نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط ali-g
  • 2 توسط th95
  • 1 توسط viator

موضوع: بهترين Solution براي بكاپ گيري

نام حقيقي: Ehsan Alimohamadi

عضو عادی شناسه تصویری alimohamadi
    نوشته
    436
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    79
    نوشته های وبلاگ
    13

بهترين Solution براي بكاپ گيري

با سلام خدمت تمامي دوستان

اين تاپيك را به اين خاطر زدم تا از همه دوستان دعوت كنم تا تجربيات خودشون رو درمورد يك راهكار مناسب براي بكاپ گيري ارائه بدهند تا به يك جمع بندي كلي و خوب در اين زمينه برسيم.حالا براي رسيدن به اين جمع بندي بايد به اين سوالات جواب بدهيم(توجه داشته باشيد كه در اينجا بحث بر سر RAID نيست).البته مطمئنا اين سوالات كامل نيستند و اميدوارم شما آنها را كاملتر نمائيد

آيا Tap بهتر است يا ديسك؟
    نرم افزارهاي قدرتمند در زمينه بكاپ گيري؟
    نرم افزارهايي كه از طريق شبكه ميتوان بر اجراي بكاپ نظارت كرد؟
    آيا سخت افزاري براي انجام اينكار وجود دارد ؟
    آيا همراه Tap نرم افزاري نيز براي اجرا و زمانبدي كردن job ها وجود دارد ويا خير؟
    هزينه راه اندازي اين سولوشن چقدر است؟
    و .....

توجه داشته باشيد اين سولوشن بروي يك شركت با حدود 150 كلاينت و 10 سرور بايد پياده سازي گردد

ممنون ميشم كه تجربيات خودتون رو در اختيار ديگران نيز بگذاريد

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ali Gorji

عضو عادی شناسه تصویری ali-g
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    6
    سیستم های Backup گیری مطمئنا یک سیستم نیستند، شما باید سیستم های مختلف ، با قابلیتهای مختلف را در کنار یکدیگر گذاشته با به هدف نهایی خود، که داشتن یک نسخه پشتیبان مطمئن هست برسید.
    دو نوع سخت افزار مختلف Backup را باید تهیه کنید.
    1) تجهیزاتی که خیلی سریع اطلاعات را بتوان از روی آنها Restore نمود.
    2) تجهیزاتی که قابلیت ماندگاری طولانی داشته باشند و در شرایط خاص آب و هوایی مانند رطوبت بالا و سرما و گرما اطلاعاتشان از دست نرود.

تجهزاتی که برای مورد اول بکار می روند معمولا NAS ها هستند. یعنی روی Hard Disk که به صورتهای مختلفRedundancy آنها تضمین شده اطلاعات را ذخیره سازی میکنند.
    تجهیزات مورد دوم هم Tape Backup ها هستند که باز به انواع مختلف بسته به نیاز شما تقسیم بندی میشوند.

پس از تهیه تجهیزات، باید یک سرور جهت اجرای نرم افزار Backup و Policy های مربوطه راه اندازی گردد. Policy های Backup هم بسته به نیاز کاربران شبکه و دغدغه های مدیریت تدوین خواهد شد.
    بهترین نرم افزاری که من باهاش کارکردم و برای این کار پیشنهاد میکنم symantec backup exec هستش.
    هزینه راه اندازی این Solution هم بسته به نیاز متفاوت خواهد بود. میتونین از حدود 7-8 میلیون تومان تا به بالا برایش هزینه کنین.

arminvox و EVERAL سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    تجربیات ناچیز من:
    1- نرم افزار KLS Backup
    2- بکاپهاتون رو تو محیط آزمایشگاهی تست کنید ببینید با Restore کردن همون چیزی رو که میخواین به دست میاورید ؟
    3- حتما یک نسخه از بکاپهاتون به صورت فیزیکی جدا از اتاق سرور و تجهیزات شبکه و ترجیحا توی گاوصندوق باشد (اگه چیزهای مهمی توشه)
    بکاپ ها رو رمز شده تهیه کنید
    4- هر از چندگاهی یک بکاپ فول بگیرید و نه همیشه incremental
    5-بکاپ ها رو جزیی تر کنید مثلا برای یک دیتابیس سرور از کل سرور نگیرید (البته از اونهم بگیرید) ولی از همه جداگانه داشته باشید تا در صورت لزوم هر کدوم را خواستید برگردونید یا مثلا از یوزرهای و پالیسی های اکتیو دایرکتوری یا dns و dhcp بکاپ جدا داشته باشید تا در صورت خرابی یکی لازم نباشه همه رو برگردونید.
    6-در مورد تجهیزات مهم مثل سوییچها با هر تغییری یک بکاپ بگیرید. با ابزارهایی مثل Winagents

فعلا همین به ذهنم میرسه

aliafzalan و EVERAL سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    436
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    79
    نوشته های وبلاگ
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali-g نمایش پست ها
    بهترین نرم افزاری که من باهاش کارکردم و برای این کار پیشنهاد میکنم symantec backup exec هستش.
    اين نرم افزار رو من روي سرور نصب كردم ولي بعد از مدتي سرور دچار مشكل شد و ارور Insufficenet System Restore ميداد و تا زماني كه سرور ريست نميشد قادر به انجام هيچ كاري نبودم.آيا شما به اين مشكل برنخورديد و براي رفع اين مشكل چكار كرده ايد

توي اين لينك هم توضيحات خوبي در مورد بكاپ گيري وجود داره
    ??? ??? Backup ???? ?? ??? ????
    قيمت هاي SAN و NAS رو اگه كسي داره ممنون ميشم قرار بديد

نام حقيقي: Ali Gorji

عضو عادی شناسه تصویری ali-g
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط essivision نمایش پست ها
    اين نرم افزار رو من روي سرور نصب كردم ولي بعد از مدتي سرور دچار مشكل شد و ارور Insufficenet System Restore ميداد و تا زماني كه سرور ريست نميشد قادر به انجام هيچ كاري نبودم.آيا شما به اين مشكل برنخورديد و براي رفع اين مشكل چكار كرده ايد

جهت نصب این نرم افزار توصیه میکنم حتما Document هاش رو مطالعه کنید چون اصلا راه اندازی اش کار ساده ای نیست.
    اما پس از راه اندازی به شدت Stable و قابل اطمینان هستش. مخصوصا برای Backup گیری از SharePoint و Exchange Server

نوشته
    436
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    79
    نوشته های وبلاگ
    13
    خوب حالا از بحث اصلي خارج نشيم
    اگه از دوستان كسي تجربه اي متفاوت تر از اين داره و يا اطلاعات در زمينه NAS و SAN داره ممنون ميشم اينجا قرار بديد و همچنين هزينه راه اندازي شو بگه عالي ميشه

مسئله ديگه اينكه آيا كسي با Veritas NetBackup كار كرده؟

نام حقيقي: ali jahanbakhsh

خواننده شناسه تصویری l0rdmaster
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
    من پیشنهاد میکنم از نرم افزار Brightstor به منظور back up گیری نرم افزاری استفاده شود.

Brightstor is the name of Computer Associates' line of data and storage management products. These include products such as ARCserve Backup and ARCserve Backup for Laptops and Desktops. CA provides solutions that span environments such as Windows, NetWare, Linux, UNIX, and mainframes

البته همانطور که دوستان عزیز اشاره کردند به منظور Back up گیری Solution های متفاوتی وجود دارد که به حجم اطلاعات و ساختار شبکه مرتبط می باشد.
    در حال حاضر NAS و DAS از Device های سخت افزاری متداول back up گیری میباشند. دوستان عزیزی که مایل هستند اطلاعات جامع تری در این مورد بدست بیاورند می توانند پیام خصوصی ارسال نمایند.

نام حقيقي: میلاد حلمی

عضو عادی شناسه تصویری viator
    نوشته
    73
    سپاسگزاری شده
    40
    سپاسگزاری کرده
    39
    سلام به همگی
    من از نرم افزار Acronis استفاده می کنم که بسیار عالی کار می کنه و کاملا Stable عمل می کنه.
    البته نسخه جدید اون امکانات شبکه فوق العاده ای داره اسمش هست:
    Acronis Backup & Recovery Server for Windows 10.0.11133
    که می تونه روی یک سیستم نصب بشه و از تمام منابع شبکه شما در زمان خاص طبق زمانبندی خاصی که خودتون تعریف می کنید Backup بگیره.
    در مورد نرم افزار Veritas:
    باهاش کار نکردم!!! اما از افراد حرفه ای شنیدم که نرم افزار خیلی خوبی هست که حتی می تونه backup های ریز و حتی از جزئیات هم تحت شبکه بگیره مثل AD , DHCP , DNS و ...

ali110 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

بك آپ گيري از سرورها

تجهیزات بک آپ

بهترین نرم افزار بک آپ گیری تحت شبکه

http://forum.persiannetworks.com/f95/t35943.html

بک آپ از dns

بک آپ گیری تحت شبکه

بهترین نرم افزار بکاپ گیری تحت شبکه

انواع بکاپ

نرم افزار بک آپ گیری از سرور

روش بك آپ گيري در زمان خاصنرم افزار بک آپ گیری از Exchange serverبهترین نرم افزار بک آپ گیریبهترین نوع بک آپ گیریاموزش symantec netbackبهترین نرم افزار بکاپ گیری سروربک آپ dnsنرم افزار بکاپ گیری تحت شبکهNAS SAN DAS لیست قیمت انواع تجهیزات ذخیره سازیانواع solotionها برای گرفتن نسخه پشتیبانتعریف بک آپبهترین روش بک آپ گیری اکتیو دایرکتورینرم افزار بک اپ گرفتن از اکتیو دایرکتوریبک آپ گیری با nasراهکارهای بک آپ گیریبک آپ گیری از dns

برچسب برای این موضوع