نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: مشکل

JIN
    JIN آنلاین نیست.
    نام حقيقي: محمد جواد خادمی

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مشکل

با سلام
    من یک گیم نت دارم و می خوام در گیم نتم با استفاده از مودم adsl اینترنت رو در سیستم های دیگه به اشتراک بذارم
    لطفا من و راهنمایی کنید
    با تشکر

نام حقيقي: عادل میری

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14
    دوست عزیز
    شما خیلی راحت خروجی مودم را وصل کن به یکی از پورتهای سوئیچت که همه کامپیوتر ها با هم شبکه شدن.
    در نهایت هم باید default getway همه کامپیوتر ها را IP مودم قرار بدی.
    معمولا IP مودم ها 192.168.1.1 هست.
    البته باید تنظیمات کانکشن را روی خود مودم ست کنی که در واقع مودم همیشه کانکت باشه و باقی سیستمها بتونن بدون زدن کانکشن اینترنت داشته باشن.
    البته این ساده ترین حالت هست که در صورتی میشه که کامپیوترها فقط از طریق 1 سوئیچ به هم وصل باشن و هیچ کامپیوتری هم در شبکه شما نقش سرور یا مرکزی را نداشته باشه چون اگر این حالت باشه default getway شما نباید تغییر کنه
    باید بیشتر توضیح بدین

JIN
    JIN آنلاین نیست.
    نام حقيقي: محمد جواد خادمی

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوست عزیز
    یکی از سیستم های من نقش سرور و داره . در ضمن من یک بار با استفاده از پورت usb مودم و به سرور وصل کردم و IP مودمم رو به طور دستی تنظیم کردم ولی تنظیمات IP شبکه ی داخلیم به هم ریخت و مجبور شدم از اول اون و تنظیم کنم . سرورم یک کارت شبکه داره و وقتی مودم و وصل می کنم و شبکه داخلی و قطع می کنم Internet Explorer هر صفحه ای رو نشون می ده ولی وقتی هر دو با هم وصل باشن هیچ صفحه ای رو نشون نمی ده
    با تشکر زیاد

نام حقيقي: عادل میری

عضو غیر فعال
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14
    شما میتونی مودم را با پورت usp به دستگاه وصل کنی و ابتدا شبکه داخلی را قطع کنی تا بتونی IP مودم را تغییر بدی.
    احتمالا IP سرور شما 192.168.1.1 هست و IP مودم هم همینه !
    برای همین میتونی Ip مودم را به مثلا 192.168.0.1 تغیر بدی که با هم یکی نباشن.
    حالا شبکه داخلی را هم وصل کنید و در قسمتی که کارتهای شبکه را نشان میدهد باید 2 تا کارت شبکه ببینید.
    یکی کارت شبکه که مال خود دستگاه هست و دیگری مربوط به مودم که با پورت sub وصل شده.
    حالا 2 تا کانکشن را انتخاب کنید و با راست کلیک روی اونها گزینه bridge را انتخاب کنید.
    حالا خود ویندوز این 2 کانکشن را ترکیب میکنه و 1 کانکشن جدید به اسم bridge ایجاد میکنه.
    درست یادم نیست که IP اون چی خواهد بود اما به احتمالی همون IP اول سرور میشه و بنابراین همه کلاینها هم شبکه و هم اینترنت را خواهند داشت.
    اگر نه هم که میتونید چک کنید که چه Ip گرفته و اون را به عنوان default getway به همه کلاینتها بدین.
    1 راه دیگه هم اتنخاب share کردن اینترنت کانکشن کارت شبکه ای هست که مربوط به مودم هست اما بازم یادم نیست که چه Ip را به عنوان getway میزاره!
    به احتمال زیاد 192.168.0.1 کلا میشه IP سرور اون وقت باز باید ببینید کلاینتها از چی ip استفاده میکنن.
    این 2 راه را تست کنید
    جواب میده

کلمات کلیدی در جستجوها:

ip_شبکه گیم نت

برچسب برای این موضوع