نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط hamid khan
  • 2 توسط hamid khan

موضوع: راه اندازی ptmp با روشهای مختلف

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2

راه اندازی ptmp با روشهای مختلف

با سلام خدمت دوستان عزیز :
    من منبع کامل در مورد راه اندازی ptmp و دیوایسهای مختلف ان با استفاده از تجهیزات alcatel و tellabs می خواستم ، اینکه در هر مورد ارتباط مادرمیانی چگونه بوده و نقطه های اتصال بقیه با چه نوع دیوایسهایی وصل می شوند.
    البته اطلاعات کمی به دست آورده ام ولی در اینکه مخابراتچه امکاناتی دارد و چگونه لینکها را در اختیار مشتریها قرار می دهد مانده ام و اینکه در مخابرات این دو نوع تجهیزات باهم ارتباط دارند یا نه؟
    به طور واضح در قسمت آخر منظورم اینست که آیا می شود در یک طرف از تجهیزات الکاتل مخابرات استفاده کرد و در نقطه مادرمیانی از tellabs?

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حمید قنبریان

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    این ها رو که شما نوشتی شد یه عالمه سئوال با یه تک پست هم نمیشه جوابشو بگیری
    سئوالات خودت را شماره بندی کن و بصورت واضح مطرح کن تا تک تک جوابش را بگیری .
    خیالت راحت همشم جواب داره (این را برای این نوشتم که بقیه هم بتوانند از این پست بهره ببرند)

با تشکر

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    با تشکر از راهنمایی جناب آقای قنبریان
    مشکل از اینجا شروع می شود که من می خواستم بین شهرستانهای استان و مرکز استان PTMP راه اندازی کنم ، امکانی که در شهرستانها در اختیارم می گذارند از نوع تجهیزات Alcatel هست یعنی سیم خصوصی را با یک مودم روتر 878 بصورت اترنت استفاده می کنم . ولی در مرکز استان رابط بین ستاد و مخابرات فیبر برقرار هست و در دوطرف فیبر از دستگاه multi plexer یا line terminal هست که ورودی های 2m از نوع E1 دارد که کانکتور آن نیز بصورت BNC هست ، حال سوال اول : آیا کانکتوری که مخابرات تحویل خواهد داد از نوع BNC هست ؟
    سوال دوم اینکه : تجهیزاتی که در طرف مادرمیانی در اختیار ما می گذارد صرفا بایستی آلکاتل باشد یا می تواند از نوع تلبس هم بدهد آیا سینک می شود؟
    حال بقیه سوالها با توجه به جواب این دو سوال مطرح می شود.

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام مجدد خدمت شما
    خب ما سناریوی شما را از دید سرویس می بینیم . اگر اجازه بدی چند سئوال از شما بپرسم ...
    آیا سرویس شما PTMP لایه 2 است یا اینکه روی این بستر قرار است MPLS اجرا شود ؟
    آیا طراح و متولی این شبکه خصوصی شما هستید یا اینکه از بالا به شما طرح و دستور می دهند ؟
    آیا شخص شما از کلیه سرویسهایی که مخابرات عرضه میکند آگاهی داری و از مزایا و معایب هر یک آگاه هستی ؟

خیلی سئوال پیچت نکنم جواب سوالات شما ؟

1-مخابرات بسته به نوع تجهیزاتش ممکنه هر نوعی را به شما تحویل دهد (مراجعه شود به طرح نصب ارتباط دیتا شما) ولی نگرانی ندارد میتوانی در صورت عدم تطبیق از انواع آداپتورها استفاده کنی .

2-فقط ارتباط G.SHDSL است که دارای استاندارد ITU-T است و میتوانی هر برندی را با این استاندارد به هم وصل کنی . در مورد تجهیزات قدیمی تر Tellabs از جمله مودمهای CTU-S فقط با همان سیستم مطابقت دارد . در مورد آلکاتل هم با مراجعه به استانداردهایش ببینی آیا با مودم دیگری سازگاری دارد یا خیر .(بنده تست نکرده ام)

با پاسخ به سئوالات بالا جواب کاملتری می گیری .
    با تشکر

ویرایش توسط hamid khan : 2010-02-07 در ساعت 02:57 PM
    sattari سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    آلکاتل با سیسکو 878 و هووایی سازگار هستش.

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سلام دوباره خدمت دوستان عزیز
    شرمنده ام که نتوانستم جواب دهم (ماموریت کاری پیش آمد)
    جناب آقای قنبریان در پاسخ به سوالات حضرتعالی باید بگویم که بنده admin شبکه هستم ولی در مورد سرویسهایی که مخابرات ارائه می دهدو معایب و مزایای آنها اطلاعات کامل ندارم ولی به هر صورت مجبورم این طرح را خودم اجرا و طراحی کنم ، در بحثهای مختلفی که با کارشناسان مخابرات داشتم تا حدودی می دانم که ارتباطات و تجهیزات چگونه است و قبلا از طریق همین multi plexer ها MPLS برقرار نموده ام ولی در مورد PTMP با مشکل مواجه شده ام و مشکل هم به علت عدم شناخت کامل در مورد تجهیزات آلکاتل و tellabs هست .
    ضمنا اگه بشه در مورد G.SHDSL و استاندارد ITU-T بیشتر توضیح بدید .
    فکر می کنم تا اینجا سوالات شما را پاسخ داده باشم .

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام خدمت شما
    اگر درخواست دهنده سرویس خود شما هستی سناریوی کامل شبکه ات را شامل تعداد سایتها , حوزه ارتباطی , سرویسهای مورد نیاز , توسعه آتی و ... را بفرمایید تا طرح پیشنهادی را دریافت کنید .

مفاهیم کلیدی ،ساختارها و پروتوکل ها ارتباطی G.SHDSL بوسیله ITU-T که کمیته استانداردسازی اتحادیه ارتباطات مخابراتی است استاندارد شده اند.
    در ضمن برای اطلاعات بیشتر در مورد ITU-T ,G.SHDSLمیتوانی از لینکهای زیر استفاده کنی .

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سلام مجدد خدمت آقای قنبریان
    نقطه مادرمیانی به پهنای 2m
    نقطه های شهرستانی یا سایتها به تعداد 8 مورد به پهنای m128/256 که توسعه آینده آن به 14 مورد خواهد بود و فعلا تنها بصورت ftp قرار هست که ارتباط برقرار شود شایند در آینده سرویسهای http و یا موراد دیگر نیز اعمال شود .
    با تشکر از لینکهای معرفی شده
    درووووووووود

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام خدمت شما
    با توجه به نکاتی که شما ذکر کردی استفاده از سرویس اینترانت بر روی بستر G.SHDSL (یا مودم Huawei و یا هر مودم SHDSLدیگر) بهترین پیشنهاد برای شما است . باتوجه به این نکته که این سرویس در اولویت دستور کار مراکز مخابراتی در توزیع جغرافیایی و نیز هزینه تمام شده است .
    این سرویس به شما یک بستر IP میدهد که به دوصورت Hob&Spoke و یا PTMP میتوانی درخواست دهی و زیر بار ببری .
    از مراکز دیتا منطقه خودت بپرس اگر پشتیبانی شود ارزانترین و مناسبترین راهکار است .

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سلام مجدد
    همین مورد را هم بررسی می کنیم ولی مزایا و معایب هر کدام را بطور مجزا ندارم و دنبال این مزایا و معایب با توجه به امنیت بستر و همچنین توسعه در آینده با کمترین هزینه هستم .
    ضمنا از راهنمایی های شما خیلی متشکرم، کارساز بود .
    در صورت امکان اگر در این زمینه ها منابعی دارید معرفی فرمایید.

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-02-10 در ساعت 12:36 PM علت: حذف ایمیل

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام مجدد
    اگر در مورد همه سرویسها بخواهیم صحبت کنیم در قالب یک تاپیک نمیگنجد اما برای همین سرویس اینترانت بصورت خلاصه :
    شبکه اینترانت برای ارتباط تعداد نقاط نا محدود به یک سرور اصلی میباشد که میتوانی توسط روشهایی از جمله تونل زدن یا غیره امنیت آنرا کامل تامین کنی در ضمن برای توسعه آتی و نیز ادارات دولتی بسیار ایده آل است .

برای اطلاعات بیشتر از لینکهای زیر در انجمن و خارج انجمن میتوانی بازدید کنی:

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    با سلام خدمت جناب مهندس قنبریان و همه ی دوستان ، می دونم این وسط مطرح کردن این سوال مناسب نیست اما چندی بود که می خواستم یه تایپک در مورد MTMP بزنم و سوالم رو اونجا مطرح کنم
    عرض بنده اینه :

من ادمین شبکه تو اداره ای هستم که با تهران ارتباط MPLS داره و از مودم روتر 878 برای این ارتباط استفاده می کنه،و یک روتر 2800 ما بین این مودم و شبکه ی من تعبیه شده که از این به بعد قراره 5 نقطه ی دیگه از شهرستانهای تابع ما به شبکه ی ما ملحق و در نهایت با تهران در ارتباط باشه، ضمنا من یک ماژول اترنت خور که میشه به پشت روتر 2800 نصبش کرد رو هم دارم ،در واقع ما نقطه ی مادر میانی هستیم،برای این 5 نقطه ما درخواست MTMP دادیم و در مراحل اتمام هستیم و برای هر 5 نقطه یک مودم روتر 878 تهیه کردیم، برای اینکه خودی نشون داده باشم نمی خوام از طریق شرکتهای خصوصی خارج از اداره این مشکل رو حل کنم ،منتهی مشکل اینه که اولا از کانفیگ کردن این مودم روترها چیزی بلد نیستم اما مطمئنم یه مرجع خوب یا یه راهنمایی خوب وجود داشته باشه سریع موضوع رو می گیرم و حلش می کنم و دوم اینکه از سمت مخابرات چه چیزهایی برای کانفیگ این نقاط نیاز دارم شما راهنمایی بفرمائید تا من موقع صحبت با مسئول مربوطه تو مخابرات از ایشون درخواست کنم
    البته این رو هم بگم : دفعه پیش که یه نفر اومده بود MPLS رو وصل کنه من یه چیزهایی ازش پرسیدم و تا حدودی می دونم که چه جوری مودم و روتر رو به کامپیوتر وصل کنم و با هایپر ترمینال بهش مصل بشم و از اصطلاحات موجود کمی مطلع هستم اما از باقی دستورات برای کانفیگ اطلاعی ندارم

از همین الان یک دنیا سپاسگذار توجه حضرت عالی میباشم

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام خدمت شمادوست عزیز
    همانطور که خودتان اشاره کردید بهتر بود برای همگرایی بیشتر مطالب پرسش خود را در یک تاپیک جداگانه و حدالامکان عمومی تر مطرح کنی تا علاوه بر احترام به هدف این انجمن که استفاده همگان است , بتوانی بر علم و تجربه خود بیافزایی:
    عنوان تاپیک پیشنهادی " طریقه کانفیگ مودم روتر 878 سیسکو برای ارتباط MPLS"

در ضمن با اجازه مدیران برای سؤالات خاص و خصوصی از PM یا Email استفاده شود بهتر است .

sattari و mehdi سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    از تمام دوستانی که به هر نحوی کمک و همکاری کردند بسیار متشکرم
    مخصوصا از آقای قنبریان
    سعی می کنم اطلاعات خودم را کاملتر کنم و اگر بتوانم دوباره موضوع را پیگیری کنم (در همین دو سه روز آتی )

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی ptmp

ptmp چیست؟

http://forum.persiannetworks.com/f95/t32414.html

شبکه ptmp

راه اندازی سرویس ptmp

ptmp

ptmp شبکه

خطوط ptmp چیست؟

مقاله در مورد ptmp

راه اندازی ptmp مخابرات

مزایای ptmp