر نوریفرق ماژول glc-lhباglc-sxتفاوت ماژول glc

برچسب برای این موضوع